Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:50 25.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Стоманобетонови колонинови  
АвторИ тyk питaм (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 13:37



Трябва да отлея 6 колони 20х20 см и високи около 3 метра, които ще носят ламаринен покрив. Проблема е че почвата е много рохка - без усилие забих един метален прът на дълбочина 1 метър - не е тиня, а земеделска земя!!!




Тема Re: Стоманобетонови колонинови [re: И тyk питaм]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 15:09



ми радвам се, че ни съобщаваш тази информация. а какво питаш?




Тема Re: Стоманобетонови колонинови [re: Пpяkop*]  
АвторACД (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 16:08



Забравих си въпроса - май беше как да ги направя тези колони!
Ти не се обаждай отново - явно си доста далече от тоя бизнес, след като не си могъл да разбереш въпроса, който аз съм забравил
ха ха ха



Тема Re: Стоманобетонови колонинови [re: ACД]  
АвторГъцo (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 02:36



Те архитектите не отбират от конструкции и строителни технологии, бе! Питай инженерите!



Тема Най добре [re: И тyk питaм]  
АвторCaмия Acиcтeнт (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 04:17



направи консултация със строителен инженер. Нещата не са така прости както изглеждат на пръв поглед. Все едно аз да питам-Боли ме корема-какви хапчета да вземам-може да съм за операция-а може и едно пръцкане да ме оправи.



Тема Re: Стоманобетонови колонинови [re: И тyk питaм]  
АвторDEFLEPPARD (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 14:52



не ти трябват стоманобетонни колони (а само бетонни пък ще се пречупят)
вземи някакви метални тръби, или "П"-образни метални профили - заваряваш ги един за друг така че да се получи квадрат, изкопаваш една дупка широка около 1/1 метър дълбока поне 60см. ако ти се копа и не ти се свиди бетон може да я направиш и 1 метър в дълбочина - изливаш бетона, после забиваш колоната в бетона, закрепваш я временно да седи отвесна и след няколко часа като се втвърди бетона си готов!
другия вариант е да пуснеш колоната в дупката, да я застопориш и чак тогава да излееш бетона.... ма за такава "постройка" дето единствената й функция ще е да пази сянка... не мисля че е кой знае колко важно ;)
препоръчвам ти под ламараината да направиш корава рамка от профили които да свързват колоните и да сложиш противоветови връзки - поне по 1 комплект във всяко направление - за да не я отвее вятъра тая конструкцийка :)
а ако ще правиш някакви стени си е направо задължително !



Тема Re: Стоманобетонови колонинови [re: DEFLEPPARD]  
Автор Kимoн Гeoprиeв (превратаджия)
Публикувано22.05.06 02:50



ти си гений, би трябвало да те застрелят на място






/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Стоманобетонови колонинови [re: И тyk питaм]  
АвторMит (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 19:45



Важно е да изградиш стабилен фундамент. Не си мисли, че щом колоните ще носят само един ламаринен покрив, значи конструкцията не е необходимо да е кой знае колко стабилна. В някой райони на България натоварването от сняг е значително, там при оразмеряване меродавна се получава товарната комбинация от собствено тегло и сняг [g+s], a може да се наложи и прибавяне на ветрово натоварване.

При фундирането със сигурност е достатъчно изграждане на плоски единични фундаменти под колоните, те се подбират с такива размери, че да не причинят пластифициране на почвата, а също така и да отговарят на редица деформационни проверки - за потъване и накланяне. Ако не отговарят на тези проверки може прекомерно да се натовари и цялата конструкция, поради поддаване на опорите.

Много са важно почвените пластове, в които се фундира - техните физико-механични характеристики. Повярвай ми за един строителен инженер нищо не означава земеделска земя! Строителните почви се класифицират по различни критерии, които не съвпадат с агрономическите(ако така се казва класификацията чернозем, кафеви горски...), Обърни внимание, че има почви(льос), примерно в Русенския край, които притежават свойство пропадъчност, което се проявява при намокряне....

Най добрия съвет, който можем да ти дадем предвид липсата на каквито и да е данни относно товара, който ще носи конструкцията, също така и геоложката основа е да се посъветваш с някой местен инженер, а може дори и майстор, който е изграждал сгради в района, ако не настояваш сградата да е законна му поискай само някой ориентировъчни размери на фундамента върху който просто трябва да замонолитиш колоните.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.