Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:12 30.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема обяснете ми, като...нови  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 16:12



...на дете просто, как става номера тука:
http://www.casaviva-bg.com/garages_bg.html ?
колите в горната част на сградата как точно стигат до местото си? най ми харесват двете колони по средата на платното...

погледнах и разпределенията на 1-2 апартамента.

http://www.casaviva-bg.com/floor0/a7_bg.html дали е недоразумение? кухнята има врата, но е отворена към хола. има две тоалетни, поради неясни причини...

напр. http://www.casaviva-bg.com/floor6/a82_bg.html от дневната се вижда цукалото, виста от около 10-12 м...

някакви странни бани, с душове над тоалетните, като http://www.casaviva-bg.com/floors1_4/a15_bg.html такова съм виждал по влаковете и по караваните, но не и в нови жилища..

кажете, това ли е нивото на строителството в момента? аз за такива планове късам студенти втори курс.

ако някой има още подобни сайтове, дайте да ги видим!



Тема Re: обяснете ми, като...нови [re: Пpяkop*]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано27.03.06 20:03



Ей това ти наблюдение: има две тоалетни, поради неясни причини... , ме впечатли най-много. При тристайните жилища не е задължително, според сега действащата наредба 7, но практиката показва, че е препоръчително да има баня с тоалетна и отделна тоалетна. У дома сме трима души, но жаждуваме втора тоалетна. Не е приятно когато бързаш за работа, да се редиш на опашка за тоалетна в собствения си дом.



Тема Re: обяснете ми, като...нови [re: Гинec]  
Авторkaufland:) (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 01:10



това ли е най-доброто, което може да предложи българия в този момент? по-добре се порови и дай нещо свястно , което се опитват да правят хората( ако изобщо има такива?). а тея студенти къде ги кусаш не се разбра. само да не си от уасг или варна, че ще умра да се смея че си влязъл във форума да даваш компетентни мнения. затова лоооооллл всеки може да се пени, така сте ги учили така строят. и аз видях доста странни работи но какво да се прави, щом преподавателите влизат да критикуват учениците си по форумите така ще е,вместо да ги учат как се прави архитектура. аз съм ужасен от интериора. използвам много силна дума може би, но щом ще се критикуваме и аз да се обадя.



Тема Re: обяснете ми, като...нови [re: Пpяkop*]  
Авторmatilda (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 02:46



Нищо не разбирате, за достъпа до паркинга се разчита на услугите на 3-ма пенсионирани каскадьори , ще вкарват колите на странични гуми - сещате се предполагам как - с лека засилка , автомобила се качва с левите/десните колела варху малка рампа и този тласък изправя МПС-то настрани - така е къде-къде по-компактно.
Интериора е убийствен, от мръсните улици на прашна София, човек попада в един коктейл от арабо-латино-американска планинска вила, малко хора могат да си позволят този лукс.........
...... кучетата си лаят , кервана върви.......



Тема Re: обяснете ми, като...нови [re: kaufland:)]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 04:39



ей кауфланд, по-спокойно... има и по-голямо от уасг или варна, ти не бери грижа къде късам студенти. може би даже е в чужбина? и научи малко правопис, културно е все пак...

за интериора не обелих и дума, просто погледнах сайта на ателието и ми стана ясно за какво става дума. някои неща са под критика и просто не бива да се споменават.

бих се радвал някой да покаже документацията на добър проект от последно време в БГ - да има подобен сайт? пуснете нещо, на което сте видяли реклама по вестници, плакати и т.н.!



Тема Re: обяснете ми, като...нови [re: Гинec]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 04:52



това три- или двустайно жилище е? тука им викаме 2стайни, има две стаи за спане...

неясни са ми причините, защото ако това е жилище за 3ма, то то е напълно неадекватно като разпределение. ако е за двама - вторият кенеф не е нужен.

освен това има огромно количество съмнителни решения по повечето планове, явно са нацвъкани за 10-15 минути на апартамент, покрили са квадратните метри и туйто. клиента/купувача и без това не разбира, ние нема да живеем вътре... професионално.



Тема Re: обяснете ми, като...нови [re: matilda]  
Авторkaufland:) (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 18:57



хареса ми коментара на матилда. приятелю тебе не те знам какви проблеми имаш и кое те кара да ги пишеш тези глупости. в чужбина едва ли кусаш студенти, защото там поне би се научил да не употребяваш думи като кенеф, но явно великите архитекти,т.н. 'богове' така говорят и все от всичко разбират. ами така са решили хората така правят. много е лесно да се каже ' виж колко са прости, как не могат да докарат елементарен план на жилище'. просто не знам кое те накара да отвориш този topic но както се казва всеки луд с номера си. ааа да, ами за правописа ми е трудно малко щото се налага да използвам кредор,а и нямам бг клавиатура. ако кусаш студенти във виена ме викни за асистент ако може. да ти дам малко инфо, че австрия се слави с добрата си архитектура напоследък




Тема Re: обяснете ми, като...нови [re: Пpяkop*]  
Авторkaufland:) (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 18:59



аз по принцип не помня там да са правили лоша архитектура, но исках да кажа пример за подражание



Тема Re: обяснете ми, като...нови [re: kaufland:)]  
АвторHelper© (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 19:02



Скромният ми житейски опит ме е научил, че най-склонни да критикуват са тези, които нищо свястно не са способни да направят. Големите творци винаги са настроени някак...благородно-великодушно към останалите. Бих приел всяка критика, основана на принципа: “Това не ми допада. Ето как аз го правя!“
Е, покажете ни нещо ВАШЕ, уважаеми критици/критикари!
_______________________________________________________________
Необходимо пояснение: НЕ СЪМ АЗ проектанта на въпросната жилищна сграда...



Тема Re: обяснете ми, като... [re: Пpяkop*]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано28.03.06 19:28



Жилище с дневна и две спални е тристайно. Ако има и столова, при наличие на кухня с кът за хранене, ще е четиристайно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.