Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:06 25.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема отчуждаване  
Авторниk (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 20:59



Моля специалистите от вас за помощ
За нуждите на бъдещо разширяване на булеварда предстои отчуждаването на около 2/3 от сбствения ми имот, което се вижда от приет ЗРП и КЗСП
В новото УПИ сме съсобственици със общината.
Бих искал да бъда обезщетен с подходящ парцел за часта от моя която ще бъде отчуждена или да стана собственик на цялото УПИ за да го застроя
Как да предизвикам този процес
Ще съм ви благодарен за всеки съвет



Тема Re: отчуждаваненови [re: ниk]  
Автор Altijd (северен вятър)
Публикувано17.03.06 17:00



Кофти казус... и това, че те правят съсобственик с общината....
Говориш за ЗРП и КЗСП - което значи, че плановете са изработени и одобрени по отменения ЗТСУ и в момента са действащи. Не си ли реагирал навреме с възражение и после с жалба? А и щом говориш за разширение на булевард, значи става дума за мероприятие от първостепенна важност за общината и много трудно би оспорил подобно отчуждаване. По закон обаче са длъжни да те обезщетят с равностоен на твоя имот, но това в случай, че се отчуждава целият имот, а не част от него, както обясняваш. Общината те цака гадно!
Мога още да пиша, но нямам достатъчно подробности от тебе, за да ти помогна. Ако искаш, пиши бележка тук - кога са одобрени плановете, възразявал ли си, обжалвал ли си, изобщо каква е историята в детайли?

Редактирано от Altijd на 17.03.06 17:03.



Тема Re: отчуждаваненови [re: Altijd]  
Авторниk (Нерегистриран)
Публикувано19.03.06 18:44



Благодаря ти за подробните разяснения.
Наистина КЗСП и ЗРП са одобрени и влезли в сила. Аз не ги оспорвам защото е безсмислено но според тях останалата част от имота/около 1/3 е в ПУП заедно с общински парцел. По този начин одобрения ПУП има двама собственици- аз и общината. Искам да унищожа съсобственоста с общината като изкупя неиния парцел в този ПУП и го застроя. Не знам как да задеиствувам тази процедура.



Тема Re: отчуждаваненови [re: ниk]  
Автор Altijd (северен вятър)
Публикувано22.03.06 23:56



Извинявай, че чак сега отговарям, пък и с тоя бъгав дир...
Доколкото те разбирам, останалото от имота ти е обединено с общински имот и е образуван нов парцел - УПИ. Ако тази останала 1/3 има достатъчни лице и площ съгласно ЗУТ, Чл. 19. "(1) При урегулиране на поземлени имоти за ниско жилищно застрояване, свободно или свързано в два имота, се спазват следните размери:
1. в градовете - най-малко 14 м лице и 300 кв. м повърхност;
(5) При урегулиране на поземлени имоти в квартали за средно високо и високо жилищно застрояване, за ниско свързано застрояване в повече от два имота и за друго специфично по характер застрояване размерите на имотите се определят със самия подробен устройствен план, без да се спазват нормите по ал. 1.", можеш да поискаш промяна на ПУП - ПРЗ за този имот с цел обособяване на 2 отделни УПИ - твоят със съответната квадратура и общински - за останалата площ.
Ако това не е възможно, трябва да подадеш молба за закупуване до кмета на съответната община, а молбата ще бъде разгледана на сесия на общински съвет. Сещай се какво те чака - як рушвет и лобиране, за да го гласуват шайка некомпетентни и корумпирани общински съветници. А каква цена на кв.м ще ти лепнат, не е истина... А пък вероятността да ти разрешат
- мисля, че ти е ясна.
Ако план А и план Б не проработят, си оставате съсобственици и имаш право да искаш ПОСТАВЯНЕ на временни обекти по чл. 56 от ЗУТ.
Успех и пак пиши




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.