Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:44 11.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Щори или пердета?нови  
Авторgreen (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 20:52



Предварително се извинявам, ако въпросът ми ви се струва несериозен. Но всичко, което касае обзавеждането, не е маловажно - и като визия, и като вложени средства.
Надявам се, че вашият опит и познания във областта на вътрешния дизайн биха ми помогнали. Предстои ми да се нанасям в ново жилище, но все се колебая какво да сложа на прозорците - вертикални щори или класическите пердета . И при единия, и при другия вариант има богата гама от материи и цветове. Въпросът е да реша...
Дайте ми идея - отнася се за обзавеждане на отделна кухня и две спални.

Благодаря предварително на тези, които се отзоват по темата! :)



Тема Re: Щори или пердета?нови [re: green]  
Авторgreen (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 17:45



Ееей, няма ли хич жени в този клуб?!Или всички се занимават с само с екстериор?
Съмнявам се.
Знаят, но не искат да помогнат със съвет.
Жалко.



Тема Re: Щори или пердета?нови [re: green]  
Авторj.b.tito ll (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 17:57



mnogo burza6 maj tuj kato se sus zapada si merim p.... 6te ti kaja: tam nqma perdeta ve4e ot mnogo otdavna,pone horata koito sus vkus si podrejdat ku6tata...ve4e e demode,naj-novata moda e tumnokafqvi 6tori,koito pove4e imat dekorativen harektar,ako namerq foto 6te ti pratq-tova sa elipsovidni durveni 6tori s bejov njuans na svurzva6tite gi vujeta...
a da dokato ne sum zabravil,drug put da dae6 malko info za staqta...to interior ne se pravi ej taka,kakuv cvqt sa stenite,mebelite,osvetlenieto kak e,za mene e mnogo vajno i kakvi hora 6te jiveqt,nastroeniqta v tazi staq i t.n. ,poslednite dve sa li4no moi kriterii pri izbirane na interiora,no ako ne dade6 info nikoj nqma da ti pi6e ni6to,za6toto ne e vuzmojno...zabravi perdetata



Тема Re: Щори или пердета?нови [re: green]  
Авторj.b.tito ll (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 17:59



a da dokuto sum o6te na taq tema...ako e panelka sloji vun6ni 6tori,tova e ubijstvena kombinaciq i stoi mnogo bjurokrati4no malka 6egi4ka de da ne si go pomisli6 seriozno



Тема Re: преведено за удобствонови [re: j.b.tito ll]  
Авторgreen (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 19:58



Ти написа:
"много бързаш май тъй като се със запада си мерим p.... ще ти кажа: там няма пердета вече от много отдавна,поне хората които със вкус си подреждат къщата...вече е демоде,най-новата мода е тъмнокафяви щори,които повече имат декоративен харектар,ако намеря фото ще ти пратя-това са елипсовидни дървени щори с бежов нюанс на свързващите ги въжета...
а да докато не съм забравил,друг път да даеш малко инфо за стаята...то интериор не се прави ей така,какъв цвят са стените,мебелите,осветлението как е,за мене е много важно и какви хора ще живеят,настроенията в тази стая и т.н. ,последните две са лично мои критерии при избиране на интериора,но ако не дадеш инфо никoй няма да ти пише нищо,защото не е възможно...забрави пердетата"

И така, малко инфо казваш...Опасявам се, че апартаментът е твърде скромен и като размери, и като похарчени средства по него. Затова пък е уютен и приветлив. Че е нов, нов е, светъл /бели стени, за първо време/ и приятен /естествен паркет навсякъде, с изключение на коридора, където гранитогрезът е бежев/.
Кухнята е неголяма /няма оформен кът за дневна/, тя е отделно южно помещение от двете спални. Тя не е масив и други ала-бала екстри, нито е модернистична по дизайн. Дървените й плоскости са бежево и череша.
На едната от спалните мебелировката също е завършена - отново топла дървесина /светла и тъмна круша/.
Ако дадеш идея и за таванното осветление, /вид полилей/направо ще си безценен!

Впрочем, разглеждала съм доста /наши и чужди/ списания - нямам впечатления пердетата да са демоде... Да не ме будалкаш нещо?!

поздрави ;)



Тема Re: Щори или Щори?нови [re: green]  
Авторj.b.tito ll (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 20:27



зависи кой списания си разглеждала, май имате някакви от рода на 'Моят дом', 'За жената' и т.н. , не съм запознат защото не си губя времето да ги чета, не се будалкам, но дано и други да дадат своето мнение по въпроса и ти реши сама тогава...аз лично не съм фен на пердетата, посъветвах те...що се отнася до полюлея,може да си спестиш парите за него и да си сложиш осветление по стените,но това е малко сложно и трябва да се допиташ до някой арх. да види помещението и т.н....но те уверявам, че се създава неповторима атмосфера особено ако се употребят и цветове...малко се поотхласнах малко,аз дори не знам дали е семейно жилище или колко хора ще живеят. ако е първото си купи един полилей да ти свети като сте седнали в хола да пийнете ракийка, но ако е 2 то това ще ти помогне много да се отпуснеш след напрегнатия ден и в същото време ште спестиш малко пари



Тема Re: Щори или пердета?нови [re: green]  
Автор DEFLEPPARD (пристрастен)
Публикувано04.03.06 08:07



тоя въпрос е все едно да питаш "а какво да ям днес?"... интериорното обзаваждане трябва да си го избереш сам, защото е "въпрос на вкус"
ти ще живееш там и ти трябва да решиш какво ще сложиш и в какви цветове ще е.... може да се направи уютно и с двата вида - и щори и пердета, а може и двете примерно външни щори и пердета вътре...
за кухнята ти препоръчвам щори защото пердетата ще попиват всички миризми пушеци, цветове и т.н. от готварските процеси, а за спалните ти препоръчвам пердета, защото създават по-голям уют

аз лично съм със щори навсякъде главно защото не изискват почти никакда поддръжка при подходящ избор на цветове и материали и двата вида решения могат са уютни както и обратното :)



Тема Re: Щори или пердета?нови [re: DEFLEPPARD]  
Авторbedeninvestito (Нерегистриран)
Публикувано04.03.06 14:30



Ще потвърдя мнението, че на Запад пердетата (най-вече дебелите завеси) са демоде. Живея на Запад и просто знам. Ако няма нищо интересно по телевизията, можеш за развлечение да наблюдаваш съседите, ако още не са си пуснали щорите.
Щорите наистина са практичния вариант, особено тези, които са от външната страна на стъклото, тъй като са и своеобразна защита срещу крадци. Но пък естетичния ефект на завесите е далеч по-голям, особено ако спалнята е голяма и просторна. Въпрос на вкус.



Тема Re: Щори или пердета?нови [re: DEFLEPPARD]  
Авторgreen (Нерегистриран)
Публикувано04.03.06 21:10



И трите стаи са ми по 12-15 кв.м., преобладават светлите тонове в обзавеждането. Ще ми се поне пердетата/щорите да са с по-наситени, по-весели цветове. Например - портокалено за кухнята, какво ще кажете?
В спалнята, стествено, няма да има нищо крещящо..., напротив.
Ако сложа вертикални текстилни щори в кухнята, няма ли твърде скоро да се захабят (по тези причини, които изреждаш за пердета в кухнята - все са от плат)?
поздрави :)



Тема Re: Щори или пердета? [re: bedeninvestito]  
Авторgreen (Нерегистриран)
Публикувано04.03.06 21:18



Щорите/пердетата трябва да са съобразени със стила на мебелите. Според мен щорите ще са удачно решение за дом с по-модернистичен дизайн...А нашият не е такъв.
В спалнята като че ли по правило се събира най-много прах от дрехи и завивки - дали пердетата наистина са препоръчителни? ;)

със здраве :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.