Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:19 03.06.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми * *Кратък преглед

Тема Кота корниз  
АвторMapxa (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 23:58



Височината на сградата или кота корниз е пресечната точка на ограждащата стена с покривната плоскот. Как се тълкува това например при двускатен покрив, където при две от фасадите линиите, в които става пресичането са наклонени спрямо терена?



Тема ми -нови [re: Mapxa]  
Автор ceлянинъt (член-простак)
Публикувано01.02.06 10:56



щом като не е указано изрично условие в закона - е пак същото - "Височината на сградата или кота корниз е пресечната точка на ограждащата стена с покривната плоскот."
т.е. - най-високата точка...

простак, простак - но вече европеец!


Тема Re: ми -нови [re: ceлянинъt]  
АвторMapxa (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 11:41



Неможе да е така, защото:
Представи си че имаш виза за сграда с нискоетажно застрояване до 10 метра. Искаш да направиш двускатен покрив, сато скатовете радат към страничните регулации. Ако там котата корниз е 10 метра, то на придната и задната фасада излиза че съвпада с кота било, и ти надвишаваш нормативите! Тогава искаш - неискаш ще трябва даправиш четирискатен покрив!
Има нещо гнило в Дания!



Тема Re: ми -нови [re: Mapxa]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано01.02.06 14:14



не може....ама може, сушай човека какво ти казва.
като правиш двускатен покрив кота стреха ти е точно там, където е и при четирискатен- където пресича линията на покрива. не може да съвпада с кота било.няма нищо гнило в дания, ами вземи да разбираш това което четеш.

Първото нещо, което правеше впечатление у него беше носът.


Тема Re: ми -нови [re: Boждa]  
АвторMapxa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 22:48



Има нещо гнило, защото:
Всеки, който иска да постигне максимален обем ще предпочете двускатния покрив.
Целият този обем, който излиза над мислената линия от 45 градуса над липсващите 2/до четирискатен покрив/ ската, как ще го оправдаеш?



Тема Re: ми -нови [re: Mapxa]  
Автор DEFLEPPARD (пристрастен)
Публикувано08.02.06 08:43



кота корниз е котата където ти се пресича покривната плоскост със ограждащата стена, но има и условие което казва че може да надвишиш височината над кота корниз ако сгънеш стената под 45 градуса (но не по-високо от 4.50 метра) или ако я дръпнеш назад така че като пуснеш мислена линия под 45 градуса от 10-те метра (ако това ти е ограничението) нагоре над тая линия да няма нищо - това е, а когато правиш стоманобетонен покрив с различни ъгли кота корниз мисля че се води там където започва плоскостта с 45 или по повече градуси ;)


а четирискатния и двускатния покрив са с една и съща кота корниз и мястото което печелиш с вдускатния покрив е само в 2 направления а не в 4 както си мисли - реално погледнато с една капандура можеш да си "вземеш" почти същото пространство - но котата е еднаква !

ОСВЕН ако не зиместиш билото от оста на сграда към тая васада чиято кота корниз може да е по-нависоко (откъм по-широката улица) в такъв случай единия ти скат е по-къс и кота корниз се качва нагоре спрямо другава (при еднакви наклони)

Редактирано от DEFLEPPARD на 08.02.06 08:45.




Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.