Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:25 20.06.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема сроеж извън регулация ?нови  
Автормoля (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 18:10



Здравейте
За първи път се сблъсквам с нещо в сферата на строителството и се нуждая от съвет.Освен това се оказва , че май казусът не е много лесен /ако въобще е възможен!/.Собственичка съм на парцел в края на едно село.Навремето там имаше къща с ток и вода която с годините рухна и останаха само основи.Спряхме тока , после и водата.Впоследствие понеже доста къщи наоколо се обезлюдиха района където се намира имота остана извън регулацията на селото. бих искала на това място сега да си построя малка къща-мястото е чудесно , гледката която се открива от там-прекрасна.
Възможно ли е това ? Ако е възможно какви стъпки трябва да предприема?
Моля ви , помогнете ми !



Тема Re: сроеж извън регулация ?нови [re: мoля]  
АвторHelper (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 18:32



Обстоятелствата, които споменавате не водят директно имота до статут "извън регулация". Това може да се провери в общината, на чиято територия се намира имота. Проверете там; там ще Ви отговорят и как трябва да постъпите за да си построите желаната къщичка.



Тема Re: сроеж извън регулация ? [re: Helper]  
Автормoля (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 18:35



Helper , благодаря ти много за бързия отговор , но това е сигурно , че е извън регулация. По нат.акт това се води земеделска земя.Забравих да го напиша.
това променя ли много нещата?



Тема Re: сроеж извън регулация ?нови [re: мoля]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано09.01.06 19:36



В местната поземлена комисия, ще те ориентират как да постъпиш. Ще започнеш процедура за преотреждане на имота. Дълга и широка е, но не е чак толкова скъпа, ако е за жилишно строителство.



Тема Re: сроеж извън регулация ?нови [re: Гинec]  
Автор Helper© ()
Публикувано09.01.06 23:31



Щом искате да е малка къщичка по-лесно е по Наредба 2 за строителство в земеделски земи. Отдавна не съм прибягвал до нея и съм я позабравил; мисля че имаше ограничение за застроената площ-до 36м2... Е, нали разбирате че може и повечко
............................................................................................................
Направих си труда да намеря тази Наредба и ето:
Чл.2. (1) Без да се изисква промяна на предназначението на земеделските земи, в тях се разрешава застрояване, свързано с ползването им, както следва:
1. при имоти с площ до 10 дка - на едноетажни стопански постройки със застроена площ до 35 кв. м за съхранение на селскостопанска продукция и инвентар, в това число и помещение за обитаване, които нямат траен статут и не се заплащат при отчуждаване и комасация на земята;
.......................................
Глава втора
УСЛОВИЯ ЗА ЗАСТРОЯВАНЕ В ЗЕМЕДЕЛСКИТЕ ЗЕМИ
Чл.4. (1) Застрояване в земеделски земи с площ до 10 дка се извършва въз основа на скица с нанесено от главния архитект на общината местоположение на постройката и местоположението за двора за застрояване - за имоти над 10 дка. Скицата е в мащаб не по-малък от 1: 500 и с обхват, достатъчен, за да се прецени дали предвидената постройка се включва правилно в околната обстановка.
.................................
Глава четвърта
СЪГЛАСУВАНЕ И ОДОБРЯВАНЕ НА ПРЕДЛОЖЕНИЯТА ЗА ЗАСТРОЯВАНЕ В ЗЕМЕДЕЛСКИТЕ ЗЕМИ
Чл.11. (1) Когато физическо или юридическо лице, собственик на земеделска земя, желае да извърши строителство, същото комплектува преписка, която съдържа:
1. искане до главния архитект на общината за извършване на строителство върху земеделска земя по чл.2; в искането се изясняват видът и характерът на сградите, които ще се изграждат;
2. документ за собственост на парцела (имота);
3. скица с местоположение, граници и размери на парцела (имота) в координатна система 1970 г., заверена от поземлената комисия.
(2) Въз основа на искането главният архитект на общината определя начина на застрояване на имота по чл.4, ал.1.


Дано съм Ви бил полезен.

Редактирано от Helper© на 10.01.06 00:44.



Тема Re: сроеж извън регулация ?нови [re: Helper©]  
Автормoля (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 10:54



Искрено благодаря на Helper с GInes !
Ако срещна трудности занапред ще ви пиша пак !



Тема Re: сроеж извън регулация ?нови [re: Helper©]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано10.01.06 22:52



Аз също имам такова имотче, но не можах да сведа квадратурата под 49 м2. Спретнах си проект-минимум и толкова излезна. Дневна-спалня, кухненски бокс и баня. Не става на 36 м2.



Тема Re: сроеж извън регулация ?нови [re: Гинec]  
Автормoля (Нерегистриран)
Публикувано11.01.06 11:27



Ако прибегна до твоя вариант можеш ли да ме ориентираш какво означава не толкова скъпа ?Горе-долу естествено .




Тема Re: сроеж извън регулация ?нови [re: мoля]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано11.01.06 18:27



Честно - не знам дори и ориентировъчно. Само знам че е доста по-евтино отколкото за производство, хотел или други обществено обслужващи нужди. Питай в поземлената комисия. За питане не вземат пари. Съжалявам. Май не ти помогнах много. Успех!



Тема Re: сроеж извън регулация ?нови [re: Гинec]  
Автормoля (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 10:49



10х за насоките !Може да не е много , но за мен си е помощ !




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.