Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:12 22.06.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема колко плащате...  
Автор DEFLEPPARD (пристрастен)
Публикувано10.09.05 08:37



на чираците си? Питам по-скоро от любопитство.
Тия будни студенти които работят за вас и ви помагат в проектирането, чертаят почти 100% от проектите и правят 3Д-тата ?
питал съм няколко колеги и досега не съм получил еднозначен отговор...
интересуват ме по-скоро цени на квадрат или друго мерило за свършена работа, а не за месечна заплата?



Тема Re: колко плащате...нови [re: DEFLEPPARD]  
АвторKaтapинa (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 14:05



Откак разбрахме колко плащат в института за да ги приемат, вече нищо не им плащаме. Те ни плащат по споразумение, в зависимост от обема на работата ...



Тема Re: колко плащате...нови [re: DEFLEPPARD]  
Автор DEFLEPPARD (пристрастен)
Публикувано06.11.05 11:12



да разбирам ли че ви е срам да си кажете ?



Тема Re: колко плащате...нови [re: DEFLEPPARD]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано06.11.05 18:28



А ти колко би плащал? Просто съм любопитна. Нямам чираци и не знам, дали ще проимам. Старата гвардия сме индивидуалисти и само свръх затрупване с поръчки може да ме докара до необходимостта да наема допълнително архитект. Но умея да отказвам поръчки. Не ми се ще да правя куци и сакати проекти само с цел печалба на всяка цена.



Тема Re: колко плащате...нови [re: DEFLEPPARD]  
Авторarchitecture (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 08:42



ako e na parche ot 25 do 50 eu cent na m2 v zavisimost ot obema



Тема Re: колко плащате...нови [re: DEFLEPPARD]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано14.12.05 18:14



няма да ти кажат бе щото са мишки!
плащат по 30стотинки на квадрат, повтаряеми части не се плащат. не мога да ти кажа как определят цената за фасада и разрез ама и не ти трябва да знаеш щото ще се депресираш...зависи дали трябва да плащаш или да получаваш де.



Тема Re: колко плащате...нови [re: Boждa]  
Автор bObz (непознат )
Публикувано14.12.05 19:01



еми да ви кажа аз съм точно един от тези чираци..
плащат ми на заплата не на надник... бих казал че заплатата е доста малка.. с оглед на работата която върша .. неискам да споменавам конкретни суми и имена.. щото..не е в мой интерес.. само че искам да кажа че са малко тези които плащат достатъчно на студент..



Тема Re: колко плащате...нови [re: bObz]  
АвторБaш мaйcтop (Нерегистриран)
Публикувано14.12.05 21:25



Абе ей вие! Чираците и калфите! Да имате случайно акъл в главите? Сега ВИЕ трябва да плащате, защото учите занаят. Това, което ще видите и научите в реалната практика НИКОГА няма да ви научат в УАСГ. Някой да ви е карал насила да му работите? Я по-кротко. Рано е да вирите носове. Проектантската практика не е само да цъкаш с мишока. Който от вас е умен, ме е разбрал; другите ще си поиграят на ядосани.



Тема Re: колко плащате...нови [re: Бaш мaйcтop]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано15.12.05 18:20



извинете ме "слагачо на шапки в комините", ако звуча тъпо, но всеки труд трябва да се заплаща! Въпроса е да си свърши човек работата. Та не разбрах колко плащатате вие Баш майсторе, това беше въпросът или колко ви плащат нищо не можещите и незнаещи "кротки" и "глупави" чираци и калфи.

п.п. казах ли ти, че няма никой да ти даде реален отговор!
айде чакаме смелчак, който не срамежлив.човека иска да му се помогне...помогнете колеги, не се крийте.

п.п.п. забравих, ще ги класирам сега - Мишка N1

Редактирано от Boждa на 15.12.05 18:23.



Тема Re: колко плащате...нови [re: Boждa]  
АвторБaш мaйcтopa (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 18:30



Вожда: Ядосан №1 (не ме е разбрал; =>...)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.