Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 09.06.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как ще обясним ЗУТ на ......нови  
Авторзyт (Нерегистриран)
Публикувано06.09.05 22:40



Международната хелзинкска федерация протестира срещу разрушаването на ромски къщи в София. В съобщение от МХФ призовават българските власти да прекратят разрушаването на домовете на ромите и да компенсират онези от тях, чиито домове са вече разрушени.

В съобщението се посочва, че проблемът с масовото незаконно строителство в София съществува от години и не се ограничава до ромските общности. От МХФ определят обяснението, че къщите се разрушават, защото са незаконни като оправдание от страна на българските власти.

Рамковата програма за равноправно интегриране на ромите в обществото, приета от българското правителство през 1999 година, изисква узаконяване на ромските квартали и на собствеността в тях, пише в съобщението. В него се посочва, че българските правителства не са предприели стъпки към реализирането на тази Рамкова програма.

От МХФ се обръщат към прокуратурата, областната управа на София и другите компетентни органи с призив да започнат разследване на случаите в София и да обявят резултатите от него публично. От МХФ се обръщат и към Европейската комисия с призив да заклейми разрушаването на ромските домове и да отправи ясен сигнал, че подобни практики са несъвместими с членството на България в Европейския съюз.



Тема хм, [re: зyт]  
Автор ceлянинъt (член-простак)
Публикувано07.09.05 05:42



проблемът е, че тези цигани не са живяли там - ами прииждат от другаде, самонастаняват се на чужда земя - и си дигат къщите... по този начин стават гета, където коренното население е било 2-3 хил. човека, а на дело там вече са 12-15 хиляди...
а истинските собственици на парцелите - не смеят да припарят там - случая с кв. "Христо Ботев" е точно такъв...
Ти, драги отворко - ще си съгласен ли - ей-така в твойта жилище да се стоварят две-три цигански фамилии от Видин, примерно и да почнат да живеят - и да не смееш да влезеш в банята, кухнята и хола си, примерно...
Бутат се бараките само на самонастанилите се в последните 2-3 год. върху чужди парцели... това и самите коренни жители-цигани го искат!

ай не говори глупости!

простак, простак - но вече европеец!


Тема Re: хм, та отатъкнови [re: ceлянинъt]  
Авторзyт (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 13:53



Дали има аналог на Зут в Европа и докъде е частна частната неприкосновена собственост.
И това го пиша с друга цел.



Тема Нека е ясно,драги ми зут:нови [re: зyт]  
АвторHelper© (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 16:29



В момента у нас НЯМА законова процедура по узаконяване на незаконно строителство. Това се отнася за всички - българи, цигани, турци, еврей, арменци. Но дори и преди, когато съществуваше такава възможност, тя се прилагаше при определени обстоятелства: доказана собственост на мястото, изисквания за лице и площ на имота, спазване на определени отстояния и пр. За да бъдат узаконени въпросните ромски сгради (дори и да съществуваше такава процедура) трябва тотално да бъде нарушен закона, защото изброените предпоставки не са налице. Та питам ви аз: Това ли целите-неспазване на закона? Това ли целите-създаване на прецеденти? Това ли целите-привилегированост само за някой? А целта да хвърляте кал за щяло и нещяло по България - смятайте за постигната.



Тема Re: Нека е яснонови [re: Helper©]  
Авторзyт (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 17:32



Тя и национализацията си е била съвсем законна нали?!.......Та кои обслужва този закон ония които застроиха и датските площадки ли? Човек не може вече и клозет да си построи без цяла банда оторизирани лапачи да му се натресат и най законно да му проектират клозета по 35-70 евро.



Тема Re: Нека е яснонови [re: зyт]  
АвторHelper© (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 20:08



Да драги: национализацията е била законна. Както впрочем и реституцията, и приватизацията от по-ново време. Това дали ни харесват законите или не, както и събитията които пораждат, е друга тема. Ще бъда благодарен ако ми посочите поне една цивилизована държава, където всеки си строи каквото му хрумне без да иска позволение. Чакам!



Тема Re:Прав си ама......нови [re: Helper©]  
Авторзyт (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 06:17



Знаеш ли прав си но много ми се събра и ако ти разкажа всичко и ти ще ме разбереш. Имам проблеми с узаконяване на един покрив и малко надстройка. От една страна си платих както трябва но…..Абе тя е една да не ти разправям. Дойде един архитект взе капаро ужким всичко е точно и ….чиновниците от незаконно строителство и това преди 2 години. Звъня му, а той всичко било точно…..да ама не. Хайде на ново чиновника имал човек и той щял да оправи всичко. Идва мери черта и пак капаро и то коджа. Казвам си е това беше, по чл.184 нали знаеш. Да ама не ония в общината дори и не поглеждат проекти от “чужди” архитекти имат си банда, ама аз откъде да знам, че оня от незаконно строителство си прави и той банда. Сега получавам писъмце по чл.225 мамка му. Да си съборя построеното щото нямало строителни книжа така е по закон. А в общината има внесени 3 папки с всичките му екстри. Параграф 22. Ония от ДНСК ми съчувстват, обжалвай казват….и така сега са наред адвокатите дела и пак дела. А къщата е от 1972г. Не знам колко молби съм написал за узаконяване по търпимост, и нищо, омагьосан кръг. Всеки месец цакане на адвокати то на хотел ще ми е по-евтино…Те, това е, а за циганите си прав и аз искам да съм циганин вече……То с това плачене май, че вече съм….да събарят, ще се редя и аз за фургон и социална защита писна ми вече сън ме не лови. Сигурно е много тъпо това което правя в момента ама ми поолеква някак си. Сигурен съм, че много от клубарите, ще ми се присмиват за написаното, но това е истината, измамници архитекти и корумпирани общинари, 15 000 евро до сега, без адвокатите край няма…… и то за 296 квадрата, просто не знам…..



Тема Re:Прав си ама......нови [re: зyт]  
АвторHelper© (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 08:08



Разбрах Ви и Ви съчувствам. Готов съм да се запозная със случая и да Ви помогна, стига да има благоприятна за Вас възможност и да ми се доверите. И без никакви авансови плащания! Ако желаете, пишете ми тук: arhkamenov@mail.bg



Тема Re: Нека е яснонови [re: Helper©]  
Авторxaxa (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 17:22



Kakvo gi slu6a6 tezi?!Това,което пи6е горе в постинга са глупости и лъжи,мъ4ат се отново 4рез измама да си пробутат собствените интереси.
Ако не6то,като не им е по свирката "хоп" - правата им били нару6авали,айде бе?И на6ите глупаци им се връзват,вместо да ги осъдят.
В западна Европа,а и по-специално в Германия,даже не може6 да си боядиса6 къ6тата в какъвто цвят иска6,палатка няма6 право да разпъне6 на неразре6ените за това места,треви4ка неможе6 да откъсне6,ако не е твоя собствеността,та камо ли да строи6 незаконно
Строят се нови постройки(жили6тни) по стари римски планове тук,както са си били в миналото.С ъгли,които не са 90°,поне ъглите да бяха прави,но не разре6иха,понеже тъй били римските,и стените са си както са били римските,а не както живу6тите искат,не разре6ават хората на запад,па те ми говорят за цели постройки.




Тема Re:Прав си ама......нови [re: зyт]  
Авторxaxa (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 17:27



Аз ли4но,а и много хора едва ли 6те ти се смеят,6тото това е за пла4ене.Аман от "мои хора" и ру6вети,така е.

Ей това измамници архитекти и корумпирани общинари, е много вярно.И докато ги има тях,6те има и страда6ти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.