Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:00 23.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Стил Рустикнови  
АвторMapro (Нерегистриран)
Публикувано29.08.05 16:12



Може ли някой да ми даде сайтове където мога да разгледам мебели и изобщо цялостно вътрешно обзавеждане във стил Рустик ?Благодаря ви предварително.



Тема Re: Стил Рустикнови [re: Mapro]  
АвторHelper© (Нерегистриран)
Публикувано29.08.05 16:42



Признавам че отдавна съм учил история и теория на архитектурата, но не си спомням да има стил „Рустик“... Това е по-скоро прийом във фасадното третиране на камъка - грубо дялан. Да говорим за стил рустик е като да говорим за стил... „Гладка мазилка“ да речем.
Кой знае - може пък при демокрацията вече да е станало стил?!...



Тема Re: Стил Рустикнови [re: Helper©]  
АвторMapro (Нерегистриран)
Публикувано29.08.05 17:09



Ами ако си завършил по комунистеческо време т.е. 70-80 години на миналия век нищо чудно че си нямаш на хабер за какво точно става дума.И ако е така много жалко -извода е един какви специалисти имаме какво чудо на чудесата !!Толкова си и учил !Вземи тогава да се ограмотиш че да не се излагаш.Влез ето тук пък белким се светнеш за кво ти говоря щото аз се поразрових и намерих всъщност точно това което ми трябваше.http://www.fabienmobili.com/mediterraneo/medit.html



Тема Re: Стил Рустик [re: Mapro]  
АвторHelper© (Нерегистриран)
Публикувано29.08.05 21:02



Ех, Марго, Марго... Откъде тая злоба бе съкровище? Признавам че не бях читанка като студент и това изобщо не ми попречи впоследствие. Радвам се че все пак си намерила това което търсиш. Дълбок поклон мила! Успех на архитектурното поприще!



Тема Re: Стил Рустикнови [re: Mapro]  
Авторarchitect (Нерегистриран)
Публикувано29.08.05 21:38



e maco kade go vide toj stil v tij dolapi ma.choveka e prav



Тема Re: Стил Рустикнови [re: Mapro]  
АвторCaнитapeн възeл (Нерегистриран)
Публикувано30.08.05 08:33




етти стилове. Га ми намьериш стил рустик ш' са преиминувам на джакузи с клиторен вибратопляктор



Тема Re: Стил Рустикнови [re: Caнитapeн възeл]  
АвторMapro . (Нерегистриран)
Публикувано30.08.05 13:19



Това че не сте чели и съответно не сте във час не означава че този стил не съществува .Във интерес на истината във Практикер видях чуждо специализирано списание точно за този нечуван от неграмотни като вас стил Рустик и за да не си губя времето да ви чета заядливите и злобни изказвания ще отида още днес да си го купя.Щото съм се обедила че колкото един човек е по неграмотен и елементарен толкова е със по голямо самочуствие и със по високо мнение за себе си .А относно това дали са долапи или не можем много да спорим но ми се струва направо загубено време.Изобщо чудя се може ли толкова неграмотни и некомпетентни хора по тази тема да имат смелоста да пишат пък точно във форум Архитектура след като не са на ясно със най елементарните неща - стиловете във архитектурата.



Тема Re: Стил Рустикнови [re: Mapro .]  
АвторCтилиcт-пoмaraч (Нерегистриран)
Публикувано30.08.05 15:28



Това,че не сте чели и съответно не сте във час не означава че този стил не съществува .Във интерес на истината във Практикер видях чуждо специализирано списание точно за този нечуван от неграмотни като вас стил Рустик и за да не си губя времето да ви чета заядливите и злобни изказвания ще отида още днес да си го купя,.Щото съм се обедила, че колкото един човек е по-неграмотен и елементарен, толкова е със по-голямо самочуствие и със по-високо мнение за себе си .А относно това, дали са долапи или не, можем много да спорим, но ми се струва направо загубено време.Изобщо чудя се може ли толкова неграмотни и некомпетентни хора по тази тема да имат смелостта да пишат пък точно във форум Архитектура след като не са на ясно със най- елементарните неща - стиловете във архитектурата.

Бебче, постарах се да корегирам грешките ти (с червено, защото съм учил по комунистическо време) защото излагаш архитектурната колегия пред уважаваните ни гости в този форум. Добросъвестно си признах, че силата ми не е в архитектурните стилове защото съм практик, а не дървен теоретик. Искам да те помоля да ми предадеш някой урок за проклетите стилове: нищо не знам за стиловете „Корниз“, „Пиластър“, „Фронтон“...и по възможност лекциите да са на спалнята ти. Предварително ти благодаря!



Тема Re: Стил Рустикнови [re: Cтилиcт-пoмaraч]  
АвторMarpo (Нерегистриран)
Публикувано30.08.05 16:01



Искам да ти уточня че това е форум Архитектура а не форум правопис.Срамота е да изказваш мнения по тема която както видяха всички си по бос и от мен (аз поне нямам претенции за специалист във тази област).
Това да си учил за архитект и да не знаеш елементарни неща във тази област е не като да си направил няколко правописни грешки.А драги ми Стилист -помагач(само ти си мислиш че си такъв) за разлика от теб без да съм по някакъв начин свързана със архитектурата и без изобщо да съм учила архитектура(или нещо друго свързано със строителство и архитектура) се оказва че знам неща които ти като завършил архитектура не си и чувал което е още по жалко и абсолютна излагация пред твоите колеги които се моля да са далеч по грамотни от теб.Като гледам как се проектира и строи във момента (какви стайчета градите тип луксозни тоалетни) тежко и горко които ще живеят във такива коптори правени от абсолютни некадърници.А този тип сгради с подобно качество колкото искаш за голямо съжаление.



Тема -нови [re: Marpo]  
Автор ceлянинъt (член-простак)
Публикувано30.08.05 18:35



стил "рустик" няма бе душко...
а туй, че в кварталната бакалия са писали "сирене "Рустик" - то е за да придадат загадъчност на пейзажа и да излъжат някой клиент...
търговски измишльотини...
има рустикална зидария, има имитации на рустикална зидария, ама стил такъв - няма!

а ти не се напъвай толкова, че ще си спукаш вените на вратлето и шийката...

простак, простак - но вече европеец!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.