Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:18 29.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Помощ - архитектинови  
АвторNedovolen (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 06:50



Машинен инженер съм , искам да строя еднофамилна къща-2 етажа по 100 квадрата. Архитектурният план и 3D - модела съм ги направил аз.
Конструктивната част е също по силите ми.
Електро-частта е по силите на шурека ми.
Какъв е начина и колко ще струва останалата част от проекта и може ли да озаконя всичко?
Много благодаря ако някой може да ми помогне

biserpenkov@abv.bg



Тема Re: Помощ - архитектинови [re: Nedovolen]  
АвторBceзнaйko (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 08:59



Няма законен начин! Всички проектни части трябва да са изработени от проектанти - членове на камарите на архитектите и инженерите, да имат пълна или ограничена правоспособност /обекта Ви е V категория/, да са подпечатани със съответните щемпели... В по-общ план няма невъзможни неща, но в случая не си заслужава!



Тема Re: Помощ - архитектинови [re: Nedovolen]  
Авторbnn (Нерегистриран)
Публикувано21.05.05 08:00



Какво да кажа по въпроса:
1/Човека сам си е свършил всичката "черна"работа и на всичкото това трябва и да си плати някой архитект да му подпише все едно , че той е проектирал и т.н.
2/Това се нарича кражба на интелектуален труд-като закона задължава за обект V категория по 40лв.на кв. метър(каквато е къщата в случая) прави 8000хил.лв само за един подпис.
3/Пресметнато реално 8000 хил. лв. му е всичкия бетон за къщата .
4/Жилището е необходимост , а не лукс , но при тия цени бедния човек със заплата 250лв никога не може да строи.

-----------------ПРЕДЛОЖЕНИЕ-----------------
Намери архитект , който да сключи бартерна сделка с теб-ти ще му чертаеш 3D модели ,домати ще му гледаш,прасета ако искаш(каквото и да е)
така той ще избегне данъците(закона го задължава да иска висока цена,от което следват и високи данъци)
---Ако сключите договор по -между си за свършена работа----няма данъци и
ще се споразумеете!!!!!!!!!!!
--------------------МНЕНИЕ------------
След като държавата създава глупави закони---винаги ще има хитри хора , които да ги заобикалят!!!!!!!!!

Помогнете на човека



Тема Re: Помощ - архитектинови [re: Nedovolen]  
Авторarhitekt (Нерегистриран)
Публикувано22.05.05 16:50



Знаеш ли аз си направих проект за една много добра машина.
Имам и 3D изглед.
Електрическата част ще ми направи мой приятел.
Възможно ли е някой да ми "Озакони" машинката за да не давам пари на разни машинкаджии?



Тема Re: Помощ - архитектинови [re: arhitekt]  
Авторфeн (Нерегистриран)
Публикувано22.05.05 17:17



И тази машинка в гъзъ си ли ще я завреш или имаш клиент за нея,щтото човека дето пита ще живее в тая къща.



Тема Помощ - айдуци-архитектинови [re: arhitekt]  
АвторИнжeнep (Нерегистриран)
Публикувано22.05.05 18:00



В машиностроенето, електронната промишленост и прочие нестроителни индустрии не се прилагат държавно покровителстване на паразитни структури и осигуряване на работа на армия некадърници със самочувствие на богове!

Поради простата причина, че там не могат да се перат пари и да се краде както и в социалистическо не се е крало! При 5%-10% възвръщаемост (печалба) в машиностроенето, никой мафиот няма тръгне да подкупва депутати за да създават условия за свръхпеалби и лесно пране на пари!

Нечестно спечелените и откраднати пари не носят хаир! И децата плащат със столетия временното "благополучие" на недостойните си родители!



Тема Re: Помощ - айдуци-архитектинови [re: Инжeнep]  
АвторПapaзит-aйдyk (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 07:35



Честно казано, имах по-високо мнение за интелектуалните възможности на колегите-инженери. Може би съм правел изводи от способностите на СТРОИТЕЛНИТЕ инженери. Защото това, което чета, говори за пълен идиотизъм! Какво значи "направих си проект"?! Нима в него са вложени познания по всички строителни нормативи и правилници? Имам приятел-художник, който умира да прави макети на строителните си видения, но хал-хабер си няма от строителство! И какво? Търси се някой, който да изпере пешкира, да "озакони" вероятните глупости. Е това вече го няма НИКЪДЕ по света!!!!!!!



Тема Re: Помощ - айдуци-архитектинови [re: Пapaзит-aйдyk]  
АвторAйдyk-пapaзит (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 07:46



А пък връх на "инженерната мисъл" е бръщолевенето, че това щяло да бъде "кражба на интелектуален труд"?!?!?!
1.Кой видяхте че се натиска да окраде този "интелектуален" труд?
2.Защо авторът му не се опита да извади авторско свидетелство или да патентова своя шедьовър?!
3.Да сте чули поговорката "Всяка жаба да си знае гьола!"? За някой инженери ще поясня: Това ще рече "Всеки да си гледа работата"!



Тема Re: Това е идеянови [re: bnn]  
АвторNedovolen (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 10:06



Това с бартера наистина е идея и мисля да опитам.
Схемата е много проста и при това съвсем законна:
Намерих обяви в които архитектурни бюра (АрхБ) предлагат работа
на студенти и други за 3D-моделиране.Това означава ,че за
тях тези модели струват нещо да го наречем Ц3д [лв/модел].
Проекта, и той има цена Цпр [лв/кв.м.].
И сега формулата:
Аз правя модели за АрхБ и получавам хонорар БрМодели*Ц3д [лв].
АрхБ ми прави проект за КвМетри РСП къща и им плащам КвМетри*Цпр [лв].
За мен остава важно да разбера БрМодели така че да е изпълнено:
БрМодели*Ц3д = КвМетри*Цпр
Другите неща не ме интересуват, АрхБ си ги знае.
Мисля да оформя тази схема като оферта и да опитам, пък....
Благодаря ти много за идеята.



Тема Re: извинявай, не се изразих правилнонови [re: arhitekt]  
Авторnedovolen (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 10:10



Изглежда не само съм допуснал правописна грешка , но и не съм се изразил така , че да ме разберат всички.
Та значи:
1. Това ,че съм машинен инженер май въобще не е важно.Според мен професията на човека не може да е
причина за неговите желания ,особено пък за такива , които са жизнено важни като: храна,вода,дрехи,подслон
и т.н..(тук искам да вмъкна едно въпросче, хрумнало ми когато пишех "дрехи" а именно:"Какво щеше да се получи
ако тоя Ташков беше шивач?".
2. Не съм казвал ,че не искам да плащам ,просто питам "колко".
3. Под 3D-модел разбирам нещо ,което носи информация за всичко:
геометрия(размери и форма),материали(вид,цвят,тегло)и т.н.
(дори и пантите на вратите), а под 3D изглед разбирам проекция
на 3D-модела върху някаква равнина (може стандартно,нестандартно,
с невидими линии,без тях и т.н.).
А сега на въпроса за машинката : само като си я измислил ,вече си я
узаконил- всеки има право да си измисли циркуляр,фуражомелка или каквото
и да е. Дипломите са просто документ за пред хората ,които не те познават,
на тези ,които те познават такова нещо не им е необходимо,те знаят какво
можеш и друго се предполага ,че няма да поискат от теб.
Според мен е съвсем нормално човек сам да си прави някои неща макар и да не са му
по специалността. Например ще прескочиш някоя локва, дори да не си лекоатлет нали?
Благодаря за отговора .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.