Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 28.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема надтерасна плочанови  
Авторзиko (Нерегистриран)
Публикувано22.05.05 10:42



Съседа ми под мен направи незаконно построена /без планове и разрешително/ плоча над терасата си преди години .същата стигаше до моите прозорци и той ми разреши /устно / да ползвам за простир плочата . Сега обаче сме поскарани и той ме вика в съда -като искането му е да не стъпвам на плочата . Въпроса ми е : това въздушно пространство над плочата негово ли е и той има ли право до стои на него и прави каквото иска /защото се пада до моите прозорци .имам ли шанс аз да узаконя надтерасното пространство и да го направя моя тераса .10х
Ако имам право -кажете по кой член и кой закон



Тема Re: надтерасна плочанови [re: зиko]  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано22.05.05 16:40



Нямаш шанс нито ти, нито съседа ти да узаконите незаконно строителство.
Понятие "узаконяване" не съществува от миналата година.



Тема Re: надтерасна плочанови [re: зиko]  
Авторtu (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 16:52



variantite sa dva - ili da se pomirite sys syseda ili da butnete plo4ata



Тема Re: надтерасна плоча [re: tu]  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 18:03



Точно така!



Тема Re: надтерасна плочанови [re: Sasho]  
Авторзиko (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 21:28



то и аз така си мисля - но как ще го принудя да я събори тая плоча
първо към съда или към ДНСК да се обърна
с какъв мотив е най сигурно да се обърна /между другото нямаме план на къщата /с какво да докажа че е строена допълнително плоча над терасата му



Тема Re: надтерасна плочанови [re: tu]  
Авторзиko (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 21:32



пак аз-- мисля си
нямам ли шанс /ако може без неговото съгласие /аз да подам документи за строеж и да узаконя плочата и я ползвам законно занапред



Тема Re: надтерасна плочанови [re: зиko]  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 19:55



Обърни се с жалба в общината/района/ и ДНСК.
Не трябва да доказваш ти кога е строена плочата, а съседа ти.
Извинявай за любопитството, но можеш ли да опишеш как конструктивно е закрепена плочата - към пояс в зида, като продължение на твоята плоча /издадена конзолно/ или с някаква допълнителна конструкция.



Тема Re: надтерасна плочанови [re: Sasho]  
Авторзиko (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 21:38



къщата има нещо като буквата Г в подследствие съсед строил на калкан и запушва и третата страна и става на буквата П та именно съседа в това пространство направи своята плоча като има изкъртени тухли в стените и вкарана арматура - а отпред на празното място има две железни тръби сложени като колони
аз ползвах до скоро площа отгоре а той минава отдолу плочата и влиза в тях но се пада в неговият двор а моят вход е от другата страна
фактически той има ли право да надстроява на плочата или ако иска да прави пикник на плочата се пада на нивото на моите прозорци , но той няма стълби към плочата -но сега се напъва че щял да си направи стълби и да играел хоро пред прозореца ми ----кофти работа -но трябва да направя нещо



Тема Re: надтерасна плочанови [re: зиko]  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 13:41



Както го описваш касае се за чисто незаконно строителство.
Пиши една жалба до съвета и районната ДНСК и му разкарай плочата.
В жалбата спомени, че плочата ти пречи. Че стъпва на стоманени колони...ти знаеш къде.
Че е засегната конструкцията на вашата и на съседната сграда.
Че всичко е извършено без одобрени строителни книжа и без твоето съгласие през ........ Избери година след 7 април 1987г. /това ако можеш да го докажеш или пък той не може да го докаже/ за да не го счетат за търпим строеж.
И успех!



Тема Re: надтерасна плочанови [re: зиko]  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 13:44



Забравих ако те интересуват мога да ти изрецитирам всички членове от Закон за устройство на територията, които съседа ти е настъпил. Но за теб това едва ли е толкова важно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.