Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:16 04.07.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Помощ - архитектинови [re: Nedovolen]  
АвторбълrЪpчe (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 21:08



Бе мен ми се струва, че трябва първо да научим български (до 4-ти клас) и ,че се пише Узаконява , а не Озаконява. Таа тогава вече като сме грамотни да определяме дали е скъп интелектОалния прУдукт и колко трябва да вземе за някое нещо някой си изедник Ърхитект.
А иначе от архитектите има доста надути тъпанари дето пишат Фасада иСток....та не ги смятам много за стока на 100 % де...
А и закона за Камарите и наредбите за цените сякаш Киро Бакалина ги е писал(да ме извиняват бакалите)



Тема Re: Помощ - архитектинови [re: Nedovolen]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано10.06.05 22:08



Машинний инжинерино,
Значи като се разболеш, турни си диагнозата, напиши си рецепта, а "шурека" ще ти бие инжекциите. После ще търсиш специалисти за погребението.



Тема Re: Помощ - архитектинови [re: bnn]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано10.06.05 22:15



Живея в голям окръжен град и съм свидетел,че има проектантски бюра,които чертаят върху паус с рапидографи

И? Кое е гвоздея в това изречение?



Тема Re: Помощ - архитектинови [re: Гинec]  
Авторbnn (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 21:56



Синът ми е в 6 клас , но чертае свободно 3-измерно в AUTOCAD 2002 ; Програмира на PASCAL под DOS ; Моделира 3-D обекти на продукти от клас-А ,като NX2 и I-DEAS 10 версия;прави визуализации на обекти , като всичко това за него е лесно -просто една игра.Предполагам,че повечето деца на неговите години са така . Невероятно е щом децата могат да се справят с такива продукти , архитекти или проектанти ,които са професионалисти да чертаят на ръка . При това развитие на пазара и конкуренция за мен е невероятно , но е факт ,защото е истина!!!!!!!
Щом като цените на проектите са високи трябва и обслужването по тях да е бързо,точно,коректно,да може да се променя проекта по всяко време и да не се чака с месеци за това.Продуктите от клас А правят това за минути.
Тежко на хора ,които се не развиват, защото не стоят на едно място ,а се връщат назад.Конкуренцията в лицето на младото поколение ще бъде безмилостна като прибавим факта ,че децата знаят поне по 2 езика още в 6 клас.
Не искам да плаша никого с фактите ,които пиша , но такъв е живота.



Тема Re: Помощ - архитектинови [re: Гинec]  
АвторNedovolen (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 22:09



Не само ,че проекта ми го харесаха в архитектурното бюро,одобриха го,но и работа допълнителна си намерих.Правя 3-измерни визуализации към същото арх.бюро по готови чертежи.Явно съм доста по напред от много ваши колеги и съм добра конкуренция.Стоежа почвам още това лято.



Тема и какъв е проблемът всъщност -нови [re: bnn]  
Автор ceлянинъt (член-простак)
Публикувано15.06.05 15:59



всички излизащи млади архитекти владеят компютърните технологии, ноооо - това не отменя необходимостта да тренират и ръката си, да могат и ръчно да изразят своята идея... та по тази причина, в уважаващите себе си архитектурни училища - на доста от проектите - на студентите се ЗАБРАНЯВА да ползват компютър...

раподографът, паусът, ножът, стиропорът, перспективната скица, макетът - си остават в арсенала на архитектурната дейност...

та - възклицанието ви, че - о ужас - някъде ползват рапидограф - е твърде, твъъърде превзето... кат на кака сийка...

простак, простак - но вече европеец!


Тема Re: Помощ - архитектинови [re: bnn]  
Автор333 (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 21:57



Прав си bnn щом ще плащам пари за "самолетен билет първа класа" ще искам всичко да е на ниво "първа класа", а не все едно пътуваш с пътнически влак София-Видин!!!!!
1. Ще искам проекта да е начертан на продукт,който аз кажа;за време ,което аз искам, с промени в реално време и без никакви компромиси по никакви причини!
------ ПАЗАРА Е ДВИГАТЕЛ НА ВСИЧКИ ПРОЦЕСИ В ЖИВОТА ----
------ СВЕРЕТЕ СИ ЧАСОВНИЦИТЕ, ЧЕ ИЗОСТАВАТ!-----




Тема Re: и какъв е проблемът всъщност -нови [re: ceлянинъt]  
Авторgrey (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 22:18



Говорим за професионалисти архитекти , а не за студенти!
Студентът може да се учи по какъвто иска начин,ВУЗ-а може да налага каквито иска правила , но те са с цел обучение и развитие!
Действащия архитект се предполага ,че е минал през този етап и вече не е необходимо да се обучава на ниво студент нали?
Паусът ,рапидографа,стиреопорът и т.н. бледнеят пред една виуализация триизмерна, която може да продаде проекта дори предварително!




Тема Re: Помощ - архитектинови [re: Гинec]  
Авторsnoy (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 22:30



Тежко е когато някой като Nedovolen може да те конкурира нали?
Затова не злобей ,а се развивай, защото той е само един от многото ..............



Тема Re: Помощ - архитектинови [re: snoy]  
Автор 4i4o (непознат засега)
Публикувано16.06.05 08:02



-Мили родни изцепки: Всичко знаем, от всичко разбираме, ама най ни бива да даваме акъл! И ставаме свидетели на глупости колкото щеш! Абе щурчовци, важна е архитектурната ИДЕЯ, а не това дали е представена с молив, рапидограф или РС! Е да: за тъпунгери като вас трябва да правим и 3-D визуализации и анимации защото нямате акъл да си представите сгънат вестник, та камо ли цяла сграда. Но проблема си е ваш: всички тези глезотийки ви бъркат в джоба! Чудя се архитектите в миналото как ли са проектирали без РС, как са строели сградите им и как много от тях са станали шедьоври?!
Оооооо, неразумни уроди...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.