Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:33 21.06.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема строителство със гипс-картон !!нови  
Автор vozi (непознат )
Публикувано27.02.05 11:01



имам място на което с брат ми решихме да си построиме кьща но цените на монолитното строителство са ни непосилни и затова сега мислим за алтернативно строителство Много щте се радвам ако ми хвърлите светлина по отношение строителството с леки конструции проект изпьлнение майстори специфика !? Благодаря!



Тема Re: строителство със гипсокартон !!нови [re: vozi]  
Автор4i4o Peyo (Нерегистриран)
Публикувано27.02.05 17:12



-Темата е обширна, но тъй като сте я нарекли "Строителство с гипс-картон" знайте че този материал е предназначен само за вътрешни строителни работи: сухи "мазилки", облицовки, неносещи стени!



Тема Re: поне кажи,нови [re: 4i4o Peyo]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано27.02.05 18:58



че и звукоизолация при такава стена липсва...



Тема Е-е-е, не плаши хората!нови [re: Troll_]  
Автор4i4o Peyo (Нерегистриран)
Публикувано27.02.05 23:09



Щендерна стена от гипсокартон (носеща конструкция+двустранно гипсокартон) с пълнеж от минерална вата е с добри звукоизолационни качества! Хората добре са се ориентирали, но исках да знаят че само с гипсокартон не става!



Тема Re: Е-е-е, не плаши хората!нови [re: 4i4o Peyo]  
Автор vozi (непознат )
Публикувано28.02.05 09:50



представям си го като изграждане на скеле което се облича със панелчета от гипскартон като между тях се полага изолацията а отвьн се облицова доколкото знам такава е масовата практика в сащ



Тема Re: не се излагай,нови [re: 4i4o Peyo]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано28.02.05 17:16



най-напред поживей зад такава стена и след това ела пак да я рекламираш.

ти какво разбираш под "добри" звукоизолационни качества? само не ми вади акустичните изчисления - те са толков верни, колкото и сметките за стиропора. според сметките 6 или 8 см стиропор са достатъчни, ама аз съм работил в "сграда" със сандвич панели и искам да ти кажа, че сметките не са верни...



Тема Re: моля те недейнови [re: vozi]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано28.02.05 17:26



да правиш това. знам за какво говоря. темата е много обширна, но начина на строителство в сащ и канада е свързан не с логика, а с интересите на компаниите от дървообработващата промишленост. Това са къщи в които като пръднеш в едната стая се чува не само в съседната, но и на горния етаж, като ходиш усещаш как пода се огъва под краката ти и т.н.
За пожароустойчивост дори и не ми се мисли с цялата тая дървения - негоримия гипсокартон ще издържи има няма 15 минути, време за което няма да можеш да се събудиш, камо ли да избягаш... абе мисли щото това дето го правиш го правиш за следващите много години



Тема Re: не се излагай,нови [re: Troll_]  
Автор vozi (непознат )
Публикувано28.02.05 19:30



ееххх сьгласен съм но проблемьт е чисто финансоф таванът ми е 150 Е че и те сякаш ми идват много та затова се налага да ловиме маймуни със трици а напролет триабва да почвам



Тема Re: не се излагай,нови [re: vozi]  
Автор BobyB (член)
Публикувано01.03.05 14:30



150 евро ти се връзват горе долу за класическо масивно строителство, ако сам си ангажираш бригадите и внимаваш за материали и т.н. - да ги намираш на добри цени. И ако използваш технически ръководител вместо фирма. Сглобяемите къщи са твърде надути като цени, повечето искат 250-300 евра и нагоре на квадрат. Е откъде накъде? Има смисъл само ако беше по-евтино.



Тема Re: моля те недейнови [re: Troll_]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 13:46



още един професионалист, дето разбира от строителство, защото живее и работи в сгради... това, че твойта кола скърца не значи, че и мойта е скапана.

при грамотна употреба на гипсокартон се постигат резултати, които просто не стават с други материали.
това, че подът ти подгъва няма връзка с гипсокартона. това, че къщата ти е строена евтино през просото за максимална печалба и стените са ти от един слой картон без изолация - също. това, че не знаеш как се разпространява пожар в сграда си е липса на образование.
ако искаш да работиш по въпроса - ето ти два списъка с възможностите на материала:








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.