Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:44 28.04.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Нови цени на проектански труднови  
АвторPitancho (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 18:49



Колеги какво ще кажете за новите цени на проектанския труд дето уж са в сила от 1 септември 2004 :)
Според мен изглеждат прекалено добре за да станат реалност на фона на дереджето ни в момента :)
и изобщо тия полудяли ли са като са ги правили
то всичко много хубаво ама много барзат май ми се сртува. Малко по адекватно трябва да го дават според мен!
А иначе нищо против нямам да започна да бачкам на тях само дето незнам колко клиенти ще ми останат :)



Тема Re: Нови цени на проектански труднови [re: Pitancho]  
АвторMOON (Нерегистриран)
Публикувано24.09.04 15:56



Здравейте!
Аз не съм колега, а потенциален клиент.
Предстои ми строеж /около 360 кв. м. разгъната площ/ и в началото на август се консултирах с проектант - доста обширно говорихме, почти уточнихме вида и предназначението на сградата и ми беше предложена оферта за изготвяне на проект 6 лв. на квадрат разгъната площ, разбрахме се да подпишем договора от септември, за да се съобразим с новите цени, които "нямало да бъдат с фрапираща разлика". И така - новата оферта, която ми бе предложена е 18 лв. на кв.м., което с просто око се вижда, че е точно три пъти по-висока цена.
Много Ви моля, кажете ми като човек от "кухнята" - наистина ли тройно поскъпнаха услугите Ви или се опитват да ме изнудят /от провинцията съм и нямам голям избор - има 2-3 архитекта с добро име и те работят в екип/. Опитах се да получа информация от втори и трети архитект, оказа се, че са запознати с бъдещия ми строеж и щели да участват в изготвянето на проекта, ако приема офертата на първия архитект т.е. работят заедно.



Тема Re: Нови цени на проектански труднови [re: MOON]  
Автор Гинec (изкъпана от DIR)
Публикувано26.09.04 21:39



Драги ми клиентино, да знаеш: Ако някой ти поиска по-малко от 35 лв/м2, значи не е архитект.

Обичта може да дава много повече свобода, отколкото Любовта е способна да отнеме.


Тема Re: Нови цени на проектански труднови [re: MOON]  
Автор BobyB (член)
Публикувано29.09.04 23:09



Това си е чисто изнудване, ще ме прощавате. По тази логика и лекарите могат да кажат - от днес вече прегледите на частно няма да са по 15 а по 45 лв. Автомонтьорите да обявят - от днес вече не сменяме агренажен ремък на еди коя си кола за 100 лв а за 300 ле. И т.н. Нищо лошо - така всички току-виж си вдигнем доходите отведнъж. Само дето номера с самоиздърпването за косата от блатото го има само в приказките.



Тема Re: Нови цени на проектански труднови [re: Pitancho]  
Автор***** (Нерегистриран)
Публикувано30.09.04 16:25



Вярвате или не днес беше последния срок за регистрация на обекти без договори
от понеделник новите проекти ще трябва да бъдат по новите цени и с регистрирани договори (все пак няма да е лошо на някой да му дойде някаква идея за заобикаляне на закона :)


а по отношение на изнудването не е съвсем така защото по малко ли е изнудването с цените на недвижимите имоти /до сега процента на проектирането спрямо цената на вече проектираното и изпълнено е скромно 1-2% така че в тази сфера всичко си е нормално
само дето хората не са все ощте толкова богати :))))))))))



Тема Re: Нови цени на проектански труднови [re: BobyB]  
Авторarchitector (Нерегистриран)
Публикувано30.09.04 18:26



Първо - не архитектите решиха какви да са цените на вложеният от тях труд,второ - не лекарите ще решат кога да станат прегледите по 50лева. И трето - искам да поздравя колегата, дето казва, че който поиска по-малко от 35лв./м2 не е архитект! Много е хубаво, ама не е вярно! Дано да ги иска и получава и той!



Тема Re: Нови цени на проектански труднови [re: MOON]  
АвторQueen (Нерегистриран)
Публикувано26.10.04 10:36



Sled kato ste se utochnili prez avgust, e triabvalo oferiraliat arhitekt da postupi korektno i da skliuchi dogovor s Vas na ugovorenata tsena. Struva mi se, che narochno e izchakal da vleze v sila Naredbata za tsenite. Imashe srok do 30-ti septemvri za deklarirane na obekti, za koito e skliuchen dogovor za proektirane do 30-avgust, t. e. - po starite tseni. Taka che e bilo vupros na dobra volia i korektnost da go napravi, a i Vie e triabvalo da nastoiavate za tova. Sega veche kum koito i arhitekt da se oburnete, tsenata moje da varira samo nagore ot minimalnata tsena po Naredba.
Viarno e, che uvelichenieto e drastichno, no postavete se na miastoto na arhitekta. Toi kato chlen na Kamarata e dlujen da spazva tazi naredba, ima komisia po etikata, nakazania, otnemane na litsenz i t. n.



Тема Re: Нови цени на проектански труднови [re: Queen]  
АвторГoro (Нерегистриран)
Публикувано04.11.04 12:20



Леля ми е архитект и желае да ми направи архитектурната част като подарък или дарение. Още не е питала в САБ или КИА, може ли. Според вас може ли?



Тема А какви са тия нови цени?нови [re: Pitancho]  
АвторCтoимиp Cтoилoв (Нерегистриран)
Публикувано06.11.04 19:09



Някой знае ли?



Тема Старо ти е инфото -нови [re: Гинec]  
Автор Zzloba... (победоносец)
Публикувано09.11.04 21:40



ако проектът струва по-малко от сградата, значи не е никакъв архитект. И кой ти брои къв симбиоз между кичовски кокошарник и бетонен зандан е великото произведение?

Още един съвет - кубетата ако са по-малко от 18, нищо не струва архитектът.

Мдам, архитектите вече надминават по слава адвокатите.

Zzloba

Тю, пак язък!
Иван Костов след изборите 2005 г.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.