Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 27.06.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: А какви са тия нови цени?нови [re: Cтoимиp Cтoилoв]  
АвторAнти-мoнoпoл (Нерегистриран)
Публикувано16.11.04 23:53



Точно така! Къде са публикувани? Дай URLink? Ако не са публикувани в Интернет значи са си някаква частна "скрита" далавера на Камарата! В кой закон се дава право на някой да определя цената на труда на другиго? Или пак Партията мисли за нас, за да сме добре, де! И същата тая "Партия" обира каймака чрез разрешителни и регистрационни режими, а? Някой се опитва да прави проектански монопол! А май България беше "пазарна икономика", а?



Тема Re: Нови цени на проектански труднови [re: architector]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано28.11.04 21:13



Ми...Що да не ги получиш и ти??? Просто си ги поискай. Ако не ти ги дадат, откажи ангажимента.



Тема Re: Нови цени на проектански труднови [re: Гoro]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано28.11.04 21:15



Може, естествено. Но тя да си прави сметката, как ще плаща квотата към камарата на архитектите.



Тема Re: А какви са тия нови цени?нови [re: Aнти-мoнoпoл]  
Авторapx. (Нерегистриран)
Публикувано29.11.04 14:26



цените са публикувани в наредба1 към закона за камарите.

но проблемът е базата на която се определя арх.хонорар, а именно - цялата строителна стойност(%от нея)при положение че не всичко е архитектура част.

най много го духат най дребните предприемачи

Идеята е да се намалят хората правоспособни да подписват проектите, а тази идея идва от "големите" батковци - тия дето изпроектираха панелните комплекси и сега искат те да подписват само а младите да чертаят по техни "концепции". А според мен задниците им могат да разждат само панелки.



Тема Re: А какви са тия нови цени?нови [re: apx.]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано02.12.04 02:14



И освен това се набутаха в камарите, лежат си с по 800 лв. /минимум/ заплати и искат процент от всеки проектантски договор.

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: Нови цени на проектански труднови [re: Pitancho]  
Авторgabi (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 21:02



Има ли някой, който си е смятал цените на проектантския труд по новата наредба 1? Искам да ви попитам по точка 23 от Приложение 3 - Тази точка важи ли, когато се проектира комплекс от вили примерно в един имот и тези вили са еднакви?



Тема Re: Е какво им е на новите цени?!нови [re: gabi]  
Автор 4i4o (непознат )
Публикувано25.01.05 21:34



Признавам: В първия момент стресират. Защото сме свикнали да си даваме здравето за нищо! Но нека се замислим: Плочкаджийте вземат по 6лв./м2, дограмаджийте докарват 20лв./м2 чиста печалба... В сервизите за автомобили баш-майстори със средно образование ни късат нервите с 20лв./час... А какво да кажем за пазарните цени на недвижимите имоти? Вече надхвърлят 1000 евро/м2!!! И има кой да ги даде! Вече казах КРАЙ на порочното състрадание: Банките дават все по-лесно заеми и който иска да му проектирам, да тегли кредит ако ще! Макар че щом е решил да строи, не е за оплакване.
СТИГА СМЕ СЛУГУВАЛИ, ЕЙ КОЛЕГИ!



Тема Re: Е какво им е на новите цени?!нови [re: 4i4o]  
Авторoxъ дaнo (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 01:53



само така 4и4ка,верно е и който не мисли така е против нас,аз 6те ставам строителен инжинер и не ми се ба4ка за баидава,тука сте архитекти ама да знаете от една пани4ка сме яли като студенти и мисля че трябва да се подържаме.тука има и хора работили далго в бранша,та щте се радвам да споделят мнение за савместната работа на инжинерите и архитектите.(ако искате отворете нова тема)



Тема Re: Нови цени на проектански труднови [re: Гинec]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано08.02.05 19:01



Ами аз колко трябва да поискам за моя труд, М.
И аз искам 5 еуро на кг ама нема.....


Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит


Тема Re: Нови цени на проектански труднови [re: Pitancho]  
Автор dardo (непознат )
Публикувано22.02.05 03:18



мисля че цените не са лоши. може би изглеждат стряскащо за клиентите но не може да дадеш на простия строител висока цена а да се циганиш за проект. в края на крайщата добрият проект е задължителен за добра сграда. не може да се създава качествен продукт за без пари. все пак времето което влагаме и уменията ни трябва да се плащат. стига сме работили за "мерси".
освен това смятам че когато един инвеститор даде такава цена той малко или много ще се съобразис проекта а няма да го хвърли някъде и да остави строителите да строят найзуст.
да не говорим за предприемачите които работят с печалби над 100-200% а искат проектантите да работят за социални помощи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.