Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:47 28.09.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: а, недей така...нови [re: Apx (paзбиpaщ oт вep]  
АвторJeny (Нерегистриран)
Публикувано03.11.04 19:17



Прав си братко/сестро, да не се даваме на иженерите. Може да не знаем всичко, ама не сме и съвсем боси.



Тема Re: auto- ili archi-? microstationнови [re: kad]  
Авторgena (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 01:42



az v momenta rabotq na auto cad no vse oshte se ma4a dvuizmerno i iskam da mina v 3D no se 4udq dali da prodaljavam s auto cad ili da mina na archi cad. no kato 4e li shte se spra na Autodesk Arhitectural Desktop 2006. kakvo ve e mnenieto za nego ?



Тема Re: auto- ili archi-? microstationнови [re: gena]  
Автор Altijd (северен вятър)
Публикувано12.02.06 04:34



...ADT e трепач, ако си седнеш на гъзо и изчетеш 2000 и кусур страници туториал в пдф формат. Сега сериозно - много е добър, просто трябва време да се разучи, защото работи на по-особен принцип, ако му ползуваш пълните възможности. Куцат само визуализациите, тях трябва да ги правиш на VIZ Render, който върви заедно и се инсталира заедно с ADT, а по сложност доближава 3dsmax. Работя вече 2 години на ADT - 2004 и 2006,а визуализациите ги давам на колежката



Тема Re: AutoCad vs. ArchiCad ?нови [re: Ronia]  
Авторso hai (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 18:09



po4ni s archicad sled purviq proekt 6te se razo4arova6 ot produkta, kojto si izrabotila( burzata rabota sram za majstora) i 6te mine6 na AutoCad...i tazi burza rabota 6te ti izleze prez nosa kato ti se naloji da pravi6 1000 dopulni prerabotki s drugi programi bilo GDL ili Photoshop i 6te stane edna golqma ka6a....ako vzemem Autocad vsi4ko e to4no i '4isto' i 3d-eto ne trqbva tolkova da se prerabotva...
Za vsi4ki fenove na archicad: da, pravi ste! devqtkata ne e tolkova durvena kato 8 no ka4estvoto pak e OUT, moje taka za fun da se raboti de



Тема Re: AutoCad vs. ArchiCad ?нови [re: Maxaтaxaтoxa]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано13.02.06 14:58



AUTOCAD не си губи времето с архикада



Тема Re: auto- ili archi-? microstationнови [re: Altijd]  
Авторgena (Нерегистриран)
Публикувано17.02.06 00:12



ei trqbva da me zapoznaesh s koleshkata si .sega seriozno - ot kade da gi vzema tiq 2000 stranici ? tarsil sam i v internet i po knijarnici no ne namerih knigi za Autodesk Arhitectural Desktop 2006.



Тема Re: AutoCad vs. ArchiCad ?нови [re: so hai]  
Авторostavkaa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.06 18:15



то всяка програма, която не познаваш е дървена:))))
твърдо съм за архикад!



Тема ADT-tutorialнови [re: gena]  
Автор Altijd (северен вятър)
Публикувано17.02.06 18:38



Хмммм..... Имаме три варианта:
- ако имаш вързано DC++, ме търсиш под същия ник - файловете са ми шернати, а конкретния за ADT е с име adt_ug_2006;
- ако нямаш DC, пускаш търсене на същия този файл в гугъл, щото и аз оттам го изрових, обаче да ме убиеш, не помня сайта;
- ако имаш поща с голяма кутия, може да се пробвам да ти го пратя.
Изборът е твой. Ако искаш, пусни ми бележка или по-добре на кю-то - номера ми го има в профила.




Тема Re: i az sym student 2 kurs...нови [re: Caбaзий]  
Автор DEFLEPPARD (пристрастен)
Публикувано26.02.06 13:49



1. извинявам се за латиницата
2. тая тема не е ли твърда стара за да я ровичкаме още ?:)
3. това, което написах си беше лично мнение не съм искал да заангажирам никого с него
4. за програмирането с ГДЛ и прочие - ние архитекти ли ще ставаме или програмисти? разбира се че ако станем и ботаници например ще можем по-лесно да проектираме къщите за да виреят повече видове цветя в тях..
сори обаче предпочитам да се примиря че не мога да сложа точно този прозорец, който искам и да сведа избора си до някой от 300-те вида с които разполагам в библиотеката вместо да си правя нов

5. архикада разполага с много добри възможности що се отнася до отварянето на файлове правени на аутокад (за вертикалната планировка) и други кад програми, разполага с много добър конвертор, с който при подходяща настройка може да конвертираш архикадски файлове в аутокадски, макар и работата със слоевете да не работи по съвсем същия начин като при аутокад - пак има опции които позволяват така да се направят слоевете и чертежите в тях че да се отварят нормално в аутокад и да може да се работи с подложките...

6. не се опитвам да убедя никой че е по-добра от аутокад-а защото не е...
но пък е по-лесна и по-бързо се работи с нея, така си мисля аз :)

7. всички продукти се развиват и аз съм оптимист по въпроса за развитието на следващите версии (най-вече в посока - 3Д)

8. разбира се за 2д най-добра си остава аутокад, а за 3д - 3д макс

и пак казвам: не искам да налагам мнението си на никого - то си е лично мое

П.С. май си пролича точно коя програма съм избрал аз... :)


П.С.2 аз съм на принципа да проектирам на ръка с молива в ръка и чак след като разбера какво искам и какво ще бъде - да си блъскам главата как да го направя на компютъра... и до момента в скромния ми опит съм направил някой съвсем, ама съвсем малки, миниатюрни, незначителни и т.н. изключение в процеса на изготвяне на проектите, српямо процеса на проектиране (измислянето) т. е. възможностите на програмата не са чак толкова много, силно, твърде и т.н. ограничени :)

Редактирано от DEFLEPPARD на 26.02.06 13:53.



Тема Re: AutoCad vs. ArchiCad ?нови [re: ostavkaa]  
АвторArchiCADer (Нерегистриран)
Публикувано01.03.06 19:57



голяма веселба е винаги тази тема

истината е, че най-ценните неща, които компа може да предложи на един архитект са в две посоки: (1) интерактивно 3Д и (2) автоматизиране на досадите (корекции, спесификации, плотиране, кол. сметки и т.н.)

който още се чуди или сега започва да се учи - да погледне всяка от програмите и да си прецени сам.

аз си бачкам на Archi 9 с няколко ад-ончета (MaxonForm, ArchiTerra, ArchiForma, и пр.) и си нямам грижи за нищо (е - един 3D ускорител от 3DLabs на мястото на ATI-то ще ми дойде добре )... От собствен опит мога да споделя, че реално до помощта на ад-оните се опира не по-често от веднъж на няколко месеца, но и това е друга тема...

честита баба Марта
(и ползвайте само легален софт)





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.