Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:29 05.06.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема AutoCad vs. ArchiCad ?  
Автор Ronia (несериозна ;))
Публикувано13.09.04 02:31



привет ;)

архитектка второкурсничка(аз) се чуди кое да подхване - ArchiCad или АutoCad ?
Моля ви, кажете ми кое ми е по-нужно според вас и защо, какви според вас са предимствата и недостатъците на всяка от програмите?

благодаря предварително на отговорилите ;)



Тема Re: AutoCad vs. ArchiCad ?нови [re: Ronia]  
Автор Maxaтaxaтoxa (палачинка)
Публикувано13.09.04 09:27



Мислех си да отговоря хапливо, ама айде :) Може наистина да си в нужда. Вземи научи и двете, после и 3dsmax погледни, продуктите на Corel също са нещо много полезно. Глупаво е да си мислиш, че само с една програма ще минеш. Верно, докато си студентка, може, ама пък после никой няма да те чака тепърва да учиш неща, дето си ги смятала за ненужни във ВУЗ-а.



Тема Re: AutoCad vs. ArchiCad ?нови [re: Maxaтaxaтoxa]  
Автор БAЛKAHДЖИ (пророк)
Публикувано13.09.04 11:09



Значи,
-докато си студентка ще ти е повече то полза Autocad. Но наистина вземи понаучи и двете. Освен това ти трябват задължително и Photoshop и Coreldraw. По принцип за 3D има 2 възможни комбинации - или само Archicad, където по-лесно се построява, но рендеринга не е нещо впечатляващо или Autocad + 3Dmax където има повечко играчка, но се получава така както трябва да бъде. Доколкото си спомням трябва да имате задължителен курс по Autocad и избираем Archicad/3Dmax. ДОста ще ти помогнат, но ще трябва и доста да почовъркаш сама. Съвета ми е засег ахвани Autocad-a за ушите и дерзай:):):):):)



Тема Re: AutoCad vs. ArchiCad ?нови [re: Maxaтaxaтoxa]  
Автор Ronia (несериозна ;))
Публикувано14.09.04 00:19



Ехе, чак пък и хапливо? Питам с кое да започна, а не как да мина възможно най-тънко, както виждаш не смятам самообразованието за ненужно. Радвам се че все пак си надмогнал/а/ порива си, благодаря за съветите ;)

Балканджи, благодаря за изчерпателния отговор ;) Photoshopa не го владея до съвършенство, но не съм и лаик... Започвам да дерзая с AutoCad тогава, пък каквото сабя покаже ;о)

Ако още някой има мнение по въпроса, ще ми е интересно да чета!

Поздрави ;)



Тема Re: AutoCad vs. ArchiCad ?нови [re: Ronia]  
Авторrrr (Нерегистриран)
Публикувано14.09.04 15:17



http://www.cadmaster.ru/articles/15_adt_archicad_forum.cfm



Тема Re: AutoCad vs. ArchiCad ?нови [re: БAЛKAHДЖИ]  
Автор Гинec (изкъпана от DIR)
Публикувано17.09.04 22:48



Хей, момичето е архитект. Защо и припоръчваш инженерни практики???



Тема Re: AutoCad vs. ArchiCad ?нови [re: Гинec]  
Автор БAЛKAHДЖИ (пророк)
Публикувано20.09.04 11:40



Не виждам кое от всичките тези неща е инженерно????????????
Ако имаш предвид, че Autocad е за инженери, а Archicad за архитекти......................не съм много съгласе - и двете са си просто чертожни програми ( наистина с някои разлики в това отношение). Но ако под програма за архитекти се счита програма на която да напишеш "Къща двуетажна, с 5 стаи и 2 тоалетни и скатен покрив" и да чакаш програмата сама да ти я изпроектира и начертае.................в това отношение идеалната програма за свобода на действие и проектиране си е Autocad-a. Archicad с готовите си предварителни елементи дава много улеснения, но и много ограничава. По-засукана сграда посмъртно не мож начерта в Archicad. Или поне въобще няма да си заслужава времето и усилията.:)



Тема Re: AutoCad vs. ArchiCad ?нови [re: БAЛKAHДЖИ]  
Авторrrr (Нерегистриран)
Публикувано20.09.04 13:55



И в двата случая става дума за просто изчертаване на нещо което си скицирал с молив и фулмастри, което за мен е де факто проектирането. Не мога да си представя чертането без добра (бърза) 2d програма, каквато без съмнение е Аutocad. Archicad предлага нещо много добро като идея, но повярвай ми неприложимо за сега на практика- виртуален модел на сградата от който можеш да извлечеш всеки един чертеж. Визуализациите които Archicad прави във всеки един момент много леко, са безсмислени в напредлана фаза на проектиране.
Все пак предлагам на бъдещата ни колежка да усвои Archicad, защото до момента в който тя завърши следването си Аutocad-а ще е отживелица в архитектурното изчертаване поради простата причина, че скоростта на усвояване на двете програми е несравнимо в полза на Archicad.



Тема Re: AutoCad vs. ArchiCad ?нови [re: Ronia]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 17:32



Според мен правиш гресшка в избора си с AUTOCAD
не че отричам тази програма, напротив много ми харесва и е страшно добра но......... не е за архитекти
чертал съм и на двете програми и мога да ти заявя най отговорно че ARCHICAD е програмата с която трябва да се занимаваш.
в общти линии схващтането че ARCHICAD те ограничава е невярно защото много зависи от степента на владеене на дадената програма
архикад е създаден за архитекти и при добро владеене можеш да създадеш готови чертежи за доста кратко време, което няма да е без значение за времето след като завършиш
освен това във виас малко се преинъчават нещата относно истинската архитектура. между студентите се насажда мнение че колкото по сложна е като форма е сградата толкова по добре. но не е така
това до някъде произхожда от това че всички сега започвате да учите някакви програми за проектиране и откривате възможностите им,което ви кара да се чудите как да ги наблъскате всичките в една единствена сграда. :)
та да се върнем на темата
Определено ти прпоръчвам ARCHICAD - пести си времето.
Съгласен съм с мнението че трябва да понаучиш и някоя и друга програмка :) без това няма да стане
освен това преди около 2 седмици излезе новата версия на ARCHICAD - 9 има много нови и интересни неща в нея така че съвсем не е за подценяване.
СЪВЕТА МИ Е ДА ПРЕОСМИСЛИШ РЕШЕНИЕТО СИ !!! :)



Тема Re: AutoCad vs. ArchiCad ?нови [re: Ronia]  
АвторNeufert (Нерегистриран)
Публикувано23.09.04 15:50



AutoCAD е със сигурност софтуера с най-много възможности, особено ако проектираш самолети и подводници (поне под Windows).
В архитектурната практика, обаче, пакети като ArchiCAD и AllPlan са най-добрият избор поради простата причина, че самите те са проектирани за архитекти от архитекти - т.е. не са просто поредната програма за чертане, както пишеше някой по-горе, а са специално съобразени със спецификата на процеса на архитектурно проектиране. Това много силно се усеща после в практиката (а и по заверки ) когато времето е кът и освен, че трябва да е добър, резултатът трябва да е готов бързо. Някой ще ти каже, че ArchiCAD-a бил "дървен" и можел да моделира сложни форми. Това пък е пълен абсурд - но странно, че е широко разпространена заблуда - тези хора просто не са си направили труда да разучат програмата. Интеграцията със системата за плотиране, множеството полезни add-on-и, които ти улесняват още повече живота няма какво да ги коментирам. Направо грабвай 8-цата (8.1) или още по-добре 9-ката, която вече тръгна също и остави AutoCAD-аджиите да се потят. По отношение на рендера - двете добри комбинации са ArchiCAD-3DMAX - когато търсиш качество, ArchiCAD-Art*Lantis - когато гониш срокове.

Всичко добро и поздрави на всички Archi-users по случай новата 9-ка!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.