Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:20 24.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Спешно АКТ16-Къде да го търся???нови  
Автор silent (някакъв)
Публикувано15.07.04 17:28



Става въпрос за Магазин в жилищна сграда строена през 1963г. Трябвя ми копие от Акт16 за да подам документи за въвеждане на магазина в експлоатация. В общината казват че сградата е стара и нямат документи за нея и ме пращат в ДАГ или нещо такова на ул"Сердика" №5. Обаче там ми казаха че не съхраняват Акт16 на сградите а само проектната документация. Снимах два чертежа хоризонтална и вертикална планировка на сградата обаче не знам дали ще ми свършат работа пред ХЕИ. Те искат документ за право на ползване- по старо му АКТ16. Къде може да се съхранява тоя проклет АКТ16. А и не знам въобще по онова време дали е имало такъв акт.

незабележим


Тема Re: Спешно АКТ16-Къде да го търся???нови [re: silent]  
Автор MУTPA ()
Публикувано16.07.04 07:59



Трябва да пуснеш процедура, за възстановяване на сроителни книжа, за да ти е чиста работата.

Seeya! Между нас да си остане, работата е осрана (Fatal error) [/ i]


Тема Re: Спешно АКТ16-Къде да го търся???нови [re: MУTPA]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано16.07.04 08:45



как става и къде се ходи в коя служба............

незабележим


Тема Re: Спешно АКТ16-Къде да го търся??? [re: silent]  
Автор kavarmata (винаги)
Публикувано18.07.04 22:11



Кажи за какво се е използвало помещението преди да го наемеш и ще ти помогна.



Тема Re: Спешно АКТ16-Къде да го търся???нови [re: kavarmata]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано20.07.04 19:38



Помещението преди да стане собственост на фирмата в която работя е използвано за склад /без документи/. Назад в годините е било галантерия /поне по проект/ , ателие за услуги, и незнам си още какво. По проект е магазин и проект има в архива , обаче не знам къде да търся Приемателния протокол на сградата. Прехвърлил съм ток вода парно, обаче трябва да взема документ от ХЕИ и пожарната за да се регистрира като търговски обект. А ХЕИ искат акт16 или разрешение за ползване , или въпросния протокол. Трите документа са еквивалентни и са се използвали през различни периоди назад в годините.

незабележим


Тема Re: Спешно АКТ16-Къде да го търся???нови [re: silent]  
Автор kavarmata (винаги)
Публикувано20.07.04 20:40



Редът е следния:
1. Фирмата собственик възлага на правоспособни проектанти изготвянето на проект по всички части.
2. Проектът се съгласува с пожарна и ХЕИ и се внася за съгласуване и одобряване в района, където е помещението.
3. След получаване на одобрен проект и разрешение за строеж /акт за узаконяване вече не съществува/ започвате строежа, ако има такъв.
4. Изваждате си удостоверение за ползване.
5. Ако ще използвате помещението за търговска дейност му правите търговска регистрация - пак в района.
6. След това започвате експлоатацията на помещението.
Ако не спазите този ред и някой "доброжелател" пусне жалба в района, е много възможно да ви наложат забрана ползването на помещението.



Тема Re: Спешно АКТ16-Къде да го търся???нови [re: kavarmata]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано21.07.04 11:01



То това ми е ясно. Само не мога да разбера в коя нормална държава се пилеят средства за такива глупости. От какъв зор да се правят нови проекти за нещо което има проект, което е съществумало 40г и се използва по предназначение , след като не се правят преустройства и промени по първоначалния проект. За чий дедов е всичкото това след като се знае че сградата е законно построена и има още сума ти магазини които работят в нея. Или пак да се пълнят нечии гуши. Ще си търся протокола пък. Като не го намеря ще е по начина по който казваш ама каква е логиката бе мамка му.

незабележим


Тема Re: Спешно АКТ16-Къде да го търся???нови [re: silent]  
АвторCxaт-пaт (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 23:08



ХЕИ-то са страшни хиени. Понякога вместо акт 16 и удостоверение за въвеждане в експлоатация, може да зачетат т. нар. Удостоверение за търпимост. Попитай ги. Доколкото виждам, обектът отговаря на условията за издаването на такова удостоверение. Освен това не е за пренебрегване фактът, че то се вади доста по-лесно и бързо, отколкото процедурата за възстановяване на строителни книжа.





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.