Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:50 08.07.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: profesiqta na ARHITEKTAнови [re: lulu]  
Автор Ronia (несериозна ;))
Публикувано30.01.04 01:23



Здравей,

ще отговоря на някои твои въпроси, но преди всичко, сигурна ли си че това е което искаш? в следващите си постинги запалено обясняваш че това е единственото достойно за теб, но тук питаш коя професия е по-"на далавера", доста сметкаджийско излиза. Ако не си сигурна недей - ще изхабиш нерви (твои и чужди) и пари (бедни родители)

на http://www.uacg.acad.bg/UACEG_site/far/ECTS/AF_UCH-PLAN.pdf можеш да видиш учебния план за архитектура, математиката се учи само първи семестър, първи курс

на уроци по математика най-добре не ходи, а си решавай вкъщи, ако все пак ходиш, УАСГ не е най-доброто място 100 %, макар че и изпитът им е от лесните, по-добре ходи в СМГ, НПМГ, курсовете към ФМИ в софиййския и т.н.; курсове по рисуване има постоянно в УАСГ, ако имаш кой да те учи обаче не ти трябват - със същия успех си рисувай по градинките и носи на свестен учител

ако имаш възможност да учиш в чужбина - знаеш език, имаш пари и ти е зор - бягай, поне ще видиш как учат и работят в белите страни, но не съм съгласна че тук не минаваш без връзки

а най-добре виж как е тук и как е там, сега поне по СОКРАТ можеш
http://www.uacg.bg/UACEG_site/proj/socrat_b.html

изобщо, ще се съглася с по-горно мнение, че в БГ всичко е боза, но се вирее при добро желание и професионализъм

със здраве

П.П> Начко, тенк ю че ме ухили ;)



Тема Re: profesiqta na ARHITEKTAнови [re: Ronia]  
АвторLulu (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 12:18



10x za poleznata info.syglasna sym ,4e i v bg ima mnogo uspeli hora blagodarenie nai-ve4e na umeniqta si,no,kakto ti sama pi6e6-tuk moje da se viree-a az iskam ne prosto da vireq,a da se razvivam:)



Тема Re: profesiqta na ARHITEKTAнови [re: Lulu]  
Авторcu/ (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 18:05



zdrawejte
cheti si tyk iz toja forum i mi stana interesno
ucha architektur ot godina i polowina w germania, i sum adski dowolen, ne ot towa che ycha tyk, a ot towa che ucha architektura,
po moite nabludenia sledwaneto tyk i towa w uags e korenno razlichno, po wsichki paragrafi...
koeto malko me trewoji, zashtoto smjatam sled kato zawursha da praktikuwam w bulgaria, prosto iskam da imam njakakw prinos w rodnata si strana,
obache mi e jasno che w nachaloto shte e adski trudno, naj malkoto che powecheto ot ponjatiata ne gi znam na BG...
kakwo da wi razkaja oshte neznam :)



Тема Re: profesiqtaнови [re: cu/]  
АвторArchClan (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 19:24



Realno poglednato njka garancij za ni6to,nito za tova kakva e polzata da u4i6 v 4ujbina,nito za tova 4e s diploma (ot kadeto i da e) 6te stava arhitekt ot teb......dostata4no e da ogleda6 tvorenijta na "vidnite' BG arhitekti i smjtam,4e 6te ti stane jsno........opira do 4oveka,do vijdane,do realni vazmojnosti.Moje6 da stane6 ne6to razli4no,moje6 i da si porednijt nekadarnik tvardj6t,4e pravi "arhitektura"...vsi4ko e tolkova otnositelno,no ako ne opita6 edva li 6te razbere6.Ostavi 4ujdite mnenij,razbiti me4ti,egoto im i tapite im predrasadaci - ima dostata4no primeri za tova,4e vinagi ima po njkoi koito da oprovergae nekadarnostta na vsi4ki ostanali!



Тема Re: profesiqta na ARHITEKTAнови [re: cu/]  
АвторLulu (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 22:18



danke schoen za postinga ti
v koi grad si-razkaji ne6to za atmosferata v universiteta,kolegite ti i kato cqlo kak minava ejednevieto ti;)
vqrno li e,4e sled kato sa te prieli i predi zapo4vaneto na pyrviq semestyr,trqbva da ima6 nqkolko meseca praktika v nqkoq arhitekturna firma,kato celata na tazi praktika e da pridobie6 sigurnost,4e tova e to4nata profesiq za teb?



Тема Re: profesiqtaнови [re: ArchClan]  
АвторLulu (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 22:25



syglasna sym s teb!!!



Тема Re: profesiqta na ARHITEKTAнови [re: Lulu]  
АвторKpeдop (Нерегистриран)
Публикувано31.01.04 22:51



за теб Кредор няма ли?



Тема Re: profesiqta na ARHITEKTAнови [re: Kpeдop]  
АвторLulu (Нерегистриран)
Публикувано01.02.04 12:11



???!!!!!!!



Тема дефиниция за кадъреннови [re: БAЛKAHДЖИ]  
Авторocoбeн (Нерегистриран)
Публикувано02.02.04 10:19



Като гледам горецитираните заплатки, мисля, че става дума за младежи, практикуващи архитектурно чертане, а не архитектура. Да, прав си, ако си "кадърен", можеш да си намериш работа (както се нарича CAD оператор) и за около 600-800лв. Аз и такава съм работил и това е върхът на арх.сладолед. Вервайте ми!!!

Но какво е "кадърен" ?
Бившият ми работодател (печен архитект) ме смяташе за страшно кадърен, защото мога бързо да блъскам по клавиатурата и да изчертавам проектите му. Беше страшно щастлив. Така и не резбра дали изобщо мога да проектирам, т.е. аз съм да взема някакво проектантско решение!

Та като стана на въпрос, в Щатите има 2 вида арх.работа:
- architectural design
- architectural services
Накратко първата може да се преведе като "проектиране", а втората като "чертане". Та там хората ЯВНО са си разделили работата, така че да е ясно кой какво върши и какви пари ще взема.

А между другото, след като в БГ нямаш шанс да реализираш арх.бизнес, а си само КАД операторче, по-добре в 9-ти и 10-ти клас да си поначертайваш някакви примерчета, ей така, за тренировка. За тая работа не ти трябва висше образование. Аз и баба ми за 5-6 месеца ще я науча на АвтоКАД!



Тема Re: Става думанови [re: Lulu]  
АвторKpeдop (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 22:44



за елементарно уважение към посещаващите този клуб, уважение което се постига с писане на кирилица. За тези които нямат инсталирана кирилица на компютрите си и по някаква причина не могат да имат, създателите на този сайт са сложили една програмка наречена КРЕДОР за да ги улеснят, като са се постарали Кредора да пише на БДС и фонетична подредба на клавиатурата. Ако не уважаваш себе си пишейки на латиница, поне се опитай да уважаваш околните които все още милеят за езика си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.