Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:06 26.06.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема итонг?  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 18:00



моля дайте мнение за строителството с итонг. търся си жилище за купужане и ми предлагат в блокче от итонг, а чух някои лоши неща.



Тема Re: итонг?нови [re: пипи]  
АвторГл инж. (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 10:18



Ако не се спазва стриктно технологията за зидане се получават пукнатини по стените / които не са опасни /
Когато си купуваш жилището и са минали 4-5 месеца от зидането с ИТОНГ и няма пукнатини по стените, значи технологията е спазена и няма никави пробеми.



Тема Re: итонг?нови [re: Гл инж.]  
Авторpipi (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 13:39



blagodarq. no imam predvid i drugo- ve4e dvama du6i mi kazvat 4e bili radioaktivni. zvu4i malko sme6no , no znam li.



Тема Re: итонг?нови [re: pipi]  
Автор alex* (непознат)
Публикувано15.11.03 12:21



Това са глупости, няма такова нещо. ИТОНГ се прави от пясък, цимен, вар, вода и няколко абсолютно безвредни добавки. ако беше радиоактивен, канцерогенен, или нещо такова отдавна щеше да бъде забранен за употреба.



Тема Re: итонг?нови [re: alex*]  
АвторPlPl (Нерегистриран)
Публикувано19.11.03 12:43



Tks. I az si mislq che ako imashe takova neshto veche bi trqbvalo da se znae. Vse pak ne e ednokratna upotreba.



Тема Re: итонг?нови [re: PlPl]  
Автор БAЛKAHДЖИ (пророк)
Публикувано20.11.03 18:59



Все пак има много други сериозни недостатъци



Тема Тцнови [re: пипи]  
Автор MA3HbO (юнак чутовен)
Публикувано22.11.03 01:22



Виджала ли си Итонг на 80 години... аз тухла съм виждал на 90.... не е мръднала.
Итонг зависят МНОГО от това как е измазано и обнработено... текне ли вода отиде

МИРНО! Мазньо приема строя.


Тема Re: Тцнови [re: MA3HbO]  
АвторДъpтakът (Нерегистриран)
Публикувано22.11.03 20:55



Категорично препоръчвам да се избягва, особено за жилища!
- лоша шумоизолация
- безкрайно капризен на влага, щам се появи някакъв пробив в хидроизолацията започва да смуче влагата като сюнгер и да я изкарва от вътрешната страна на стената
- и на края, я да ми каже някой, примерно в Германия виждал ли е итонг в жилищна сграда? (изключенията само потвърждават правилото)



Тема Re: итонг?нови [re: пипи]  
АвторTиka (Нерегистриран)
Публикувано22.11.03 22:06



Някои ги считат за "канцерогенни", поради разпрашаването на гипса. Това, което ти казаха по-горе за пукнатините, е глупост! Една зидария или се напуква, или - не. Независимо от вида на зидарията - камък, тухла, Итонг! Определено съм попаднала в клуб на архитектите!



Тема Re: итонг?нови [re: Tиka]  
АвторПpoфecиoнaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано23.11.03 15:46



По непрофесионално мнение от това на Тика не бях срещал скоро.
Според нея една зидария или се напуква или не. По същия начин може да се каже една къща или ще падне или не. И клиента ще бъде много доволен от професионалното и мнение.
Който е професионалист не говори такива неща ,а казва причините поради които може да се получи даден дефект.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.