Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:14 30.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Повърхнина на покрив?нови  
АвторПoчти нaбyтaн (Нерегистриран)
Публикувано31.08.03 20:41



Скъпи професионалисти

Предстои ми покриване на къщата ми и опрях до пазарлък както е по стара българска традиция с една майсторска бригада. Сега - цената на квадрат не ми се вижда висока, но имам проблем с определяне на повърхнината на покрива. Искам да кажа предварително, че съм доста добър по математика, но не съм добре ориентиран с чертежите. Според бригадата квадратурата ми е 235м2, което ми се вижда съмнително, защото пло4ата е 110, а със сачака - 150. Аз се разбрах да измерим квадратурата по фигури лсед като се завърши дървената конструкция, но все пак ми трябва едно достатъчно точно предварително оценяване на площта - консултирах се и всеки ми казва различно, всеки умножава хоризонталната повърхнина по някакви незнайно как получени и доста съмнителни коефициенти. Та, има ли такива коефициенти, и в какви граници могат да варират, защото казаните ми са от 1.1 до 1.4?
Ще бъда много благодарен ако някой може да ми помогне поне ориентировъчно, надявам се въпроса ми да не е много ангажиращ.
Поздрави



Тема Re: Повърхнина на покрив? [re: Пoчти нaбyтaн]  
Автор alex* (непознат)
Публикувано06.10.03 15:09



Площта на покрива се мери по наклоните, колкото по стръмен е покрива толкова е по- голяма, освен това ако е с начупена форма също се увеличава. Така че е напълно възможно да е 235 кв.м. въпреки че сигурно са ти казали малко повече отколкото е в действителност :))



Тема Re: Аз се чудянови [re: Пoчти нaбyтaн]  
Авторz (Нерегистриран)
Публикувано07.10.03 18:46



какви са тия архитекти дето една повърхност на покрива не могат да сметнат?

Няма коефициенти за смятане на площта на покрив - тия коефициенти за които ти разправят са измислени от и за некадърниците които не знаят какво е синус и косинус.

Всеки покрив се състои предимно от триъгълници и правоъгълници (е, в някои случаи има и по-особени форми, ама няма да се спираме на тях засега).
Действителния триъгълник/правоъгълник се проектира върху равнината на чертежа - основата на триъгълника не си променя дължината, но височината на триъгълника очевидно е по-малка на чертежа отколкото в действителност. Та действителната височина е равна на височината на триъгълника от чертежа разделена на косинуса на ъгъла на наклона на покрива (в тази му част, ест.). С други думи, освен размери от плана на покрива, трябва да знаеш и наклона на покрива - дори и да не е написан в градуси, можеш да го изчислиш по относителните коти, например - кота било = 10.00м, кота корниз = 8.00м, хоризонтално разстоание от корниза до билото - височината разделена на хоризонталното разстояние е тангенса на ъгъла който търсиш. Ако покрива е със сложна конфигурация ще отнеме повече сметки, ама пак не е страшно.

toncho@sympatico.ca



Тема Re: Повърхнина на покрив?нови [re: Пoчти нaбyтaн]  
Автор REGlNA (кралица)
Публикувано07.10.03 23:01



Защо се занимавате с тази "трудна материя", нямате ли конструктор наблизо?



Тема Re: Повърхнина на покрив?нови [re: REGlNA]  
Авторz (Нерегистриран)
Публикувано08.10.03 20:08



ama ti seriozno li goworish???




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.