Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:53 12.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ще ми се....нови  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано01.03.03 14:29



Купих си много хубав панорамен парцел в полите на Родопите ,почти до границите на град Пловдив .Ще си правя къща ,обаче съм абсолютен невежа по въпросите на строителството и архитектурата.Ще ми се да направя нещо УМНО ! -да съчетая всичко като стил в ланшафта,а ми се ще оградата да е непрозрачна /мястото е с голям наклон/.Стилът на сградата също не трябва да излъчва "визуален шум" /термина го чопнах готов/.............с някои модерни форми окото май свиква бързо и след това сградата някак дразни.Мисля за модерни технологии в строителството,и май бетонната плоча отпада /на един етаж я мисля- 100 кв.м -мястото е 850 кв.м/.Не харесвам мазетата ,а май и таваните.........не харесвам коридори-по точно мразя ги.Най красиво строителство на така наречените еднофамилни къщи съм виждал в държавата Израел,но това е друга тема.............От там обаче ми хареса варианта -влизаш директно в голям салон в който в единия ъгъл е кухня , почти цяла една стена е панорамна остъклена с плъзгащи врати през които се излиза на площадка леко над нивото на зелената морава.Някакви такива неща си представям ,но съм пълен лаик по темата,та се чудя няма ли снимки ,модели ,макети за хора като мен -без собствена художествена фантазия да синтезират красивото ,но да се опитат да го познаят в нещо готово-така както го разбират и какъвто е вкусът им.

ПП."За да зададеш правилен въпрос трябва да знаеш по голяма част от отговора"-а моя случай определено не е такъв! И все пак ако някой разбра какво ме интересува ще ме зарадва ако светне с прожектора си по темата................айде че кафето кипна.......



Тема Re: Ще ми се....нови [re: ПETтeXXXXXa]  
Авторthe_calan (Нерегистриран)
Публикувано01.03.03 20:09



ednoetajna sgrada na podoben teren.........sa4etana s lan6afta si e dobro re6enie,no ot ikonomi4eska gledna to4ka ne e nikak ikonomi4na-samo v osnovite 6te zamine beton pone za dva etaja!Ina4e si se orientiral gore dolo kakvo iska6....ostana da nameri6 kadaren arhitekt koito da izpalni maksimalno iziskvanijta ti.......Ednoetajna,bez koridori-otvoreni prostranstva,terasirane....lauuu
Samo da znae6 kakvo mi se varti v glavataaaaa




Тема P.S.нови [re: ПETтeXXXXXa]  
Авторthe_clan (Нерегистриран)
Публикувано01.03.03 21:11



Ne iska6 ,mazeta....ne pravi,mrazi6 koridori......neka da njma,otvori pome6tenijta edno kam drugo........,mrazi6 i tavani.mi mahni gi,ta tova sa samo 100 kvadrata
Razpolaga6 ve4e s prekaleno mnogo tehnologii,moje6 da napravi6 "vsi4ko",no-
merat e i da nameri6 njkoi koito naistina 6te napravi tova koeto iska6....a ne prosto "ne6to"



Тема Re: Ще ми се....нови [re: ПETтeXXXXXa]  
Авторapxитekт (Нерегистриран)
Публикувано01.03.03 21:11



Едноетажната къща е удобна за живеене, макар че традиционната българска къща (от Възраждането) е типично двуетажна, а по-точно - на висок каменен цокъл. Има ред причини за това, една от която е, че е на стръмно - какъвто е и Вашият парцел (щом е панорамен и в полите на Родопите). Вярно, че не е много голям, но щом 100 м2 Ви стигат... При всички положения в Пловдив има немалко кадърни архитекти, които могат да направят и едноетажна къща - може да стане доста интересна - на различни нива, пълзяща по терена, атриумна...



Тема Re: Ще ми се....нови [re: the_calan]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано02.03.03 18:44



Абе то е далечна работа,но аз зор нямам.Още не съм сменил статута 8 категория уж овошна гранина,но е празно.......няма водопровод и ще бия сонда.Обаче плътна ограда ще загрози всичко,а мястото май е супер /щом пловдивският кмет живее там постоянно-комшия ми е/.Един дава акъл да подравня мястото на тераси с булдозер ,но аз си мисля че наклона има своята красота,даже мисля терена да го направя някак хълмист /ами пловдивчанин съм!-що да си нямам собствено тепе/ някакъв голям камък или камъни-разни нива -цветя алея пейка малко водопадче във басейн от шуплести камъни.Искам да е красиво-не искам като глупавите селяни /че и граждани/- вложил пари -а като резултат грозотия !Толкова не харесвам глупавите,че самата мисъл че може и аз да съм в техният отбор ме ужасява.Мисля си........мисля......рано ми е ,но не пречи още от сега да мисля...............един от долу вече е изпраскал високи бетонни огради и само бодлива тел ако сложи отгоре и асоциацията със добър затвор е точна.Не знам каква да е оградата............не знам четията /нали така се казва/на покрива каква да е.........Сега си правя едно производствено помещение и го направихме с ондолин и метални ферми-абе всичко е желязо.Ааааааааа....сетих се и друго да питам -абе разбъркано пиша щото и в главата ми е разбъркано......имам едно старо /от Вълкочервенково време /хале и то е с дървена четия,и рогозки,с хоросан за таван-отврат и ужас едновременно!-страх ме е дан'съ запали. Не мога да го бутна щото трябва и да бачкам,а и комшийски навес /допълнително правен като помещение/ са му забити гредите /метални/ в мойте стени /мисля че са мои щото керемидения покрив е на моята сграда,а неговото е ПАРАЗИТИРАЩА впила се някаква ламаринена измислица.Абе и неам нерви да бутам въпреки че така на парче излиза по скъпо ремонта................надух ви главите и май нищо смислено не питах-абе някой да знае нещо за технологията "оставащ кофраж"-френска била.

И пак за вилата -търсих разни списания ,обикалям с фотоапарат да крадна някаква идея /идва ми отвътре да крадна идейки-не ме гледай че съм малко глупавичък/Пък и искам всичко без пари да стане /с малко де/ щото с пари не е интересно-предизвикателството е от нищо нещо да направиш..............иначе грозни непрактични къщи за много пари има под път и над път.Абе аз защо стигам до извода че няма как да няма глупави и некадърни архитекти???? та нали им гледам делата............нооо повечето може би са добри и кадърни...........мойта болка е че не знам какво искам ,но както казах по горе- за зададеш правилен въпрос трябва да знаеш по голямата част от отговора.....................а аз не знам нищо......Хеееелп !!!

Редактирано от ПETтeXXXXXa на 02.03.03 18:49.



Тема Re: Ще ми се.... [re: ПETтeXXXXXa]  
Авторthe_clan (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 13:09



Do kolkoto te razbrah,dori i neznaeiki to4no kakvo.......iska6 da e "ne6to" razli4no ot tradicionnoto.Mojt savet-ne kopirai,vinagi moje da se izmisli ne6to i ako go izmisli6 specialno za dadeno mjsto to moje da nadmine dotri i sobstvenite ti iziskvanij!Bez pari njma da stane,no moje i da se napravi i za ne mnogo....vapros na saglasuvanost na arhitekturata i injenernite 4asti,kakto i s tozi koito go izpalnjva..........,kolkoto do ogradata,trjbva da se misli na mjsto,ne stava taka s pisane.Drugoto koeto e iska6 da e ednoetajna,no bih ti prepora4al da i zaloji6 osnovi za pone dvuetajna.......ne se znae kakvo 6te ti doide sled vreme,a moje bi na njkoi sled tebe......



Тема Re: Ще ми се....нови [re: the_clan]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано03.03.03 13:33



Стига бе!-няма нищо по хубаво от едноетажност!!! стълбите -така гадно изяждат полезна площ и от двата етажа.Имам магазин на два етажа като единия е склад -таест в земята.Всичко което е в земята така или иначе гадно се овлажнява!!!-противно ми е колко бавно поумнявам,а и не е доказано...................Бях купил една турска къща в едно село /изселници-евтино беше/ на калкан-два етажа........коридори....коридори...-намразих ги! отдава ми се мразенето-сякаш отвътре ми идва...........мазе-влажно до мокрост! /А и саизмичната устойчивост?-къде отива сеизмичната устойчивост -питам аз, господа съдебни заседатели .Нищо не казваш за покрива? и наистина като е под наклон мястото -да го терасирам ли или напротив?Харесва ми нещо тип средновековен замък /е не цял де!-сегмент/но май ще бъде кич.Може и нищо да не направя ,но ще се отъркам тук около академично-архитектна мисъл-винаги от умния може да се научи нещо,а аз го правя даже и от глупавите /понякога умни мисли се крият на завет и в глупави глави ,вЕрвай ми!

Ти ще помагаш ли?-ще строим ли?



Тема Re: Ще ми се....нови [re: apxитekт]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано03.03.03 13:37



Иска ми се самата тя да е като жива,да привлича погледа и да има свой дух-и едно интелигентно излъчване-такова каквото даже малко хора имат.
Нооо ..какво ми пречи да искам невъзможното?-та аз просто си мечтая.



Тема Re:REALNA FANTAZIJнови [re: ПETтeXXXXXa]  
Авторthe_clan (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 15:45



Jiveem v 21 ve...grajicata meju me4ti i realnost iztanjva vse pove4e..
materiali,tehnologii,srokove......ni6to ne e taka kakto e bilo.Za6to da ne prili4a na ednoetajn zamak......iz4isteni prostranstva otvoreni ot van navatre i obratno,vko-
pan v terena ili sleda6t naklona mu,nikakvi koridori,nikakvi stalbi.....i pokrivat napravi prozra4en izcjlo i ogrjda6tite strani napravi 30% imitacij na "razvalini na zamak" a ostanaloto ostakli.......i iluzijta,4e si "v ka6ti" 6te iz4ezne napalno,vseki den 6te se sabujda6 na poljnkata s izgled zaobikolen ot vodopat4eta i razsitelnost.Kazah ti.trjbva ti prosto njkoi e dostata4no bogata fantazij i pari osnovno......mai'ta im na standartite,vlagata,vjtarat,zemetrasa....i v sredada na Atlantika da be6e........pak moje6 da j napravi6!100 kvadrata-me4ta...za6to ne!?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.