Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:40 17.06.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Въпрос към всички архитекти в клуба  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано21.08.02 04:40



Как точно "влезнахте" във ВИАС? Нямам предвид изпита по математика, той поначала за вас бе труден, но ще има ли доблест поне един архитект да разкаже как се е "кефил", когато другите са се потили при изпита по рисуване на кандидатстудентския изпит?

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: Въпрос към всички архитекти....нови [re: Dobrata]  
АвторApчи (Нерегистриран)
Публикувано21.08.02 12:17



...по общия начин. С три кандидатстудентски изпита по рисуване, и един по математика.
Хватката е да изкараш достатъчно високи оценки на рисуването (с по-голяма тежест е) за да не злобееш после по адрес на влезлите.....
А ти вероятно имаш инфо за други начини на влизане?
Хайде разкажи!
Арчи



Тема Re: Въпрос към всички архитекти....нови [re: Apчи]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано31.08.02 21:18



Айде не се прави, че не знаеш как се влиза в корпус "А".
И врабчетата знаят, че това е най-корумпираният прием на студенти в България.
На година влизат около 5 бройки "случайни".
Айде да са 10.



Тема Re: Въпрос към всички архитекти....нови [re: ***]  
Автор balkandji_barovsky (пророк)
Публикувано19.09.02 20:17



Abe ne si prava - po tvoja nachin vlizat 3-4ma, a ostanalite s kruv i pot po izpitite kato mene. Ako ti zlobeesh, che me si vljazla si e tvoj problem. By the way ne se trevozhi za tezi , koito sa vlezli po vtorija nachin - ili njama da zavurshat poradi nekadurnost, ili posle njama da mogat da si namerjat rabota po sushtite prichini. Problem e samo, che shte stanat obshtinari..................................



Тема статистиката говори, ченови [re: Dobrata]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано15.11.02 19:13



отличните бележки по математика са основно на тези, които записват архитектура... факт...
а рисуването си е желязно, няма как да го заобиколиш... също факт...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема OOO Dobrata....нови [re: Dobrata]  
Авторsnow_bar (Нерегистриран)
Публикувано19.11.02 11:12



Pak 'blesna' s genialen posting....
Eh tva vlizane vav VIAS- i specialno arh facultet, na niakoi hora im e GOLIAM problem.....



Тема Re: OOO Dobrata....нови [re: snow_bar]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано20.11.02 01:57



Не Ви познавам, но Ви отговарям /струва ли си?/. Та значи, не ми е проблем влизането във ВИАС, нито излизането от там /и двете ги имам/. Освен това - никога не съм кандидатствала архитектура /не мога да рисувам/ и не завиждам. Просто съм наясно какво се случва в бившия ВИАС /сега как беше?/, кои "деца" масово ставаха "архитекти" без покритие и как окупираха проектирането. Това е много дълга тема, Господине, непознат за мен!

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: OOO Dobrata....нови [re: Dobrata]  
Авторsnow_bar (Нерегистриран)
Публикувано20.11.02 13:42



Viarno che e mnogo dalga tema...
Neshtata ne sa idealni za sajalenie, misalta mi e che v procesa na investicionno proektirane imenno ARHITEKTA obira nai-mnogo negativi, bilo to ot strana na investitor ili ot kolegi injeneri.
Toi, taka da se kaje e menager na cialata istoria, i osiguriava rabota na razni horaa, 1i v toia red na misli dopalnitelni 'expertni' chisto i prosto me drazniat...
SORRY



Тема Re: OOO....нови [re: snow_bar]  
АвторLMNT (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 04:10



Neshtata stojat mnou prostu,da vi objassnja se'a...
Architect-a e ARCHI+tect, a ostanalite sa si samo tect-i,taka che vednaga se razbira koj za qvo e tam i koj komandva,mda-a!




Тема Re: OOO Dobrata....нови [re: Dobrata]  
Авторjino (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 13:51



govorite taka sjaka6 nekoj kolega vi prelastil i izostavil ne se sardete na nego tvoreca trebva da ima pove4e zeni;-)))) ;-)))



Тема Re: OOO Dobrata....нови [re: snow_bar]  
Автор Karl Terzaghi (не.познат.)
Публикувано03.12.02 22:58



Не, брато, на някои хора им е проблем да работят с говедата, пръкнали се от корпус А.



Тема Re: OOO Dobrata....нови [re: Karl Terzaghi]  
Авторapxитekт (Нерегистриран)
Публикувано05.12.02 10:44



Този антагонизъм между архитекти и инженери е смешен и главно - непродуктивен. Некадърници има навсякъде. Намерете си партньори, с които да се уважавате и се научете да работите в екип. Иначе нищо хубаво не ви чака. Вместо да се обединим за общо добро - и за доброто на професията - раздухвате несъществуващи противоречия. Все едно режисьорът и операторът да се карат кой е по-важен и да чакате от тях хубав филм. Има толкова по-важни и по-интересни проблеми...



Тема Re: OOO Dobrata....нови [re: Karl Terzaghi]  
Автор balkandji_barovsky (пророк)
Публикувано11.12.02 12:48



Ами архитекти много! Защо да работи с говеда, като има и кадърни! Да работи с кадърните........проблемът си е неин



Тема Re: OOO Dobrata....нови [re: balkandji_barovsky]  
Автор Karl Terzaghi (не.познат.)
Публикувано11.12.02 12:57



Много добре знаеш, че понякога обстоятелствата налагат да се работи с хора, които не са върха на сладоледа.
Чувам, ще ви включват в някаква компилация...



Тема Re: OOO Dobrata....нови [re: Karl Terzaghi]  
Автор balkandji_barovsky (пророк)
Публикувано11.12.02 13:01



Кое? Групата или фирмата в която работя:):):)(:):)
Да, в компилация на О!Шипка и в компилация на Про-рок:)
А иначе си прав за обстоятелствата, ама като стане нетърпимо винаги можеш да си вдигнеш чукалата или да си смениш екипа................това ми напомня, че още не мога да си намеря кадърен студент за помощник.........



Тема xuxuxuнови [re: balkandji_barovsky]  
Автор joshua (мързелив)
Публикувано12.12.02 22:57



това ми напомня, че още не мога да си намеря кадърен студент за помощник

a cuduren student s okolo 10 godishna praktika u vias? koeto puk na men mi napomnya che mai e kraino vreme da otida da si proverya tekushtiya status - barem da ne se pisha neshto koeto ne sum otdavna

an' by the way ne pitam samo na maitap

ps bahmamu ma te mai kum 10 naistina sa stanali i kato gleam temnata otgore suvsem ne moa se ne se izkazha

Редактирано от joshua на 12.12.02 23:07.



Тема Re: Въпрос към всички архитекти в клубанови [re: Dobrata]  
Автор joshua (мързелив)
Публикувано13.12.02 00:34



Как точно "влезнахте" във ВИАС? Нямам предвид изпита по математика, той поначала за вас бе труден

ooo neam idea az kak "vlyaznah" - opredeleno mi izglezhdashe plasheshto navremeto, ma na men mi e navik da se plasha ot "takvizi" zayavleniya - begloto mi vpechatlenie che dosta narod u vias imaha nekakvi intimni problemi s matematikata - vidimo i az sho se 5-icite mi beha u vias, puk az barem na matematikata razchitoh

vizh s risuvameto beshe kofti. subidih se sled 9 i ne byah suvsem uveren che tova e denyaT - na izpita bre mome. i kato vlyazoh v zalat kum 10 - 10:30 vervai mi dostatuchno tersene mi beshe che da obrushtam vnimanie na druzhkite - pone za izpit deto po default ocenkata ti trebe da kloni kum 6.00

ma barem momi kuv vi e problema s architecturata adzheba?

i shoi she vi rachi quesina?

pa za intimnite problemi s architecturata i duma ne mi se podema che si neam idea ko moe stane tuk. makar edva li dae neshto novo... mi nedoebani mladezhi i deviki moat li pravyat architecura??? ne e li nuzhno minimum spokoistvie za toa zanayat - barem dushevno?



Тема Re: Въпрос към всички архитекти в клубанови [re: Dobrata]  
АвторGENlUS (Нерегистриран)
Публикувано29.12.02 22:32



Az wlqzoh prez whoda na rektorata i..mnogo se izkefih kogato ...izlqzoh predi mnogo wreme...... i poweche i ne stypnah tam!!!


DOBROTO winagi pobevdawa (II shast)!



Тема Re: Въпрос към всички архитекти в клубанови [re: Dobrata]  
АвторDEFLEPPARD (Нерегистриран)
Публикувано05.01.03 10:00



samo stoi i gledai kak 6te vlqza vyv VSU s arhitektura bez priemni ispiti...
( malka podrobnost - semestyra e okolo 900 DM )



Тема Re: Въпрос към всички архитекти в клубанови [re: Dobrata]  
Автор Apx.Яcтpeбoвckи (Арх_И_Текта)
Публикувано16.02.03 00:19



Apx.Яcтpeбoвckи ,първо е завършил Художествената ... Какво повече ...



Тема Re: Въпрос към всички архитекти в клубанови [re: Dobrata]  
Авторthe_clan (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 16:47



Az 6te ti kaja........ima tri na4ina i edin "princip na Sofij"
1 na4in-poznati vav fakloteta
2 .....-pari v broi
3......-da si jka madama bez skrupoli
principa-4ovekat e 4ovek samo kogato e 4ovek na goljm 4ovak-ina4e si ni6to
........ima6 6ans da vleze6 i po standartnijt na4in,no ako 1% go ima6 izob6to za 6ans!!!



Тема Re: Въпрос към всички архитекти в клубанови [re: Dobrata]  
Автор MУTPA ()
Публикувано22.02.03 16:19



Хехе!

Абе ако искаш, за един месец ша те подготвя за изпитите по рисуване с голяма вероятност за оценка над 5. Е, ако имаш и малко влечение към рисуването, още по-добре. Ако пък можеш, да си представиш, как изглежда Луната от към невидимата и срана, направо шесттакът ти е в кърпа вързан.:))))Всичко се свежда до разбирането на основните принципи на перспективата, няколко трика и упорити упражнения на определини техники за рисуване. И това в рамките на месец, два.

Не че нещо де, ама не ти е зададен правилно въпросът въпросът:)))))

Seeya! Между нас да си остане, работата е осрана (Fatal error) [/ i]


Тема Re: Въпрос към всички архитекти в клубанови [re: Dobrata]  
Автор Apx.Яcтpeбoвckи (Арх_И_Текта)
Публикувано24.02.03 10:06



...Za "mesetz - dva" ,ti lud li si be ...To taka stava ,za mesetz-dva...
...A ako njakoy iska da nau4i perspektiva,i da razpira , ama naistina da RAZBIRA...
da otide v Hudojestvenata ,i da nameri H.Dubarov ,edin ot nai - dobrite v taja oblast [ i v mnogo drugi ; naro4no ne kazvam "nai-dobar",takova opredelenie nyama] za spravka Shipka.1 ,vatre6nata ...poslednija etaj ,tam mu e atelieto,do tova na Svetlin...[oba4e ima i na4ini da ne se davat izli6ni kinti ]
...A smeja da tvardja 4e i az sam dobar v perspektivata ,za razlika ot pova4eto KOLEGI,koito si njamat predstava 6to e tova perspektiva...Koito iska 6te me nameri ,no stiga i az da go iskam ...



Тема Re: Въпрос към всички архитекти в клубанови [re: Apx.Яcтpeбoвckи]  
Автор MУTPA ()
Публикувано26.02.03 00:56



Абе без да съм напълно сигурен, че визираш моя постинг с отговора си, ще ти кажа, че тук става дума, не да те готвя за изпит по дескриптивна геометрия, а за катдидат студентски изпит по рисуване. И единстванно предложих на Добрата, ако има желание и то безплатно, щото е мой човек.:)

Пък иначе и три години да ходиш на ония смешни курсове за кандидат студенти, пак може да не вденеш, за кво става дума и да платиш маса грешни пари.:))) То май такъв е и масовият случай де.

Дет се вика, за да преподаваш нещо, трябва и да го разбираш от части. Нъл тъй?:))))

Seeya! Между нас да си остане, работата е осрана (Fatal error) [/ i]



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.