Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 29.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Помогнете ми да разбера....нови  
АвторДимитъp (Нерегистриран)
Публикувано06.03.02 00:27



...размерът на египетските пирамиди. Имам предвид, ако е възможно съответната пирамида на даден фараон какви размери има: страна на основите и височина. Единственото което знам за тях, е че основите на всички пирамиди са квадратни.
Предварително благодаря на всеки отзовал се!!!



Тема Re: Помогнете ми да разбера.... [re: Димитъp]  
Автор Aby (®)
Публикувано10.03.02 22:55



Ама ти във всички клубове ли пускаш тази тема, в археология ти отговориха. Защо не вземеш някоя книга, има доста по тематиката, а тук в нета е пълно.

Приятен ден




Тема Re: Помогнете ми да разбера....нови [re: Димитъp]  
Авторolio (Нерегистриран)
Публикувано25.03.02 00:00



230x230x147 piramidata na Chufu, izvesten ni ot Gyrcite kato Heops



Тема Re: vypeos do PGS-inzeneriнови [re: Димитъp]  
Авторolio (Нерегистриран)
Публикувано25.03.02 00:09



Do vsi4ki PGS-inzenri, za6to oisnovata im e e kvadrat, a ne triygylnik? Nali ste mogo umni



Тема Re: vypeos do PGS-inzeneriнови [re: olio]  
АвторTъп пerecap (Нерегистриран)
Публикувано25.03.02 09:06



Като се има предвид, че ръбовете на пирамидата са ориентирани по посоките на света, вероятно защото с триъгълник не могат да се посочат четири посоки. Защо са пирамиди е елементарно, само че, съм виждал, пак в Африка - куполообразна пирамида, куполни са и повечето гробници у нас. Като тъп пегесар, ми е ясно защо нашите гробници са куполни, но защо има куполни пирамиди?



Тема Re: vypeos do PGS-inzeneriнови [re: Tъп пerecap]  
Авторolio (Нерегистриран)
Публикувано27.03.02 01:23



Do vsi4ki PGS-inzenri, za6to oisnovata im e e kvadrat, a ne triygylnik? Nali ste mogo umni



Misylta mi be6e ot konstrukcionna gledna to4ka - citiram se ;"za6to osnovata e kvadrat a ne triygylnik nali ste mnogo umni(pgs-inz.)". Poesnenie :
- proporcii (kakvo bi ise zmenilo otkym esteti4na gledna to4ka ?)
- konstrukciata (, m3/;m2/;cm4/;cm3/;cm2;/na konstr.,... i.t.n.t No pri tezi razmeri, smetnete si go

"tezi konstruktori sa bili grialni"
"liatoto e diavolski dale4e"




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.