Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 29.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Обзавеждане на детска стаянови  
АвторGabriella (Нерегистриран)
Публикувано30.09.01 15:53



Здравейте!За първи път попадам тук,дори не зная някой може ли да ми помогне.Ще обзавеждам детска стая и турся всякакви предложения и идеи.Препоръчаите ми нещо или саитове,от където да почерпя идеи.
Благодаря!



Тема Re: Обзавеждане на детска стаянови [re: Gabriella]  
Автор Cъми (бодра)
Публикувано01.10.01 12:06



Най-добре е да обиколиш фирми за обзавеждане и да видиш какво се предлага, какво представлява и цена.
Иначе съм виждала хубави мебели в НЕОСЕТ на Раковска. Има и една фирма Никром мебел, работят по поръчка. Знам и много други, но не съм търсила детско обзав.
Първо трябва да прецениш какви мебели са ти нужни- легло-1,2, гардеробче, малка секция или шкафче за играчките, бюро.
Можеш да играеш с тапети /детски мотиви/, над тях фриз /също детски и стои добре/можеш да боядисаш первазите по пода и касата на вратата в някакъв контрастен на тапетите цвят /примерно червен, зависи от останалите цветове в стаята/.
Добре е обзавеждането да не е високо ,защото ниските височини дават по-добър уют за детето.
И съвет- не претрупвай с мебели, повече място за игра и по-лесно почистване. Гледай настилката да е лесна за почистване. Паркетът или ламинирания такъв са добри.
И пак зависи за колко голямо дете е стаята. Едно е за малко дете, друго за тийнейджър.
Обърни внимание на цветовете в стаята. Те дават голям ефект.
Поздрави!



Тема Стая за тийнейджърнови [re: Cъми]  
АвторGabriella (Нерегистриран)
Публикувано01.10.01 14:46



Съми,благодаря ти,но аз наистина съм затруднена,не защото на пазара няма хубави мебели,а напротив има супер,но не зная кои да подбера,4е да се получи уютна стая.Решила съм да бъде в портокалов цвят,но понейе е за момиче и то на особена възраст трябва да има легло,бюро,кътче за посрещане на гости,секция,а като се има и предвид,че стаята не е много голяма......Та затова търся картинки,нещо да видя и да кажа "Е това е то",но все пак мерси за информацията.Чао!



Тема Re: Стая за тийнейджър [re: Gabriella]  
Автор balkandji_barovsky (пророк)
Публикувано01.10.01 15:56



Имам една идея, която не знам доколко ще ти допадне<
Става въпрос за обособяването на личното пространство на тинейджъра - първо за стените - оставете детето само да си украси стаята , ако може направете стените ( по-добре тапети в случая , защото могат да се сменят лесно) в непретенциозен цвят ,и позволете отгоре да се лепят плакати и да се рисува и пише по стените - това ще развинти въопбражението на детето ви и то ще е много доволно, че само е направило стаята си. ПО въпроса с обзавеждането , отново се консултирайте с нея какво предпочита да има и в никакъв случай не претрупвайте пространството, само необходимия минимум мебели - нещо като гардероб и работна маса ( евентуално компютър...) останалото отново да е импровизирано, а за легло спокойно върши работа и обикновен матрак, но всичко това зависи и от вкуса на детето- това според мен е най-важното, а те са вече във възраст, когато могат в общи линии да обяснят какво искат:)



Тема Re: Стая за тийнейджърнови [re: Gabriella]  
АвторCъми (Нерегистриран)
Публикувано01.10.01 17:15



Още един съвет,
Щом ще е в портокалов цвят, много ще отива тъмно синьо като контраст / завивката на леглото, килим и други аксесоари.Може и маслено зелено.
Настилката на пода каква е?
Ако има място за библиотека, хич няма да е лошо. Ако не, може с етажерки по стената за книги.



Тема Re: Стая за тийнейджърнови [re: Gabriella]  
АвторZago (Нерегистриран)
Публикувано01.10.01 21:29



Работя в агенция за недвижими имоти и предлагаме довършване и обзавеждане на апартаменти. Моят съвет е да се допитате до детето и до специалист и не си купувайте традиционните ARON и подобни. МОжете да си направите поръчкови с добро качество и не по-скъпи!



Тема Re: Стая за тийнейджърнови [re: Zago]  
Автор Maзния (Но не мазник)
Публикувано01.10.01 22:57



потвърждавам мнението
всичко може да стане индивидуално за
твоето дете!!!
Допитай се и не забравай Фън шуй!!

Някои хора шибали жените си????


Тема Re: Обзавеждане на детска стаянови [re: Gabriella]  
АвторRoskata (Нерегистриран)
Публикувано04.10.01 00:03



Здрасти Gabriella,
Изработвам корпусни мебели по поръчка във всякакви цветове и бих могъл да ти помогна да си избереш нещо. Разполагам с доста списания и мога да ти покажа различни идеи. Ако искаш мога да ти изработя 3D проект на стаята за да можеш да видиш различни варианти и цветове (мебели, стени, под всичко).
Много е важно да прецениш в каква възраст е детето - под 10, 10-17, 17-22 защото има голямо значение за мебелите които ще трябва да купиш (не само като цветове, но и като материали, качество на изпълнение, размери ит.н.)
Мой личен съвет (предполагам че и много колеги биха се съгласили с това) много внимавай с мебелите ARON и NEOSET. Изглеждат добре, но на тези цени можеш да получиш много по-качествено изработени български мебели.
Ако проявяваш интерес : Росен Каракашев тел.: 682 501, e-mail:rossen_k@hotmail.com



Тема Re: Обзавеждане на детска стаянови [re: Roskata]  
Автор Zago (УАСГ)
Публикувано08.10.01 23:29



Абсолютно съм съгласен с Росен.



Тема Re: Обзавеждане на детска стаянови [re: Gabriella]  
Автор Diva kotka ()
Публикувано18.10.01 19:35



Има едно немско списание "Икеа" - страхотно е в това отношение, има и много други...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.