Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 25.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема -12 000  
Автор lvn (непознат)
Публикувано02.06.11 23:34



http://www.youtube.com/watch?v=Xo0ZkgqM1TE



Тема Re: -12 000нови [re: lvn]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано07.07.11 09:13



Мирише ми на шашма?
Тези колони са правени по съвременна технология. Виж каква равна повърхност и точни прави ъгли!



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: -12 000нови [re: Exhemus]  
Автор genefan (ентусиаст)
Публикувано10.07.11 02:40



Наистина, изглежда чудно каква е технологията, като се има предвид, че не са познавали металните инструменти.
Гьобекли тепе е на корицата на National Geographic от миналия месец и там са се опитали да обяснят с възстановки как е станал строежа:









Тема Re: -12 000нови [re: genefan]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано11.07.11 17:05



не е задължително мегалитите да бъдат строени и оформяни с метални инструменти. Примери за това - бол по целия свят.



Тема Re: -12 000нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор genefan (ентусиаст)
Публикувано12.07.11 09:38



Като сравниш как са издялкани камъните на Стоун Хендж, например, от много по-късен период, с тези от Гьобекли тепе, ще разбереш какво искаме да кажем.
Другото интересно е, че най-ранните кръгове-храмове на Гьобекли са най-монументални и художествено изработени. Следващите стават все по-малки и набързо скалъпени. Откъде се е появила тази технология, като нищо подобно не е съществувало преди това. Може би има други, неоткрити още храмове, макар да се съмнявам, освен ако и те не са били затрупани още в древността. Анадола е бил винаги гъсто населен и на селяните им е трябвало готов строителен материал.



Тема Re: -12 000нови [re: genefan]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано14.07.11 12:16



Винаги съм настоявал, че мащабите на една цивилизация не винаги съответстват на това, което се помни за нея.

Освен това е видно, че цивилизацията не е устойчиво явление, включая и нашата просветена космическа цивилизация. Тя също ще изчезне и ще бъде заменена с по-прмитивна.
Тук ще приведа теорията на Гумильов за пасионарността - всяка цивилизация губи рано или късно своята пасионарност. Вленивя се и нейните паразити в един момент я преборват.



В този смисъл, няма да се изненадам, ако е имало свръхцивилизация преди 12000 години

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.