Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:46 23.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Антични колони и капители копае багер.  
Авторpибap (Нерегистриран)
Публикувано04.05.08 23:33



Антични колони, капители и дялани каменни блокове вади багер от река. Багера вади чакъл за пресяване и отделянето на фракции. Колоните и капителите хвърля обратно във водата. Всичко отива по дяволите. Това видях с очите си миналата година като бях за риба. От тогава не ходя там за да не гледам това. Къде са археолозите?



Тема Re: Антични колони и капители копае багер.нови [re: pибap]  
Авторд-p OxБoли (Нерегистриран)
Публикувано05.05.08 19:16



Нали са с християнски кръстове от предборисово време - тогава да се унищожават! Противоречат на основната догМА, ЧЕ СМЕ ПОКРЪСТЕНИ ЧАК ПРЕЗ IX в.



Тема Примернови [re: д-p OxБoли]  
Авторд-p OxБoли (Нерегистриран)
Публикувано05.05.08 19:26







Тема Re: Антични колони и капители копае багер.нови [re: pибap]  
Авторpибap (Нерегистриран)
Публикувано05.05.08 20:24



със или без кръстове няма значение, важно е че антична сграда се унищожава и то не от иманяри а от държавата. Защото някои си там си е платил кариерно право и такса, и си копае пясък. Ми и иманярите да си платят лиценз за кариерно право и да си копаят.



Тема Re: Примернови [re: д-p OxБoли]  
Авторпpимepeн (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 13:17



и какъв е примера, че нещо не схванах.



Тема Re: Примернови [re: пpимepeн]  
Авторpибap (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 20:40



И аз не схващам какъв е примера. Говорим за археология и история за която кръстове или други символи са без значение, след като се касае за опазване на исторически находки.



Тема кой ти е крив, че не схващашнови [re: пpимepeн]  
Авторд-p OxБoли (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 09:07



показвам ти за древен капител в Стара загора, който се търкаля между угарките на улично кафе, докато чуждите музеи биха се гордяли да го имат... Да не говорим и за Докторската градина в София, дето кучетата ги препикават... докато някои схванати не схващат...



Тема Re: кой ти е крив, че не схващашнови [re: д-p OxБoли]  
Авторpибap (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 14:48



Прав си Д-ре, но това за Ст.Загора не го знаех, защoто съм Рибар. Но това което ми показа поне стои, а това за което аз говоря се руши заради някакъв си пясък.



Тема Re: кой ти е крив, че не схващашнови [re: pибap]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 16:13



а къде ..в коя река ги копае тези неща багера?





Тема Re: Антични колони и капители копае багер.нови [re: pибap]  
Авторpибap (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 19:48



Искър




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.