Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:47 18.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема za martenicata  
Авторi (Нерегистриран)
Публикувано28.01.06 00:50



legenda za martenicata





Тема Re: za martenicataнови [re: i]  
АвторTpaвъл (Нерегистриран)
Публикувано28.01.06 20:26



Това страшно прилича на диалект от групата на павликянските говори. Имаш ли други материали на този диалект?



Тема Re: za martenicataнови [re: Tpaвъл]  
Авторi (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 02:59



Ne,slu4ajno go namerih.6te pravim proekt za hudojestveno predstavqne na bg v edno u-6te i mejdu drugoto,dokato rovi4kah mi popadna.
To4no dialekta mi napravi vpe4atlenie.



Тема Re: za martenicataнови [re: i]  
АвторTpaвъл (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 14:34



А можеш ли да ми дадеш URL, откъдето си свалил сканирания текст за мартеницата? Ако те интересуват стари християнски молитви на този диалект, записани с латиница, мога да ти дам няколко сканирани, само остави e-mail box за връзка.



Тема за всичко ...нови [re: Tpaвъл]  
АвторTpaбъл (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 16:23



.... в БГ, преди да измислят Гугъл - виж СбНУ, т.1 - 61



Тема Re: за всичко ...нови [re: Tpaбъл]  
АвторTpaвъл (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 20:36



Малко ми трудно със съкращенията, би ли пояснил(а) що е СбНУ, Сборник народни умотворения може би?
за i: от URL няма смисъл, сетих се да погледна откъде е качен img :) Обади се за скановете.



Тема Re: Точно...нови [re: Tpaвъл]  
АвторTpaбъл (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 10:49



...така. Малсо по късно става СбНУНК, т.е. освен умотворения му добавят и наука и книжнина. Почти всичките по късни изследвания за говори(тайни и диалекти) и какво ли не още са на издадените вече първоизточници в СбНУ( е, без новосъбраните материали).
Успех!



Тема Да се върнем на мартеницатанови [re: Tpaбъл]  
Авторбeзимeнния (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 13:16



През 1993г. Кр. Мутафчиев ми показа в "Илиада"-та текст от който ставаше ясно, че става дума за "овеществено единство" между богове и хора. Боговете са били с бяла кръв, а хората с червена. Тогава реших, че след като има факта в книга, няма нужда да помня точно мястото...
Ама сега не мога да намеря точния абзац...



Тема върни се по-назад....нови [re: бeзимeнния]  
Автор пoп Пъpвaн (поназнайващ)
Публикувано31.01.06 15:21



... не стопляш ли за какво си пишат хората?
И кво станало от "овеществено единство" между богове и хора?
Полубогове с розова кръв? Или това е основно доказателство защо има червени и бели кръвни телца в "нормалната" кръв?
Ако четете СбНУ, може и да научите доста повече истини отколкото от бай Кръстювите дрисъци!



Тема Re: za martenicataнови [re: Tpaвъл]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано04.02.06 00:50



Ne,prosto mi stana interesno s tozi dialekt,,nablegnahme na bit,nosii,starinni ky6ti i tradicionni/narodni praznici/obi4ai,a v internet ima dosta za tova.
Vse pak blagodarq!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.