Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:08 16.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос - участие в разкопки и заплащане.  
Автор tukidid (непознат )
Публикувано06.03.05 11:46



Как трябва да се води участието на доброволци в археологически разкопки -удоволствие, което може и да не се заплаща, или труд който следва да бъде възнаграждаван. И въобще - има ли още ентусиасти?



Тема Re: Въпрос - участие в разкопки и заплащане.нови [re: tukidid]  
Авторrazhodi vinagi ima (Нерегистриран)
Публикувано06.03.05 16:55



Dori i da ima entusiasti,koito da se trudiat bezplatno,razhodite im po pytuvane,prestoj, i hrana triabva da se zapla6tat.



Тема Re: Въпрос - участие в разкопки и заплащане.нови [re: razhodi vinagi ima]  
Автор tukidid (непознат )
Публикувано06.03.05 17:50



A, тогава участието на тези "ентусиасти" в такъв, изглежда тежък и непривлекателен труд, не става ли всъщност платено? А пък ако гледаме на ракопките като удоволствие, защо всъщност трябва да се покриват тези разходи. Ако човек отиде да кара ски, той иска ли от туроператорите да покриват разходите по престоя му?



Тема Re: Въпрос - участие в разкопки и заплащане.нови [re: tukidid]  
Авторwhite_prince (Нерегистриран)
Публикувано07.03.05 14:03



Аз лично бих се съгласил да поема всички разходи по храна, транспорт, престой, всичко. Но кадето и да търся няма такива неща като ракопки с доброволци Много ми се иска да участвам в такова проучване, но не съм 4ул в моята област(Бургаска) да правят доброволни експедиции иначе места има много особено в Странджа планина



Тема Re: Въпрос - участие в разкопки и заплащане.нови [re: white_prince]  
Автор tukidid (непознат )
Публикувано07.03.05 19:48



Уважаеми принце, как така не можете да намерите разкопки за добролци, ентусиазирани и готови да направят такива жертви като вас за науката. Кого от братята-археолози сте питали за такова ваше безвъзмездно участие? Интересно ми е в какви такива разкопки за доброволци искате да участвата - епоха, вид обект. И поздравления за ентусиазма



Тема Re: Въпрос - участие в разкопки и заплащане.нови [re: tukidid]  
АвторШAPAH (Нерегистриран)
Публикувано08.03.05 09:05







Тема Re: Въпрос - участие в разкопки и заплащане.нови [re: ШAPAH]  
Авторwhite_prince (Нерегистриран)
Публикувано08.03.05 13:54



Не мога да разбера тез дет си правят постове като се базикат с хората Не мога да разбера какво е толкова смешното че имам желание за нещо??? А ако случайно си говорел сериозно което ме съмнява, ще ти отговоря че не съм питал никой от братята археолози, но и никаде не пише каде може да се запишат желаещи Ако вие можете да ми кажете добре чакам предложения



Тема Re: Въпрос - участие в разкопки и заплащане.нови [re: white_prince]  
Автор tukidid (непознат )
Публикувано09.03.05 12:58



Принце, съвсем съм сериозен. Сега за въпроса ти - доколкото разбрах си от Бургас, така че можеш да питаш г-жа Дражева, директора на вашия музей, тя е много разбрана жена, така че ще те упъти. Ако пък искаш да контактуваш със светилата в София има две възможности - 1. в края на този месец и началото на следващия престоят отчетите на Института по археология (стават в Археологическия музей - както знаеш се намира пред президенството), на които човек може без проблеми да се запознаес археолога, който го интересува и да вида отчета му за работата му през изминалия сезон. Колкото до мен самия иаз участвам по доста сходен начин в разкопки (обикновенно също безвъзмездно) и там се уговарям най-добре за идващото лято. Ако пък не ти се идва в София, можеш и да отправиш писмено запитване към археолозите в Инситута - адреса е : София, ул. Съборна, 2, като трябва да прибавиш името на конкретната секция която те интересува - по праистория, античност, тракология или средновековие. Института трябва да има и ел. адрес, но той засега не ми е известен (сигурно може да се намери в сайта на Българска академия на науките или съответното министерство. И все пак не разбрах добре точните те интереси в археологията, за да мога да те упътя по-добре. Успех



Тема Re: Въпрос - участие в разкопки и заплащане.нови [re: tukidid]  
Авторwhite_prince (Нерегистриран)
Публикувано09.03.05 14:21



Iskam pyrvo da blagodarq za raziraneto Vroro iskam da otbeleja 4e ne nqmam 18 godini koeto me pritesnqva 4e moje poradi tazi pri4ina da ne mi razre6at da u4astvam v razkopki. Treto iskam sy6to da kaja 4e naistina nikoga ne sym mogyl da namerq ili da pro4eta ne6to za razkopki v okolnosta(Burgaska). A ne da nqma mesta V Strandja planina ima stra6no mnogo trakiiski svetili6ta. Znam edno naskoro otkrito svetili6te do reka Ropotamo(pokrai cqlata reka predi sa jiveele trakite) okolo grad Primorsko. Naskoro bqh tam prez esenta. Bqh uduven i o6te pove4e se zainteresuvah. Ot skromnite mi poznaniq zabelqzah 4e ima o6te mnogo rabota(za okolo celiq kitaiiski narod ) i s udovolstvie bih pomagal prez letnite dni ili kogato pravqt rakopki. No opaseniqta mi 4e nqma da mi pozvolqt poradi ne navyr6eni 18 godini sa golemi A az po princip sym izkliu4itelno rabotliv i pravq ne6tata s fines. Ako moje6 da mi dade6 nqkakvi adresi ili imeili 6te e dobre za6toto dosega6nite mi opiti da otkriq ne6to po vyprosa sa neuspe6ni



Тема Re: Въпрос - участие в разкопки и заплащане.нови [re: white_prince]  
Автор tukidid (непознат )
Публикувано09.03.05 15:04



Мога да ти дам адреса на бургаския музей, а там са дадени допълнителни координати за контакти - www.burgasmuseums.bg (ако съм го записал погрешно, търси го с google - BURGAS). Отново ти казвам, директора Цоня Дражева е разбрана жена и ще ти обърне вниамние, а пък загодините не виждам проблем, щом не влизаш в трудови правоотношения (не ти се плаща). Всъщност, познавам археоложка, която е тръгнала по разкопки още на 13 години, още по комунистическо време. Колкото до светилището при Приморско (сигурно имаш предвид Бегликташ) - участвах в проучванията там през месец октомври, под ръководството на г-жа Дражева, но по-скоро по изключение, тъй като се занимавам преди всичко със средновековна археология. Въпреки това, щом те интересуват траките, ако нямаш успех в музея, обади ми се пак, ще гледам да те насоча към някой друг тракийски обект. Чао.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.