Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:27 16.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Nikopolis ad istrumнови  
Авторlucho (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 02:53



Наи запазениат римски град в България.Не се ре ставрира и не се разкопава.Защо не се превръща в туристическа атракциа.



Тема Re: Nikopolis ad istrumнови [re: lucho]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 04:15



Zashtoto nema interes ot rekonstruktivnata archaeologiya. Stroili sa mnogo grozni pametnitsi v stila na sotsialisticheskiyat realizam (grozen , grub karikaturen stil)a za de se vaztanovyat naprimer nashite srednovekovni zamatsi ili pod. Nikoy ne mu pukalo. I taka imanyarite sa tsarete.No dobre e che nadigash vaprosa !



Тема Castra Martisнови [re: lucho]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 04:19



Още един римски форт , който би е заслужил пълна реконструкция.Но полесно е да се засере черноморието с хотелите , вместо да има и "историческа" туристика , която би е помогла на много райони в страната.



Тема Re: Castra Martis [re: Alexander]  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (непознат )
Публикувано03.08.04 11:22



Всъщност, ако се замилсите, в България има толкова много археологически обекти, за които никой не си мръдва пръста, или ако си го мръдва - то той прави само поразии. Ако тези обекти бяха развити, ние щяхме да имаме археологически туризъм, който би засенчил и двете ни южни съседки наведнъж, тъй като в нашите земи има останки от Траките, Гърците, Римляните, Византийците и най-накраяя от нас самите. Но няма кой да се сети, защото хората са заети в грабене и донатъпкване на и без друго огромната пеликанска гуша.
А, за да онагледя тезата си, че, който реши да си мърда пръста, окепазява всичко, ще ви разкажа следните два случая. Първият от тях се слкучвва на разкопки в Преслав преди няколко лета. Имаше цяла археологическа експедицияя, да не повярва човек. И естествено главният археолог бе наел група цигани да вършат черната работа с копането. Аз се озовах на мястото точно в момента, в който чернилките бяха разкопали погребение на виден болярин, чийто скелет беше напълно запазен до най-малката подробност. Миг по-късно (не, че съм расист, но ми простете), гадната черна маймуна замахна със кирката и чеерепът, който всъщност е най-ажното в един скелет, стана на сол. Нямам коментар по въпроса. Тук мога само да псувам.
Следващият случай е пак за подобна експедиция, но не знам къде, тъй като ми е разказван и съм забравил кой е обекта. Спомням си само, че става въпрос за Римско селище. Бил разкопаван точно определен район, за който се налагало наличието на рампа за извозване на пясъка . И върху какво мислите хубустниците търкали железните колелета на работната количка? Връз една огромна и напълно запазена стела! Да! При това търкали колелетата върху релефите и надписите!
Просто нямам какво да кажа, ей за това сме такива мизерници и нищо никохга няма да имаме! Защото нищо не пазиме и за нищо не се грижиме!



Тема Re: Castra Martisнови [re: Гpифoн_Kpивoycт]  
АвторЧak пъk (Нерегистриран)
Публикувано03.08.04 14:45



В отговор на:

Ако тези обекти бяха развити, ние щяхме да имаме археологически туризъм, който би засенчил и двете ни южни съседки наведнъж, тъй като в нашите земи има останки от Траките, Гърците, Римляните, Византийците и най-накраяя от нас самите.




E, де! Тъй ще ги засенчим,че чак ще трябва да светнат лампите!
Хубаво е,че се палиш на тема КИН, ама по-трезво карай!
И кво са правили учените глави, докато мангалите на които плащат са трошили черепи и дялкали коловози по стелите в БГ разкопките,а !?!?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.