Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:57 25.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема ЦАРИЧИНО  
Автор KИЙЯ (AZ)
Публикувано18.01.04 16:15



КАКВО СЕ ЗНАЕ ЗА "СЛУЧАЙЯТ ЦАРИЧИНО" И ЗАЩО ВСИЧКО ОКОЛО НЕГО Е ТАКА ТАЙНСТВЕНО.ЗАЩО Е ЦЯЛОТО ТОВА МЪЛЧАНИЕ?

[


Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: KИЙЯ]  
АвторБeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 12:48



В началото на февруари ще предоставя на форума текст в тази посока. Той има някаква връзка и с публикацията във вестник "24 часа" от 25.01.2004г.
Търпение...
ПП Според мен правилно е Царичина - Цар+чина.



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: Бeзимeнeн]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 10:08



…...Първо: доклад на генерал М.
- Господин министре, считам засвой дълг да Ви докладвам една инициатива, породила се в асоциация “Свръхестествено”. Там група офицери и екстрасенси...
- ………..
- При мен дойдоха група офицери и екстрасенси. Те ми разказаха за находище на едно национално богатство. Става въпрос за няколко товара злато в местността Царичене. За това злато знаем главно от легендите и иманярските карти. Направихме проучване в съседните села. Отговориха, че такова злато има. Трябва само да се намери предполагаемото място и да се започне копаене. Господин министре, става дума за много злато. В това време, когато...
- …………… Какви данни и документи имате?
- Засега нямаме данни точно къде се намира мястото на това находище. Но имаме информация, която заслужава Вашето внимание и вниманието на ръководеното от Вас министерство. Хората са дошли при нас за помощ. И ние трябва да отговорим.
- ……………Генерал Г., слушам Ви.
- Аз и моите специалисти по нареждане на генерал М. направихме проучване – замерване от хеликоптер. Географското разположение дава надежда, че тук действително мястото е походящо за укриване на голямо количество злато. Искам да отбележа. Около ориентир № 1. На север от него има малка падина, на запад тече река, която някога е била непроходима. От другите две страни имаме подковообразен склон. ………………………….Това затваря мястото в едно котле и го прави непроходимо за врага. Незабелижимо за любопитните очи и непостижимо за бандити и хайдути, каквито е имало едно време. Като се имат предвид и предсказанията на екстрасенсите, можем да се надяваме, че в Царичане има големи количества злато. Ние трябва да откликнем на гражданството и да спомогнем на нашата държава да излезе от това трудно икономическо положение.
- Генерале,…………………………………………………………………………. Не ме убедихте, че трябва да хвърлим толкова пари и сили за изкопаване на съкровището. В думите Ви има само желание за намиране на злато.
- Господин министър, ако разрешите да допълня.
- ……………….. Да чуем и другите. Полковник П.
- Господин министре, аз се приобщавам към изказалите се преди мене генерали. Легендите разказват, че на това място някога е имало войнишко селище. Охранявали са строго секретни обекти. Какви са били тези обекти ? Отговарям – това е мястото, където се е съхранявало златото под формите на прокат, кюлчета, гюлета. Това всъщност е било склад. Направих историческа справка. Всичко съвпада. В монетарницата са секли пари точно по това време. А къде може да се укрива злато ? – Само в склад, който е близо до монетарницата и близо до мястото на добиването. Златните галерии. Логика има.
- Да логика има. Остава да има и злато.
- Господин министре, това е държавен въпрос и той изисква сериозно отношение от ведомството, което вие ръководите.
- Генерале, засега Ви липсват аргументи. Аргументи ! Другото е само думи. Но да чуем и полковник С.
- Аз бях привлечен към групата и съм много доволен ……………………………………...
- Полковник, не толкова обстоятелствено. Бъдете конкретен.
- Аз съм от този район. Много имена от топонимията говорят за следи от злато. Имената на родовете потвърждават това: Куюмджиеви, Златарите, Алтъните и т.н. Слушал съм от старите хора да говорят за монетарницата. Тук някъде е бил складът за злато. От проучванията на водите и земните пластове се доказва, че има следи от злато. Намерени са самородни късчета, златоносен пясък, парчета. Поминъкът е бил ориентиран главно към добив на злато. Тук са сечени златни пари.
- Полковник! Дайте ми доказателства за находището. Ако всичко това излезе фантазия... Знаете ли, че средствата за масова информация ще ни…………………………. Това не е министерство на околната среда, а най-важното министерство, което има основни и важни задачи. Представете си – нашето министерство в ролята на иманярин. Не! Това не мога да преживея. Всички говорите общи приказки. Вашите желания и намерения не са доказателство. Утре гражданите ще скочат. И с основание. Нямаме пари, а ги трошим за иманярство. Кой е издал заповедта? Кой?
- Господин министре, моля Ви да чуете и генерал А., той е от този край.
- Да, слушам.
- Версията за това златно съкровище аз съм слушал от моя дядо. През 1923 година при него идва посланикът на Гърция в България. Показал му карта и помолил да го заведе на Малката бърчина в Царичане. С него бил и файтонджията му. Тримата тръгнали към мястото. Като наближили около километър-два, посланикът вързал очите на моя дядо и на файтонджията и взел в ръце поводите на конете. Закарал ги на място, определено по карта. Развързал им очите и ги накарал да копаят. Копали, копали и стигнали до два метра.
- Генерале, това звучи съвсем като иманярска история.
- Там ударили на голяма плоча. Извадили плочата. Под нея се оказало стълбище, надолу в земята. Имало желязна врата. Отворили я и влезли в помещение с две сводести зали, ослепително жълти. На рафтовете отгоре било подредено злато на прокат, отдолу – четвъртити кюлчета, а най-отдолу – злато на гюлета. Това лично моят дядо го е видял с очите си. Взели, каквото може да побере един файтон, и тръгнали за София.
- Сега да чуем екстрасенса.
- Аз имам връзка с Висшия разум от три години. Моите успехи са неизброими. Връзката ми продължава. Но какъв е критерият да се повярва? На Вас, военните, и на екстрасенсите? Критерият е един. Доказателства. Доказателства и пак доказателства.
- Това е хубаво, но точно тях нямаме.
- Господин В., аз ще Ви ги дам. Момент. Така. Минута. Две. Виждам... дълбока река.
Мътна река. Да. Реката е Марица. Виждам танкове, които настъпват. Как му казвате, да... да форсират реката. Първият танк преминава успешно. Вторият – също. Третият танк... се губи от очите. Четвъртият също се губи от очите. Петият преминава. Шестият... Видението е в жълто. Лошо. Да. Да. Много лошо. Господин министре, три екипажа не можаха да овладеят машините. Три екипажа...да... виждам сенки. Лошо. Много лошо. Екипажите ще загинат. Въпреки борбата, която водят за тяхното спасяване.
Не. Не бива да се обаждате. След петнадесет минути ще Ви позвънят на телефона. Не вдигайте този телефон. Пропуснете и следващото позвъняване. След 15 минути.
- Госпожо, аз лично не Ви познавам, но ако това е така ние не бива да седим тука. Там загиват хора. Аз, като министър, съм длъжен да разпоредя за помощ.
- С нищо не можете да помогнете. Аз виждам края. Виждам плача на майките. Черните им кърпи.
Телефонът иззвъня... Министърът вдигна слушалката... Мълча. Минута. Две. Пет. Остави слушалката.
- Господа офицери. Това, което ми съобщиха по телефона, е точно така, както го предсказа нашата уважаема госпожа Спасова. В момента е почнало издирване на трите екипажа. Прекратявам съвещанието. Генерал М., извикайте завеждащ отделите по спецвъпросите, ВКР и командира на вертолетния полк. Бързо! По-бързо!


Два месеца след това.
Същата зала……………………………………………………... Това беше вторият екип, който настояваше да се срещне с ръководството на министерството. Министърът прие:
- Генерал В., слушам Ви.
- Господин министре, след дълго и продължително обсъждане решихме да се срещнем лично с Вас и да докладваме за един важем обект със стратегическо значение. Става въпрос за обект Царичане. По мои сведения, според разкази на очевидци и по стари предания се говори, че на това място са кацали НЛО.
.........................................................
Мястото е особено стратегическо значение за страната. Много пъти по пресата, радиото и телевизията са показвали снимки на НЛО. Смятам за свой дълг да Ви доложа в присъствието на тук уважаваните генерали и висши офицери за важността на обекта. Ние трябва да направим необходимото.
- Какво по-специално искате, генерал В.?
- Там трябва да започнем разкопки. Там е мястото, където Висшият разум е оставил следи. Те са важни за нас.
- Генерал Ш!
- Господин министре ! В това време пари за разкопки е рисковано. Но когато това е свързано с феноменални за нас открития, ние трябва да жертваме. За какво става въпрос ? От набраната информация докладвам, че това място не е случайно. То е регистрирано в картите на извънземния разум и те имат отношение към него. Направихме редица изследвания, заснемане от хеликоптер. Измервания и експерименти. Над Царичане НЛО е наблюдавано от различни хора, с различно образование, през различни години. Досега са регистрирани 13 случая на небесни явления. Можем да ги квалифицираме като НЛО.
- Наблюдаваните обекти са регистрирани най-често сутрин, към 5 часа. Обектите излъчват огромна енергия. Пръскат инфрачервени лъчи и имат микровълново излъчване в гигахерцов диапазон.
- Тогава, когато са наблюдавани НЛО, електрическите системи на превозните средства отказват да работят. Отказват да снимат и фотоапаратите.
- До 199 хиляди ойерщета стига силата на магнитното поле на НЛО обекти.
- От регистрираните наши радарни установки обектите имат свръхсзвукова скорост.
- НЛО се задържат над Царичане някъде около 5-7 минути.
- Непрекъснато растат лицата, които поставят този въпрос за изясняване. Трябва да започнем разкопки.
- Какво очаквате да открием, генерале?
- Мога да предложа две неща: Първо – вероятно там има монтирано устройство за свръзка с НЛО. Чрез него се поддържа връзка – права и обратна. Второ – това място може да се окаже енергиен източник. Място, откъдето НЛО се зарежда с енергия, за да продължи полета по нататък.
- Има много за и против НЛО. Мнозина твърдят, че това са измами, халюцинации, естествени феномени, парапсихологически явления. Аз няма да вземам становище. Но искам достатъчно доказателства, за да се ангажираме с някакъв вид дейност по нашите доклади.
- Генерал Ж.?
- Да, господин министре. В своята служба като полковник и после като генерал имах редица случаи, в които сме регистрирали НЛО. Лично аз съм наблюдавал това явление над Царичане два пъти. Ив двата случая подадох сигнал за бедствие. Излетяхме три изтребителя по посока Царичане. От борда подадох команда да излетят още пет изтребителя за прихващане на НЛО.
Всичко остана напразно. След като се отдалечи от нас, обектът поддържаше една и съща дистанция, не позволи да се приближим.
Те са гъвкави. Маневрират бързо. Извод, който можем да направим, е, че в Царичане най-често са регистрирани тези НЛО. Защо? Каква е причината?
Какво търсят? Кой ги вика?
Може би те идват за свръзка с нашата цивилизация или мощен генератор, който излъчва информация от Земята.
Настоявам да се започнат разкопките с цел изясняване – НЛО или монтиран генератор с особено предназначение.
- Полковник д-р А.!
- Стотици хиляди са случаите на НЛО, описани в света. Също толкова са секретните доклади на специалните служби на ООН. Това е факт. Има неизяснени обекти. Нашата задача, на наша територия, точно тук, в местността Царичане, е да изясним този случай. Няма да казвам феномен, защото няма феноменалност на обекта.
От редица замервания, които сме направили, искам да докладвам, че Царичане е едно от енергийните места, регистрирано като свръхсекретен обект. Там нещо става. Има загадка!?
Моята първа хипотеза е: Царичане е енергиен източник. Това е място на земята, откъдето може да се решава съдбата на страната. Не секретен. А сто хиляди пъти “секретен” обект със специално предназначение за поведението на Земята. Точно тази точка може да се окаже енергиен възел.
Втора хипотеза: Царичане е загадка. Но тя може да бъде свързана с нещо, което се намира там. Това нещо има формата на спирала, вградена в Земята. То образува торсионно поле. Влиза във връзка със своя симетричен образ и нещо върши. Над Царичане може да има безвремеви коридор, по който пътуват НЛО.
Ако това е така, неговата важност надминава националното значение и става наднационален и планетарен обект. Приключих.
- Да, господа. Тук стават интересни разговори. Хипотези. Предположения. Данни и факти. Има над какво да се размислим.
Преди да приключим, искам да чуя и представителя от групата на екстрасенсите.
- Дойдох тук, защото ми беше внушено да дойда. Предварително знаех, че министърът няма да се съгласи поради заетост и поради още една причина. Затова, нека си призная, аз се опитах от дистанция да внуша на министъра, че трябва да ни приеме. От дълго време работим над този проект. По-скоро, по реализацията на разкопките на Царичане. Това може да се извърши само с ваша помощ. Каква е същността? На мене ми беше предсказано, че в Царичане има обект, който се използва от НЛО. Там преди време са изкопани няколко кладенеца със спираловидна форма, като продължение на една космическа завихреност, която идва отгоре. Тези дупки имат свойството да излъчват торсионни вълни и да създават торсионно поле. Торсионното поле създава поляризация между себе си и летящия обект. Поляризацията е всъщност вътрешна енергийна връзка между големия и малкия обем. При това “усукване” всички енергии се обединяват и създават ново по характер поле. Около повърхността на усукания енергиен поток неравномерно възникват стойности, които намаляват все повече към вътрешността. С повишаването на скоростта топлината се увеличава между молекулите. При сблъсъка на отделните молекули средната постъпателна скорост расте, а след всеки удар на енергиите тази средно постъпателна скорост става свръхскорост с много ниска честота и лесно се управлява. Поражда се скок в скоростта. Именно тази енергия ползват НЛО и чрез този скок менят скоростта си рязко.
От това място се захранва НЛО с енергия и се направлява дистанционно. За пръв път говорим, че НЛО може да се направлява от Земята чрез торсионни вълни. Получава се прихващане. Ако успеем да извършим едно такова прихващане, всички загадки около НЛО и летателните апарати ще отпаднат. Аз завърших.
- Да, господа. Има време за много размисъл. На първо място – от това, което изложихте, оставам с впечатление, че един екстрасенс може да внуши на даден министър определено поведение или вземане на решение. Това е не само опасно, но и фатално. На мен, като министър, може да ми се внуши чуждо решение. Тогава какво става с нашата сигурност? Тези и други въпроси, които поставихте тук, ще обсъдя с моите помощници. Ще докладвам и ще вземем решение.
Но още отсега ви моля за пълна секретност. Иначе може да възбудим нечие любопитство и целият замисъл да пропадне.


Минават седмица, две, три. .....................................................................................................
Той никога няма да даде съгласие за разкопки................................................ Никога !
............................................................
Това свое решение огласи пред най-близките си помощници. Те запомниха и никога повече не повдигаха въпроса.
..................................
..................................
..................................
..................................
..................................
След ..............пет месеца инициаторите възбудиха разговора. Поискаха неговото категорично мнение. Той свика специалистите от отдел “Научен” на министерството ............................................................................................В един .................................... момент чрез началник-щаба покани първата група. На срещата подписа и заповед за начало на разкопките. Нареди да се направи отцепление на обекта. Назначи за ръководител на екипа генерал Х. Утвърди няколко милиона лева за разкопките, при пълна секретност. Определи режим – три дена работа, два дена почивка. В този риръм трябваше да продължат, докато изкопаят златото.
Отначало правеха оперативки всяка седмица. Лично министърът следеше отблизо работата на групата. Докладваха. Водеха дневник, в който записваха указанията на “космическия инструктор”’ Бяха направили първия кладенец, на дълбочина 18 метра, а злато нямаше. Работеха с малко хора... Министърът се беше встрастил в работата и увеличи оперативките – два пъти седмично. Разкопките поглъщаха цялото му време. Ходеше на място, даваше указания. Направи му силно впечатление, че разпорежданията, които му даваше, напълно съвпадаха с тези на “космическия инструктор”. .............................................................. Беше напреднал в отношенията с екстрасенса Спасова. Тя му беше като секретарка и се разпореждаше със заповедите. Той работеше ( с екстрасенса Спасова ). Съветваше се ....................................... Понякога се случваше така, че двамата сънуваха един и същи сън. Стигнаха до телепатично разменяне на мисли.
На третия месец, след като групата по съкровището нямаше никакъв резултат, .........................................................( разпореди ) вторият екип за НЛО да започна работа успоредно с първия.
................................................................................................................................................ Издаде заповед за работа при пълна секретност. Двата екипа работеха независимо един от друг. Когато единият почиваше, другият продължаваше да прави изследвания в сферата на парапсихологията. Върху готовите разкопки те правиха изчисления, планове, схеми, предположения. Екстрасенсът на втория екип имаше силно развита връзка с “космическия инструктор” и нищо не можеше да убегне от нея.
Веднъж при една от нейните аудиенции тя уличи екстрасенса Спасова в това, че манипулира министъра. Каза му как става това... Тя знае за работата на първия екип. Предупреди министъра, че ако двата екипа разберат, ще стане голям скандал.
...................................................................................................
.... една сутрин...
Отцеплението не можа да удържи напъна на журналистите. Още същата сутрин радиото загърмя за загадката в Царичане. Късно вечерта телевизионен екип нахълта в министерството по препоръка на премиера за интервю. В продължение на един месец наши и чужди журналисти обсебиха разкопките. Започна се истинска война. Когато всички разбраха, че министърът играе двойна игра, работи с два екипа, групите изпаднаха в истерия. Някой се беше подиграл с честта на пагона, призовавайки ги за изпълнение на служебния дълг към Отечество и Родина, към народ и армия. В края на първата година двата екипа се видяха изманипулирани от министъра. Той беше станал жертва на невидима сила, която все още се криеше, но държеше конците отзад.

Двата екстрасенса се бяха вкопчили в жестока война. Повече от месец продължи войната на надмощие. Към третия месец екстрасенсът М. Не издържа и се самоуби. Страната настъхна. Скандал. Медиите бълваха всеки ден информация. Жълтата преса се тресеше. Поставиха въпроса в Народното събрание, в Министерския съвет, в президентството. Искаха отговор за това манипулиране. Някои вестници писаха, че министърът е жертва на психооръжие и е изпаднал под негово влияние. Върши това, което му наредят .......................... сили.
Поискаха да бъде освидетелстван от психиатър. Други вестници искаха съд за скандала с двата екипа. Разнесоха се слухове, че се внедрява устройство за манипулиране на народа за предстоящите избори. Целият град се гърчеше в змийската прегръдка на масмедиите. Като капак на всичко дойде и смъртта на екстрасенса М. По телевизията лекарският екип, който е правил аутопсията, доказа, че тя е убита по нетрадиционен начин, чрез психовъздействие.
Това напрежение никой не можеше да удържи.................................. .......................................................................................................................
В този .................................................. ден гробарите изкопаха .... гроба повече.
...........................................................................................
...........................................................................................
.
Истината ще се разкрие след 2000 –та година.

В момента, ................................................................две коли с качулати пътници тръгнаха към Царичане. Движат се на линейна дистанция 100 метра....................................

ДОКЛАД от ...................................
................................. местността Царичане. Първият екип с качулките ...................... започна да стоварва строителни техники за работа. Вторите изчакваха. Бяха ....................................... жени.
Към обяд пуснаха агрегата и едрите качулки заработиха мъжки. С ракети, с канго машини, с автоматични свредели и с каквато имат техника за почнаха да разбиват едно каменно препятствие. Сменяха се на всеки час. На другия ден към 10 часа препятствието се предаде. Отвътре се показа кухина. Ръководителят на операцията свика двата екипа и направи кратък инструктаж. Всички сложиха противогази и влязоха в изкопания тунел. (Гласът, който ги водеше, тоз път не беше ги излъгал.) Вървяха един след друг в колона. Мълчешком споделяха участта си на първооткриватели. Те не знаеха какво ще открият, но знаеха какво търсят. Беше им казано: “Там ще направите уникално откритие за човечеството и света.” Съответните органи се погрижиха за пълна секретност. Този път не съобщиха нито на руските, нито на американските служби.
Напредваха трудно в дупката. Времето беше изчезнало като величина и на негово място се настани човешкото вълнение. “Какво може да бъде това? Кой ни изпраща? Ние ли ще бъдем първите?” Минаваха препятствие след препятствие. Напредваха и вярваха, че някъде има изход или вход.
Като събориха и последния камък, пред очите им зейна матова светлина. Силна и мека. Сякаш се възприема не с очите, а с някакъв нов орган, създаден само за тази светлина и само за този случай. Един по един всички влязоха в галерията на залата... Какво е това? Не може да се обясни. То не прилича на нито една от находките, познати от гробницата на Тутанкамон, Десетте китайски пирамиди или разкопките на фараонски гробове.
Тук беше друго. Съществуващото в тази галерия действаше не на окото, а на психиката. Външното беше скрито в някакъв вътрешен подтик.
В дъното на пещерата имаше погребения и ковчези. Край тях – знаци, издълбани в мрамора: фигурки, насочващи стрелки, рисунки. Тук имаше нещо, което застрашава човека. Всички гледаха и наблюдаваха. Мълчаха, сякаш се страхуваха да не събудят невидимата сила, която може да ги унищожи. Чувстваше се , че тук действа невидимото, което направлява, упътва, подготвя мисълта за право слово. Страхът обхвана всички. Вътрешен страх. Може някаква енергия да ги облъчи и след това да започнат страданията. Страх на всяка крачка. Страх от всеки поглед. Страхът идваше отвътре, сякаш заработваше нов орган за агония. По стените: знаци, фигури. Всичко това насочва към един свят на духове. Наслагва се страх, суеверие, жестокост от нещо невидимо, което присъства. Страхът от стените се предава на присъстващите. Той е даденост извън тялото на човека.
“Всяко нещо умира от своето изчерпване.”
Двете групи минаха във втора зала. Осветена от същите каменни сфери. Необяснимо. Откъде идва енергията и как се превръща в светлина ? Каменните сфери светят и осветяват цялата зала. В дъното има няколко ковчези. По стените рисунки на хора и животни.Хора от живия живот. Хора с напреднал разум, мисъл, физическа красота, хармония на човека и природата. Някакаъв човешки идеал, създаден с рисунък и фигурки, с много скулптурки и творения, които изразяват съвършенството на един отминал живот. Виждат се петна от времето. Застинали като фигури и понятия. Изобразени не толкова с рисунък, колкото с внушение. Времето застива в думи и образи, в скулптури. Една нишка като нишка премина през всички: Едно човечество, колкото и да е голямо, винаги е зависимо от сила извън него. Каквото и да се прави, винаги има едно око, което вижда и осъжда, съзижда и разрушава.
По земята: сечива, предмети на труда, ножове, мечове, блюда със злато и сребро. И пак антични предмети:стъкълца, топчета, геометрични фигурки. И една мисъл, пронизваща: Каквото и да правите, е безсмислено. Не си струва труда да се строят неща, по-големи от човека: сгради, паметници, кули, китайски стени... Каквото и да направите, човек е подвластен на една сила, която няма равна на себе си. Желанието на човек да строи няма нищо общо с крайния резултат. Къщата ще падне, пирамидата ще се срути, кулата ще се наклони. Остава само самоосъвършенствуването на човека в труда. Човекът над човека.
Излязоха от втората и влязоха в третата камера. Матова светлина обливаше отвсякъде. В дъното имаше няколко стъклени ковчези. Ковчези като ковчези. Приближиха и изтръпнаха. Изтръпналите останаха като вцепенени. Никой не може да каже колко дълго са останали така. Час, два или вечност. Никой не знаеше, когато излезе оттук, дали ще намери живи ония, които е оставил. Не знаеха дали отвън не са минали стотици години, или времето е спряло. Никой нищо не знаеше.
В дъното на камерата имаше 7 стъклени ковчега. Херметически затворени. Край тях – “уреди”, които излъчваха светлина, и други, които предаваха енергия. Стояха настрана и наблюдаваха. Някой проектираше мислите си. Предаваше им директна информация: “Тези ковчези са на хора, живели много преди вас. Това са законсервирани индивиди, представители от всяка загинала цивилизация. Извършено е от Висшия разум.” Телата на присъстващите трепереха не от студ, а от мислите: “Всеки от тях е двуполов индивид. Представител на определена кръвна група. Всеки от тях може сам да размножава себе си. Всички са еднакви, но са различни. Тези седем човека са един човек. Запомнете: нищо не сте видели, нищо няма да видите. Искаме и още нещо да ви кажем...” В този момент матовата светлина угасна. Страхът премина в ужас, ужасът – в мисъл за избавление. Една мисъл ги поведе обратно...
............................................................................
Запалиха булдозера и започна операция “Заравяне дупката в Царичане”. И я заровиха. Мълчат. И продължават да мълчат.
..................................................................................

- АУТОПСИЯ № 58
- Патоанатомът проф. д-р полковник Г.Т., к.м.н. полковник В.В., съдебните лекари Х.Р. и майор М.М. при направената аутопсия на......................................, констатираха; малки съсиреци кръв, затварящи клоновете на белодробните съдове, и настъпила рефлекторна смърт.
- Под микроскоп: Множество тромбози на белодробните съдове.
- Диагноза: Белодробна смърт. Няма никакви съпътстващи болести и заболявания.
- О.М. Жертвата се е оплаквала от непрекъснати мозъчни напрежения. Консилиум от
военни психиатри направи задълбочено изследване и излезе със заключение, че няма психични заболявания. В мозъка са вклинени външни импулси, които предизвикват влудяване и самоубийство. Телепатично жертвата е била тормозена, пресирана, направлявана от външен “агресор” чрез грубо вмешателство. Над него е извършено психологическо покушение. Чрез лептонни вълни е въздействано на центъра на белите дробове. Болките са били усилвани чрез налагане контрол на този център. Жертвата е усещала в устата си вкус на олово и метал.
- Усмъртяването е настъпило вследствие МБО, мъчително и продължит



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: KИЙЯ]  
Автор KИЙЯ (AZ)
Публикувано03.02.04 18:35



МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ ЗА ИНФОРМАЦИЯТА, НО БИХ ИСКАЛА ДА ТЕ ПОПИТАМ, МОЖЕШ ЛИ ДА МИ КАЖЕШ НЕЩО ЗА ТОВА КАК СТОЯТ НЕЩАТА СЕГА ТАМ???

[


Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: бeзимeнeн]  
Авторsmehurko (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 23:48



..kogato ti govori6 na "vis6ia razum" e bezobidno i moje da mine za neobrazovanost,no kogato "vis6iat razum" ti govori na teb samia...e togava ve4e stava duma za 6izofrenia.............



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: KИЙЯ]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано04.02.04 09:49



Разполагам с още информация - НО СТАРА от конкретен участник в експедицията изложена в книга. Интересното в случая е, че някои описани от него случаи станали на обекта странно съвпадат със събития и явления (във физичен аспект ) от друга експедиция - на Ернст Мулдашев - руски офталмолог в Непал ( ...в търсене на следи от лемурийците в Хималаите ) . В книгата му е предложена хипотеза, която съвпада с крайното (вероятно несъстояло се) събитие от представената досега информация във форума.

Единственото ново е публикацията във в."24 часа" от неделя 25.01.2004г. по въпроса за обекта край Малко Търново. Там г-н Иван Прокопов - предишния директор на НИМ, косвено "доказва" наличието на такива факти подкрепящи голямото разкопаване в Царичина.

Скоро имаше материал по БНТ в рубриката - "Частен случай" за житейски проблеми свързани със Царичина. Водещия Владимир Беряну в началото само спомена за тези минали "отдавна" събития.

Ако нямате статията обадете се. Ще я набера и ще добавя извадки от двете книги, макар че конкретните думи едва ли ще направят по ясна картината.

Бях щастливец да се срещна с Кръстьо Мутафчиев - един от търсачите на първия "кивот", скрит в нашите земи и описан както в неговите книги така и в книгата на племенницата на леля Ванга - мир на праха й...



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: бeзимeнeн]  
Автор FACE to FACE (VOYAGE)
Публикувано04.02.04 21:10



pratimi gi na



Mersi.

YOU TALK TO ME ???

Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: FACE to FACE]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 08:59



Ще трябва да изчакате до 14022004.



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: бeзимeнeн]  
Автор FACE to FACE (VOYAGE)
Публикувано05.02.04 09:02



OK. Kogato si gotov

YOU TALK TO ME ???


Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: бeзимeнeн]  
Автор d8a (terminatorka :))
Публикувано06.02.04 19:08



Може би не си забелязал, че текста е прекъснат по средата на изречението. Предполгам, че има ограничение на броя символи на пост и затова не всичко е копирано в този постинг. Можеш ли да копираш останалата част?



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: d8a]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 19:38



От диагоналното ми четене не открих липсващи места. Моля Ви конкретизирайте се.

Уточнение: Където има многоточие има прилагателни или текст "утежняващ" фактологията.

Все пак заради бързината съкращавам част от текста.

НАПРАВЕНАТА ИЗВАДКА Е ОТ МНОГО ПО-ГОЛЯМ ТЕКСТ НЕ КАСАЕЩА ТОЧНО ТОЗИ СЛУЧАЙ.

ПОДТЕКСТА Е, ЧЕ В БЪЛГАРИЯ ИМА НЯКОЛКО МЕСТА ( ТАКИВА ИМА МНОГО МНОГО ПОВЕЧЕ В ТИБЕТ И НА ДРУГИ МЕСТА ПО ЦЕЛИЯ СВЯТ ) В КОИТО "ИМА ХОРА" В СЪСТОЯНИЕ НА СОМАТИ, КОИТО СА "РЕЗЕРВЕН ГЕНОФОНД" НА ЧОВЕЧЕСТВОТО.

Първата публикация по този въпрос е направена в едно от двете списания ( " Съвременник " или " Факел ") с автор - Ернст Мулдашев.
Същия е офталмолог по професия - руснак и то световноизвестен очен хирург, който не от любопитство към екзотиката прави няколко експедиции в Тибет...



Тема Конкретизиране:нови [re: бeзимeнeн]  
Автор d8a (terminatorka :))
Публикувано06.02.04 19:49



Текста прекъсва по средата на на думата - ето за това става въпрос:

"- АУТОПСИЯ № 58
- Патоанатомът проф. д-р полковник Г.Т., к.м.н. полковник В.В., съдебните лекари Х.Р. и майор М.М. при направената аутопсия на......................................, констатираха; малки съсиреци кръв, затварящи клоновете на белодробните съдове, и настъпила рефлекторна смърт.
- Под микроскоп: Множество тромбози на белодробните съдове.
- Диагноза: Белодробна смърт. Няма никакви съпътстващи болести и заболявания.
- О.М. Жертвата се е оплаквала от непрекъснати мозъчни напрежения. Консилиум от
военни психиатри направи задълбочено изследване и излезе със заключение, че няма психични заболявания. В мозъка са вклинени външни импулси, които предизвикват влудяване и самоубийство. Телепатично жертвата е била тормозена, пресирана, направлявана от външен “агресор” чрез грубо вмешателство. Над него е извършено психологическо покушение. Чрез лептонни вълни е въздействано на центъра на белите дробове. Болките са били усилвани чрез налагане контрол на този център. Жертвата е усещала в устата си вкус на олово и метал.
- Усмъртяването е настъпило вследствие МБО, мъчително и продължит"

Просто ми беше интересно продължението на историята. Ако не разполагаш с него - няма проблем.



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: бeзимeнeн]  
Автор KИЙЯ (AMI PROSTO AZ)
Публикувано07.02.04 23:03



ЗА СЪЖАЛЕНИЕ НЕ РАЗПОЛАГАМ С ТАЗИ СТАТИЯ, НИТО С КНИГАТА/ НАДЯВАМ СЕ СКОРО ДА УСПЕЯ ДА СИ Я НАБАВЯ/.ЩЕ СЕ РАДВАМ, АКО МОЖЕТЕ ДА МИ ДАДЕТЕ ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ ОТНОСНО СЛУЧАЯ, СТИГА ТОВА ДА НЕ ВИ ЗАТРУДНЯВА.АКО СЪДЪРЖАНИЕТО НА ИНФОРМАЦИЯТА, С КОЯТО РАЗПОЛАГАТЕ ПО НЯКАКЪВ НАЧИН ВИ ПРИТЕСНЯВА, МОЛЯ КАЖЕТЕ И ЩЕ ВИ ДАМ Е-МАIL АДРЕСА СИ.



Тема Re: Допънение:нови [re: d8a]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано08.02.04 17:41



Извинявам се.
Продъжението е кратко - ...продължително.



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: KИЙЯ]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано08.02.04 17:47



Тази вечер се надявам да набера статията.

До края на седмицата ще "накълва" извадките от книгата на Мулдашев, а до края на седващата текстовете от книгите на Мутафчиев и за Ванга по случая в Малко Търново.

След това ще се опитам да направя плах опит за коментар по представената във форума информация.



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: бeзимeнeн]  
Автор KИЙЯ (AMI PROSTO AZ)
Публикувано09.02.04 00:33



АМИ КАКВО МОГА ДА КАЖА, ОСВЕН ДА ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ И СТАРАНИЕ!
ПРЕДВАРИТЕЛНО СЕ ОСМЕЛЯВАМ ДА ВИ БЛАГОДАРЯ И ЗА СЛЕДВАЩОТО ВИ МНЕНИЕ, КОЕТО ОЧАКВАМ С ГОЛЯМО НЕТЪРПЕНИЕ...
(ДА СИ ПРИЗНАЯ ВЪОБЩЕ НЕ ОЧАКВАХ ДА ПОЛУЧА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСНИ ОТГОВОРИ, КОГАТО ПОСТАВЯХ ТЕМАТА ВЪВ ФОРУМА)

Редактирано от KИЙЯ на 09.02.04 00:39.



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: KИЙЯ]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано09.02.04 08:20



СТРАНДЖА КРИЕ КИВОТА НА ЧОВЕШКИТЕ ЦИВИЛИЗАЦИИ
в. “24 часа “ / 25.01.2004г. стр.7-8
Ганета Сагова

Една пролетна нощ на 1981г. Мрачното небе над Странджа – Сакар внезапно се прояснява и две мъжки фигури, облени в бяла светлина, се появяват от нищото върху една скала пред очите на петима вцепенени българи.

Красимира Стоянова – племенничка на Ванга, Иля Прокопов, който по-късно ще стане шеф на Националния исторически музей, Кръстю Мутафчиев, шеф в “Културно наследство”, изследователят Цеко Етрополски и Иван Николов – шофьор, са пратени на мястото лично от Людмила Живкова и Ванга.

След около 20 минути фигурите изчезват мистериозно, така както са се появили. Никой повече не ги вижда. Какво означава появата им? Каква тайна пази Странджа?

23 години по късно репортер на “24 часа” успя да се срещне с членове от експедицията. Поводът бе предаване на “Би Ти Ви репортерите”, което издуха прахта от темата в разговор с местни жители и кадри от мистериозното място – днес разкопано и наводнено.

КАРТАТА С ТАЙНИТЕ ЗНАЦИ
Всичко започва с появата на една карта в къщата на Ванга. Племенничката на пророчицата Красимира Стоянова, разказва, че в началото на 1981г. При леля й дошъл възрастен мъж с прерисувана карта на заровено съкровище. На картата имало схема, знаци и няколко реда текст, който според мъжа дори в БАН не можели да разчетат.

Красимира Стоянова, която е завършила турска филология, също не успява да разбере символите. По настояване на Ванга обаче тя прекопира картата на прозрачен лист от кутия шоколадови бомбони. Когато остават насаме, пророчицата й доверява, че знаците са преписвани многократно, че идват от далечни времена и са за нещо “много голямо, което не е лъжица нито за устата на този човек (иманярят), нито за нейната”...

Според Ванга картата сочи свещено място, където се пази важна информация за цялото човечество – тя е за 4000г. Назад във времето и за 4000г. Напред. Посланията са във вътрешната страна на саркофаг от черен гранит, изписани са на непознат език. Ковчегът е скрит от хора, дошли по вода от Египет. После всички са избити, за да се скрие тайната.

Няколко месеца по-късно Ванга обяснява на Красимира къде точно е съкровищницата. Става ясно, че е в Странджа до Малко Търново, досами границата, в подножието на връх Голямото градище, до река Резовска.

Красимира показва картата и разказва невероятната история на Кръстю Мутафчиев. Той пък я споделя с шефката си – Людмила Живкова. (Не е тайна, че след като катастрофира, дъщерята на бившия Първи се увлича по ученията на Изтока, както и Мутафчиев, който е живял 5г. В Индия.) Людмила нарежда веднага да се организира експедиция, която да проучи свещеното място.

Археологът в групата е Иля Прокопов. “Три години след като бях завършил, работих в Кюстендил в музея. Един ден ме поканиха за научна експедиция, която ще се проведе при висока степен на дискретност. Никой не трябваше да знае. Беше ни казано: “Дори и от службите да ви викат – нищо няма да казвате. По нареждане на Людмила, и толкоз. Те да се оправят”.

- Защо е тази секретност?
- За да не ни попречи някой... Ванга ограничи максимално броя на хората, за да може
кивотът да види бял свят. Искахме да е достояние на всички хора. Да служи на добруването, за правилното развитие на света. Ванга бе казала – там има злато на монети и на буци, скъпоценни камъни... но има много по-важни неща, духовни, които показват къде са сбъркали човеците толкова пъти. Затова се предполага, че е имало предишни цивилизации.

ЧУДОТО НА БОГОВЕТЕ
През пролетта на 1981г. Експедицията тръгва. Мутафчиев и Стоянова спорят за точната дата. Според Красимира тя е 4 април, а Мутафчиев е категоричен, че е било 10 април. Иля Прокопов не си спомня.

Ето какво разказва племенничката на Ванга: “Леля заръча да сме там на 5 май и да гледаме първите лъчи на слънцето и първите на луната. Към обяд на 4 април открихме мястото и разгънахме палатка. Неочаквано заваля. Мислех, че от тези облаци нищо няма да видим. Валя повече от два часа. После запалихме огън да се изсушим и дълго бодърствахме около него. Призори застанахме пред скалата, за която Ванга ни бе казала, за да видим първите лъчи. Скалата бе висока около 3 метра. На горния й край бяха издълбани 3 соларни кръга с диаметър около 20 см. Те образуваха триъгълник с връх към земята. Около половин час не се случи нищо. После слънчев лъч започна да се движи по соларните кръгове от ляво на дясно като образува триъгълник.” (Според Кръстю Мутафчиев този триъгълник показва пътя към находката.)

На 5 май вали почти цял ден. Привечер небето се разчиства и лунен лъч повтаря играта по соларните кръгове. “Бяхме толкова впечатлени – разказва Красимира, - че продължавахме да стоим безмълвни пред скалата. Тогава се случи нещо, което ще помня цял живот. Южната страна на скалата светна някак отвътре като екран. Миг след това се появиха две фигури... Деляха ни 2-3 м разстояние. Имах чувството, че всеки миг ще тръгнат към нас. Напрежението бе толкова голямо, че изпаднах във вцепенение. Бяха мъже. Единият стоеше прав от лявата страна на скалата, беше много възрастен, приличаше на библейски старец, така както рисуват Мойсей. Имаше бяла коса, спусната до раменете и дълга брада. Беше облечен в дълга роба. Дясната му ръка бе протегната към нас, а в дланта си държеше нещо като топка. По-вдясно и по-горе до върха бе втората фигура. На мен ми заприлича на фараон. Изглеждаше около 30-33г. Беше седнал, а ръцете си бе поставил на облегалките. Краката му, плътно един до друг, бяха спуснати пред него. На главата си имаше конус, разширяващ се нагоре. След около 20 минути светлината угасна.”

“Мъжете бяха в бяло, дори имах чувството, че се движат. Помислих си: “Боже, дали не почнахме да превъртаме?” Но се оказа, че и четиримата сме видяли едно и също нещо”, спомня си видимо развълнуван и Иля Прокопов.

Кръстю Мутафчиев вижда и изображение на човешка уста в корените на дърво, която сякаш се опитва да каже нещо. След случилото се, групата бързешком напуска мястото.

Месец по-късно с помощта на Гранична полиция и на местни работници започват да копаят на мястото. Целият район е отцепен, не се допускат външни лица. Те самите също не могат без разрешение да ходят където си искат.

“Подходите бяха няколко. Започнахме да изчерпване огромни количества засипан материал в стара минна разработка. Беше като в тунел, в който влизаме, влизаме... Аз трябваше да гледам внимателно и ако се появи нещо да спра работата да се реставрира, заснеме. Людмила Живкова искаше всичко да е като по учебник...”, разказва Прокопов.

Повреме на разкопките се случват доста странни неща. “Един ден, след като стигнахме на 15 метра дълбочина и стотици тонове скална маса бяха изхвърлени, изведнъж открихме парчета от следвоенни съветски и български вестници. Какво са правили там?”

Отговор дава Кръстю Мутафчиев: “През всичките векове съкровището непрекъснато е търсено. Там имаше кандила от прабългари и римски керемиди, както и сонди, правени от германците на по 50м... Но винаги нещо се е случвало и находището се е затрупвало.”

ПРОКОБАТА НА САКАР
Много трагични неща се случват през фаталната 1981г. Групата се завръща в София, за да анализира откритите находки около мястото, но точно преди да потегли отново за Странджа, на 21 юли Людмила Живкова внезапно умира.

Тъй като експедицията е тайна, след смъртта на Людмила няма кой да я подкрепи. Тогава Красимира Стоянова се обръща за помощ към министъра на минералните ресурси инж. Стамен Стаменов, приятел на семейството. Стаменов отива с нея до мястото и й обещава хора и техника, за да продължат разкопките. На 26 август екипът е отново в Малко Търново. Точно при пристигането им обаче към тях се затичва кметът, който им съобщава: “Инж. Стаменов е починал.”

Пак по това време Кръстю Мутафчиев сънува страшен сън: от тялото му се вдига пара, а над него се вие орел. Приема го като знамение да спрат работа, ако искат да останат живи. (Хора от експедицията, открила Тутанкамон, също са разказвали, че са сънували огромен орел над главите си, а после се разболявали от странна болест.) “Явно не бе дошъл моментът да се ракрие световната съкровищница, затова прекратих експедицията”. Разказва Мутафчиев.

Той остава жив, но 7,5 години гние в затвор при рецидивисти. Службите го обвиняват в злоупотреби. Днес е отслабнал и болен и води дело да се реабилитира. От 1987г. Делото все още не е прикл=чило.

Всички от експедицията впрочем са подложени на натиск от тоталитарната машина след кончината на Людмила.

“Пренаписаха ни биографиите, някои пострадаха психически, други физически. Трябваше да се изтрие споменът за Странджа. Малкото документация беше иззета. Находките, които се появиха – от епохи, познати на науката, изчезнаха. Пуснаха се слухове, че сме изкопали злато, че сме го изнесли през граница... Но не съжалявам, че бях там. Това, което видях и усетих – никой не може да ми го отнеме”, казва Прокопов 5г. След експедицията обаче той не може да се съвземе от политическия тормоз. Само за няколко години цялата му коса побелява.

Архитектът, който разучавал терена за експедицията, пък катастрофира тежко и известно време е в кома.

Мутафчиев научил за двама “с фуражки”, копали на мястото, които после скоропостижно отишли на оня свят. Според изследователя полицаи са търсили съкровището след тях.

Столичен инженер, който е ходил в Странджа, пък каза, че граничарите го предупредили: “Който много се рови тук – умира!”

Иля Прокопов също е чул трагична история на търговец, чийто син умира в затвора – отново заради съкровището на Сакар.

ТЪРГОВЕЦЪТ БИЛ В ПЕЩЕРАТА
Преди 3 години телефонът на историка позвънява.
- Вие ли сте г-н Прокопов? – чува се глас на възрастен мъж. – Можете ли да дойдете в
моето планинско градче да поговорим. Става дума за нещо, с което вие имате вземане даване, и нещо, което аз имам и мога да ви покажа.

Историкът взема със себе си приятел и въпреки, че някак не му се връща към спомена за онези години, потегля с колата.

- Човекът беше доста болен – разказва Прокопов. – Веднага след 9 септември го
арестували и го пратили в бургаския затвор, където лежал в една килия със земеделец, много курназ българин, мъжага. Те го бият, той ги псува. Но ден след ден почнал да линее. И само викал: “Искам да се видя с Вълко Червенков. Това, което ще му кажа, е много важно за България! Що ме бийте, нищо лошо не съм направил. Даже искам още една благина за България да направя.”

Но те го били, били, накрая почнал да храчи кръв. Един ден му викнал: “Ела при мен, мойто момче. Слушай внимателно. Аз си платих затова, че станах богат. Моят татко пътувал в района на Странджа.” (Обяснил къде точно, от кое село, прекарвал някаква стока. Мястото съвпада с района на Малко Търново, където била експедицията.) Той вързал конете до някакви скали и тръгнал да се облекчи, но се срива и пропада в пропукване. Пада в някакво кухо пространство. Имал кибрит и вестник, запалил го и какво да види? Огромно помещение – толкова голямо, че кънтяло от стъпките му. Края му не можел да види. Било хидроизолирано, с огромни каменни блокове, с рафтове, стелажи – наредени някакви неща като в склад. Видял златни предмети, грабнал колкото могъл и се заизкачвал нагоре по пукнатината. Тъй като била тясна, успял да се изкачи. Закрил дупката с храсти и чимове и запомнил мястото по конфигурацията на скалите. После го описал на карта. Преместил се в друго селище, купил си имоти, забогатял. И синът му забогатял, но поради тази причина го обявяват за богаташ и го прибират в затвора.

Човекът, който разказва на Иля историята, му предлага: “Нека да го открием! Не зная колко ще живея, искам да оставя това добро зад мен.” Но историкът отказва: “Не зная дали добро ще направим, или лошо. Хората не са още узрели.”

В БЪЛГАРИЯ ИМА И ВТОРА СЪКРОВИЩНИЦА
Есента на 1998г. Иля Прокопов вече е шеф на Нционалния исторически музей. Точно когато музеят се мести от сградата на съдебната палата, двама чужденци искат спешна среща с него. (Премълчаваме страната по политически съображения.)

- Имаме информация, от сателитни снимки, ЧЕ В НЕДРАТА НА БЪЛГАРИЯ В
ПЛАНИНСКИ РАЙОНИ ИМА ДВА ОГРОМНИ ДЕПОЗИТА С БЕЗКРАЙНО ЦЕННА ИНФОРМАЦИЯ – казват те. – Дали можем да сключим договор с нашата фондация, която е много богата и подкрепяна от правителството, и националния музей и да ги потърсим. Вие сте били на едното място и вероятно знаете повече от нас.

‘Това направо ме прободе, Странджа бе за мен, като латентен спомен”, казва Прокопов. Той отхвърля офертата: “Не му е сега времето.” НОВИНАТА< ЧЕ В МАЛКАТА НИ СТРАНА ИМА НЕ ЕДНО< А ДВЕ ДЕПА НА ОБЩОЧОВЕШКОТО ПОЗНАНИЕ, обаче го стряска. “Сигурен съм, че ние, българите, сме един от избраните народи, на които е поверено, макар и неволево, да пазят, да съхраняват общочовешки богатства. В същината си сме динамичен, амбициозен народ, знаещ, можещ, кадърен. Не зная защо сега сме попаднали в едно безвремие, безвластие – между два свята. Но трябва да живеем с мисълта, че Бог ни е определил много специална роля!”

СЪКРОВИЩНИЦАТА Е ЗА БАСТЕТ ИЛИ БОГ СОКАР
Чудото в Странджа разтърсва из основи живота на членовете на експедицията, а двама от тях посвещават живота си на загадката. Красимира Стоянова се опитва да разбере защо “хора по море са дошли от Египет” и се записва да учи египтология. Впрочем още като се родила, Ванга казала: “Тя ще учи йероглифи!”

Кръстю Мутафчиев пък анализира картата на иманяря, като търси отговори в астрономията и старите писания. Мутафчиев е издал 8 книги след чудото в Странджа.

И двамата имат свои хипотези за случилото се.

Според Красимира след 323г. Пр.Хр. жреците на древен Египет са знаели, че идва краят на великата египетска цивилизация. (След династията на Птоломеите Египет е покорен от Рим, а през VIIв. – от арабите.) За да спасят писмените си познания за света, те решават да ги скрият. Египтяните добре познават Балканския полуостров, тъй като при Александър Македонски българските и египетските земи са били в империята му. Птолемеите освен това били добри мореплаватели, а както Ванга казва, “те дошли по море”.

Защо в Странджа –Сакар? Защото е била удобно място за скривалище, тъй като е била слабо заселена. Според Стоянова не без значение е и фактът, че там има големи залежи на медни и железни руди.

Племенничката на Ванга уточнява, че в Египет има местност Сакар, която е кръстена на древния бог на мъртвите Сокар. Сокар се е смятал за покровител на металообработването!

Кръстю Мутафчиев пък открива аналогия на знаците от картата на иманяря с тази на звездното небе. Той приема, че обектът е построен по точен астрономически архитектурен план. От щрихи в картата отделя изображение на жена –котка, ято птици и костенурка с две глави. Котката според египетската митология е богинята Бастет, а костенурката е Земята. Така Мутафчиев стига до извода, че в Странджа е гробницата на богинята Бастет. Той открива, че странните символи на картата са от прабългарско писмо (!) Според изследователя прабългарите са един от най-древните народи, носители на цивилизацията отпреди т.нар. Библейски потоп, а прабългарският език е (?) вселенски (?).



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: бeзимeнeн]  
АвторЖOPO (Нерегистриран)
Публикувано09.02.04 19:19



Моля, ако някой знае e-mail на Е. Мулдашев, да ми го прати на joro_f@abv.bg



Тема Re: Допънение:нови [re: бeзимeнeн]  
Автор d8a (terminatorka :))
Публикувано09.02.04 21:17



Благодаря за отговора и за интересната статия от 24 часа. Ще следя за останалите текстове, както и за твоя коментар.



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: бeзимeнeн]  
Авторelena (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 00:44



Mолиа,прати ми и на мен!
ellanna7@yahoo.co.uk
Blagodaria!!!!!!



Тема Re: www.secretsbg.com/bulgaria.phpнови [re: KИЙЯ]  
Автор Люб (свирчо)
Публикувано11.02.04 16:34



здравей

на сайта :


има "извадки от книгата “Феноменът Царичина” на полк. Цветко Кънев." (не знам колко достоверен)

Може да ви помогне в търсенето.
За причината за консервирането на обекта няма обаче данни .
Пише че комисия от Мин. на отбраната го прави, след "неблагоприятни изводи от разглеждане на частните протоколи".





Тема Re: За Мулдашевнови [re: ЖOPO]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 16:37



Засега това намерих:
www.knor.ru/cgi-bin/base.pl?a=1507005
Не е електронна поща, но все пак е нещо



Тема Re: малък коментарнови [re: Люб]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 16:45



Благодаря за сайта.

На "първо четене" материалът е автентичен.
Тъй като разполагам с книгата (излязла в тираж 2000) мога да кажа, че новото в тази публикация са две схеми, които са нещо интересно. Вероятно са взети от ново издание на книгата или е нещо съвсем ново и неизвестно на публиката.



Тема Re: ОБЕЩАНОТО е изпълненонови [re: бeзимeнeн]  
Авторбeзимeнния (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 09:45



Надявам се "пуританите" на археологията да не изтрият цитираното тук.

“Феноменът Царичина”
полковник Цветко Кънев
стр.62
...Участък “У” беше завършен и последва нова промяна на посоката – този път север-северозапад. Та този ден майор Балев и капитан Янков слязоха да заредят и подготвят поредния взрив. Майорът, като по-старши, пълноправен член на екипа (капитанът все още не беше в редиците на работния екип) и комендант на обекта се движи напред. Минава участък “У” и е до мястото на взривяване. Капитанът обаче не може да премине по-напред от прага между участък “Х” и участък “У”. Той прави три опита да премине и трите пъти неуспешно. Три пъти пада назад.
- Имах чувството – сподели с мен той по-късно, че се удрям в невидима стена. Така
беше първия път. Така беше и втория път. След третото падане затворих очи и – ооо, Боже! Пред мен стояха египетските пирамиди. Ако искаш вярвай, ако искаш недей. До днес аз не вярвах на нито една мълва за вашата работа...
Дължа да поясня, че капитанът, а и другите, които ни помагаха, не знаеха нищо за
характера на нашата работа. Те не знаеха нито за информацията, която получавахме, нито за ежедневните контакти...
...Така или иначе, този случай ни стресна и ни накара сериозно да се замислим. Естествено ние не можехме да си отговорим на какво се дължи това “произшествие”. Помогнаха ни Те. Имахме предупреждение, че в обекта не бива да влизат хора, които не са членове на екипа, и няма разрешение за тях да влизат в тунела. По един или друг повод от наша страна това изискване се нарушаваше. До този момент нищо не се бе случило, но този ден (19.03) предупреждението беше сериозно. По-късно ни беше казано, че на всички от нас са били снети биологическите характеристики, въведени са в техните информационни банки и никой не може да премине през тъй наречения “енергиен стопер” или “стоперов пуск” без тяхно разрешение. Оттогава стана проблем влизането и на полковник Първанов, тъй като в дните, в които работехме на този участък, той отсъстваше. Нашето застъпничество за него не помогна, докато не беше снета и неговата “биоенергетична характеристика”. Това стана след завръщането му на обекта.
Важен “психологически удар” ли беше случаят с капитан Янков? Може би да, може би не. На този ден обаче (числото 19.03.) ние разбрахме, че не сме сами. Осезателно почувствахме, че някой ни води, някой ни направлява. И този някой не се шегува. Не съвсем точно такива, но аналогични случаи съпътстват експедициите, изследващи египетските пирамиди. Така или иначе, това събитие бе много поучително за нас. Доста по-късно, когато, изтощени псуихически и физически, поставяхме въпроса за увеличаване на състава на екипа, ни беше казано, че само ние ще направим откритието и никой друг. Всеки, който се опита да влезе в обекта без разрешение или с някаква нечиста помисъл, няма да излезе жив оттам. По тази причина винаги искахме разрешение за влизането на “външни” хора. Особено важно бе това за нас тогава, когато привличахме малки групи войничета да ни помагат за изхвърлянето на натрупаната изкопна маса. За тях в тези дни ни беше определено време за влизане сутрин от 9,30 до 13,30 часа и след обяд от 14 до 17,30 часа. Стриктно спазвахме тези часове, защото не можехме да си позволим какъвто и да било инцидент.Та те са наши деца макар и в армейския строй. Тази наша дисциплинираност ни препази от неприятни случаи, като този с капитан Янков...К


ОТ КОГО СМЕ ПРОИЗЛЕЗЛИ - автор Ернст Мулдашев
Стр.188
....-
- Какво разбирате под пещерни храмове? Пещери под будистките храмове или подземни
храмове? – попитах аз.
- Подземни – отвърна Бонпо-лама.
- Какво представляват?
- ...
- Това ли е Шамбала?
- ...
- Кои са особените хора, осведомени за пещерните храмове и пещерите, където
пребивават хора в сомати?
- Не винаги са религиозни служители...
- Те ли пазят тайните за месторазположението на пещерите и пещерните храмове?
- Те периодично влизат там!
- Защо?
- Пазят ги...
- Монаси в пагоди ли са?
- Може би ...някои от тях. Пагодите обикновенно се строят като паметници на лами или на
други изтъкнати хора – каза Бонпо-лама.
- Може ли да се запознаем с тези Особени хора?
- Може, но е безполезно. Всички те ще Ви отговорят по един и същи начин: “Няма да кажа
това дори и на Бог!”
- Някой опитвал ли се е да подкупи тези хора?
- Сигурно са опитвали.
- И какво?
- Безуспешно! Сънародниците ни, и преди всичко Особените хора смятат, че земният
живот, да не говорим за парите, е нищо в сравнение с Неговото величие! Те периодично Го виждат! Подвластни са Му! Те са негови слуги! За особените хора е светотатство да вземат пари! Това са несравними неща – парите и ...Той!
- Разбирам, разбирам Ви – промълвих развълнуван. – Американецът и европеецът смятат,
че с пари може да се купи всичко. Това е абсолютно всичко. Но това е абсолютно нищо в сравнение с вечността и Генофонда на човечеството! Светотатство е дори да предложиш пари!
- Да, така е – кимна Бонпо-лама.- Особените хора добре го разбират. Какво е животът на
земята? Един миг!... Нима може за пари?... Това е голям грях!
- Кажете уважаеми Бонпо-лама, дали сред Особените хора ще се намери човек, който да
наруши клетвата си? Какво ще стане, ако той допусне някого в пещерата?
- Ще стане убиец
- Убиец? На кого?
- Този, на когото покажат входа и той влезе вътре, го очаква смърт! А онзи, който му е
посочил входа, го е изпратил на явна смърт!
- Разбирам, действието на необикновените сили... Само Той може да разреши достъп.
- Имайте предвид и запомнете – каза Бонпо-лама, наблюдавайки ме право в очите –
Особените хора са само Негови слуги. Всичко решава Той. Той дава достъпа!
- А може ли да се влезе в контакт с него?
- ...
- И все пак- сякаш излязъл от някакво вцепенение, попитах аз, - историята е пълна със
случайности. Сигурно има случаи, когато по една или друга причина “достъпът” не е действал. Няма как да не е имало случайности! Имало ли е такива случайности?
- Имало е и то не една.
- Разкажете...
- На тази тема съществуват много легенди – започна Бонпо-лама. – Например следната.
През XI век в Индия настъпила голяма суша. Владетелят на Индия решил да отиде в свещената пещера, където се намирал Великият древен човек и помолил за помощ. В пещерата го очаквали ред опасности: змии – мистични и реални, било трудно да се диша, върху тялото и разума му оказвали въздействие някакви странни сили. (По онова време още не знаех, че скоро и мен ме очаква подобно нещо – Е.М.). Тогава владетелят на Индия изпаднал в състояние на медитация и получил възможност да общува с духа на Великия древен човек. Когато Онзи разбрал, че владетелят има само добри намерения и иска помощ заради хората, му разрешил достъп. Пещерата била много голяма и се състояла от 12 помещения...К

ТРАГИЧНОТО ПОСЛАНИЕ НА ДРЕВНИТЕ
От Ернст Мудашев
Стр.72
Стана ясно, че пещерата Вашист Гуфа има три входа и дължината й е над 22 километра. Казват, че била с много разклонения и от този лабиринт никой не може да се измъкне. Обвеяна е с ореола на загадъчността. Преданията гласят, че в нея и досега има древни хора в законсервирано състояние и че достъпът до тях е възможен само за избрани йоги. Както твърдят йогите, охраняват ги т.нар. асури.

Един от входовете се нарича “яма на страха”, тъй като хора и животни, приближили до това пропадане в Земята, изпитват необяснимо чувство на страх. Другият вход е бил зазидан преди много години, за да не може никой да влиза, тъй като попадналите в пещерата загивали.

....
При зидания вход към пещерата горяха две свещи. Направих няколко снимки със светкавица, а от по-близко разстояние – и без светкавица. Излязох на повърхността и взех участие според силите си в подготовката на апаратурата за изучаване аурата на човек в пещера, после се отдръпнах и погледнах в цифровата камера. Първата снимка ясно показваше зазидания вход към пещерата, а втората, направената без светкавица, бе цялата разчертана от светлинните линии, излизащи от двете свещи.
- Какво пък е това? – учудих се аз.
Тези светлинни лъчи не можеха да се нарекат несистемни. Явно се стремяха към образуването на триъгълни форми, приличащи на пирамиди...
“Значи фините енергии при входа на пещерата се стремят към формиране на пространствени пирамидални конструкции, покрай които се разпространяват лъчите от светлината на свещта – Излиза, че съм преминал през тези прозрачни пирамидални образувания. Затова не се чувствах добре там! Може би точно с пирамидалното изкривяване на пространството се характеризират психоенергийните бариери на сомати-пещерите?...
...Изследването на аурата с апарата на Коротков, създаден на принципа на т.нар. ефект Кирлиан, показа, че при зазидания вход на пещерата човек буквално се разрушава. Особено силно пострада аурата на Олга Ишмитова: от светещата в синкави тонове аура при нея останаха само две-три късчета.
Олга се почувства зле и започна да губи съзнание. Бързичко я измъкнахме навън, отнесохме я на брега на Ганг, сложихме я на пясъка, измерихме й кръвното налягане и пулса, дадохме й да помирише амоняк.
- Какво ми се случи? – попита тя.
- Припадък, Оля.
- Защо?
- Пещерата ти отне енергията.
- Олга постепенно дойде на себе си и седна на пясъка.
- Ех че слабост – въздъхна тя.
- Аз също изпитвам слабост – каза Валя Яковлева.
- И аз не съм добре – добавих. – Имам впечатлението, че пещерата действа като вампир и изсмуква човешката енергия.

Психоенергийната бариера на тази сомати-пещера бе по-коварна от сомати-пещерата, изследвана от нас през 1996 г. Там на преден план се проявяваха усещанията за страх и негодувание заедно с главоболие и слабост, а тук ставаше постепенно лишаване на организма “от тук”. Пещерата отнемаше енергията на човека. Ненапразно входът й е бил зазидан. Може би наистина хората, влизали в нея, постепенно са губели сили и са загивали.

- Да не би пещерата да е жива, че да отнема енергията? – промълви Олга...
- Не знам. Може би я отнемат точно тези асури, за чието присъствие ни предупреждаваше
монахът Арун – отговорих аз и отново си спомних израза на Елена Блаватская за защитата на сомати-пещерите: невидими за всички и “защитени от достъп до тях от цели Войнства на духове...”
Какво са обаче духовете? Може би са особена безтелесна форма на живот? Не знам...
- Между другото – каза Олга – когато губех съзнание или може би вече го бях изгубила,
ПРЕД ОЧИТЕ МИ ИМАШЕ НЯКАКВИ ТРИЪГЪЛНИЦИ ИЛИ ПИРАМИДИ.
- Какво? Повтори!
- ПРИВИЖДАХА МИ СЕ ТРИЪГЪЛНИЦИ ИЛИ ПИРАМИДИ...


ОТ КОГО СМЕ ПРОИЗЛЕЗЛИ - автор Ернст Мулдашев
Стр.196
- И тъй, душите на хората в сомати се захранват с ...енергия – промълвих аз.
- Да.
- А какъв е биологическият смисъл да се ограничава достъпът до хората в сомати? Защо
съществува такава изключителна строгост дори по отношение на хора с добри намерения?
- За да не се нарушава спокойствието им. Ако то се наруши чрез въздействието на чужда
душа, тялото на човека в сомати започва да се отпуска – отвърна Бонпо-лама.
- Разбирам нещата така – казах аз. – От физическа гледна точка каменно-неподвижното
състояние се постига за сметка на преминаването на водата в организма в четвърто състояние. То е осъществимо само след пълното очистване на душата от негативната психична енергия, т.е. за сметка на пълното и стабилно насочване на торзионните полета в позотивна посока. Торзионните полета на чуждата душа внасят дисбаланс в душата на човека в сомати дори ако са насочени в положителна посока, да не говорим за негативно разгърнатите торзионни полета. Дисбалансът може да доведе до неустойчивост четвъртото (хипотетично) състояние на водата в организма и до съответната загуба на каменно-неподвижното състояние на тялото. Следователно дори Особените хора би трябвало да се подбират според съвместимостта на торзионните полета с полетата на хората в сомати. Така ли е?
- Да, далеч не всеки може да стане Особен човек – каза Бонпо-лама. – Особените хора
медитират пред входа на пещерата, за да разберат дали ще ги пуснат вътре или не.
- Как мислите, може ли тълпа от яростно ненавиждащи хора да се промъкне през
защитната бариера?
- Или ще умре под въздействието н негативната енергия, или ще се съживи – отвърна
Бонпо-лама.
- Да – продължих мисълта му аз, - негативно насочените торзионни полета или напълно
ще дестабилизират състоянието сомати, довеждайки този човек до гибел, или ще стимулират излизането му от сомати, предизвиквайки неговото съживяване.
- Случва се.
- Кажете все пак, ома ли сведения за пробиви в защитните бариери?
- За съжаление, след окупирането на Тибет от Китай такива случаи има – призна с
огорчение Бонпо-лама. – Например, в една от пещерите в Южен Тибет хората са видели няколко необичайно големи човешки тела, обесени пред входа на пещерата. Малко преди това в нея са влизали войници от китайски полк.
- М...да, само във фантастичен филм можем да си представим схватката между гигантите
атланти с китайците – мрачно казах аз. – Трябва нещо да се предприеме, те унищожават Генофонда на човечеството, от който самите те са произлезли!
- И какво да се направи? Китайците са милиард и половина...
- Това е ужасно! Защо ООН...
- Имайте предвид – очите на Бонпо-лама блеснаха, - че случаите, когато китайци са
загивали от защитните бариери на пещерите, са много повече. Сега те вече се страхуват да влизат! Те също искат да живеят! Времената на “културната революция” отминаха! Древните хора са по-силни от китайците! Древните хора могат да защитят себе си и човечеството! А най-древните хора, китайците никога няма да открият – тях ще ги защити камъкът!
- Ще дадете ли пример?
- В една от сомати-пещерите, също в Южен Тибет, при входа на пещерата е намерен цял
китайски полк. Войниците лежали мъртви върху камъните с обезобразени от ужас лица. Телата им били непокътнати, никой нямал рани или травми. Убила ги е силата на духа на древните хора.
- По този повод при Е.П.Блаватская откриваме следните слова (т.2, с.466): “...където те
(става дума за атлантите – бел. Е.М.) пребивават и до сега невидими за всички и защитени от достъп до тях от цели войнства духове.”
- Сигурно не е единственият случай...
- Примери има много. Ето един от тях – продължи Бонпо-лама. – Жителите на
разположение в съседство с тази пещера села видели няколко десетки обезумели китайски войници, които тичали, викали, хващали се за главата и корема. Казват, че умрели един след друг. Всички те били влизали в пещерата.
- Казахте, че най-древните хора – лемуро-атлантите, са защитени от камъка. От нашия
разговор разбрах, че телата им в сомати са прикрити с каменни плочи и това прави почти невъзможно намирането им в пещерите. Помня и Вашитв думи “Камъкът за тях не е преграда”. Допускам, че благодарение на психическата си енергия лемуро-атлантите са способни да въздействат върху гравитацията и да изместват тези плочи при излизането от сомати....К



Тема Re: ОБЕЩАНОТО е изпълненонови [re: бeзимeнния]  
Автор ssonia (амазонка 0,1)
Публикувано04.03.04 22:41



Изчетох ги и двете цитирани книги на Мулдашев - там не се споменава България, по-специално - не с казва, че на нейна територия има хора в сомати, т.е. представители на генофонда на човечеството. Дори на едно място се споменава, че при предстоящия "потоп" България ще изчезне, т.е. - по Мулдашевата логика не би трябвало да има в България "генофондни" хора. Как ще го обясни това Безименния? /питам не за друго, а защото ми се ще и България са е "избрана" територия/



Тема Re: допълнение за ssoniaнови [re: ssonia]  
Авторбeзимeнния (Нерегистриран)
Публикувано05.03.04 12:59



Моля Ви прочетете бележките ми от 6 и 9.02. по темата. Там мисля, че има отговор на Вашия въпрос.



Тема Re: допълнение към допълнениетонови [re: бeзимeнния]  
Авторбeзимeнния (Нерегистриран)
Публикувано05.03.04 13:35



Малко късно разбрах, че всъщност сте прочели и двете книги на Мулдашев.

Странното е, че хипотезата му за "защитната мрежа" от триъгълници я има в символичен вид на каменен барелеф на стената на музея в нашия град. Да си призная за първи път (триъгълната мрежа) я видях в една публикация от български евреин, преди доста години в един от "езотеричните" ни вестници.

Темата която той лансираше е, България да даде съгласието си за осигуряване на самостоятелност на Македонската църква (приемането на такава е да има и да бъде избран патриарх), тъй като тя (македонската държава) се намира на твърде ключово енергийно място на земното кълбо. Лишаването й от такава духовна самостоятелност създава предпоставки за конфликти и ще доведе до пълен разпад на консолидиращите сили в региона, което ще предизвика политически, икономически, държавни, духовни и т.н. трагедии на Балканския полуостров.

Тъй като тази мрежа ( в публикацията ) бе повече "геодезическа" и въобще не съвпадаше с мрежата на Хартман (тя е правоъгълна) приложената карта на Европа, Средиземноморското крайбрежие и западната част на Азия тя остана в паметта ми като "гореща точка" до "забелязването" от мен на тази пластика преди десетина години. Тогава причината беше "откриването" на други каменни елементи свързани с един от проектите за Герб на България, но това е друга история. Малко от нея има в тема "протоевреи" на форума.

Неин аналог (но не така очевиден) имаше на старата чешма в центъра на Самоков и на една друга "неизвестна" за мен (отново) чешма свързана по някакъв начин с каракачанските традиции (послужила за фон във филм за тях).

Сега с книгите на Мулдашев този "реликт" от 4-6 век на нашата ера (вероятно тракийски) добива съвсем други рамки и ...

С цитираното от мен във форума интервю в "24 часа", тази каменна пластика и случилото се в Царичинската дупка с капитан..., а и още нещо, което вече е повече за форум психология ми дава някакви основания да търся възможен контакт с автора на книгите, които сте прочели. Ако го осъществя ще има поне нещо по-конкретно за което да си "говорим".



Тема Re: допълнение към допълнениетонови [re: бeзимeнния]  
Автор ssonia (амазонка 0,1)
Публикувано05.03.04 19:29



Изчетох всичките Ви предишни постинги - още от времето на пускането им, дори си позволих да копирам един от тях в клуб Окултизъм, в който "членувам" най-активно, като тема: "Царичина - копирано от Археология"

Разбирам какво казвате за мрежата от триъгълници, но това е нещо, с което може много да се спекулира, ясно е защо. Все пак - да повторя - според Мулдашев няма логика на територията на съвременна България да има хора в сомати /нито арийци, нито атланти или лемурийци/, тъй като България не влиза в неговия "чертеж" като място, което ще се запази над вода при промяната на наклона на оста на Земята. Не че Мулдашев знае абсолютната истина, но не се знае.



Тема Za ssoniaнови [re: ssonia]  
Авторбeзимeнния (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 09:32



(Пиша наистина само по спомени в момента).

Още в първата си книга Мулдашев посочва, че такива "банки" на Генофонда може да има не само в Хималаите, а и на други места по света. Това особено важи за лемурийците, които , ако си спомняте, са обитавали повече водните басейни. "Носа" им е пригоден за живот във вода. Ръцете и ? краката ? им са били с ципи. Устройството на очите, особено клепачите, е пригодено за "аква живот". Интересното е, че митове за такива "водни" същества има по времето на шумерите, които се препредават, като щафета, в древна Елада . (За тях пише Закария Сичин).
Така че тези "факти" и описаните въздействия върху изследователите и на двете места водят до предположение, че тям има нещо свързано с Генофонда на човечеството.



Тема SoHmнови [re: бeзимeнния]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано08.03.04 18:05



аз следя темата непрекъснато, имам и двете книги на Мулдашев, прочела съм първата, интересувам се от SoHm/и не само/.
ако е удобно, моля за вашия емайл.



Тема Re: Za ssoniaнови [re: бeзимeнния]  
Автор ssonia (амазонка 0,1)
Публикувано08.03.04 21:05



Да, и мен симптомите, проявени от хората, влезли в Царичина дупка, ми наподобиха тези, изпитани от Мулдашев при влизането му в пещерата. Това обаче още не значи, че и в Царичина има запазена част от Генофонда.

Още нещо да Ви питам - има ли данни да има някой от местността около Царичина дупка, който да е "особен човек", или нещо подобно на описаните от Мулдашев "особени" хора, които са пазители на пещерата-"седалище" на хора в сомати?



Тема Re: Палмиранови [re: Пaлмиpa]  
Авторбeзимeнния (Нерегистриран)
Публикувано09.03.04 19:23



hotal@mbox.digsis.bg



Тема Re: Za ssoniaнови [re: ssonia]  
Авторбeзимeнния (Нерегистриран)
Публикувано09.03.04 20:03



Това е много сериозен въпрос.
Доколкото знам нито в Царичина, нито в Малко Търново има "щатни" "особени хора".
ТОВА Е И НАЙ-СЕРИОЗНИЯ АРГУМЕНТ СРЕщУ ХИПОТЕЗАТА, чЕ НА ТЕРИТОРИЯТА НА БЪЛГАРИЯ ИМА ХОРА В СОМАТИ. НО...!
Ако си спомняте, там където в книгата се споменава, за "пробивите" в защитата на хората в сомати, се разказва и за пещери или система от пещерни кухини, които са "закрити" - затворени. Без достъп на хора - дори "особени" . По памет ..."и камъкът за тях не е преграда..."

Какви са разликите и в двата случая (м/у книгите на Мулдашев и "пещерите" в България) ?
В Царичина се търси кухина, но не се търси "стария" вход, а се прокарва нов.
Край Малко Търново се търси достъп до кухината по "търсен" още от стари времена път.

И в двата случая "хипотетичните" лица достигнали до тези кухини са влизали в "меркантилната" секция на "обекта", но никой не е достигнал до духовната или по-точно до информационната секция.

Ванга не споменава за "човек в сомати", но "някой" държи жезъла от "извънземна материя"...

В Царичина "желаната среща" с "нещото" е май била хипотетична. Желана, но неосъществена.

Повече информация ??могат?? (ако искат) да дадат Елена (или Ели) Логинова (Възможна е връзка с нея и чрез Владимир Зарев) и Цветин Кънчев (забранено му е)...

Благодарение на медиите тази дупка не бе изкопана докрай.
И това означава:
1-ви вариант - спасяване на Г.щаб от пълен провал (ако копането е в резултат на мащабна психоманипулация чрез хипотетичното лептонно оръжие) или
2-ри - предизвикано конвенционално прекратяване на изкопните работи, защото не е контролирано от някой голям брат.

При Мулдашев "базата данни" се съхранява от биологични обекти, които я "помнят, владеят" или, като при компютрите знаят адреса на сайта в информационното поле на планетата или света (ноосферата на Вернадски).
В нашия случай източника на информация е "записки" на материален носител...
Приятна вечер. И до нови срещи...



Тема Re: Za ssoniaнови [re: бeзимeнния]  
Автор ssonia (амазонка 0,1)
Публикувано09.03.04 21:32



Убедихте ме напълно!
Сега пак ще питам нещо - в момента някой проучва ли на място разглеждания обект - изобщо могат ли хора, под формата на експедиция, разбира се - с позволението на общината или който отговаря за това, да правят там изследвания? С осем думи - в момента има ли свободен достъп до мястото? /за граждани, разхождащи се екскурзианти или учени?/



Тема Re: Za ssoniaнови [re: ssonia]  
Авторбeзимeнния (Нерегистриран)
Публикувано10.03.04 12:40



Доколкото знам редът за извършване на разкопки на територията на България са следните:
1. С официално писмо - правоспособно лице (завършило и практикувало археология) вняся писмено искане в Националния археологически институт с музей при БАН за извършване на проучвателни археологически работи -посочвайки обекта , местонахождението, целта на проуването, състава на екипа, който ще работи, времето на проучвателните работи и финасиращата организация.

При положително становище се издава открит лист с упоменати обект, време на проучванията, състав на експедицията и отговорник на мероприятието.
С копие от открития лист се уведомява местния музей, полиция и административна власт(които извършват контрол на работите).

Всичко намерено (и "подвижно") остава в местния музей, като извършилите разкопките имат (монополно) право на неограничен снимков и видео материал, на всичко открито там и право на първа публикация на проучването.

До тук с процедурите.

На Царичина входа на обекта май се намира близо до трафопост, запечатан е с бетон и не се прави нищо. Анатемата на медиите го "погреба" за дълго време.

Край Малко Търново официални данни за направени разкопки в скоро време (2-3 години) няма (но може да се пита НАИ с М при БАН).

Всички съществуващи там "дупки" са резултат на ИМ "самодейност".

От Кръстю Мутафчиев (мир на праха му) знам, че са правени след него на два пъти "официални" разкопки, като единия път са включени и барети (сведението е от местен Бургаски вестник).
След публикацията в него, липсваше "медийно ехо" дори в жълтата преса !!!

Така, че може да опитате. Успех !!!



Тема Re: Za ssoniaнови [re: бeзимeнния]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 23:53



kelka АРХИВИТЕ ГОВОРЯТ

Ама нема кой да чете по лесно е да плюеш нали .
Поиступах темата от прахта за да се направи паралел с тази за


БАСТЕТ.

Такива като теб и за Левски са казвали че е луд при словата му
за : ЧИСТА И СВЯТА РЕПУБПИКА .

Времето в последствие друго ни говори .



Тема За "търсачите" на "силни усещания"нови [re: elak]  
Авторбeзимeнния (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 17:12



Около 23 -26 юли, след като излязох от болницата след поредния "текущ" ремонт се срещнах с един познат, който черпи информация от "минералните извори" на ВР на РБ. Между другите "неофициални" бележки от настоящето и недалечното минало ми спомена мимоходом, че единствените експерименти с психотронния генератор за насочени въздействия върху големи или средно големи групи хора са направени в Китай и България...
Така, че вероятността за достоверност за първите ми бележки във форума по темата преминаха от графата възможно е да са се случили към "параграфа" с висока вероятност да са се случили, но пак остава над чертата епизода с капитана в Царичината дупка...

Освен това вече съм "по-наясно" с идеите на вълновата генетика и запознаването ми с изказаните, преди няколко хилядолетия, възможности в тази посока от "орфика" Питагор, но това е пак тема за друг форум...
а не в археология...



Тема Re: За "търсачите" на "силни усещания"нови [re: бeзимeнния]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 19:28



Привет БЕЗИМЕНЕН
Пиши всичко тук защото е свързано с темата макар и като подточка.
Свържем ли всичко с ОРФИКА Питагор неминуемо ще стигнем и до там
откъде е черпил знания и самия ОРФЕЙ.Ще започнем да прескачаме от клуб в клуб и темата се разкъсва и остават много неизвестни.В клуб Египтология има много смела теория за вълните в темата Египетска митология и съвременната космология.
За БЪЛГАРИТЕ като опитни заичета бях го чел в два источника .
В първия мисля се споменаваше че оръжието е изпробвано по море от братушките .
Във втория си спомням че се казваше че оръжието е в БЪЛГАРИЯ
и не е демонтирано някъде в планинитени.
Съжалявам за повърхностната информация но в архива ми всеоще цари хаос.

БЪДИ ЗДРАВ.



Тема Re: За ELAK и другите"търсачи" на "силни усещания"нови [re: elak]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано05.08.05 11:14



От днес нататък като видите името ми в темата пригласяте се да се смеете и да викате с пълно гърло "това ама по никакъв начин не е вярно" и т.н., като имате пълна свобода в изразните средства и градуса на емоциите.

За да не скучаете, многоуважаеми събеседници и любопитковци, малко по надолу ще ви прехвърля "нещото" свързано с вълновата генетика ( на руски )...

Текста започва по журналистически, но продължава със "страхотно" (може би трябва да е без кавички) много информация на единица ред...

Приятно четене..., а аз отивам в клуба по Египетска митология, защото сттрашно много ме заинтригувахте с бележката си.

До нови срещи...

ПП. Съжалявам много!!! 22 - те страници анотация за разработката на Горяев и Тертьiшньiй не можах да прехвърля, а не мога да Ви посоча и адреса, където тя се намира, защото я изтеглих през август миналата година от нет-а...

Дайте предложение за решаване на техническата задача или я потърсете чрез "гугъла".

С уважение към всички - безименен



Тема Re: За ELAK и другите"търсачи" на "силни усещания"нови [re: бeзимeнeн]  
Автор WlSP (Metro ESP)
Публикувано05.08.05 17:53



Ето за любопитните за какво става въпрос:





Тема Към WISPнови [re: WlSP]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 17:23




Благодаря !!!
Изтеглих всичко интересно !!!



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: KИЙЯ]  
Автор Gruh1 (domus4ia)
Публикувано13.08.05 20:51



Осрана беше честта на българския пагон, както правилно отбеляза на времето Н.Труд. Куковци-екстарсенси се подиграха с Бг и никой не ги даде под съд.



Тема Re: колко разкопки са ...нови [re: Gruh1]  
АвторAбидoc (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 20:10



Последно колко разкопки са правени на това място?



Тема Re:Защо името е ЦАРИЧИНО ?нови [re: Gruh1]  
АвторLaik (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 04:59



Какъв е произходът на името Царичина? Легенди, свързани с него ?



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: бeзимeнeн]  
АвторDr. M (Нерегистриран)
Публикувано21.08.05 18:15



"АУТОПСИЯ № 58
- Патоанатомът проф. д-р полковник Г.Т., к.м.н. полковник В.В., съдебните лекари Х.Р. и майор М.М. при направената аутопсия на......................................, констатираха; малки съсиреци кръв, затварящи клоновете на белодробните съдове, и настъпила рефлекторна смърт.
- Под микроскоп: Множество тромбози на белодробните съдове.
- Диагноза: Белодробна смърт. Няма никакви съпътстващи болести и заболявания.
- О.М. Жертвата се е оплаквала от непрекъснати мозъчни напрежения. Консилиум от
военни психиатри направи задълбочено изследване и излезе със заключение, че няма психични заболявания. В мозъка са вклинени външни импулси, които предизвикват влудяване и самоубийство. Телепатично жертвата е била тормозена, пресирана, направлявана от външен “агресор” чрез грубо вмешателство. Над него е извършено психологическо покушение. Чрез лептонни вълни е въздействано на центъра на белите дробове. Болките са били усилвани чрез налагане контрол на този център. Жертвата е усещала в устата си вкус на олово и метал.
- Усмъртяването е настъпило вследствие МБО, мъчително и продължит"

Всеки лекар може да каже, тази "Аутопсия No 58" става само за вицове....което ми говори и за сериозността и достоверността на останалата част на тази творба. Това си е наистина "психологическо покушение", само че над четящите тези глупости



Тема Re:Защо името е ЦАРИЧИНО ?нови [re: Laik]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано22.08.05 09:01



Една от версиите е, че някога по тези земи е дошъл царят ??? с неговия невръстен син (престолонаследника).



Тема Вярно ли е ?нови [re: бeзимeнeн]  
Автор white_prince (непознат )
Публикувано07.09.05 21:13



Нещата написани в първата по голяма статия, че са намерени неща като ковчези, злато, сребро, кристали, и мистична светлина до колко са верни ?



Тема Re: Царичинанови [re: white_prince]  
АвторДидo (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 13:31



Абе хора даите да Ви попитам каква е връзката между8 Царичината дупка до София и тази до Малко Търново за която говорите. Въобще кой е "оригиналът" на Царичина?



Тема Re: Царичинанови [re: Дидo]  
Автор kelka (синце)
Публикувано19.09.05 13:33



Връзка няма никаква. И двете са "менте" така да се каже спрямо действителността, такава, каквато е създадена у учените.



Тема Re: Царичинанови [re: kelka]  
АвторДидo (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 13:42



ок Но все пак. как така съвпадат имената. Това в Странджа местност Царичина ли е или не. Какво са търсили - едно и също нещо на двете места ли? /сомати?/. аз 4етох за тази Царичина до София и пишеше за извънземни и така нататък.
Благодаря. АйСиКЮ 52353546 - дайте да поговорим.



Тема Re: Царичинанови [re: Дидo]  
Автор kelka (синце)
Публикувано19.09.05 13:55



Това в Странца не се казва Царичина въобще, а Градището и понеже нищо не се знае за него се измислят всякакви теории. Добре че бяха BTV, за да скалъпят историята за гробницата на Баст, защото знаят, че никой няма да се рови в това и ментата ще мине лесно за зрителите жадуващи топли авантюри и мистерии.



Тема Re: Вярно ли е ?нови [re: white_prince]  
АвторДъpтakът (Нерегистриран)
Публикувано21.09.05 10:48



Не е вярно, нищо не е намерено. Абсолютно нищо, нищо което дори малко да прилича на артефакт. Имах възможност да посетя дупката преди да бъде бетонирана. Впрочем аз бях твърдо против бетонирането. Заслужаваше си да се се сложи осветление и да се оформи като музеен кът на глупостта на военните.... и изобщо на човешката глупост и лековерие. Е ,ясно е защо побързаха да я бетонират..... Глупаците и лековерниците бяха с големи звезди на паганите и на изключително високи държавни постове. Чак Желев е знаел и той май единствен ясно е изразил скептицизъм, но не е спрял акцията.



Тема И все пак нещо се е случило... ТАМнови [re: Дъpтakът]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано27.09.05 15:46



Достатъчна е случката с капитана за да кажем, че нещо там "има".
Описано е.
Събитието е равностойно на случилото се с Мулдашев и отразено в първата му книга.



Тема Re: И все пак нещо се е случило... ТАМнови [re: бeзимeнeн]  
АвторДъpтakът (Нерегистриран)
Публикувано29.09.05 14:41



Първо, надявам се, че не вярваш, че всичко което е написано е, по начало, вярно. Второ, като човек малко от малко занимавал се със случая, бях изненадан от историята с капитана. Никой от действителните участници в копането не ми е разказвал за нея.

А, че се е случило нещо е абсолютен факт. Галяяяяяяяяяяямо осиране на висшото офицерство в България.



Тема Re: И все пак нещо се е случило... ТАМнови [re: Дъpтakът]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано02.10.05 04:29



Ах негодниците защо не са ми рапортували?



Тема За Възрастният или Дъртакът относно капитананови [re: elak]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 18:35



Наистина не знам защо не са Ви докладвали ?
Вие следователят раследвал случая ли сте ? Генерал от запаса, на който са били подчинени преките изпълнители. Някой от консултантите ли, които даваха становище по отделните направления ? Или някой друг, за който не мога да се сетя ?



Тема Re: За Възрастният или Дъртакът относно капитананови [re: бeзимeнeн]  
АвторДъpтakът (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 11:09



Ами аз лично бях един от хората които бяха консултирани по въпроса, след като случката се разсмърдя и трябваше да се реши как да се приключи с нея.



Тема Re: За безименния и Дъртакътнови [re: Дъpтakът]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 04:43



АЗ съм Господин Никой,
част от народа,
ако небях аз щеше да е някой Друг.

Господа на Бул.Мария Луиза в София
още се намира едно издание на
г-н Кирил Кънев.

Според това издание Вие доста неща премълчавате
или съзнателно подминавате.

Случаят Царичина
факти и документи
мнения и хипотези


1994г.

Който няма възможност да си го купи
може да потърси в библиотеките
следните статий:

Вестник нощен труд
1992г. бр. 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
33, 39, 43, 44, 45, 46, 58, 60, 73, 84, 85,
89, 90, 91, 92, 93, 128, 158, 159, 165, 166,
167, 168, 169, 170, 171, 174, 181, 183, 185,
189.
1993г . бр. 124, 143.

Вестник 24 часа
1992г. бр. 258, 269, 272, 275, 288.
1993г.бр. 19, 160, 189, 190.

Вестник Дума
1992г.бр. 269, 275, 279, 285.
1993г.бр. 164, 183, 279.

Вестник Труд
1992г.бр. 147, 155, 257, 265, 271, 272, 273.

Вестник Континент
1992г.бр. 180, 186, 188, 190.

Вестник Демокрация
1992г.бр. 268, 274.
1993г.бр. 183.


А можеби наистина не знаете...

Дано да съм ви бил полезен в търсенето на истината.

p.s.
Безименен беше обещал нещо да ми пратиш
в клуб Египтология?



Тема Re: За Elakнови [re: elak]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 17:05



Здравей Елак,
Изпратих ти го толкова отдавна на личния Ви е-маил, че си помислих, че сте го пратили направо в кръглата папка.
Материалът е на руски и се надявах на СТРАХОТНА дискусия по въпроса с Вас във всичките аспекти на темата.
Сега ще се опитам отново да Ви го изпратя, като закачен файл с името PG-5.
А сега за Царичина...
Аз не попадам в никоя от трите посочени от мен групи. Книгата я имам още месец след излизането й. Донякъде разполагам и с повечето посочени от Вас публикации. Като допълнителен източник съм използвал недомлъвки от мои познати "донякъде" запознати със случая, но не преки участници в посочената "сага" и една книга излязла под заглавието "Психотронния генератор" на един търновец, на който съм забравил името.
Нямам никакви основания или интереси да спестявам информация по въпроса по две много важни причини:
1. Ако случаят с капитана е действителен то продължението е в посока на изказаното мнение на Иля Прокопов във връзка с Мишкова нива или по-популярното й "прозвище" - Homo sapiens за произхода на homo sapiens.
2. Ако целия случай е възникнал като манипулация на щаба на БА то използвания начин е точно описания в книгата "Психотронния генератор", което също е изключително важно.
Опити по точка 2 са правени много отдавна, но за първи път са описани за проведени косвени такива в "Бодливата роза" на Хайтов.
А общо казано и в двата варианта са използвани възможностите на тъй наречените "финни енергии". В първия можем да имаме едно наум за някои интереси към проучвания на наша територия. А във втория е слабо казано "тревожен случай" защото беше ликвидирана активността и доверието, на и към, една съществена част от специалисти - с или без кавички и то много много успешно. Факт за техните възможности са не едно и две "помощни" средства измислени от тях и разпилени калташки из демократичния свят.



Тема Re: За безименния и Дъртакътнови [re: elak]  
АвторДъpтakът (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 19:38



Ако ми кажеш за какво става дума, с удоволствие бих го коментирал.



Тема Re:Голем зор за 50 стотинки...нови [re: бeзимeнeн]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 18:21



" ...Опити по точка 2 са правени много отдавна, но за първи път са описани за проведени косвени такива в "Бодливата роза" на Хайтов ... "

Брей голямо тичане за тази Бодлива роза на Хаитов чак днес успях да я купя!!! Тираж 25 100 издадена през 1975 година, той човека още тогава е знаел на къде духа вятара, ама си е траел, а ние се мислим за новатори, просто вървим по не утъпкана пътека.

Използвам случая да повдигна темата на ново за да не се повтаряме при проявения интерес на tzadek37 нека прочете част от дискусийте за да не преливаме от пусто в празно.Ина че двете теми с Гробницата на Бастет в странджа си вървят ръка за ръка.В скоро време както се очертава допирните им точки с Пещерата на древните ще се засили ... кой знае ще видим ?



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: elak]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 02:45



Това за Пси генератора не са празни приказки.
Премълчавах си някои работи, за да повдигна наново темата за новия сезон на голямото копане, през поредното зноино лято.Размислих ще пускам всичко кое как дойде без излишно изчакване.

Преди време Кубрат Томов сензационно обяви, че Министерството на отбраната разполага с психотронно оръжие. На много места в София били монтирани лептонни излъчватели, чиято цел е да влияят върху психиката на хората и да ги правят кротки и послушни.

Колко много изводи могат да се направят от горенаписаното.
Няма да коментирам за да не давам политическа окраска на
на клуба.Най - малкото което може да направите е да си
затворите очите и ушите и да кажете това ни най - малко
не ме интересува и да продължите с борбата си за оцеляване.
Да платя тока, да платя парното, телефона а да не забравя гражданската отговорност, пропуснах ли нещо, че пари нема повече.Да ви унижават
и да ви наричат че сте мързелив и неблагодарен народ а вий да
мислите как да хванете втора че и трета работа за добруването на семейството.




Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: elak]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 03:41



Ако не знаем подробности за секретни проекти това означава ли че те не са
съществували никога и ако знаем щяха ли да са секретни.При експериментите с хора всички са еднакво виновни, няма Хитлер ,Сталин или щатите.Експериментите никога не са преставали, но какво ни говорят архивите, за имперските амбиций за едни или други?

В средата на 20-те години на миналия век, Йосиф Висарионович Сталин финансирал секретен план за лабораторното създаване на непобедими човекоподобни същества за военните и икономически нужди на СССР. Комунистическият диктатор мечтаел за армия от хуманоиди, притежаващи невероятна сила и недоразвит мозък, неусещащи болка, издръжливи и непретенциозни към храната.

За целта през 1926 г., Политбюро на ЦК на КПСС одобрило съответен проект и възложило на Академията на науките да проучи възможностите за създаването на “жива военна машина”, посочва италианският ежедневник La Repubblica. Задачата била възложена на известния учен Иля Иванов, който имал голям опит в кръстосването на различни видове животни. В опитния център “Аскания Нова” в Крим, “съветският Франкенщайн” отглеждал зеброиди, еленобикове, бизони-полукрави и др. и кръстосвал успешно бели мишки с морски свинчета и различни породи зайци. Специалните служби отделили на генетика огромната за времето си сума от $ 15 000 и му дали 5 години за получаването на бъдещия, според тях, основен съставен елемент на Червената армия.

Но в мислите на Сталин могъщите хуманоиди не се свързвали само с войната. Преди началото на масовите депортации и създаването на ГУЛАГ, той се опитвал да намери неизчерпаем източник на работна сила. Диктаторът планирал да използва хуманоидите за работа във въглищните мини, за строителството на железопътни линии и пътища в Сибир и арктическите райони. Сталин бил готов да използва родените в лаборатория същества и като източник за органи. След като разузнаването му докладвало за генетичните експерименти, провеждани по това време в Германия, идеята за създаването на Свръхчовека обсебила съзнанието и на съветския лидер.

Проектът на Иванов, чийто детайли руските историци разкриват едва след 80 години, получил одобрението и на Института “Пастьор” в Париж, като французите дори отстъпили на Москва изследователския си център в Киндия, Нова Гвинея, където вече се извършвала работа по развитието на изкуственото оплождане и експерименти с животински клетки.

Иванов, който тогава не знаел нищо за различията в “хромозомните карти” на видовете, решил да угоди на Сталин, оплождайки шимпанзета и горили с човешки сперматозоиди. В секретните си доклади ученият споменава и огромните трудности при залавянето на подходящи животни. За справянето с проблема, Иванов накарал ловците да палят дърветата, на които се криели семействата шимпанзета и горили. Обезумелите от страх животни са хвърляли отвисоко на земята, където били залавяни и с помощта на палки вкарвани в клетки.

За да провежда изследванията в секретни условия, през 1929 г. Кремъл създал собствен развъдник за маймуните в Сухуми, днешна Грузия. Кораб-призрак, който извършил междунно спиране в Марсилия, откарал първите 11 опитни животни в родината на Сталин. Заради ужасните за времето си условния на транспортиране, 2 от оплродените женски шимпанзета починали по пътя, а останалите маймуни се разболели от туберкулоза.

Разтревожени от съветските опити за създаването на генетичен хибрид, САЩ поискали Иванов да прекрати експериментите, които за времето си граничели с научната фантастика. Генетиката, изучаването на клетките и хормоните се намирали още в зачатъчно състояние. След десетки неуспешни опити, самият Иванов разбрал, че едва ли ще успее да създаде супермаймуната-войник.

След като САЩ неформално поставили пред СССР въпроса за законността на междувидовото кръстосване и неизвестния юридически статус на отгледаните по този начин живи същества, на 13 декември 1930 г., НКВД арестува Иля Иванов. На ученият са повдигнати стандартните за времето обвинения в “съучастие с буржоазния интернационал” и “антидържавна дейност”, след което бил осъден на 5 години в ГУЛАГ с последващо изгнание в Казахстан. Изпълнението на присъдата на Иванов било прекъснато от смъртта му през 1932 г.

През 1992 г., съществуващият и до днес център за развъждане на маймуни е преместен от Сухуми в градчето Веселое край руския черноморски град Адлер и е преименуван в Държавен институт по медицинска приматология РАМН, уточнява вестник “Московские новости”.

В съветско време, питомниците на животинската ферма наброявали над 7000 маймуни. През 1991-1992 г. повечето от тях стават жертва на грузинско-абхазкия конфликт. Част от тях били транспортирани във Веселое, други умрели от глад и студ или били убити от участниците в бойните действия, които за развлечение изпробвали точността си, стреляйки по клетките на животните. В Института, който въпреки всичко се смята за най-големият по рода си в Европа (с около 3000 екземпляра), човекоподобни маймуни вече няма, тъй като всички са загинали. Последната горила Бол, която била любимец на директора на центъра, акад. Борис Лапин, трябвало да бъде дадена на Ростовския зоопарк.

В центъра край Адлер сега се провеждат изследвания с макаци, павиани и мармозетки. Върху маймуните основно се изпитват нови ваксини и лекарства и се изучават особеностите на човешките заболявания – от рак и особено опасни инфекции, до болести, предавани по полов път, от които се оказали заразени 40% от маймуните в Института. Сегашните сътрудници на развъдника уверяват, че в Сухуми никога не са правени или планирани опити за създаването на хибрид между човек и маймуна, но за времето в зората на създаването му, когато той е бил под егидата на Московския институт по ендокринология, не могат да твърдят нищо със сигурност.

Опитни зайчета ли сме или дойни крави при сегашния робовладелски строй
наречен демокрация?Задължения много права само на думи.



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: KИЙЯ]  
Авторno name (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 00:06



Az bqh tam. Kato arestant na 4ti kilonetar ni vla4eha da izpompvame bida i da izmakvame kamani. Garbene po 2-3 4asa i malko po4ivka - otvrat. Nai-nakraq izdalbaha zemna masa okolo edna kolona, no na neq kato 4e li nqma6e ni6to. a ekstraseskata be6e ... mnogo qka bram4alka, be6e sapruga na edin ot star6inite, no ne im pomnq imenata. Nai-odpred kopae6e s pnevmati4en karta4 edin general, sled nego edin maior obira6e kamanite v kofi i gi dava6e na fatmak - ot tam ve4e bqhme nie.
Aide i ne sanuvaite zeleni 4ove4eta



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: elak]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 00:56



Годината е 1983 ...

Американците вдигнали скандал, че руснаците подлагали на облъчване тяхното посолство. Та ако тогава, преди 23 години официално се е говорило за психотронно оръжие, и дори по този повод са ставали дипломатически скандали, какво да кажем сега. В новия брой на "Съпротива" се подготвя специална страница по темата.



Майка и синовете й опитаха да се самоубият
"Облъчват ни мозъка", сочи като причина за случката 48-годишният Георги Кириловэ


Разстроена психика е причината за опита за семейно самоубийство в столичния кв. "Дружба". На 11 януари вечерта в дома на семейството в бл. 72 Стефка (71) и синовете й Георги (48) и Малин (37) Кирилови вземат решение да се самоубият с лекарства. Решението е взето единодушно от всички, а самият Георги обикаля града с такси, за да се снабди с необходимите медикаменти. От различни аптеки в София Георги е купил диазепам и други сънотворни лекарства, които е отнесъл у дома си и е разпределил между тримата. Все още в токсикологията в "Пирогов" са Георги и майка му Стефка, която е значително по-добре и се възстановява. По-малкият брат Малин си беше у дома в "Дружба", но не пожела да отвори вратата.
Причината за самоубийството според по-възрастния брат е устройство, което насочва към семейството инфрачервени лъчи, които им въздействат на храносмилателната система и на мозъка. С това устройство той обяснява стомашните си неразположения от седмица насам, както и това, че майка му вече се е "изпускала" няколко пъти. При брат му Малин се наблюдавало само главоболие. "Пак ще го направя, ако доживея да изляза оттук", заяви пострадалият Георги Кирилов. По думите му, не немотията или съкращението му от работа в завода за сокове "Би Би Би" са причина за това крайно решение, а само и единствено тормозът на тайнствените лъчи.
Съседите на Кирилови споделиха доста противоречиви мнения за семейството. Според съседката до тяхното жилище Елена те са много приятни и възпитани хора, но от година са станали малко по-затворени и дори се е случвало да пропуснат да поздравят. "Преди бяхме колеги в "Начо Иванов", майката и бащата си бяха нормални хора", разказа Стамат Стаматов, съсед от по-долен етаж. Според него след инцидента по-малкият от братята е стоял у дома си, четейки библията и молейки се.
Друг съсед каза, че всички в семейството са психясали напоследък.
По думите на дежурния лекар в токсикологията в "Пирогов" д-р Вълчинова, човек трудно може да се самоубие точно с тези медикаменти, но усложненията са налице. Тя не коментира начините, по които семейството се е сдобило с хапчетата, нито какво е психичното здраве на Георги. Георги ще остане по-дълго в болница и с него ще се занимават психиатри.
Разстроена психика е причината за опита за семейно самоубийство в столичния кв. "Дружба". На 11 януари вечерта в дома на семейството в бл. 72 Стефка (71) и синовете й Георги (48) и Малин (37) Кирилови вземат решение да се самоубият с лекарства. Решението е взето единодушно от всички, а самият Георги обикаля града с такси, за да се снабди с необходимите медикаменти. От различни аптеки в София Георги е купил диазепам и други сънотворни лекарства, които е отнесъл у дома си и е разпределил между тримата. Все още в токсикологията в "Пирогов" са Георги и майка му Стефка, която е значително по-добре и се възстановява. По-малкият брат Малин си беше у дома в "Дружба", но не пожела да отвори вратата.
Причината за самоубийството според по-възрастния брат е устройство, което насочва към семейството инфрачервени лъчи, които им въздействат на храносмилателната система и на мозъка. С това устройство той обяснява стомашните си неразположения от седмица насам, както и това, че майка му вече се е "изпускала" няколко пъти. При брат му Малин се наблюдавало само главоболие. "Пак ще го направя, ако доживея да изляза оттук", заяви пострадалият Георги Кирилов. По думите му, не немотията или съкращението му от работа в завода за сокове "Би Би Би" са причина за това крайно решение, а само и единствено тормозът на тайнствените лъчи.
Съседите на Кирилови споделиха доста противоречиви мнения за семейството. Според съседката до тяхното жилище Елена те са много приятни и възпитани хора, но от година са станали малко по-затворени и дори се е случвало да пропуснат да поздравят. "Преди бяхме колеги в "Начо Иванов", майката и бащата си бяха нормални хора", разказа Стамат Стаматов, съсед от по-долен етаж. Според него след инцидента по-малкият от братята е стоял у дома си, четейки библията и молейки се.
Друг съсед каза, че всички в семейството са психясали напоследък.
По думите на дежурния лекар в токсикологията в "Пирогов" д-р Вълчинова, човек трудно може да се самоубие точно с тези медикаменти, но усложненията са налице. Тя не коментира начините, по които семейството се е сдобило с хапчетата, нито какво е психичното здраве на Георги. Георги ще остане по-дълго в болница и с него ще се занимават психиатри.

Вестник Новинар 11 март 2006 година



Ако искате подробности прочетете и тази дискусия,
ако ли пък не продължете си по пъня.
Живи и здрави бъдете.





Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: elak]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано11.03.06 12:07



Аз като си сложа оловния шлем - нищо не ме лови.....

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: Last roman]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 12:57



Малко кофти се спи с него пали?!



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: elak]  
Автор avitohol69 (новак)
Публикувано11.03.06 16:27



Елаче, половината български народ е на ръба да се нагълта с диазепам и да заспи forever. В съвременното материалистично общество не е леко... Духовните водачи ни напускат. Борбата за кокала е жестока. Няма как всички да сме банкери или футболисти и да ходиме с манекенки... Някои се кефиме на отминалите времена и намираме опора в древната мъдрост. Тия психо-лъчи ги насочи към форум "кукупипи"!



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: avitohol69]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 17:09



В една посока гледаме.Аз давам своят Дан без свян.
Свят широк пътища много - в различни посоки вървим,
но към една цел се стремим.Никой за нищо не ми плаща,
на никого не слугувам, на златни телци не се кланям.
Към лични облаги не се стремим, достатъчно ми и е -
Да каже нявга народа...

ХОРРАта трябва да знаят, воюва се не от вчера.
А ТИ си ме разбрал,... погрешно...



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: бeзимeнeн]  
Автор Dorian Gray (Crazy Dude)
Публикувано11.03.06 22:52



От познанията ми по квантомеханика и физика мога да кажа че това, което си писал относно вълни и полета е пълни глупости. Най се изкефик на израза "лептонни вълни".

Знаеш ли какво е лептон? Лептоните са 3 покуления с по 2 частици, като всяка има анти частица. Електрона е вид

!
За онова с полетата, дето дават енергия на НЛО изобщо няма да го коментирам, защото е пълна БОЗА! Явно се опитваш да придадеш сложност на статията, като ползваш физични термини, които сам не разбираш.



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: elak]  
Автор Dorian Gray (Crazy Dude)
Публикувано11.03.06 23:18



На много места в София били монтирани лептонни излъчватели, чиято цел е да влияят върху психиката на хората и да ги правят кротки и послушни.

Искаш да кажеш че в столицата били монтирани излъчватели на електрически ток? Хм интересно. Бих се зарадвал да имам едно такова устройство закачено на къщата, тамън няма да плащам ток

ПП Слънцето постоянно бълва огромно количество лептони, които се изсипват върху земята. Ако сте заинтересовани от квантовата физика мога да ви дам няколко сайта, та да не говорите смехории.



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: elak]  
Автор Dorian Gray (Crazy Dude)
Публикувано11.03.06 23:23



Причината за самоубийството според по-възрастния брат е устройство, което насочва към семейството инфрачервени лъчи, които им въздействат на храносмилателната система и на мозъка.

Ще се напикая от смях, не мога повече. Инфра червени лъчи = топлина. Всяко тяло по-топло от абсолютната нула излъчва



Защо възрастни хора дрънкат простотии?
Колко простотия има на тоя свят...



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: elak]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано12.03.06 20:46



Абе мачкам си перата много...

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: Dorian Gray]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 21:33



Привет Dorian Gray.
Къде се затри толкоз време?
Пиша вече за незнам си кой път във форума и дира все ме изхвърля.

Та значи, ако човек се сблъска с нещо което не му е познато и не си го обяснява, той неминуемо прави съпоставка с нещо което му е познато или го сравнява с нещо за което е чувал, но пак не е виждал.Така че незачитам иронията ти, за достатъчен повод за отхвърляне на цитираното от мен.
Не коментираш статията от 1983г на братушките?
Догатки доста се събраха, даже и Бай Тошо и той споменава за ''лъчегенераторите".Преди време в книга посветена на неговия живот и дело след доста овъртане и явно нежелание за дискотиране на тази тема той накрая "се изпуска" и за съмишлениците си споменава:"...беше им генно внушено".



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: elak]  
Автор Dorian Gray (Crazy Dude)
Публикувано14.03.06 22:44



Знаеш ли че парното ти, цялата ти покъщнина и ти самия си генератор на лъчи? Тяло, което не излъчва лъчи не съществува!
А относно генераторите, които променят гените: ходиш в някой АЕЦ, влизаш в някой реактор без предпазно облекл и вече си генно модефициран.
Ако нямаш достъп до АЕЦ, можеш да скочиш до някоя уранова мина, като например с.Елешница и да поспиш 1-2 вечери на някое депо. Със сигурност ще бъдеш генно модефициран.

Пък дали бай Тошо бил генномодефициран или му било генновнушено(аз лично не намирам никаква връзка между внушението и промяна в белтъчната структура, наречена ГЕН) не знам. Също не знам дали бай Тошо изобщо е знаел, какво е ген, защото повечето хора дори и в днешно време не знаят какво е ген.



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: elak]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 23:24



Уважаеми Dorian Gray.
АЗ затова съм споменал :
Та значи, ако човек се сблъска с нещо което не му е познато и не си го обяснява, той неминуемо прави съпоставка с нещо което му е познато или го сравнява с нещо за което е чувал, но пак не е виждал.От там се появяват и неточностите, също като при народните приказки когато в тях се описва примерно: ламята как изглежда, дъха и бил... снагатаи била... като ходила се... очите и святкали като... и други подобни случай, за това са и неточностите.Аз лично не се учудвам.
Това ще рече че и нашия партиен водач доста се е чудил как да го нарече явлението и дали изобщо да споменава за него, заради неприязъма които ще възбуди у ХОРРАта .Знаел е какъв риск поема, че са щели да го обявят че е с психични отклонения.



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: Dorian Gray]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 23:57



Знаеш ли че парното ти, цялата ти покъщнина и ти самия си генератор на лъчи? Тяло, което не излъчва лъчи не съществува!

Знам, освен че излъчва лъчи и трепти.
Орфей лекуващия със светлина - какво означава това?
Това ще рече че Орфей е влияел на аурата лекувал е духа
невидимото за нас той е лекувал?Не случайно ХОРРАта и сега като се удари малкото детенце всеки му казва Пу Пу да мине като на куцата и мацата има я приемствеността но тя е автоматична не с умисъл.Така и сега след операций ,човека е опериран, раната заздравяла и забравена, но той дълго след това усеща болките от отминалата операция в себеси.Така е защото аурата не е излекувана.Ако не ми вярваш питай жена която е раждала примерно, колко дълго време след раждането е чувствала болките от шевовете.
Dorian Gray Аз говоря на селски близо до ХОРРАта, а ти пишеш по научномо, друг ще се присъедени с градски говор, трети ще ХОРтува на Маке ,на Майна и други, но говорим за едно и също. Такова е и сказанието за Вавилонската кула, Господ им размешъл езиците и проекта се разпаднал, тъй като майсторите не се разбирали вече.Поправяй ме и ме допълвай за в бъдеще, нямам нищо против.А темата беше друга но виждаш как всичко прелива затова исках за пси генератора да съм повръхностен които търси знае за какво се говори.



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: elak]  
Автор avitohol69 (новак)
Публикувано15.03.06 00:29



Негативната енергия на изтормозения български народ е единствения генератор . Интересно ми е за Царичина. Що не стимулираме медиен интрес или нови разкопки ако обекта е наистина толкова уникален, ами само си чешеме езиците?Само не ми казвайте "че времето не е дошло".



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: Dorian Gray]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 03:42



Dorian Gray така и така пак се появи в дира та да те питам докато не си се покрил пак :
преди време можеби около година в една тема бе споменал горе доло нещо от рода " ... имаме си всичко даже и родово прокляте си имаме, но и на него му истича времето." та значи ето Аз не знам и питам к' во имаш на предвид ?
Ако не си спомняш ще разровя архива.

АВИТОХОЛЕ няма да коментирам дали му е дошло времето и без това пиша повече отколкото е допустимо. Морето отгоре на повръхноста е спокоино, но отдоло подводното течение те тегли към гибел.Нещата не са такива каквито изглеждат, този който те потупва приятелски по рамото и ти се усмихва може утре да е онзи, които ще забие нож в гърба ти.



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: elak]  
Автор avitohol69 (новак)
Публикувано15.03.06 17:22



Елак това за гибелта ми беше грубо. Звучиш като черна врачка. Интересът ми не е причина за такива грозни прокоби. Настоявам да получа извинение от теб! Иначе ще се усъмня в това колко "посветен" си.



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: avitohol69]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 19:26



Драги avitohol69
грешката е моя да се чете "течението тегли към гибел" а не с паразитното:ТЕ тегли към гибел, за което ти се и извинявам.Когато пишех постинга не съм правил съпоставка с - любопитството погубва котката.Пуснах отново имейла си и до два, три дни може да си разменим светогледи.В момента се радвам на нови книжни придобивки.Един бисер от 1966година с автор Петър Динеков - Старо - Български страници ( антология ).



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: elak]  
Авторavitohol69 (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 22:14



jhwty42@yahoo.com



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: elak]  
Автор Dorian Gray (Crazy Dude)
Публикувано15.03.06 22:38



Не си спомням да съм писал за родово проклятие



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: Dorian Gray]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 20:47



Мисля че бе в клуб Езичество, но несъм сигурен,
ще падне ровене,... преди година време !!!
Ако не си спомняш няма да те тормозя.



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: Dorian Gray]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 00:29



"Dorian Gray така и така пак се появи в дира та да те питам докато не си се покрил :
преди време можеби около година в една тема бе споменал горе доло нещо от рода " ... имаме си всичко даже и родово прокляте си имаме, но и на него му истича времето." та значи ето Аз не знам и питам к' во имаш на предвид ?
Ако не си спомняш ще разровя архива. "

Ха открих го...

здравейте,

интересни работи си пишете виждам...

1. SpellWeaver - прав/а си като казваш, че не му е дошло времето на това откритие - иначе Людмила да го беше приключила този въпрос отдавна....

2. това за проекциите на звездни комплекси в архитектурни планове си е факт,
дори и без да се замисля човек - единствено може да се замислим над смисъла
на формата и определния вид извличане, което се цели...

3. а че у нас си имаме неща, които другите си нямат е факт, даже и народно проклятие си имаме, но лека-полека му изтича и на това срока...

хайде до скоро

... и умната




Доста време е минало така че ако не си спомняш може да не отговаряш.v"Dorian Gray така и така пак се появи в дира та да те питам докато не си се покрил :
преди време можеби около година в една тема бе споменал горе доло нещо от рода " ... имаме си всичко даже и родово прокляте си имаме, но и на него му истича времето." та значи ето Аз не знам и питам к' во имаш на предвид ?
Ако не си спомняш ще разровя архива. "

Ха открих го...

здравейте,

интересни работи си пишете виждам...

1. SpellWeaver - прав/а си като казваш, че не му е дошло времето на това откритие - иначе Людмила да го беше приключила този въпрос отдавна....

2. това за проекциите на звездни комплекси в архитектурни планове си е факт,
дори и без да се замисля човек - единствено може да се замислим над смисъла
на формата и определния вид извличане, което се цели...

3. а че у нас си имаме неща, които другите си нямат е факт, даже и народно проклятие си имаме, но лека-полека му изтича и на това срока...

хайде до скоро

... и умната




Доста време е минало така че ако не си спомняш може да не отговаряш.v



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: elak]  
Автор New Horizons (Space Engineer)
Публикувано18.03.06 13:33



Абе идиот dorian grey и Dorian Gray са различни никове. Не зацепваш ли че имат една буква разлика???



Тема Елакнови [re: elak]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано18.03.06 14:06



Незнам, защо се обясняваш толкова на хора които не искат да видят по далеч от носа си, няма смисъл. И да говидят обикновено ще спорят до край, има някои които не могат да признаят и пред себе си, че грешат и не всичко знаят и разбират а и освен това е необходима широка мисъл и сособност за логични разсъждения и изводи, които такива подобни не умеят да си правят.
Аз съм за девиза нма Шерлок Холмс:)
Понеже темата е много дълга, би ли ми дал по точен линк да прочета тая статия на руснаците за която споменаваш и за случая с бай Тошо, който съвсем не беше глупав.
И аз да се отплесна относно увъртянията какво било ген и как повече не го осъзнавали, това няма ниакакво значение тъй като на почти всеки човек би трябвало да му е ясен израза "генно внушено" и без да знае каква точно и по научно му е дефиницията за ген.
Основното е, че подобни хора, не спорят и не виждат явно важното а наблягат на дребното, например относно терминологията, но всъщност не това е от значение.
И оникновено последното им оръжие и неизменно използване е сарказмът и иронията, така че защо да се ядосваш с такива хора, и след тонове обяснения няма да се съгласят гласно с теб.
___

<P ID=&quot;edit&quot;><FONT class=&quot;small&quot;><EM>Редактирано от Lews Therin на 18.03.06 14:08.</EM></FONT></P>

Редактирано от Lews Therin на 18.03.06 14:12.



Тема Re: Елакнови [re: Lews Therin]  
Автор New Horizons (Space Engineer)
Публикувано18.03.06 14:27



Арехеолози ше ми разправят за физика...



Тема Re: Елакнови [re: New Horizons]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано18.03.06 14:37



Ти случайно да си чувал че модерната наука е поливалентна???
И как иначе поне за случаи като този, тя науката в някои сфери, че е закостеняла-закостеняла е, ама някои от хората на науката са по-закостеняли и от нея. По Дискавъри дават поредици за духове, полтъргайсти и всевъзможни такива. Това за което говорим ние не е по-невероятно.
Всъщност на науката не и пука за духове и в момента не това е нейният препъни камък. За нея е по-важно как се представят нещата.
Вярвам и всичко говори за това, че в природата съществуват n на брой зависимости, за което още нищо не знаем.
Препоръчвам ти да вникнеш в девиза на Шерлок Холмс, прост, изтъркан и гениално точен.

___



Тема Re: Lews Therinнови [re: Lews Therin]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 14:39



Уважаеми Lews Therin
Това което ме питаш за братушките е на седма страница същата тема (посочен линк).
За Бай Тошо имам я книгата и ще цитирам абзаца надявам се до няколко дни.

А ти хоризонте преди да ме квалифицираш да бе погледнал първо профилите на Дориян че едният е само с едно изказано мнение.Пък и защо се буташ тук никой не те е канил, да изказваш лично мнение при това без никаква връзка с дискутираната тема.

Събрали се горските животни на пиршество, но магарето не било поканено,...
въпреки всичко то решило да отиде на забавата.И отишло, но там като видяло горкото, че никой не му обръща внимание, взело че се разревало и започнало да хвърля къчове на ляво и на дясно.Всички животни се събрали около него и му се зачудили на акъла.А то милото магаренце било на седмото небе от кеф, че се превърнало в център на вниманието,...че то ако сега не си показало магаретлъка кога щяло да му се удаде подобен шанс, на такова голямо всеуслошание.



Тема Re: Елакнови [re: Lews Therin]  
Автор New Horizons (Space Engineer)
Публикувано18.03.06 16:58



Да и точно за тези зависимости, за които знаем със сигурност какво са вие си измисляте глупости или вярвате на хора, които са измислили простотии, като това с инфра червените лъчи примерно. Никъде не съм писал че в Царичино няма някъкъв феномен. Може да има. Ако разгледаш постовете ми ще видиш че съм спорил само за физично доказани неща и съм се аргуметирал. Никъде не съм казал нищо против Царичино или НЛО. Не ме разбирай погрешно.



Тема Re: Lews Therinнови [re: elak]  
Автор New Horizons (Space Engineer)
Публикувано18.03.06 16:59



Бате аз съм Дориян. Смених си ника.
Не е ли очевАдно???
Виж че профила на Дориян вече не съществува.

Редактирано от New Horizons на 18.03.06 17:00.



Тема Re: New Horizonsнови [re: New Horizons]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 18:21



Открих те,...безгрижни, незабравими,студентски години ти желая.
Добре си се истипосъл като Вапцаров.
К' во те плаши стария ник?Помагай ни и не пускай закачки по наш адрес,
не че ни е неприятно, но някакси кофти звучат. Иначе каквото почукало такова отговорило.Това със точки 1,2,3, истрели на посоки ли бе, пак те питам?




Тема Re: Елакнови [re: New Horizons]  
Авторtoi (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 19:20



Да разбирам ли,че признаваш само "физично доказани неща" ?
Звучи толкова тесногръдо и дилетански-та нали най-ценните неща в живота ни не са "физично доказани"...



Тема Re: Елакнови [re: toi]  
Автор New Horizons (Space Engineer)
Публикувано18.03.06 20:10



Не признавам недоказани неща. Когато нещо не може да се докаже се търси ново обяснение. И докато не се намери това "нещо" е само вероятност, освен ако не бъде отхвърлено.



Тема Re: New Horizonsнови [re: elak]  
Автор New Horizons (Space Engineer)
Публикувано18.03.06 20:17



Защо трябва стария ми ник да ме плаши? Ако потърсиш първия ми пост със стария ми ник, ще видиш че е много след като съм се регистрирал в дира, което предполага че периодично си сменям никовете.

ПП Благодаря за пожеланието. Вярно е готино да си студент, особено в готина държава



Тема Re:...генно внушено...?!нови [re: Lews Therin]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 04:03



Драги Lews Therin
книгата която цитирах по памит е
"Тодор Живков срещу някои лъжи"
много неудобна, на някои среди би им се искало да я няма, ама я има.
Тиража е малък и е набързо скалъпена по моя лична преценка.
Издателство: Делфин прес а година на побликуване 1993 не съм чул за второ издание а първото се води експресно издание трябва да проверя колко време слет това Партийния водач е "ингнориран" , дали има връзка с раздумката.Цитата ще го потърся по - късно, няма да избяга.

Много неудобна книга за демокрацията!!!



Тема Re:Точка две на Безименния и...нови [re: Dorian Gray]  
АвторCalderone (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 04:46



Не. Не им давай линкове, ще стане по-лошо. Ще вземат да пишат, че преди 4000 години в Шумер е имало колайдер за лептон-лептонни сблъсъци, и че шумерите са знаели за бозона на Хиггс, още преди самия Хиггс



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: KИЙЯ]  
АвторПИCTA! (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 18:16



Ало, земята....

Форума ви е супер, благодарим ви, сега знаем къде да кацнем... в ЦАРИЧИНА!

Идваме, радвайте се, верни ни чеда...

Ще бъдете възнаградени, верни наши последователи...

Поздрави и до скоро!

(извънземните)



Тема Re:...генно внушено...?!нови [re: elak]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 19:49



Не било генно внушено, найми било?
Като цитирам въпросното изказване на
партийния лидер ще разберете защо ви подведох
но това което изплуво не е по - малко коварно.

Тодор Живков срещу някой лъжи
страница 42 - 43.

"...Получавах сведения, как са обработвани раководни кадри от партийното и държавното ръководство, посетили по различни поводи СССР.На не официални обеди вечери те са били настройвани.Внушавано им е било, че не може да се допуска да бъде превърната партията в обикновен съюз на съмишленици, да и' се отнема доминиращата ръководна роля в обществото, както иска Живков.Че не може да се върви с капиталистите и т.н.В архивите на Централния комитет се намира записка на Петър Дюлгеров.Споменавам за нея, защото е документирана.Посещението му в Съветския съюз по синдикална линия е било използвано, за да бъде обработван именно в този дух.Без предварителна договореност е посетен от завеждащ отдел на Централния комитет, който му е дал обяд.На този обяд го настройвал.От Москва срещу мен се провеждаше насочена ударна кампания.Някой от обектите на обработка, било в Съветския съюз, било в България сами споделяха.Други - не .Така или иначе бях осведомен, че и вътре в страната систематично се правиха опити за въздействие.
Нещо повече. Знаех главно кои са тези, които извършват, или по чието указание се върши обработката.При това многовариантно - чрез създаване на погрешни, илюзиорни представи, чрез заплахи, изнудване.Пиша за хора на които е въздействано чрез внушение.

За генетичните изменници и блюдолизци нещата са следвали естествения за манталитета им ход.

Всички тези събития се случват след захладняването на отношенията между Живков - Горбачов."Генетичните изменници" в случая се явяват слуги на големия брат.Книгата си заслужава да се прочете за да се види как в същност са стояли нещата в онези бурни времена.Народа потънал в заблуда, жертва на масираната пропаганда реагира по най - неподходящия начин, с тихо съгласие със провеждащата се продажна перестройка.Не ми хареса само, че издателя е редактирал народния говор на Бай Тошо, с чист книжовен език и някак неестествено звучи: разбираемо, но същевременно чуждо за хората.
Цитирания текс не е цензориран и пригаждан по никакъв начин за да покрие мойте възгледи.



Тема Re:...генно внушено...?!нови [re: elak]  
Автор New Horizons (Space Engineer)
Публикувано20.03.06 20:09



Пък тайното рицарско общество възкреси Хитлер и всели духа му в Сидеров!!!

чрез създаване на погрешни, илюзиорни представи
аз като кажа на приятелите ми че еди коя си е лека жена(въпреки че тя не е) им създавам погрешни представи, които са илюзорни, понеже са плод на моята илюзия.

ПП Никъде не прочетох Живков да цитира че са му внушили нещо генно + генетичните изменници е най-вероятно изменяне на хора от твоята кръв(твоите гени), демек Българите. Както всички знаем Живков(както и всички от партията) е изменил на България - най-малкото щото е бил тоталитарен лидер(диктатор).



Тема Re: Lews Therinнови [re: elak]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано21.03.06 11:30



Не мога да се ориентирам в тая голяма тема, а нета малко не е добре да ровя всичко, казваш на страници, явно опциитре ни са различни при мен всичко е на една страница....

___



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: ПИCTA!]  
АвторKlRKATA (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 13:07



HORATA SI NAPRAIHA KASTI ,VILI ,APARTAMENTI OT PARITE ZA TAJA GLUPOST.



Тема Re:...генно внушено...?!нови [re: New Horizons]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 20:51



Айде първо прочети 2те теми от начало до край пък после ще ти обяснявам като на първокласник как се внушава.Значи освен с методиките и похватите от рода на Карнеги има и други с полета при които ако не се пречупиш или огънеш довеждат до лудост.Малкото което е посветил на внушението Бай Тошо в книгата е написано до хора който знаят, а ти не си от знаещите. Ти си от търсещите, един ден ще стигнеш до изводите които тук четеш на тепсия.
чрез създаване на погрешни, илюзиорни представи
Тия илюзорни представи навремето доста хора браха ядове с разни полтъргайсти и техните явни и подсъзнателни прояви.Ама ти незнаеш щото си бил малък тогава, но това не те оправдава и не ти дава право да ни иронизираш и ако не промениш тона считай че нищо за в бъдеще не ще ти се обяснява.Официалната наука няма нищо общо с истинските знания, има тайни разработки и пресявки, кое трябва да знаят хората и кое не, а ти се радвай на трохите които ти подхвърлят.Науката е подчинена на икономическите играчи и на властоимащите.



Тема Re: Lews Therinнови [re: Lews Therin]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 20:58



Разрови всичко хубаво.



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: KlRKATA]  
Авторavitohol69 (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 21:32



Дай имена и адреси - иначе не си интересен!



Тема Re:...генно внушено...?!нови [re: elak]  
Автор New Horizons (Space Engineer)
Публикувано24.03.06 13:55



Ти си за психиатър!

Или можеби не - ти си от тайната съпротива и постоянно ме следиш, ровиш мой постове и инфо за мен, защото аз съм един от рептилите и искаш да ме спипаш и да изкопчиш цялата истина от мен. Няма да можеш. Още като ме наближиш ще те модефицирам генно и тогава ще си мой роб. Преклони се пред силата на извънземните и ще те наградим като те удостоим с титлата "Почитен гражданин на Подземното царство". Не забравяй че навсякъде имам кваркови излъчватели и с тях мога да спра цялата съпротива. Никога няма да се защитите ефективно, защото ние разработваме всички технологии и на вас оставяме само безопасните "трохи".

Поклони се и се подчини и ще бъдеш пощаден!



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: avitohol69]  
АвторKИPKATA (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 12:38



ПЕТКО СИМЕОНОВ,ГЕОРГИ НАИДЕНОВ,ГЕОРГИ МАРКОВ,СЕМЕРДЖИЕВ.И ДР АМА НЕИСКАМ ДА КАЗВАМ ОШТЕ ДВЕ ИМЕНА.



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: KИPKATA]  
Автор vendel (непознат )
Публикувано12.05.06 18:39



mnogo jasno ne stava duma samo 3a psihi4no bolni no i 3a drug tip hora - mo6ennizite simbio3ata ot tjah razda zari4ina dupka



Тема Re:Дилема за vendel ???!!!нови [re: vendel]  
Автормoмчe циraнчe (Нерегистриран)
Публикувано12.05.06 22:43



vendel
тук нас черните нещо не ни обичат а...?
не ни посрещат с хяб, мед и сол, пък Българи били,... що ли?!
Не се притеснявай, те магаретата се надушват отдалеч,
сега ще ти се лепне някой.

Стават чудеса!!!Абе като се кача на трамвайя от площад Славейков и като дойде време да слизам на Попа,и си вървя аз, ей така, безгрижно от последна към първа врата (за да си купя билетче) я, а, а...???!!! С кило и двеста съм вече по тежък за сметка на околните баламурници.



Тема Re:Дилема за vendel ???!!!нови [re: мoмчe циraнчe]  
АвторKlRKATA (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 14:41



mmmmmmmmmmmddddddddddddddaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.baja pari napraviha njakoi .zivi i zdravi da gi har4at deca vnuci snahi i dr.



Тема ТАЗИ ВЕЧЕРнови [re: KlRKATA]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 23:28



По националното радио от 24 до 3 часа ще се дискутира темата Царичина дори с някои от преките участници в експедицията



Тема Re: ТАЗИ ВЕЧЕРнови [re: бeзимeнeн]  
Автор 6Oth (незнаещ)
Публикувано27.05.06 04:57



Айде бе човек къде се загуби?
Жив и здрав бъди, пък вземи се обади.

Зависимите позиций на "Независимият печат".


Тема Re: ТАЗИ ВЕЧЕРнови [re: 6Oth]  
Автор Vencci R* (R*Я)
Публикувано27.05.06 05:13



Привет 60 !

Ето, че безименен се появи. . . .
Не съм слушаш предаването.
Казаха ли нещо конкретно ?

Привет Безименен !!!





Тема Заспааахнови [re: Vencci R*]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано27.05.06 22:41



до радиото и телефона
Пуснах го в 0,15 и се събудих в 2,45 и се стопих от яд.
Единственото което научих е, че Елизабета или Елисавета Логинова е написала книга. Продава се в София на работния й адрес - ул.Св. княз Борис I
В нета й намерих адреса и GSM-a, но реших да й се обадя в понеделник...
Нека си поспи



Тема Re: Заспааахнови [re: бeзимeнeн]  
Автор genefan (непознат )
Публикувано03.06.06 18:13



Тази публикация в Монитор по този случай ли е:


След толкова много тълкувания почва да се губи престава за реалните факти.



Тема НЕнови [re: genefan]  
АвторБE3ИMEHEH (Нерегистриран)
Публикувано03.06.06 21:57



НЕ Е ТОВА, НО ВСЕ ПАК БЛАГОДАРЯ ЗА МАТЕРИАЛА.



Тема Re:...генно внушено...?!нови [re: New Horizons]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано04.07.06 21:59




Ти си за психиатър!

Или можеби не - ти си от тайната съпротива и постоянно ме следиш, ровиш мой постове и инфо за мен, защото аз съм един от рептилите и искаш да ме спипаш и да изкопчиш цялата истина от мен. Няма да можеш. Още като ме наближиш ще те модефицирам генно и тогава ще си мой роб. Преклони се пред силата на извънземните и ще те наградим като те удостоим с титлата "Почитен гражданин на Подземното царство". Не забравяй че навсякъде имам кваркови излъчватели и с тях мога да спра цялата съпротива. Никога няма да се защитите ефективно, защото ние разработваме всички технологии и на вас оставяме само безопасните "трохи".

Поклони се и се подчини и ще бъдеш пощаден!


Хоризонтчо погледни че си жалък пред фактите...
има и много други, но ще излизам с доказателства само след
официални изявления, за да не лепиш фалшиви психо портрети на хората.
... Иначе живуркай си там в пещерата и не си подавай носа навън.



ДС изнесла тритонен саркофаг от Перперикон?

Тритонен каменен саркофаг бил изнесен по въздушен път преди четвърт век от тракийския скален дворец “Перперикон“, съобщи днес на пресконференция ръководителят на разкопките там проф. Николай Овчаров, цитиран от БТА.
Саркофагът е бил широк 1,8 метра и дълъг 3 метра. Датиран е от 2-3 век от н.е., с такъв надземен паметник римляните маркирали гроб на влиятелна личност. Археологът смята, че в него може би е бил погребан важен жрец. Преди месец, при инвентаризация в Регионалния исторически музей в Кърджали, бил открит фотоалбум на археолога Иван Балкански, сега покойник, в който с около 50 снимки са заснети разкопки на двореца, но само на една от тях ясно се вижда каменният саркофаг. Фотоалбумът е от 1981-1982 година. Николай Овчаров смята да продължи разследването си по изчезналата безценна антика. За допълнителна информация той ще потърси съдействие и от специалните служби. През 80-те години на миналия век между различните управления на ДС имало явна конкуренция по издирването на съкровища и антики.


Толкоз до момента относно констспирацията ималия, ималолия или само в "болните" ни глави се намира...?!



Тема Re:...генно внушено...?!нови [re: elak]  
АвторЧoвek (Нерегистриран)
Публикувано04.07.06 22:38



Вестник "Над 55", 19 - 26.06.2006г., стр.9: ТАЙНИТЕ СЛУЖБИ "САМОУБИВАХА" НЕУДОБНИТЕ С ПСИХОТРОННИ ОРЪЖИЯ" - автор инж. Марин Любенов. "В Русия разработвахме технологии за контрол над масите"...
Преди това - чели ли сте романа на Александър Беляев "Владетелят на света"? Моята книжка е издание 1972 година и то второ и е "избрано" от издадените в СССР съчинения на писателя. Вторият роман в книгата ми е "Продавач на въздух" - кога ли ще се стигне и до там?...
А за Перперикон - има си отделна тема, нека да водим дебатите там!
Конспирации е имало, има и ще има, няма защо да "се косим"...





Тема НЕЩО НОВОнови [re: elak]  
АвторБE3ИMEHEH (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 15:58



Здравей Елак,
Здравейте на всички пишещи по тази тема.
В днешния брой на "3-та възраст" има едно малко каренце за Яменското съкровище.

ТАМ СЕ ОПИСВА ЗА <???НАМЕРЕНА???> ТРЕТА СОМАТИ ПЕЩЕРА В БЪЛГАРИЯ В НАЧАЛОТО НА 19 ВЕК.
Мястото й е махала Ямен, с.Четирци, община Невестино.

В последния брой на вестник "Над 55" има три нови за мен факта за намереното при разкопките на Мишкова нива.

Колкото за случилото се на Перперикон това не е изключение.
Вероятно в Русия е и голямото парче от християнския саркофаг на сина на хан(кан или кхан) Омуртаг.



Тема Imaнови [re: БE3ИMEHEH]  
Авторbezimenen (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 01:23



nesto novo tuk. Ne vi li interesuva.
Potyrsete go po-nagore v mneniata.



Тема Re: НЕЩО НОВОнови [re: БE3ИMEHEH]  
АвторЧoвek (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 13:05



Имам въпрос към Безименен: по-назад във времето, по твои данни в една статия за находките в Странджа се казва:
"Есента на 1998г. Иля Прокопов вече е шеф на Нционалния исторически музей. Точно когато музеят се мести от сградата на съдебната палата, двама чужденци искат спешна среща с него. (Премълчаваме страната по политически съображения.)

- Имаме информация, от сателитни снимки, ЧЕ В НЕДРАТА НА БЪЛГАРИЯ В
ПЛАНИНСКИ РАЙОНИ ИМА ДВА ОГРОМНИ ДЕПОЗИТА С БЕЗКРАЙНО ЦЕННА ИНФОРМАЦИЯ – казват те. – Дали можем да сключим договор с нашата фондация, която е много богата и подкрепяна от правителството, и националния музей и да ги потърсим. Вие сте били на едното място и вероятно знаете повече от нас. "
Ако наистина "центровете" са два, то това "Яменско" явление надали е нова "сомати пещера"...





Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: KИЙЯ]  
Автор Гeнaди (VW Golf 3)
Публикувано22.07.06 11:38



ДУПКАТА В ЦАРИЧИНА Е ПИЧИНА!


Винаги верни

Тема Някакъв отговор...нови [re: Чoвek]  
Авторbezimenen (Нерегистриран)
Публикувано22.07.06 22:27



Да се доверим ли на чужденците ?
Кой знае къде е второто депо ?
Разказът за "новото" място е твърде интересен, твърде сходен по показатели и дори по-близък до Мишкова нива.



Тема Ех Генади,нови [re: Гeнaди]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано22.07.06 22:35



Де да бяха нещата толкова прости.
Как се манипулира генерален щаб ?
Какъв е начина ?
Може ли да се повтори ?
Как е предизвикан "инцидента" с "непознатия" капитан ?
Защо "прилича" на защитните "действия" на сомати пещерите в Хималаите ?

Скоро по едно предаване на националното радио говориха какво представлява образоваността - умението да се задават въпроси, на които отговорите не са ясни и твърде дълги в началото - обикновенно в условно наклонение...



Тема Re: Някакъв отговор...нови [re: bezimenen]  
АвторЧoвek (Нерегистриран)
Публикувано23.07.06 18:37



Нали е Царичино? И то - първото. Второто е Странджа...
Не сме англичани, че да нямаме доверие на чужденците, все пак.
Пък и нали вследствие на сателитни снимки се копае на някои места и се откриват разни неща от далечното минало на земята ни? Даже в разкопките участват международни екипи, доколкото имам информация.

А колкото до влиянието на екстрасенсите върху Генералния щаб, недей да пропускаш, че всъщност членовете на този щаб са мъже, а екстрасенсите - жени... Да се е случвало жена да не може да накара един мъж да направи нещо, което тя иска?





Тема Re:Преди съм го споменавал ...нови [re: бeзимeнeн]  
Автор 6Oth (незнаещ)
Публикувано23.07.06 23:31



Привет на всички Ви .

Преди съм споменавал, че това ново депо всъщност е
старото,... онова със "живата вода".
Онова депо, за което споменават българските народни приказки,
има го, не е народна фантазия,измислица премислица на искуфяли
баби и старци, залъгалка преди лягане на челятта.
Депото е истина скрита във родният ни фолклор.

Безименнен подържаш ли си старата поща във АБВ?

Зависимите позиций на "Независимият печат".


Тема за 60thнови [re: 6Oth]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 00:21



ДА



Тема Някакъв отговор...нови [re: Чoвek]  
Автор 12O112 (непознат )
Публикувано24.07.06 00:51



Случилото се в махала Ямен, с.Четирци, община Невестино е много интересно.
Авторът едва ли чете материали в нет-а за да търси известност чрез вестника.
Носейки в себе си една "легенда", може би незнаейки нейната извъниманярска същност, той споделя нещо повече странно отколкото комерсиално.



Тема НЕЩО НОВО ОТ ФИЗИЦИТЕ ЗА ???АРХЕОЛОЗИТЕ???нови [re: бeзимeнeн]  
АвторБE3ИMEHEH (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 12:57



Учёные получили из воды новое твёрдое вещество
31 октября 2006 года, 18:26
Текст: Георгий Мешков
Исследователи из Национальной лаборатории в из Лос-Аламосе получили ранее неизвестное твёрдое вещество из воды. Оно состоит из сплава атомов водорода и кислорода.
В ходе эксперимента вода была помещена в среду с чрезвычайно высоким давлением (в 170000 раз выше нормального) и облучалась жёстким рентгеновским излучением (10 кэВ) в течение нескольких часов. Молекулы воды разделились и сформировали твёрдое кристаллическое тело. По мнению учёных, успех эксперимента обеспечила правильно подобранная сила излучения.
Учёные получили лишь несколько нанограмм вещества. Его свойства затем были подвергнуты изучению в средах с различной температурой и давлением, а также под воздействием радиационного и лазерного излучения. Вещество оставалось стабильным при давлении в 10000 раз выше нормального.
Как отмечает руководитель эксперимента Венди Мао, полученный сплав является крайне высокоэнергетическим материалом, и его изучение может пролить свет на природные процессы накопления энергии. Кроме того, тот факт, что молекулы водорода и кислорода могут образовывать различные сплавы, открывает обширное поле для дальнейших экспериментов.

НЯКОИ щЕ ОСТАНАТ С ВПЕЧАТЛЕНИЕТО, ЧЕ ТОВА СЪОБщЕНИЕ НЕ Е ЗА ТОЗИ КЛУБ...
С ТОЗИ ЕКСПЕРИМЕНТ СЕ ДОКАЗВА ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА НОВО ТВЪРДО СЪСТОЯНИЕ НА ВОДАТА. НЕщО КОЕТО СЕ ПОСТИГА от ПОСВЕТЕНИТЕ В "СОМАТИ ПЕщЕРИТЕ" С КЛЕТЪЧНИТЕ ТЕЧНОСТИ В ЧОВЕШКОТО ТЯЛО.
ДРУГ ПРИМЕР Е ПЛАщЕНИЦАТА ОТ ТОРИНО И РАДИАЦИЯТА ПРИЛОЖЕНА ВЪРХУ ВОДАТА В ЦИТИРАНИЯ ЕКСПЕРИМЕНТ.
ИМА БАЗА ЗА МИСЛЕНЕ.



Тема Re: НЕЩО НОВО ОТ ФИЗИЦИТЕ ЗА ???АРХЕОЛОЗИТЕ???нови [re: БE3ИMEHEH]  
Авторбиoфизиk (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 12:09



Много интересен и РЕАЛЕН "експеримент" и най-важното успешен...."булгарски"...



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: бeзимeнeн]  
Авторpicture (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 17:36



може ли да кажеш конкретно от къде е извадката



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: бeзимeнeн]  
Авторpicture (Нерегистриран)
Публикувано20.06.07 10:55



ще кажеш ли конкретно от къде е извадката?



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: picture]  
АвторБE3ИMEHEH (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 22:38



Не никога няма да кажа дори под дулото на оръжие



Тема Re: ЦАРИЧИНОнови [re: БE3ИMEHEH]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 22:39



Освен ако ме помолиш...



Тема НЕЩО НОВО ОТ Христо Наневнови [re: биoфизиk]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 03:00



ЩРИХИ ОТ ЦАРИЧИНСКАТА ЕПОПЕЯ

За Царичина все по-често се говори и пише като за легенда. А тя е удивителна реалност. Свръхестествени тайни ли крие това на пръв поглед неврзрачно, а може би, вълшебно място ?
1990 година. Група военни, обсадили дома на Слава Севрюкова, шумно я атакуват. Намесят ли се хората под пагон, разговорите стават делови. Загадъчни мисии. Понякога необяснимо тайнствени. Тъй е и сега. Приседналив хола на пророчицата, обстрелват я с въпроси.
Царичина – кипро селце, сгушено в южните склонове на Стара планина недалеко от Костинброд. В околностите му са решили да извършат проучвателни ракопки. С каква цел ? – Само те знаят.
Всъщност знаят ли ?
- Лельо Славе, почна се ! ... От утре – на обекта !... Гласовете им тръпнат. – Паранормални явления се вихрят по онези места! Струят свръхенергии... Какво, според теб, ще открием? Съкровището на цар Самуил? Скелет на непознат сапиенс? Информация от Атлантида? Или?... Само ти би могла да усетиш какво ни чака...Кажи!
Умолително я поглеждат.
- Виждам я вашата Царичина – прорицателката прецизно описва релефа на местността, определена за сондаж.
Внезапно застива в съзерцание.
- О, какво има там!...
- Да, лельо Славе! Знаем... Достигнем ли дълбините, които очакваме, ще се промени представата за Човечеството. Навярно много по-древно от известното за него! Интересува ни ще се отворят ли „вратите към Космоса”?!... – Обстрелът продължава.
В присъствието на Слава Севрюкова поведението на хората непредсказуемо се променя. Дали поради дарбата и естествеността й, скъсяваща дистанцията?
- Ама и вие... Колко сте смели! – Благодушно се смее пророчицата. – Защо ще копаете?
- Как защо? Генералният щаб... Милиони левове! Мощна техника, жива сила!... Ти кажи, лельо Славе, само кажи. Първо – какво ще бликне от земните недра? Второ – към правилния квадрант ли сме се насочили? Трето – ако не, кой е най-подходящ?
Въпросите валят.
- Вижте, не ми харесва таз работа! – Слава Севрюкова рязко сменя тон. – Опасно е! Казвате, „врата към Космоса”. Да един от „вселенските проходи” действително е там...
(Тайнствената свита зашумява.)
- Но обектът е идеално защитен. Чуйте внимателно. Размислете. Не му е дошло времето. Казвам – огромен риск... Откажете се. Питате, какво ще откриете? – Жертва ще има, жертва-а-а-а!...
Лельо Славе, но как!? Какво говориш?... Милиони левове... Генералният щаб... Одобрен план... Ще копаем!... Бяхме вече при Ванга... Тя одобри...
- Е, щом сте били при нея... Мен що ме питате?...
- Авторитет си, о-о-о, лельо Славе! Как тъй защо? Нима можем без тебе?!
- Какзвам, не му е дошло времето – непоклатимо отсича. – А инак, виждам – ще ровнете тук, ще ровнете там. И каво? – Антики. Знам друго търсите... Гробница на първото човешко същество, обитавало земята... Ноевия ковчег... Свещените скрижали... В мислите ви летящи чинии се меркат... – Отново се позасмива. – Права ли съм?
Мълчание.
Прорицателката заговорнически снишава глас:
- Чуйте добре, безценни послания се таят под Царичина, но са прекалено надълбоко. Идеално защитени. Рано, рано е, рано... Ще стигнете, виждам, донякъде и... ще се откажете. Защо?... Я вложете в нещо добро народната пара. – Рой тревожни видения са преминали през очите й. Гласът й е строг. – Бедни хорица... Старци изнемогват, бедстват сираци.



Тема Re: НЕЩО НОВО ОТ Христо Наневнови [re: бeзимeнeн]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 03:02



- Но, лельо Славе!...
- Казах, недейте! – Безкомпромисна е. – Закъде бързате? Истината достигат онези, които умеят да чакат. Не убивайте времето, не ранявайте Вечността!
Железни аргументи.
Изведнъж се преобрази. Военните ли я раздразниха с твърдоглава решителност? Или вникващата отвъд видимото за кой ли път разчиташе Бъдещето за онези, които имат очи, а не виждат?
Нищо повече не успяха да изкопчат от нея.
Дали това не бе знак?стр.28
* * *
Същата година със сензитивите Цветана Рангелова и Игнат Игнатов участваме в нощния блок на Българското национално радио – програма „Хоризонт”. От 00,00 до 03,00 часа след полунощ демонстрираме енергийна диагностика на непознати по телефона. По онова време това бе сензация.
Развълнувани тълпи очакват лична среща пред медийната сграда.
Нервите опънати. Директното включване в ефир крие непредсказуеми изненади. И рискове.
В студиото ненадейно нахълтват двама журналисти. Млади, ентусиазирани, задъхани. С очи зачервени. Пламнали от вълнение, гласовете им тръпнат.
Водещият Румен Ивайлов, с професионален нюх в журналистически рейд, мигновенно надушва сензация. Прекъсва ни. Непринудена спонтанност в ефир.
Включва ги:
- Драги слушатели! Непредвидени нощни гости! Сред нас са... Бихте ли се представили?
(Правят го.)
- Защо в среднощния час тъй внезапно?... И откъде?
- От Царичина. Невероятни открития! В шок сме. Не можем да мълчим. Утре ще е късно...
- Изненада?! Министерството на отбраната копае от месеци забуления в тайнственост обект. Убийствена секретност. И така, смело! Каква изненада?
- С очите си видяхме. На бял свят излезе огромна каменна топка! Диаметър – над метър. Идеално закръглена, гладка. Полирана до блясък! На двайсетина метра под културния земен слой.
- От какъв произход?
- Никой не коментира... Възбрана. Смразяваща секретност.
Говорят задъхано. Прекъсват се взаимно.
- Моля, обяснете на уважаемите слушатели как се стигна до откритието? – Водещият забавя темпо. – От коя епоха е находката? Касае се за археологически артефакт? За свръхестествени реликви? Или?... Говорете!
- За епохата нищо не се знае. Задават се гигантски дълбочини. – Журналистите снишават глас. – Надвечер военните изкопаха... мраморен орел с разперени крила. Над два метра. Дивна красота!
- Невероятно! Къде са находките?
- Потулиха ги. Цензура. Все едно не са съществували. Утре ще е късно. Бързаме. Нарушихме „карантината”... Загадъчни предмети. Що за цивилизация. Питаме се – земни ли са реликвите? Или?...
Това не е краят на историята, започнала с възторг, завършила с мъглява недоказаност. Нека дадем гласност на един от оцелелите участници в Царичинската експедиция. Известен от предната книга за Слава Севрюкова „Бъдете в този свят, но не от този свят” – доктор Димитър Сираков.
Петнадесет години след обгърнатите в информационен мрак събития той си спомня:
Няма случайности на тази земя. На 21.11.1990 г. в НДК София се състоя Международна среща на сензитивите. Присъстваха академик Наумов, феноманалният Алан Чумак, Людмила Ким. Почетен гост бе доайенът на българската психотроника



Тема Re: НЕЩО НОВО ОТ Христо Наневнови [re: бeзимeнeн]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 03:03



Слава Севрюкова. Наскоро завърнала се от Йерусалим, приятелски се шегувахме – станала бе хаджийка. По онова време надълго разговаряхме с пророчицата за предстоящите проучвания в Царичина.
И така на 06.12.1990 година бе даден старт на операция „Слава”. (Случайно съвпадение с името на пророчицата? – б.а.) Разкопките на обекта продължиха две години и половина. Тогава там се озова и инженер Стамен Стаменов от Асоциация „Феномени”. Същия ден военните изкопаха каменния орел. Забележително творение. Лявото крило – прегънато, извито. Като две усукани една в друга спираловидни вериги. Уподобяваше сякаш човешка ДНК. Дясното завършваше с лъвска лапа. Без аналог в археологията. Безпрецедентна находка. Науката мълчи.
- Какви дълбочини достигнаха подземните проходи, напомнящи миньорска шахта?
- Царичина не бе златна мина, макар с години да я категоризираха като такава. Спираловиден отвесен тунел – над 160 метра дължина. Схема на работа получавахме ден по ден от контактьорката Елисавета Логинова. Тя направляваше изкопа, осъществявайки връзка с Космоса.
- Каква е другата находка? Изкопали сте, както се узна, огромно каменно кълбо.
- То бе още по-интересно – загадъчно се усмихва докторът. – Закрито с масивна гранитна плоча. Как ли не се мъчиха инженерните части – с въжета, макари, скрипци, лостове... Не помръдва. Изведнъж – с едно докосване на ръката, елегантно с лекота се извъртя. Зейна проход.
Тайнствени защити. Енергийни ограничения.
Открехна се плочата. А под нея – тунел. Първо в него проникна специализирано отделение химически войски в защитни облекла. Задължителни мерки за сигурност. Дезактивираха пространството, да продължим обезопасени надолу.
...Крачка не успяхме да сторим. Пред нас се възправи... Не, за това нямам право да говоря.
Докторът тръсва глава.
- Господин Сираков, над петнайсет години оттогава. И най-засекретените операции губят давност.
Разкопки с кодово название „Слава” под ръководстото на генерал Минчев... Но не, нямам право... Ще споделя само това и край. Вие преценете дали да публикувате... Невероятни реликви. Балсамирани останки. Чудесно консервирани... Толкова. Нека се произнесе науката. И бъдещето.
Присъствали сте на срещите с леля Слава и Ванга. Сбъдна ли се предсказаното на докоснатите от Бога?.
- Първият изкоп бе спираловиден – встарни и надолу. Пет пъти вертикално се събираше на едно място. Достигаше 44 метра дълбочина. Толкова... О, да... Само това. Знам, ще ви заинтригува – усмихва се докторът. – След знаменателно съновидение на направляващата разкопките Елисавета Логинова, наложи се спешна среща с Ванга. Пророчицата тогава строго ни смъмри:
„Как може?!... Боже-е, Боже!... Военни... Браво! Копаното се трупа над тунела... Оти, питам? Срутване ли сакате?!... Да разчистите! Бърже! Пострадали сакате?!...”
- Петричката пророчица системно ви насочваше?
Да , поверително предупреди: „Ке стигнете един капсул. Какво е съдържанието – консервирано. – Човек? Мумия?... Ванга тайнствено вдигна рамене с гримаса на почуда. – Не знаете дали капсулът е под налягане. Що ке чините с оня маймун, бре? – Ни маж, ни жена... Отвори ли се херметичнио капак, онова същество може да се съживи от въздуха. Що ке чините, питам, кога оно се пробуди и проговори?...” – Прорицателката шумно се засмя.
Как завърши мистериозната епопея? Какво ли не изписа пресата за Царичина, превърнала се в ония времена в свръхестествена реликва. Даде се наистина предсказаната жертва. При неясни обстоятелства загина Марина Наплатанова, дъщеря на участвалия в разкопките полковник професор Наплатанов. Непознати сили, тайнствени енергии ли се вмесиха? Нима предупрежденията на Слава и Ванга не бяха достатъчно категорични?



Тема Re: НЕЩО НОВО ОТ Христо Наневнови [re: бeзимeнeн]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 03:04



- Неочаквана развръзка. Всеки четвъртък войничетата изнасяха на гръб пръстта от тунела. Каква пръст – скала. Миньорски пистолет с мъка я пробиваше. Въпреки дълбочината, едва втора година бликна вода.
Спускайки се спираловидно, един ден стигнахме странно изографисана каменна колона. По онова време поддържахме постоянна радиовръзка с Генералния щаб на армията. Релейните станции този ден прегряха. Какво да правим?... Пред нас масивна зала. Там навярно ни чакаше въпросната капсула... (Докторът млъква.) Не, за това нямам право. Клетва съм дал.
- Каква бе дълбочината на изкопите преди края на проучването?
- 66 метра надолу по вертикала, близо 180 – по спирала.
- Загатнахте – колона с надпис. Лично сте я видели? Бихте лия описали?
- „...Неразбираеми знаци. Надявахме се на информация за „първия безполов човек на Земята”.
Когато споделих за колоната с леля Ванга, тя още по-шумно и звънко се разсмя: „Охо-о, що е време занапред... – Тръсна глава. – Ке биде разчетена. – И тихо допълни. – Она е история на човешкио род от първороднио син насам...”
(Незнайно защо, откак свят светува феноменалността предявява странни, трудно обясними предпочитания – компанията на необразованите. Дали защото родната наука все още с неоправдано невежество пренебрегва и потиска шестото сетиво?
Ванга и Слава – поредно доказателство за това. – И двете с начално образование, но с недостижим самороден потенциал. За заслугите си приживе получават признание в науката. Ванга – старши научен сътрудник ( с ранг професор ) към закрития „Институт по сугестология” в София. Слава – извън страната за доказани приноси в областта на ядрената физика – б.а.)
Съществуват космически програми – въздиша докторът, - но има и непреодолими прегради. Енергийни стопери. Мъдрост трябва и много, много търпение. Всичко с времето... Сякаш още чувам гласа на леля Слава: „Недейте! Рано е още, рано-о-о!...”
Как гледаше тя на Царичинската епопея? Какво ви съветваше?
- По онова време контактувахме повече с леля Ванга, отколкото с нея. Всеки е с мисия на тая Земя. Най-тежката на духовно зрящите. Слава предупреждаваше: „Не сме дорасли. Морално не сме готови за предстоящите открития.” Ванга по своему го потвърждаваше.
Тъй и стана. По тъжна ирония на съдбата.
Генералният щаб реагира светкавично. Първо – збрани изнасяне на пръстта от войници. Второ – с нея се заеха сигурни проверени хора, офицерите. Накрая, объркано, неадекватно след изненадалите го събития, Висшето командване нареди да се запечати и изолира входа на тунела. Тонове бетон се изляха. Мястото е недосегаемо. Засега. Навярно и с години занапред.
„...Защо бе всичко това? – Разсъждава със страст и романтика докторът, оцелял по щастливо стечение на обстоятелствата в рискованите проучвания на обект с кодово название „Слава”. – Част от военните, вече ги няма поради преклонната им възраст. От другите нищо няма да изкопчите. Само това ще споделя, а вие разсъдете. Открай време ни изкушава материалния подход към света. Да пипнем искаме, с очи да видим. Дълбините на Царичина не са извор на мистичени изживявания. Там е кодирано космично послание за еволюция та на разума. Доказва – не сме сами във вселената. Не сме и „проходили” още сред звездите. Дали, мисля, някога ще се случи...
От часа на разкопките течеше кодирана информация: „След три дни ще отворите...” Ще отворим какво? Очаквахме наистина работата да приключи за три дни. Две години не ни стигнаха.
Това е космическа програма. Думата „ден” може да означава столетие или хилядолетие.



Тема Re: НЕЩО НОВО ОТ Христо Наневнови [re: бeзимeнeн]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 03:05



...Пред нас се открои отвор с формата на арка. Зад нея – ясно оформен таван и стени. Узна се – съществува пряк вход – „врата към Вселената”. Опрели в нея, крачка не успяхме да пристъпим. За капсулата бе прекомерно рано. Така твърдеше и леля Слава. Можеше да стане страшно. Странното същество да оживее и...
...След двегодишно проучване входът на разкопките бе бетониран. Рано е още, рано... – Мълви като омагьосан докторът.
Внезапно, сякаш пробудил се от сън, тръсва глава:
- Думица повече не чакайте!
* * *
Призрачна мъглявост. Въпреки строгите мерки, в медийното пространство витаят какви ли не хипотези и мистификации за свръхсекретната операция.
Какво ново може да узнаем за една от енигмите в България след близо петнайсетгодишно мълчание? Ако в Америка не секва интересът към космическата катастрофа в пустинята край Розуел заради труповете на извънземни, с какво да се похвалим ние, освен със скромничката „царичинска дупка”? Отдали предимство на поредния „по-голям брат”...
Плетеница от мистерии. Подземния оазис чака разгадаване. Доверим ли се на откъслечните, телеграфично кратки, премерени като с аптекарски везни коментари на военните, толкова е секретен, сякаш не е съществувал.
Какво принуждава дисциплинираните служители на пагона да затулят „обекта” в непроницаемост? Възможно ли е Министерството на отбраната да „покрие” завинаги поразителните находки?
Отговорът – реакцията на уважаемото ведомство е обяснима единствено, ако се е докоснало до материя, за която няма обяснение
Нека обсъдим и други интригуващи факти. От първия ден на прецизно подготвената операция блокира багерът, дотогава технически изправен. Военните продължават работата саморъчно. Тогава настъпват загадъчни паранормални явления. Неиндентифицирани светлинни тела закръжават над селото. Има сведения за кацане на НЛО близо до него. Разтревожени от нечие невидимо присъствие, охраняващите обекта кучета раздразнено лаят.
(В една от следващите глави ще узнаем за сходните, както се очертават, дори закономерни реакции на домашните любимци на Слава Севрюкова при контакти с неведоми сили – б.а.)
По-късно достъпът неведнъж е възпиран от психоенергийни бариери (непробиваеми, блокиращи физическото проникване енергийни полета с неясен произход – б.а.). Ограниченията са не само върху хора и животни, а и върху изрядната дотогава техника, превърнала се без причина в безпомощна.
Доказателство за чужд разум или скъпоплатена измама? Сблъсъкът с непреодолимото провокира непредсказуем ответ. Шокирани от изживяното, след повече от двугодишно лутане из влажните подземни лабиринти, военните взимат най-мъдрото решение – спират проучвания, без да ги изведат докрай. И без публично обяснение.
Какви са енергийните стопери ?
От кого са заложени? Какво е отвъд тях ? – Съмненията ожиявават в призрачния страх от неизвестното, подхранвани от страстите на Егото. Извън тях отсъстват. Отсъстват и аргументирани отговори. Както и продължение. Разкопките практически са прекратени. Досега няма официален доклад на Министерството на отбраната за тях. За да се превърне Царичина в златна мина. На мистификациите.
Заплаха ли стъписа Военното министерство? Защо слага край на обещаваща небезрезултатна операция, извършвана, както се твърди, с „хирургическа точност” струваща на данъкоплатците 16 милиона лева? Логично е да се запитаме: автентична ли е „мъглявата епопея” или съмнителна игра на въображението на хора с болна фантазия?
Ако бяха такива, как са получили висше армейско образование? Не, дисциплинираните служители на пагона не са обзети от безумие и параноя. Не биха копали над две години за „Бог да прости”. Насочващите данни, по които започват работа, са надеждни. Откритията впечатляващи.



Тема Re: НЕЩО НОВО ОТ Христо Наневнови [re: бeзимeнeн]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 03:06



Водачите на експедицията твърдят: „Само след няколко метра щахме да стигнем до предсказаното безполово двуметрово същество. От входа на залата вече се процеждаше светлина. В тоз ден спряха разкопките.”
Съвършенно различно е мнението на геолозите, дали експертна оценка за прекратяване на работата: „Ако аварийно не бе прекратен изкопът, само няколко метра по-надолу щеше да бликне подземна река и да ги издави.”
Коя е истината? Не е ли права Слава Севрюкова: „Рано е още, рано...”
Вместо словесни еквилибристики, Министерството на отбраната потулва сензационните находки. И застива в мълчание. Реакция, аналогична с тази на НАСА за НЛО в пустинята край Розуел. Закономерна при срещи с необяснимото.
Коя е тъмната истина? Защо при поява на „съмнителни обекти” като по тревога преди всички нахлуват военните? И уж все нищо не разкриват, а след намесата им задължително се слага гриф: „Строго секретно!”?
Ни веднъж по време на разкопките няма срутване макар спираловидният проход да не е укрепен според изискванията на минно-геоложкото дело. Това, според участниците доказва, че тунелът, някога е бил прокопан в скалата, а военните само са го разчиствали.
Изваденото на бял свят в оня „ обречен квадрант” толкова ли е стратегическо безценно, та той е превърнат в недосегаем, а информацията – в дълбоко засекретена? Толкова ли е страшно, ако се окаже – не сме сами в Космоса? Ще се наруши ли националната и глобалната сигурност с признанието: Вселената е обитавана от многократно по-напреднали същества, оставили трайни следи? Нима е ужасяващо, че НЛО не кръжат единствено в Небето? А , може би, долу, в „подземната зала” се крие представител на човешкия генофонд, приведен в състояние „сомадхи” (привидна безжизненост)?
Истината – „царичинската епопея” е перфектно проведен, задълбочен изследователски акт. Ако бе фриволно хрумване, военните за нищо на света не биха хвърлили милиони левове, жива сила (част от нея пострада) и години упорит труд на вятъра. При категорични гаранции и изрядна техника, подготвени какво ще открият, те са го намерили. За да сотане трайно засекретено.
Завинаги?...
* * *
Царичина – уникална империя от подземни тайни. За първи път в историята на Българската армия военните участват в такава сензационна операция.
Неизбежни са въпросите:
Първо: каква е идентичността, произхода, предназначението на находките?
Второ: къде се съхраняват?
Трето: докога ще е ембаргото за изнасяне на непредубедена информация?
Четвърто: не се ли укриват доказателства за съществуване на ранни човешки образци на Земята? Или на по-съвършена от нашата проява на живот?
Пето: при среща с необяснимото, докога ще се отрича то?
Отговорите биха дали обяснение защо „обектът” е изолиран от общественото внимание в страната и по света. Защо камари бетон затулят устата на неудобната истина.
Едва ли скоро ще получим компетентни обяснения. Единственото, което представителите под пагон заявяват, е: „Без коментар!”
„Царичинската авантюра”, както се квалифицира неоправдано пренебрегвания в най-новата ни история акт, е сравнима с кутията на Пандора и разлетелите се от нея тайни. Документите, включително Дневникът на разкопките, касетофоните и стенографски записи на разговорите с Ванга и Слава след приключването й загадъчно изчезват.
Висшите военни магистрати като че нищичко не знаят за съдбата на скъпоплатения „проект”. Археолози и историци от своя страна академично, с насмешка квалифицират „дилетанските разкопки” за „дивотии” и „феномени на човешката глупост”. „Потайностите” в оня район се превръщат в обект на жълтите издания. За да звучат там пошло, каракатурно.
А по цял свят се работи сериозно по тези въпроси.
* * *
По-древни са нашите земи от знайното за тях. В недрата им се таят неразлистени мистерии.
Царичина, появила се от нищото, изчезна в нищото. Непроницаем сфинкс със затулена уста. Тайни от милиони лета под бетонен саркофаг. Усмирителна риза на вихрещи се страсти. Явление, запратено в бъдещето.
„Рано е още, рано...” – Не заглъхва предупреждението на Слава Севрюкова.



Тема Re:... отново аномалий!?нови [re: бeзимeнeн]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 17:56




Да там наистина има извор с ле4ебни ка4ества но е вътре в пещерите.Както и подземна река,без на4ало и краи.Легендата гласи 4е там е приспан и спи духат на коника.Които скоро ама много скоро ще баде сьбуден.Воените са стигнали до някаде в пещерата и по нататьк не са посмели.Експедицията е била савместна с руските воени.От тогава достапа е забранен.Под предлог 4е е питеина зона.Интересно,какво ли са открили след като по наватре в пещерата са турили още една желязна врата.Проходите слизат на около 2км.иполовина в недрата на планината.От това което се е знаело е 4е някои от тунелите стигат и до морето.До колкото сащо знам се стига до един определен етап кам недрата на пещерата и не можеш да продалжиш.Неистов страх те спохожда.Това е за сега




За мрежата от подземни тунели съм споменавал и преди,
акцентирал бях върху тези тунели които са от Ломският край,
минаващи под Дунава и засичани след това в околностите на Яж!?
За тунелите под Рупите тук в клуб Археология гледам,...
тишина и спокоиствие,... а те пък са засичани да излизат у гръчко?!


... нека се знае, те нещата се поизбистрят.



Тема Re:... отново аномалий!?нови [re: elak]  
Автор 6Oth (второкласник)
Публикувано26.12.07 19:17



Привет Вам!

Да спомена и да споделя явното,
пък хорските шушукания,
нека да почиват!

Ето на какво попаднах преди време:

страница ~134
заглавие на книгата ~ Убийството на Орфей
автор ~ Капка Георгиева

Любомир Левчев разказва за предание,
според което в Родопите има пещера,
която води директно до Египет.
Точно този подземен път използвал Орфей,
за да стигне до страната на пирамидите.


Бтв Репортерите,
правиха ли филм за Царичина,...
ахъ,... ако наберат смелост,
нека направят и за подземната система от
тунели под Татковината, ако им стиска!?

Извори има, требе само да поизбришат прахта малко...

Аз съм вече по - голям и да сричам вече знам...


Тема Re:... отново аномалий!?нови [re: 6Oth]  
Авторимпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано28.12.07 00:27



През 1970г. , в централният ни печат се появи съобщение, че в Родопите, сондьори са попаднали на огромна пещера. Толкова висока, че сондажната щанга се късала от собствената си тежест. По тази причина, размерите и не са точно определени. Същевременно на една голяма част от пещерите около с. Славейно, бяха направени бетонни тапи. През 1974г. в руското списание "НТ молодежи" ,беше побликувана класация на пещерите в света: най-дълга, най-дълбока,най-красива и т.н. За най-голяма ,беше посочена "Родопи"-България, като срещу показателят обем, беше поставена звездичка с обяснението, че още се проучва.



Тема В подкрепа на империалистнови [re: импepиaлиcт]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано19.01.08 22:24



През '94 г. на една среща на маса с предтсвители на "Горубсо", че са "напипали" мястото където евентуално е скрита "скинията" с парчето от христовия кръст в околностите на Кръстова гора - голяма пещера. В опитите ми да разбера нещо повече "разказвачът" много бързо изтрезня и стана безмълвен като камък... По добре... Злото се събужда в цялата ни земя и излиза вече на светло...смело и залива и най-затънтените места по земята ни и всичко се "осребрява" за най-тленното. Горко ни...Тази земя според Слава Севрюкова я губим до средата на този век...



Тема Re: В подкрепа на империалистнови [re: бeзимeнeн]  
Автор jorocar ()
Публикувано19.01.08 23:49



Здравейте ! Разкажете ми подробности по тази теория ако не ви е проблем .



Тема Re: В подкрепа на империалистнови [re: бeзимeнeн]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано20.01.08 20:41



Към края на седмицата за земята която ще загубим - по Слава Севрюкова и Петър Дънов. Може би Ви интересува друго ? Злото ? Или скинията под Кръстова гора ?...



Тема Re: В подкрепа на империалистнови [re: бeзимeнeн]  
Автор jorocar ()
Публикувано21.01.08 15:22



всичко това ми е доста интересно -нямам и идея дори какви са версиите по темата
затова проявявам голям интерес



Тема Нова версия ???нови [re: jorocar]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 21:23



Тези дни попаднах на едни "стари" броеве на в.Развитие" - издаван в гр.Севлиево. С изненада открих на страниците му едно журналистическо разследване на нова "екстрасензорна" секта действаща у нас от доста време. В него се споменава, че "манипулацията" на ГЩ на Българската армия е извършена от гуруто на тази секта, което е в страшно противоречие с казаното по въпроса от покойните вече леля Ванга и Слава Севрюкова. Каква ли е "целта" на подадената информация на това раследване ???

В последващите редове давам цитат от бр.8 на в."Развитие". Това не е целия материал. Публикацията има продължение в броеве 9 и 10. Обещават развитие и в бр. 11...

Оказа се, че в Севлиево от една седмица се разлепят обяви за курс за Алфа мислене с начало на курса - 5.02.2008 г.

Следва напечатаното в бр.8

Сред, „феномените”, които се нароиха след демократичните промени в страната, има и такъв, който притежава паранормални способности. Повечето от тях обаче бяха обявени за такива с цел облагодетелстване на определена група, която оформя пирамидата им. Преди известно време национална медия съобщи за религиозна общност, която забранява на хората да работят, а 3 годишните ми разследвания по проблема дават основание да твърдя, че феноменът е начело на секта, която отрича директния полов акт, а извършването му се осъществява по енергиен начин. Нарича се „сливане”.
Пренаселването на страната с тези „чудотворци” диктува този, който стои на върха на пирамидата и това е феноменът. В основата й са онези, които посещават курсовете за ясновидство, йога, медитация, духовно усъвършенстване и т.н., а в техните ръце са всички хора, които са загубили вяра в живота и традиционната медицина. Човекът на върха е ясновидец, владеещ източните методи за медитация, за енергийно вмешателство в съзнанието, „далечното разговаряне”, биоенерготерапията и телепатията, но е в сянка. За него никой нищо не знае. Вероятно е известен с друга самоличност. С тези средства на парапсихологията гуруто вербува онези, които се вливат в пирамидата и от които извлича финансова полза, защото един курс по ясновидство струва най-малко 500 лв, а за отваряне на енергийните центрове на главата (чакрите), посредством което се придобивали ясновидски способности, се плащало по 100. Последната информация ми беше съобщена от столичен журналист.
Вербуването на хора става бавно и търпеливо, с ясно изградена стратегия и най-вече с използване на метода „далечно говорене”. За осъществяването му, което е също като по телефона, феноменът проектира астралното си тяло в енергийното поле на жертвата. Това ставало чрез йогийски прийоми. Разстоянията в километри и в години за него не са проблем. Може да се проектира дори векове назад, както и в други населени места. Не се съобразява и с възрастта на хората. Издевателства и над деца. При такова вмешателство човек започва да усеща въртеливо движение на енергия най-често над главата си и бързо проникване на чужда мисъл. Това означава, че гуруто, прилага Силва метода, с който навлиза в мозъчното подкорие и извлича информацията, която му е необходима, или внушава на жертвата си какво да мисли, говори или да чувства, с което тя се превръща в маша в ръцете му. При скритото вмешателство човек дори не разбира, че е под влияние, а прави това, което му се „диктува”. За това казва, че задвижва жертвата си с „дистанционно”. При „далечното говорене” се чува глас като по телефона. Представя се за Бог или за светец. Разговорът с него не се долавя от останалите хора, но запознатите с енергийното вмешателство могат да разберат, когато то протича. Неслучайно много от екстрасенсите казват, че чуват гласа на Всевишния или на някой светец, което подсказва, че феноменът е обхванал твърде широк кръг от хора. Някои от тях упражняват и автоматично писане, което не е нищо друго освен приемане на мислите му. По този начин е била заблудена и част от щаба на Българската армия, която е участвала в мистерията „Царичина дупка”...

ЗНАМ ЧЕ ТОВА НЕ Е ЗА АРХЕОЛОГИЯ, но е свързано със случая Царичина.

Сред, „феномените”, които се нароиха след демократичните промени в страната, има и такъв, който притежава паранормални способности. Повечето от тях обаче бяха обявени за такива с цел облагодетелстване на определена група, която оформя пирамидата им. Преди известно време национална медия съобщи за религиозна общност, която забранява на хората да работят, а 3 годишните ми разследвания по проблема дават основание да твърдя, че феноменът е начело на секта, която отрича директния полов акт, а извършването му се осъществява по енергиен начин. Нарича се „сливане”.
Пренаселването на страната с тези „чудотворци” диктува този, който стои на върха на пирамидата и това е феноменът. В основата й са онези, които посещават курсовете за ясновидство, йога, медитация, духовно усъвършенстване и т.н., а в техните ръце са всички хора, които са загубили вяра в живота и традиционната медицина. Човекът на върха е ясновидец, владеещ източните методи за медитация, за енергийно вмешателство в съзнанието, „далечното разговаряне”, биоенерготерапията и телепатията, но е в сянка. За него никой нищо не знае. Вероятно е известен с друга самоличност. С тези средства на парапсихологията гуруто вербува онези, които се вливат в пирамидата и от които извлича финансова полза, защото един курс по ясновидство струва най-малко 500 лв, а за отваряне на енергийните центрове на главата (чакрите), посредством което се придобивали ясновидски способности, се плащало по 100. Последната информация ми беше съобщена от столичен журналист.
Вербуването на хора става бавно и търпеливо, с ясно изградена стратегия и най-вече с използване на метода „далечно говорене”. За осъществяването му, което е също като по телефона, феноменът проектира астралното си тяло в енергийното поле на жертвата. Това ставало чрез йогийски прийоми. Разстоянията в километри и в години за него не са проблем. Може да се проектира дори векове назад, както и в други населени места. Не се съобразява и с възрастта на хората. Издевателства и над деца. При такова вмешателство човек започва да усеща въртеливо движение на енергия най-често над главата си и бързо проникване на чужда мисъл. Това означава, че гуруто, прилага Силва метода, с който навлиза в мозъчното подкорие и извлича информацията, която му е необходима, или внушава на жертвата си какво да мисли, говори или да чувства, с което тя се превръща в маша в ръцете му. При скритото вмешателство човек дори не разбира, че е под влияние, а прави това, което му се „диктува”. За това казва, че задвижва жертвата си с „дистанционно”. При „далечното говорене” се чува глас като по телефона. Представя се за Бог или за светец. Разговорът с него не се долавя от останалите хора, но запознатите с енергийното вмешателство могат да разберат, когато то протича. Неслучайно много от екстрасенсите казват, че чуват гласа на Всевишния или на някой светец, което подсказва, че феноменът е обхванал твърде широк кръг от хора. Някои от тях упражняват и автоматично писане, което не е нищо друго освен приемане на мислите му. По този начин е била заблудена и част от щаба на Българската армия, която е участвала в мистерията „Царичина дупка”...



Тема Малко от казанато от Дънов и Севрюкованови [re: бeзимeнeн]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 21:37



В една от лекциите на Петър Дънов по повод опитите на България да си върне земите от Южна Тракия от Одринско до Солун включително той казва буквално, че това е безмислена кауза, защото ще дойде време и тази земя ще изчезне и бреговата ивица на Мраморно море ще се премести в полите на Родопите. Причина - не посочва двусмислено, но е ясно за специалиста - земетресение.

По-късно в трети том от биографията на Слава Севрюкова от Христо Нанев тя пресказва, че след време (20-30 години броени от 2000) България ще загуби тази част от земите вследствие на обявяване на автономия, като в Косово. Или ще се реализира част от плана за Ислямския полумесец на Балканите.
Това е. Подробностите са незначителни. Отделянето ще е безкръвно и много тежко прието от българското общество.



Тема Re: Малко от казанато от Дънов и Севрюкованови [re: бeзимeнeн]  
Автор areнтOO6 (колобър)
Публикувано29.02.08 11:24



По-късно в трети том от биографията на Слава Севрюкова от Христо Нанев тя пресказва, че след време (20-30 години броени от 2000) България ще загуби тази част от земите вследствие на обявяване на автономия, като в Косово. Или ще се реализира част от плана за Ислямския полумесец на Балканите.
Това е. Подробностите са незначителни. Отделянето ще е безкръвно и много тежко прието от българското общество.

То тва и баба може да го предскаже





Тема апостроф на агент 006нови [re: areнтOO6]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 17:41



Ние с Вас може да кажем много неща, но те не струват и пукната пара.
Виж казаното от Ванга, Слава Севрюкова, Петър Дънов е присъда без право на обжалване.
И не се пиши колобър защото наистина не си такъв.
За такава титла трябва много много да сме помъдряли и узнали.
Много сме далече от такова "наказание" и чест.



Тема Re: апостроф на агент 006нови [re: бeзимeнeн]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано11.03.08 14:12



ай престани с тия тъпизми. Боли ме фара к'во са казали тия, робе.



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re:Съобщение.нови [re: мapдyk]  
Автор 6Oth (третокласник)
Публикувано03.07.09 20:17



Понеже всеобщо мнение се налага в обществото,
че именно тук в Дир.Бг. най - много сме писали и инфо сме давали
по заплетени мистериозни случай от цялата Татковина,
а случаят Царичина се явява именно такъв.
реших тук да налея малко вода в мелницата на "нашата тема".

На българският книжен пазар излезе още една книга попълнение
като информация за мистерията Царичина.
Книгата се казва:
МУМИЯТА ОТ ЦАРИЧИНА
Разпростарнява се по реповете с вестниците като приложение от
поредица на вестник Стандарт озаглавена:
Големите Мистерий брой 5и


В нея има доста неща от това което сме писали и обсъждали и от части
от онова което сме си хортували на ушенце.
Заслужава си да я купите.
Цената и е символична само 3 гроша.
Какъв цитат да ви изтегля от нея?
Понеже се плю много по мой гръб от псевдо разбирачи,
които имаха за цел да внасят смут в редиците и да дезинформират обществото, ще спомена нещо свързано с пси разработките.
Аз един случай в София съм описъл, открил съм още един потулен,
чакам трети да излезе на светро и
1,2,3 и бетонирам едно от твърденията си.
Ето абзаца:
"...През 1987г. тогавъшният премиер - министър Рижков е одобрил програма за използване на пси-технологий в "народното стопанство", като е ставало дума за средства за управление на хората и дистанционно въздействие върху механизма на вземане на решение.В този период учените направили черните кутий по - компактни.През 1980 година констроирали малки генератори с микровълново излъчване, способно да изпраща в мозъка на човека команди, контролиращи неговото поведение.Това чудо на военната техника се нарича Импулсивно - Вълнови Миотрон..."

Това което съм ръчно набрал е пак много.
Отговорете си на въпроса сега защо хукнаха да се разоражават
от атома Великите сили?Нужен ли им е вече?

Глава: Вампирите от КГБ

Тя е само за напреднали.
Прочетете и изводите си направете.
Хубавото е, че с чужди ръце кестените от жаравата ще вадим.
Автора на обнародването е Любомир Старидолски.
Евала за смелостта да нарече нещата с истинските им имена.

Военният министър от онова време Димитър Лужнев 1991г. - 1992г.
споменава : - Пратихме тайните за Царичина в Израел.

И за словото има посветена глава:
...ПраБългарските букви - глаголицата с графиката си - съответстват и на точно определено съзвездие.Така старобългарският Ъ в глаголицата очертава координатите на Орион, от където идват ПраБългарите - най древната цивилизация на Земята.
Vencci* още ли се отказваш от Ъто?

При него случаят може да е като при Хто
и "Не споменавай напразно името Божие"


Повече няма да презентирам книгата.
Идете и си я купете,
до де не се е изчерпала по вестникарските бутки.

Доде време, до забравените стари дънери, да поникват нови филизи...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.