Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:36 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Гаврата край Видин  
АвторФpocти (Нерегистриран)
Публикувано15.01.04 14:06



Някой в течение ли е на това, което години наред се върши в с. Арчар до Видин?
С багери, трактори и тем подобни се унищожават огромни колочества култ. ценности трупани с векове - култови статуетки, идолчета, керамика, музайки, гробници и какви ли не още неща от траки, римляни и тн. Слой след слой целия обект, страхотно богат, е тотално разрушен. И никой нищо не казва за това!
В това село да отидеш на работа значи да нарамиш маталотърсача и да ходиш да копаеш. А каквото не се продава скъпо просто се изхвърля, ако не е изпочупено преди това....



Тема Re: Гаврата край Видиннови [re: Фpocти]  
Авторdomestic (Нерегистриран)
Публикувано16.01.04 13:44



Ti da ne si hodil tam da kopae6 4e znae6 kakvi ne6ta se namirat?



Тема Re: Гаврата край Видиннови [re: domestic]  
АвторФpocти (Нерегистриран)
Публикувано16.01.04 16:55



хаха много бих искала да отида, да видя какво има, но ще ме размажат иманярите. засега жени не съм чула да се подвизават по тези ниви...
но имам познати там и са ми казвали. аз понеже малко се занимавам с археология, любителски де, и са ми интересни всякакви артефакти, пък както ги описват тези са доста ценни.



Тема Re: Гаврата край Видиннови [re: Фpocти]  
АвторMinava6t (Нерегистриран)
Публикувано17.01.04 11:44



Разправят,че глада бил по страшен и от електричеството! И понеже няма жица за крадене,а и мангалите имат освен техните си кореми и по още 3-4 коремчета за хранене, та и за туй си копат - вадят си хляба с работа,която държавата им отказва,въпреки че правото им на труд уж е конституционно гарантирано.
Със здраве



Тема Re: Гаврата край Видиннови [re: Фpocти]  
АвторMинaл oт тaм (Нерегистриран)
Публикувано17.01.04 11:51



Никой няма да те размаже! Има и доста жени в изкопите.Вярно е че са малко чернички, а и в туй студено време даже и посиняват.Но както казваш и ти - това работят!



Тема Re: Гаврата край Видиннови [re: Minava6t]  
Авторblack_witch (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 04:30



predelno qsno e na vsi4ki v taq dyrjava kakvo stava s Raciaria i 4e bednite cigan4eta samo kopat a nqkoi dr pribira kakvoto ima tam, a otnosno tiq koito se intersuvat kakvo e imalo zashtoto edva li e ostanalo mnogo mogat da otvorqt 1 spisanie arheologiq ot predi mn godini i da pro4etat za mizernite razkopki koito sa praveni nqkoga
ne e neobhodimo da si kopal za da se dosetish kolko bogat material izliza ot stolicata na Kraibrejna Dakiq [puk i ne e prepory4itelno da se hodi tam bez ognestrelno oryjie, dokolkoto znam:}]



Тема Re: Гаврата край Видиннови [re: Фpocти]  
Автор eva_p (adder)
Публикувано30.01.04 05:01



Nqmam predstava ot kade ima6 tazi informatziq, ne
e vqrno, 4e kopaqt samo tzigani.ima i jeni beli, no sa
po-malko ot majete, za6toto rabotata e tejka fizi4eski. Nikoi
nqma da te razstrelq, ako otide6. Za bagerite e vqrno
pla6taha si na kmeta na seloto, no mislq, 4e sega kontrola se e
zasilil.

cogito ergo sum


Тема Re: Гаврата край Видиннови [re: domestic]  
АвторGOLEMlAT KOPA4 (Нерегистриран)
Публикувано02.03.04 14:03



EBETE SI MAIKATA I NIE SME HORA I NEI TRIABWA NE6TO DA KOPAEM



Тема Re: Гаврата край Видиннови [re: GOLEMlAT KOPA4]  
Авторcentaver (Нерегистриран)
Публикувано22.03.04 15:06



аз разбирам за какво говориш специално ти.всеки трябва да яде.Но исторята си е истора и като се унищожи няма кой да я върне назад.взимайте квото ви трябва макар че не се съгласявам с това по принцип ,но що поне квото не ви трябва не го оставите на архиологическия.
това поне не е лоша идея ,ако това което пича по горе каза е вярно.



Тема Re: Гаврата край Видиннови [re: Фpocти]  
Авторkeнтaвъp (Нерегистриран)
Публикувано22.03.04 15:10



сажалявам да чуя това.какво точно има там.Дай ми малко по пълна информация,но НАИСТИНА ПАЛНА И ТОчНА ИНФОРМАЦИЯ.
има ли нещо останало вече там и може ли все още поне нещо да се запази.ей такива редове като чета и ми се каса сърцето наистина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.