Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:43 24.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Няколко въпросанови  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано21.01.03 20:56



1. Какво знаете за валунните оръдия?
2. Какво знаете за палеолитното изкуство?
3. Кога са долните и горните граници на плейстоцена и на холоцена?
4. Що е то атрибутивен или атрибутен анализ за Бога!



Тема Re: Няколко въпросанови [re: Bиливap]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано21.01.03 22:10



И защо тези русизми? "Валунни" оръдия...
Па що те интересува това изкуство? то таково не е имало! Они са биле диви и примитивни ора, не са могле да дращат нищо из пещерите, а тиа работи сега са ги надраскале разни учени, та да има кво да изучават!
И да взимат паре за книгите, дето ги пишат!



Тема Re: Няколко въпроса [re: Black Wolf]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано22.01.03 09:22



Имам изпит в събота и тези въпроси от конспекта ги няма в учебника и сега търся информация за тях.
Ама аз не знам какво значи валунен. Ако знаех, че е руска дума, нямаше да я използвам .... не ги обичам руснаците.
Айде, кажи къде да намеря информация




Тема Za Valivarнови [re: Bиливap]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 02:46



Na tozi forum , nema drug po kvalifitsiran , ot Black Wolf.Az mislya , che shte si bude golem kusmet ne samo za tebe , student , no i za prostolyudieto , kato mene , ako " Kara Vukich ", iznese kratka lektsia po tazi tema.



Тема Вече по-сериознонови [re: Bиливap]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.01.03 13:00



1. Плейстоценът (от гр. "плейстос", най-обширен) е най-дългата епоха от Четвъртичния период. Започва 700 хил. и свършва 10 хил. години пр. н.е. Характеризира се с общо застудяване на климата и редуване на ледникови и междуледникови епохи.
Холоцен (от гр. "холос", цял) се нарича втората епоха от Четвъртичния период, който започва 10 хил. г. пр. н.е. и продължава до днес.

2. Валунни оръдия - терминът не съм го срещал! Валун на руски означава голям камък. Вероятно оръдия, материала за които е отбит от голямо каменно парче. Има галечни, направени от "галка" - дребен камък, чакъл.

3. Атрибутивен анализ би следвало да означава анализ на даден археологически обект според вида, разположението и функцията (явна или предполагаема) на находките. Т.е. според атрибуцията им!

4. Палеолитното изкуство - извинявай, но тук да се разкаже за него е немислимо!
Съществува т. нар. мобилно изкуство - фигури от кост, рог, камък и глина (статуйки) и гравюри върху кост и камъчета.
И монументално - рисунки и релефи в пещерите (главно там, но има и на открито). Естествено, ако е имало други произведения на изкуството (от кожа, пера, дърво и пр., те не са се запазили). Палеолитното изкуство говори за голямата наблюдателност, експресивност, фантазия и естетическо чувство на древните хора.



Тема Благодарянови [re: Black Wolf]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано23.01.03 13:10



Мисля, че това ще ми бъде достатъчно.
Валунни оръдия може би са каменните сечива разни ...
Хм, ще ти кажа как мина изпита в неделя.
Ако се сетиш още нещо - пиши.



Тема Re: Благодарянови [re: Bиливap]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано24.01.03 02:52



I az ,blagodarya mnogo. Black Wolf , kakto go observiram e goliam avtoritet v tezi neshta, a ne samo v tezi na prehistoriata , no ima si habero i ponatatashna istoria.Samo neznam da li publikuva nekade.



Тема Re: Няколко въпросанови [re: Bиливap]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано25.01.03 12:38



Имам 5 на изпита ... което е хубаво по принцип
А сега някой ще ми каже ли повече за chopper и chopper tool?



Тема Re: Няколко въпросанови [re: Bиливap]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано25.01.03 22:10



Виж, защо не вземеш да прочетеш някоя книжка?

Чоперите са вид каменни оръдия. Как да ти го обясня - то трябва да се покаже!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Няколко въпросанови [re: Black Wolf]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано26.01.03 20:22



Виж сега, драги ми черни вълко. Уча Психология, което по принцип няма много общи полета с Археологията. Имах един изпит и това беше. Пък на теста имаше и такива въпроси - едностранно валунно оръдие ли е чопър и двустранно валунно оръдие ли е чопър туул. Или са дялани камъни. Или не знам какво друго са.
Просто се ошашках, че нямам информация пък ще ходя на изпит. Да, може и да прочета някоя книжка по темата, ама това ще е в бъдещето някъде
А и тая бипедализация ме закопа ... аз писах, че е изправен стоеж. Женска логика, би - два, педал - крак, бипедализация - ходене на два крака.
Абе логика му е майката




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.