Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:09 12.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема Спирт  
Автор babaito13-233791 (мераклия)
Публикувано08.12.17 13:03



Познавам човек ,който смесва вода и спирт .Може ли да се каже, че пие водка ?



Тема Re: Спиртнови [re: babaito13-233791]  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано18.12.17 23:50



Един приятел така хвана бързо цироза и умря на 35 години.От пиене на спирт.



Тема Re: Спиртнови [re: babaito13-233791]  
Автор kamen75ognqnov@abv.bg (новак)
Публикувано12.04.19 00:20



Ти май не си чувал израза спиртни напитки? Поинтересувай се какво означава думата спирт!



Тема Re: Спиртнови [re: babaito13-233791]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано02.05.19 10:48



Приятеля ти е за клуба по зависими,анонимни алкохолици.И колкото по-бързо ти,или някой друг успее да го заведе там дори и само да послуша сбирка или две,толкова по-голям е шанса да почне да загрява че има проблем.
Аз съм зависим.Малко повече от година съм трезвен.Преди това имах почти 7 трезви години,които за жалост бяха напук,без да бъда част от АА,и уж работех сам по някакви стъпки които бях чул и понаучил след няколко месеца в АА през 2009 година.
Оказа се,че сам човек няма как да пребори алкохолизмът.Идва неминуемо момента в който си мислиш че вече си имунен,или може би занапред няма да е като преди.АА ме спаси буквално от развод,и последващи последици като клиники и евентуално детски служби в Норвегия.
Така че никакъв майтап няма със зависимостта.
Изобщо не е за подценяване.На 31 март направих година от последния път на РАЗПЕТИ ПЕТЪК когато пих.Датата е знакова,понеже точно на Великден се напих тайно,макар уж да не си бях взел алкохол.Преслушах бутилките на хората с които бях на една вила.
Хванаха ме нервите че ще е адски тъпо,скучно и пр.Понеже като трезвен съм коренно различен човек.Не умея да танцувам и да се веселя.Може би затова и навремето започнах да пия много.Понеже винаги бях плах и неуверен като трезвен.А уж вече бях в АА,от три месеца повторно,след нова година на 2018.
Три пъти се дъних за три месеца,последното беше на разпети петък.Всъщност на страстния четвъртък се напих,а разпети петък сутринта беше най-ужасния,тягостен и срамен ден в живота ми.
Когато се чуствах все едно бях предал Бог,Христос,семейството си и себе си.
От тогава съм трезвен.
Ходя когато мога на сбирки,признавам че не работя много упорито с програмата.Все още съм доста емоционално дебалансиран.Доста тежки неща преживях за една година.На сина ми откриха нещо в главата,още не се знае какво е,бучка или петно в близост до малкия мозък.Самият аз съм болен от нови болести,високо кръвно,проблеми с бъбреци и далак.Вследствие на стреса с безработица и временни заетости.
Но знам-НАЙ-ВАЖНОТО Е ДНЕС ДА ОСТАНА ТРЕЗВЕН.И да се моля Бог да ми помага да преодолявам трудностите спрямо неговата воля.
Не искам никога да го играя големия шеф занапред в живота,понеже егоизмът ми преди беше доста голям.На моменти чудовищен.
В допълнение,целия свят ми беше виновен за лошия живот и неуспехите.
Второ,ако ли не и трето поколение алкохолик съм.Баща ми умря от пиене.
Така и никога не призна пред себе си че има проблем.
Аз го направих.Понеже искам да променя всичко в рода.
С мен да свършат пияниците в рода и алкохолиците,ако е рекъл Бог.
Аз днес съм отговорен.Пред себе си и другите,да съм трезвен,спокоен доколкото е възможно това,да търся божия дух и помощ..открих Бог в АА клуба.Аз който цял живот съм слушал екстремни метъл групи,сатанински такива..дори.
Днес интересите ми са доста по-различни.
Искам всеки ден само да се будя здрав и спокоен и трезвен.


В АА казваме-РАБОТИ,АКО РАБОТИШ!
Така че всеки сам е отговорен за трезвенноста си!
И нека бъде неговата воля!


It, s work.. If you work it!

Редактирано от Silence is the answer на 02.05.19 10:53.



Тема Re: Спиртнови [re: babaito13-233791]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано02.05.19 11:01



Малко мъдрости от АА клуба-

Патката лебед не става.Няма как един зависим да успее да контролира пиенето си.

По-добре анонимен алкохолик,отколкото известен пияница!

Ако дадеш своята малка често грешна човешка воля в ръцете на Бог,има шанс тя да отиде от ръцете на идиот в правилните ръце.



It, s work.. If you work it!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.