Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:33 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпрос  
Автор aalfredo (непознат )
Публикувано27.07.17 11:31



Здравейте,
Аз съм трезвен алкохолик. За последно пих алкохол на 5 март 2011 година. Чуствам се добре психически и физически.
Интересуваме следният казус. От известно време се настройвам психически да откажа цигарите. Пуша около 20-25 цигари на ден. Пробвал съм много пъте да ги намалям, но не се получава. Или трябва да ги спра на 100 процента или да си пуша. Среден вариант няма. Въпросът ми е дали ако ги спра, липсата на цигари (никотин) би ме провокирало да посегна към чашката.
Моля колеги, които имат опит или някакви наблюдения да споделят.



Тема Re: Въпроснови [re: aalfredo]  
Автор stoilkov (непознат )
Публикувано28.07.17 11:03



Здравей,
Аз дълги години се опитвах да намалявам или да спирам и алкохола и цигарите, и заедно и поотделно.Доста пъти се провалях,но успях поне да науча от тези провали,че не мога да контролирам употребата, нито на едното, нито на другото. Преди повече от три години ги спрях едновременно,и оттогава до ден днешен не съм нито пил,нито палил цигара.Познавам доста възстановяващи се алкохолици и наркозависими,някои от тях спряха да пушат и виждам,че това им се отразява доста добре.Не съм чувал някой да се е пробил, защото се е опитвал да спре цигарите.На мен лично много ми помогна книгата на Алън Кар " Вече не пуша".Пожелавам ти успех,ако имаш нужда от помощ или подкрепа съм насреща.



Тема Re: Въпроснови [re: aalfredo]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано30.07.17 14:04



Здравей.Преминах през всичко това.Не пуша от много години.
Но..напоследък от няколко месеца насам прекратих и над 6 години трезвенност.
Много добре си знам че при алкохолиците кобтролирано пиене няма.Подхлъзнах се уж за пред компания че по няколко бири или питиета няма да ме съборят.
Оказа се че греша.Снощи се изтървах и се напих доста,с приятели се видяхме на гости в къщи.
Случи се и инцидентно да изпуша няколко цигари покрай концерти в полупияно състояние.
Моят съвет е-ОТ КАКВОТО СИ УСПЯЛ ДА СЕ ОТЪРВЕШ,НЕ ПОСЯГАЙ КЪМ НЕГО ОТНОВО.
Не съм пропушил ,но за съжаление пропих пак.
Днес поставям точката на глупавите и безсмислени опити да кобтролирам нещо над което нямам никаква власт.
Аз успях последователно да спра навремето през 2010 и пиенето,после и цигарите.
Знам че живот с алкохол няма.
В момента и жена ми ми е обидена,почти не помня че съм повръщал през ноща и съм се излагал.
Така че,това е края на моите опити да докосвам изобщо алкохол.
Ще трябва да се науча да се веселя без алкохол и да се социализирам без да пия.
да съм ти помогнал с мнението си.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Въпроснови [re: aalfredo]  
Автор babaito13-233791 (непознат )
Публикувано02.08.17 16:02



Успех в борбата с катрана !



Тема Re: Въпроснови [re: babaito13-233791]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано25.08.17 11:16



А, това много ми хареса! (Успех в борбата с катрана !)
ТОЧНО казано!!

Catch 22, най-хубавият успех нас вета ти желая!
Кошмарно е да затъваш отново в зависимост (след като си излезнал веднъж от дупката), защото всяко ново затъване ... е по-дълбоко от предишното! (по мое мнение) и е по-по-трудно отказването!
Но НЕ и невъзможно! : )

Аз имам опит с отказването на цигарите. Бях много зависима от тях. Пуших по над кутия на ден, което си е много, особено за жена ... Спирала съм ги с бременностите и докато кърмех, после имам едно 10-годишно спиране ... в момент на емоционален стрес (и някакви нови цигари пред мен ... пропуших отново!).


Отказах ги когато вече бях загубила надежда, че за мене е възможно!
И да - книгата на Алън Кар МНОГО ми помогна!
Има я безплатно в нета поне на 2 места, но и на хартия си заслужава - на цената на 3 кутии с отрова е обикновено! : )

Гледам понякога по улиците край разни важни институции жени как пушат цигари. Грозно ми е! А знам, че и аз съм била така ... Най-вече се питам (в себе си) "Те не осъзнават ли, че си вредят!? Че си дават парите за отрова!!?.. Уж умни жени ..."
И това си го мисли човек, който е бил яко зависим от цигарите!! : ))
Та всичко е възможно!
Включително и от това да се отървеш от (още) един капан без да влизаш в стар!
Най-важното е - да искаш - и да се бориш със страха си смело!
(Поне според мен е така!)
И ... както казват (така ли казвате?) в АА - нека твоята Висша сила да ти помага! : )
(щото това е много важно според мен!)
: )



Тема Re: Въпроснови [re: ray_of_light_]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано26.08.17 01:47



Благодаря.
Ще взема под внимание думите ти.
Майтап със зависимостите няма.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Въпроснови [re: stoilkov]  
Автор aalfredo (непознат )
Публикувано09.10.17 10:20



Здравей
ползваш ли Скайп?



Тема Re: Въпроснови [re: aalfredo]  
Автор stoilkov (непознат )
Публикувано11.10.17 08:49



Здравей.Не ползвам скайп.Написах ти лично съобщение с моите контакти.Поздрави!



Тема Re: Въпроснови [re: stoilkov]  
Автор mina68 ()
Публикувано25.10.17 01:40



Аз отказах 2010 алкохола, а 2011 и цигарите. С Алан Кар.
Смятам, че има голям риск да паднеш пак в капана на цар Алкохол.
Бъди подготвен да минеш през ада.
Обезателно си купи книгата на Алан Кар. Без нея сигурно нямаш шанс, а освен това тя ще ти помогне да затвърдиш отказването от алкохола.
Отдавна не бях влизала тук.
Съжалявам за тези, които са се върнали към чашката. Благодаря им, че споделят, за да сме будни и нащрек, да се пазим от първата чашка.

Успех с отказването!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.