Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:04 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Заблудите на алко-болните  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано23.07.16 01:04



Чета ви темите и напъните към психолози,контролирано пиене,хапчета,врътки и чалъми да напаснете това или онова..и ми става искренно жал.
Това лято пих Радлери,и то доста.
С бъз и лимон..понеже ми харесва вкуса.
Щом ми се замаяше главата и му удрях едно спане час,два във жегите.
Нито веднъж не се изтървах да се напия.
С което се гордея все пак.
Понеже съм алкохолик.Знаех че радлера е максимума който.мога да си позволя.
Никаква нормална бира,или по-твърдо.
Като че ли за миг се прокрадна носталгия..по хубавото предишно време и кръчмите..ама..дотам
Бих си шамар..два ..буквално,щом си го помислих.
Нямам илюзии че мога да контролирам пиенето си.
В момента в който усетих жажда за още алкохол...пих до края на отпуската само айряни и коли.
Понеже знам от какъв ад се спасих.
Повярвайте ми..когато преминете катарзиса и станете добри приятели на самите себе си..ще намерите нещо повече.
Ще откриете че имате волята.



Тема Re: Заблудите на алко-болнитенови [re: finntroll73]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано23.07.16 01:09



Не искам никого в нищо да убеждавам,просто споделих мнение и преживяване.
За всеки неговия път си е най-правилен.
Който иска АА срещи..ок.
За мен бяха скучни,натоварващи психиката ми и донякъде доста сухини еднообрсзни.
АА много ми помогнаха в началото.
За да открия каква огромна вътрешна сила имам.
И да успея сам след това да не пия .
Успех ви желая.
И стойте далеч от тежки лекарства против алкохолизъм и депресии.
Има и други начини.
Вътрешно споделяне към себе си,и вътрешен диалог.



Тема Re: Заблудите на алко-болнитенови [re: finntroll73]  
Автор stasi123 (непознат )
Публикувано11.08.16 20:14



Най-много се страхувам да не попадна в лудница заради сух алкохолизъм, от който така и няма да знам, че страдам. Полудява се съвсем наистина. Имам опит с това, три години със стояла суха и не съм осъзнавала, че съм с налудничаво мислене и съм сътворила една купчина щуротии и пакости. Изобщо не ги забелязах. Мислех, че имам много силна воля и никога повече в живота си няма да пия, защото ясно си давах сметка какво ми причинява пиенето и как ми отнема нещата от живота, към които бях привързана. Страшна самозаблуда, че сама мога да се оправя и даже съм се вече оправила, щото животът ми не беше лош. Лудо Ленче по цялата глава





Тема Re: Заблудите на алко-болнитенови [re: stasi123]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано11.08.16 21:48



Сухия алкохолизъм си е болест да,много ги сътворих и аз.
Но открих себе си най-накрая.Какво искам,какво не искам в живота си.
И работя по това да променя всичко на съвсем друго ниво.





Тема Re: Заблудите на алко-болнитенови [re: finntroll73]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано06.09.16 00:47



Човече, ... ти познаваш ли пиян, който да каже, че е пиян?
Да си признае?
Аз май не ... винаги казват "Аз не съм пиян! Гледай сега каква лястовичка ще направя" (на един крак с разперени ръце..)
Винаги.

И никога - "ох, абе напих се" (докато още им се пие).
И ти така - като тях. Абе никой те не пита нищо - ама ти викаш ли, викаш "Пия адлер сам и не се напивам. Ура!" ....


Не е добре това.

Благодаря много
и искрено
на stasi123 дето ти говори за нейния сух алкохолизъм.

10 години съм го търпяла това!!!
Знаеш ли какво е!?
Да търпиш психично болен алкохолик
който смята
че нищо му няма
и е тръгнал да тръби из форумите за това
оти не му достига фнивманието може би на егоцентричната му личност?

Не те познавам, но не вярвам да греша в това!
...........
В предната тема исках да ти кажа ...... преглед при психиатър. Но ... и аз се страхувам от лекарства, към което се привиква.
(Особено от човек, склонен към зависимости)

Виж, не очаквам да променя мнението ти!
Човек обикновено е склонен да защитава дори и грешките си
като нещо правилно ...
и (си) изнамира доводи.
За каквото си иска.

Чете и вижда каквото му е угодно.
Едва ли за първи път ти казват това за сухия алкохолизъм.
Интересно ми е какво мисли жена ти по въпроса,
не ти.
...

Майка ти би искала да си здрав,
така че отиди при който може да те оздрави
без
да се самозаблуждаваш ти!

Защото наистина само себе си заблуждаваш с това!
....

Тъжно ми е! Бих искала .... да ти просветне
и да се смириш
и изцелиш!




Тема Re: Заблудите на алко-болнитенови [re: ray_of_light_]  
Автор July_ ()
Публикувано06.09.16 13:25



Фред: “Бях силно впечатлен от това, което ми разказахте за алкохолизма и искрено вярвах, че в никакъв случай няма да посегна към алкохола отново. Оценявах идеите ви за трудно доловимо безумие, което предшествува първата чаша, но бях уверен, че след всичко, което бях научил, това не можеше да се случи с мен. Мислех си, че заболяването ми не е толкова напреднало, колкото при повечето от вас, че успешно се бях справял с другите си лични проблеми и че следователно щях да успея там, където вие се бяхте провалили. Чувствах, че имам пълното право да бъда уверен в себе си, че само трябва да упражнявам силата на волята си и да бъда предпазлив.

С такова настроение продължих работата си и за известно време всичко вървеше добре. Не ми беше трудно да отказвам напитките и започнах да се чудя дали не усложнявам прекалено много някои прости неща. Един ден отидох до Вашингтон, за да представя някои счетоводни документи пред едно държавно учреждение. През този период на въздържание вече бях излизал извън града, така че в това нямаше нищо ново. Физически се чувствах отлично. Нямах никакви сериозни проблеми или тревоги. Работата ми вървеше добре, бях доволен и знаех, че и партньорите ми ще бъдат доволни. Беше в края на един чудесен ден, без нито едно облаче на хоризонта.

Върнах се в хотела и спокойно се облякох за вечеря. Когато влязох в ресторанта, си помислих, че няма да е зле да изпия два коктейла с вечерята. Това бе всичко. Нищо повече. Поръчах един коктейл и вечеря. След това поръчах още един коктейл. След вечеря реших да се разходя. Когато се върнах в хотела, си помислих, че няма да е зле да изпия едно уиски със сода преди лягане, след което влязох в барчето и си поръчах едно. Спомням си, че през ноща изпих още няколко, а на сутринта още много уискита. Смътно си спомням, че се качих в самолет за Ню Йорк и че на летището вместо жена си намерих един дружелюбен шофьор на такси. Шофьорът ме съпровождаше няколко дни. Почти нищо не си спомням за това къде съм бил, какво съм говорил и правил. След това дойде болницата с непоносимите душевни и физически страдания.

Веднага след като си възвърнах способността да мисля, внимателно преразгледах поведението си през онази вечер във Вашингтон. Не само че не бях предпазлив, но въобще не се бях съпротивлявал срещу първата чаша. Този път въобще не бях мислил за последствията. Бях започнал да пия толкова безгрижно, като че ли коктейлите бяха лимонада. Сега си спомних какво ми бяха казали моите приятели алкохолици, как те предрекоха, че ако притежавам мисленето на алкохолик, щеше да дойде времето и мястото и аз щях да започна да пия отново. Те бяха казали, че въпреки че съм си изградил защита, един ден тя щеше да рухне пред някое дребно оправдание, за да си пийна. Е добре, точно това се случи и дори нещо повече, защото въобще и през ум не ми минаха нещата, които бях научил за алкохолизма. От този момент знаех, че притежавам начина на мислене на алкохолик. Видях, че силата на волята и самопознаването не могат да ми помогнат при тези странни умствени бели петна. Дотогава не бях в състояние да разбера хората, които казваха, че някакъв проблем ги е победил напълно. Сега вече знаех. Това беше смазващ удар.

Двама от членовете на “Анонимни алкохолици” дойдоха да ме видят. Те се ухилиха, което много-много не ми хареса, а след това ме попитаха дали сега мисля, че съм алкохолик и дали признавам своето поражение. Трябваше да се съглася и с двете неща. Те ме затрупаха с купища доказателства за това, че психиката на алкохолика, каквато бях проявил във Вашингтон, е израз на едно безнадеждно състояние. Те цитираха десетки подобни случаи от собствения си опит. Това разруши последните остатъци от моята надежда, че мога сам да се справя с проблема.

След това те начертаха духовния отговор на проблема и програмата за действие, която стотици от тях бяха приложили успешно..."
Анонимни алкохолици, Още за алкохолизма



Тема Re: Заблудите на алко-болнитенови [re: July_]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано06.09.16 19:34



подобни са всички -"холици" -

сладкохолици,
хазартно зависими,
тютюнджии и пр.

Каквото се сетите още!





Тема Re: Заблудите на алко-болнитенови [re: ray_of_light_]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано08.09.16 02:06



За съжаление,освен с АА групата с друг не мога да говоря.
Понеже в Норвегия и стените имат уши..и по презумция си виновен..щом си зависим и най-вече чужденец
Всяко едно потърсване на психиатър се докладва на детските.
Особенно за алкокохолизъм или наркомания.
Затова се боря сам.
Само АА срещите могат да ми помогнат,никаквимпсихолози.
Никога.
Имам дете.

Can say you what you want to hear,but i will not be agree with you!


Тема Re: Заблудите на алко-болнитенови [re: July_]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано08.09.16 02:08



Аз не пия и не докосвам изобщо алкохол.

Can say you what you want to hear,but i will not be agree with you!


Тема Re: Заблудите на алко-болнитенови [re: Finntroll73]  
Автор July_ ()
Публикувано08.09.16 18:14



Фред: "Това разруши последните остатъци от моята надежда, че мога сам да се справя с проблема.

След това те начертаха духовния отговор на проблема и програмата за действие, която стотици от тях бяха приложили успешно..."
Анонимни алкохолици, Още за алкохолизма




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.