Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:58 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Ами папуняка просто си е папуняк..нови [re: finntroll73]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано25.12.15 08:05



Здравей,финтроле.

Постоянно чета какво се пише в Дира,тъй като това,което се споделя наистина е полезно по някакъв начин лично за мен.
Без да го приемаш като обида искам да ти споделя една приказка за папуняка.


/Това за протокола е една птичка,която когато почне да мъти в гнездото отделя някакви доста гадни миризми,с които прогонва далече неприятелите си./

Та относно папуняка.
Папуняка постоянно си менял гнездото,защото все му миришело,но по едно време се усетил и като си наврял главата между краката разбрал,че не гнездото,а просто задника му миришел.....

Няма отново да повтарям колко съм пил,как съм го правил,"колко смотан е света,как е пълно с луди и простаци около мен,"бла,бла,бла...
Днес и сега вече не си сменям гнездата,както постоянно съм правел допреди Анонимни Алкохолици,където открих своята трезвеност и нов Живот,за който не бях и предполагал да съществува.На работата си,където съм в момента е пълно с луди,около мен постоянно работя в тотална лудница/не само на думи/,но благодарение на Бог/ както Го разбирам/ успявам ден по ден да се справям въпреки честите в началото мисли " да си сменя пак гнездото,защото отново е ама много,мноооооооооооого осрано"

Та това е,което наистина работи,което работи не само за мен,а за милиони трезви алкохолици по света,които се радваме на Свободата да бъдем себе си и да не се налага постоянно да бягаме като папуняци от гнездо на гнездо...

А ако приемаш предложения,защо не опиташ вместо да се чекнеш по йоги,тн. и тн. просто да отидеш в АА,да си потърсиш спонсор по програмата на АА и да достигнеш такава Свобода,за която дори и не си и предполагал?.....................................................

А иначе Честито Рождество Христово на всички,които пишат и четат тук днес, и сега!
Бъдете живи,здрави,трезви и истински Щастливи!


Бъди себе си.

Тема Re: Ами папуняка просто си е папуняк..нови [re: stefko_aa]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано25.12.15 09:55



Разбрах намека.
Ще намеря време да отида.



Тема Re: Ами папуняка просто си е папуняк..нови [re: finntroll73]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано25.12.15 10:13







Тема Re: Ами папуняка просто си е папуняк..нови [re: stefko_aa]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано25.12.15 10:16







Тема Re: Ами папуняка просто си е папуняк..нови [re: finntroll73]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано25.12.15 21:43



Честито Рождество Христово!



"Слава във висините Богу, и на земята мир, между човеците благоволение!" (Лука 2:14)

*

Макар че знам че то нищо не лекува.

Как беше - "Действа, ако действаш!"

*

И най-вече че не съм човек като тях .

И аз често така си мисля за себе си!.. : ) Обаче ... какво четем в Най-Голямата Книга:

http://www.pravoslavieto.com/bible/nz/luk.htm#18

9. Също и на ония, които бяха убедени в себе си, че са праведни, и презираха другите, каза следната притча:
10. двама човека влязоха в храма да се помолят: единият фарисеин, а другият митар.
11. Фарисеинът, като застана, молеше се в себе си тъй: Боже, благодаря Ти, че не съм като другите човеци, грабители, неправедници, прелюбодейци, или като тоя митар:
12. постя два пъти в седмица, давам десятък от всичко, що придобивам.
13. А митарят, като стоеше надалеч, не смееше дори да подигне очи към небето; но удряше се в гърди и казваше: Боже, бъди милостив към мене грешника!
14. Казвам ви, че тоя отиде у дома си оправдан повече, отколкото оня; понеже всеки, който превъзнася себе си, ще бъде унизен; а който се смирява, ще бъде въздигнат.

Дълга тема. Но може да се замисли човек!



Тема Re: Няма общо..шефове комарджии!Все пак зависимост!нови [re: finntroll73]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано26.12.15 15:38



Забравих най-важното!! - Преди време - 10 години не пуших. Докато не запалих веднъж - видях много оригинални цигари, които дотогава не бях виждала, бях афектирана и ... години после не можах да ги спра.

Думите ти звучат така: "Само веднъж ще скоча в капана/ в пропастта/ в ада"....
Как мислиш, че ще е излизането?
Освен това - защо награда да е алкохола?
Майка ми никога не пиеше. Не желаеше просто. И много, много хора са като нея.
Детето ти и жена ти как биха погледнали на твоята "награда" и на възможните последствия от нея!?


.....................

Правя го може би защото все още не мога да се отърва от фикс идеята че няма как да мога да имам тотален контрол.



Имам можр би мания,да се опитвам да променя хората към по-добро.


"Ако искаш да промениш света, първо промени себе си."

по темата.

Но то ако те са боклуци,то няма как да стане.

“Аз виждам само добрите качества у хората. Тъй като самият аз не съм безупречен, не бих си позволил да изпитвам недостатъците на другите.”



Тема Re: Няма общо..шефове комарджии!Все пак зависимост!нови [re: ray_of_light_]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано26.12.15 20:12



Честита Коледа!

Аз имам същият опит с цигарите и досега пиша.
Всеки следващ път е много по-тежък от предходния. Затова не мисля и да пробвам.
Мисля, че моето съм си го взела.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Няма общо..шефове комарджии!Все пак зависимост!нови [re: ALONE911]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано26.12.15 21:36



Честито Рождество Христово!



Не разбрах - какво пишеш?

Наистина, всеки следваш път е много по-трудно да се откажеш. Изпитах го и затова знам. Преди това си мислех, че щом веднъж си успял после ще е по-лесно. Не е. Обратното е.



Тема Re: Няма общо..шефове комарджии!Все пак зависимост!нови [re: ray_of_light_]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано26.12.15 22:13



Пуша!
Тоалетът ми поправя автоматично и не винаги успявам да го забележа.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Няма общо..шефове комарджии!Все пак зависимост!нови [re: ALONE911]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано26.12.15 23:32



Таблета, разбрах!



1001-ви път може да е, ама да препоръчам пак - Великолепната книга на Алън Кар "Не пуша вече" (или лесният начин да откажем цигарите).
Много е добра.
И двата пъти като ги спирах я четох (и се молих).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.