Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:21 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема В България алкохолиците са белязани.нови  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано28.11.15 11:55





”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн

Редактирано от ALONE911 на 28.11.15 11:57.



Тема Благодарен съм,че съм алкохолик...нови [re: ALONE911]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано28.11.15 18:02



Никога допреди Анонимни Алкохолици не съм си помислял,че мога да живея без да пия,а освен това да се радвам на всичко без да ми се налага да го правя. Но не това е най-важното за мене днес и сега,а това,че мога да живея без дори да си мисля за това дали съм алкохолик,алкохолно зависим,прокълнат,белязан,наказан и тн и тн. Преди това,факта че съм алкохолик беше напълно достатъчно оправдание пред мен и пред хората,които най-много съм обичал за това да пия на воля,тъй като наистина нямах никакъв изход от този АД,където живях почти 30 години.
Кой,какво мисли,какво приказва,какво знае или не знае за болестта,ми,за лечението на алкохолизма,за това какво трябва или не трябва днес и сега, въобще не ме интересува,тъй като най-накрая Бог ми показа Изхода към Живот,където вече не ми е необходимо да обяснявам каквото и да е на когото и да е,а просто да си живия на воля без постоянно да мисля как и не кого да угодя за каквото и да е.
Иначе нещата са доста прости за мене-никой и нищо допреди Анонимни Алкохолици не успя да ме накара да спра да пия,да живея без да пия,но най-вече да се радвам на живота си без алкохол и то така,както никога до преди не бих могъл и да си представя,че мога да го направя.Ако беше само това да не пия и да стоя изкривен като бастун с идеята,че "СЪМ ТРЕЗВЕН"-сори,не искам дори и да чувам за такава извратена форма на трезвеност,като дори ни бих го нарекъл трезвеност, а просто алкохолизъм на сухо.



И както често пъти съм споделял,и както го виждам около себе си-това с непиенето и стоенето на сухо е много ама много по-лошо дори от самото наливане до безумие,тъй като когато си пиех просто си бягах от живота,а като се остави алкохола настрана,тогава лъсва истинската същност на болестта. И също така,както доста пъти си споделяме когато се махне алкохола ,който е в бутилките си остава болестта ни,която ни е в главите лечението на която за мен и милиони други като мен е било и си остава единствено програмата за възстановяване от алкохолизма намираща се в нашата книга Анонимни Алкохолици и никъде другаде по света...
А иначе всеки си има правото да си прави каквото си иска,с когото си иска и това също така е една от големите Свободи в АА -да оставиш всеки да си прави каквото си иска,тъй като това ама въобще не е моя работа.

Благодарен съм на Бог за Анонимни Алкохолици и за тази Свобода,за която дори не бях и мечтал преди време.

Бъдете здрави и трезви,и се радвайте на всеки ден-само за днес...

Бъди себе си.

Тема Re: Благодарен съм,че съм алкохолик...нови [re: stefko_aa]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано28.11.15 18:25



Уважаеми Стефко,
тези цветове ми дразнят на очите, чисто технически и ми правят текста трудно читаем.



За това те моля, ако приемеш - когато искаш да отбележиш част от текста потъмни го - с Bold или го отличи чрез Italic за да се чете по-удобно,
ненатрапливо за очите.
Може би не всички имат такъв проблем и на някои не им пречи и не ги дразни, но мен ми натоварва очите и реших да си го кажа. :)

Защото може и за други хора да е така, а съм сигурна, че това, което пишеш е важно и ценно за много хора.



Тема Re: Благодарен съм,че съм алкохолик...нови [re: stefko_aa]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано28.11.15 18:36



Може ли с по-малко патос да обясниш какво мислиш?
Не само за себе си, а и за другите.
Аз чета и без синьо и червено, но ако поговориш малко по ежедневно ще ти бъда много благодарна.
Имам усещането, че не живеете, а съществувате в друг свят.
Заобикалящия свят - добър или лош - винаги е бил моя свят.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Благодарен съм,че съм алкохолик...нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано28.11.15 18:49



За статията -мисля, че е добра.
Както и да гледаме отношението на хората и обществото е точно такова. Ако има хора които приемат, че това е заболяване, то определено по причини на болния и то по негова воля.
Последствията за алкохолик от изолация са известни. Животът с тези хора е меко казано нежелателен.
Да очакваме от държавата е най малко смешно. Виж, да очакват, че лекари, психолози и социални ще имат работа и увеличат заплатата си е друго.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Благодарен съм,че съм алкохолик... [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано28.11.15 18:59



Мисля, че комплексният подход ще свърши работа.
АА е последно когато за много е късно или поне за семейството на тези хора.
Аз съм на мнение, че всички трябва да работят съвместно и не споделям мисълта, че ”спасяването на давещия се е задача на самия давещия се.”

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: В България алкохолиците са белязани.нови [re: ALONE911]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано28.11.15 19:16



И още едно

на доктора.


Редактирано от ray_of_light_ на 28.11.15 19:17.



Тема Re: В България алкохолиците са белязани.нови [re: ray_of_light_]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано28.11.15 19:48



Твоето мнение какво е?

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: В България алкохолиците са белязани.нови [re: ALONE911]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано28.11.15 20:22



Още едно интервю на д-p Ивaн Дoбpинoв по темата - "У нac нямa cиcтeмa зa лeчeниe нa пaциeнти c aлкoхoлнa зaвиcимocт". Не знам как да обясня повече.





Тема Няма база за сравнение..нови [re: ALONE911]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано29.11.15 06:03



Никога преди да изтрезнея и да заживея новия Живот чрез Анонимни Алкохолици не съм и предполагал колко трудно е въобще да се живее, тъй като постоянно съм бягал от каквото и да е с пиене или някаква дрога,тъй като това наистина за мене беше някакво чудо да живея това,което ми се предлага. По тази проста причина постоянно си сменях работата,приятелите,търсех винаги някакво решение на проблема извън себе си,като дори и за миг не бях подозирал,че проблема винаги си е бил в мене, и където и другаде да бях търсел решение това просто бе невъзможно да се направи.Освен това нямаше начин да оживея без да пия,защото както писах все едно бях някакъв марсианец пуснат на земята без навигация и каквато и да е представа за това,което го очаква и какво въобще трябва да прави за да оцелее....



Откакто съм трезвен благодарение на действията по програмата за възстановяване от алкохолизма вече доста време, аз наистина живея така,както никога преди не бих могъл и да си представя,но това въобще не означава,че живота ми е цветя и рози,както някои хора за миг биха си помислили,а е точно обратното. Днес и сега живея Живот,който не знаех да съществува,който понякога е толкова труден и пълен с неприятности,страдания,подли предателства от хора,на които тотално съм вярвал,че когато казвам,че съм благодарен за дето днес съм трезвен това е самата истина на сто процента.В този момент когато пиша за себе си съм също в труден период и то такъв,какъвто не мога да опиша,а и не е нужно дори да се опитвам да го направя,тъй като освен да пиша в Дира имам наистина доверен човек в АА с доста дълъг стаж,опит и на когото разчитам на всичко,което ми дава свободата да избирам къде и какво да споделя от живота си.Това,което искам да споделя е,че така,както е написано в Голямата книга за един наш събрат,който казва,че дори и сегашният му живот да е доста по-труден сега на моменти,той не би го сменил и за най-добрите си времена,когато е пиел.Точно това е сега на 100% защото наистина на моменти ми е трудно,понякога се налага да стискам зъби,молейки Бог за помощ,но най-важното от всичко е,че днес и сега все още съм трезвен въпреки липсата на логика в това имайки в предвид за това време през какво съм минавал.Не се хваля с това,защото тоталната заслуга е на Бог и на програмата за възстановяване от алкохолизъм в Анонимни Алкохолици,а просто споделям,че сега истински живея без необходимостта постоянно да се крия като мишок от какво ли не,постоянно преодолявам елементарните човешки проблеми,от които винаги съм се криел,но най-доброто е,че каквото и да ми се случи и каквото и да преживея,Вярата ми нараства и с това абсолютната увереност,че нищо не е случайно и дори това,че Бог е решил да бъда болен-алкохолик,а не като нормално пиещите хора около себе си също има някакво значение като цяло.
Днес и сега се радвам на всеки ден,който ми е подарен,изживявам всяка трудност,всяко предателство,всяко препятствие по пътя,но също така се радвам и на Свободата,която ми бе щедро дарена,и най-вече на това да мога да обичам и да се радвам на всичко,което ми се дарява ден по ден-година по година.Мога още доста да пиша,но за мен най-важното е,че днес и сега живея Истински Живот,за който никога допреди Анонимни Алкохолици не бях предполагал,че бих могъл дори да си помечтая да заживея когато и да е,където и да е без значение трезвен,пиян или дрогиран до козирката..

Желая на всички ви един чудесен неделен ден,в който да се радвате на всичко,което ви е подарено и разбира се на първо място трезвен ден и превъзходно здраве-душевно,умствено и физическо.


Бъди себе си.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.