Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:08 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Къде в София има сбирки на АА?нови  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано06.10.15 14:55



Здравейте отново, приятели! Аз съм Меми, пиша тук отдавна. През лятото изчезнах, заради рецидив, след 6 години трезв живот, който обезсмисли труда и на психиатърката ми, и на психотерапевта ми. Досега никога не съм опитвала терапията, която провеждате в Анонимни алкохолици. Явно е време да го направя. Моля за координати на местата, където се провеждат сбирки в София. Аз работя в центъра на града, в района на НДК. Би ми било удобно някакво масто в близост до работата ми, тъй като зная, че срещите се провеждат вечер.
Надявам се да ме приемете във вашата общност. Виждам тук много трезви хора, които се държат ръка за ръка един друг. Подцених ролята на колективната работа като изход от положението, в което се намираме всички ние. Подведох се и от съветите на едно лице, което пишеше тук и призозаваше към умерено пиене. Не мога да пия умерено, не мога просто... Опитах, но не мога.... В процес на развод съм, защото на съпруга ми действително вече му дойде в повече. Аз съм отчаяна и обезверена. Това бяха цели 6 години без капка! Имам нужда от помощ, хора! Моля, дайте ми адреса на място, където АА провеждате сбирките си, и ще дойда още на следващата.



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор Darth_ Vader (непознат )
Публикувано06.10.15 17:36



Здравей Меми,

ако Лозенец, площад Журналист ти звучи достатъчно близо можеш да идваш при нас :
•Група “Нов живот” Местоположение
Адрес: ул. "Янко Софийски войвода" 19
/Помещението се намира до пл. "Журналист", пряка на ул. "Миджур"/
•Редовни Сбирки: понеделник, сряда и петък от 19:00 ч.
четвъртък - 19ч. неделя - 18 ч.
тел: 0877 089 050

Ако искаш можеш да поговориш с някой от нас на посочения телефон, или на място преди сбирката.

Има изход! След 32 години пиене бях в ада и с помощта на АА се спасих. Вече три години и половина съм трезвен, свободен, щастлив.

УСМИХНИ СЕ, ЗАЕДНО МОЖЕМ !


Всички сбирки в София можеш да видиш на адрес:
http://aa-bg.dir.bg/_wm/basic/?df=7915



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор rayoflight (член)
Публикувано06.10.15 18:24



Желая ти успех, Меми, наистина!!

Quizas
https://www.youtube.com/watch?v=xYz5CiEy5bY&list=RDxYz5CiEy5bY#t=3


Тема Re: Къде в София има сбирки на АА? [re: memi2011]  
Автор elica_mg (новак)
Публикувано08.10.15 10:02



Здравей Меми!

Благодаря ти за искреното споделяне тук.
Поздравявам те и се радвам се много за теб! Заради това, че въпреки пробива търсиш нашата помощ.
Аз подобно на Darth_Vader дълги години се лутах, търсех, опитвах. И пиех.
Когато влязох в стаята на АА бях в безнадеждно състояние. Това беше преди шест години и осем месеца. Днес е различно. Днес е добре.

Давай смело, иди на сбирка.



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано09.10.15 10:23



Меми такива провали се случват,стегни се посети някой от центрoвете и действай.Отчаянието и самосъжалението няма да помогнат,а само ще влошат нещата и то могат доста сериозно да го влошат.По смело,ще успееш.



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано09.10.15 20:38



Лоша изненада!

\\\\\\\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: ALONE911]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано12.10.15 13:20



Закачам отговора си за последния пост. Алоне, ти си приятел, това отдавна съм го разбрала! Малко нещо не разбираш от разсади и иглолистни, но това ще поправим заедно в бъдеще


Благодаря ви, момчета и момичета. Довечера съм на първата си сбирка в АА. Вълнувам се и се старая да съм трезва, не бих се появила в "обществото" като нещо, което би дискредитирало идеята.
Говорих с психиатърката си и тя каза, че "идеята ми е блестяща". Все пак доктор Здравка Герджикова е от основателите на АА, просто не е искала досега да се налага над мнението ми, в което държах на всяка цена да бъда самостоятелна в лечението и решенията си.
Сега обаче, аз самата се промених. Осъзнах, че без колективна подкрепа съм загубена.
Благодаря на човека, чието име може би не е уместно да разкривам тук, където всички сме с ник-нейм, но който веднага отликна и още тази вечер!!! ще бъда сред хора, с които споделяме едно нещастие, което дори да отстъпи за някоя и друга година, не бива да забравяме, че ни чака зад ъгъла, ако не сме последователни. Главозамаях се, мили приятели, от това, че завърших последния си роман това лято и реших да полея събитието с едно питие. На всички ви е ясно как се развиха нещата... Вярвайте в мен, че ще се справя. Все пак 6 години успях да не пия, ще го направя и сега!
Обичам ви и ще го докажа!

Редактирано от memi2011 на 12.10.15 13:28.



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано12.10.15 20:09



Много ме изплаши. Дори по едно време си помислих,че това е умишлено за противното, че алкохолик не може да пие. До такава степен се стреснах.
Преди време имаше още една потребителска с подобна тема, но темата бързо се изтри.
Сега да кажа, че и на мен от време на време ми минава същата мисъл, а най вече,че няма някой да знае, че имам траен проблем с алкохола. Особено лятото когато се пие биричка за разхлаждане. Сега в студа винце за затопляне.
Аз също приветствам идеята за АА и себеподобни.

Аз вече не съм на работа и съм на борсата по собствено желание. Намираме се на вилата- имам куче,коза и 5 кокошки. Взехме си и котарака.
Зададох си и бор - 2015 година. Казват,че човек трябва да засади поне едно дърво в живота си.
Имам си таблет, че тук няма кабел.
Кога ще излезе книгата? Как се казва?

\\\\\\\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: ALONE911]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано14.10.15 13:55



Привет, Алоне, и здравейте всички останали приятели! Онзи ден бях на първата си сбирка. Останах изключително впечатлена от милите хора и добронамерената атмосфера. Аз явно съм си обществено животно и ми трябва групова, а не индивидуална терапия. Така че твърдо съм решила да продължавам да посещавам сбирки. Въпросът ми е обаче кои - това ми е колебанието в момента. Много ми се ще да остана в тази първа група, която посетих и в която се почувствах страхотно, членовете й са просто невероятни, но нейните срещи са доста далеч от местаработата и жилището ми, а това е важно, тъй като не става въпрос за ходене веднъж-дваж, а за постоянен ангажимент. Тази вечер ще ида на една друга сбирка на бул. "Стефан Стамболов". Важно ми е да има метростанция наблизо, за да мога все пак да се прибирам безпроблемно вечер. Така че.... Важното е, че първата крачка е направена. Няма да се дам толкова лесно! Благодаря на всички, които откликнаха! А на теб лично, мила Алоне, ти желая да не се отчайваш, работа ще се намери, важното е да сме живи и здрави! Имаш ми фейса, пиши, ако мога да ти съдействам с нещо. Първото борче вече е посадено, за което те поздравявам! За още растения и разсади напролет, разчитай на мен!
Романът ми е със заглавие "Тео" и ще се появи най-вероятно през пролетта. В момента, отгоре върху всичките ми проблеми, съм и в процес на наемане на жилище, където да седна най-после и да му направя втората редакция. Засега живея точно на три места - на вилата, в апартамента на майка ми и в жилището на мъжа ми и се чувствам като "Пантелей пътника", нося си чифт бельо и четка за зъби в чантата.



И последно: ей така, да предупредя всеки, който направи моята глупост. Не се опитвайте да пиете контролирано! Няма да стане! Моят рецидив започна с 50 грама коняк в чая, които имах търотията да изпия заедно с един колега, понеже ни беше намокрил дъжда и кихакме. Това се случи през февруари. Сега сме октомври и аз още не мога да стъпя на здрава почва. Трагедията не се случва изведнъж, тя е като снежна топка, която търкаляйки се става все по-голяма и по-голяма: един коняк, след две седмици чаша вино, след още няколко дена една биричка... Успех някакъв сме имали, хайде да го полеем с една глътка за идеята... Ей такава е наклоненаната плоскост. Но в дъното й е познатия на всички ни ад. Просто не започвайте и игнорирайте всички теории, които ще ви развиват разни хора за "умереното пиене". Само споделям горчив опит.


Допълвам поста си:
Хиляди благодарности на Сандо! Попаднах на него случайно, звънейки на различни телефони, а се оказа, че сме стари познати от този форум. Той ме насочи към нова сбирка тази вечер. Благодаря, Сандо! Там ще съм точно в 19 часа.

Редактирано от memi2011 на 14.10.15 15:12.



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано14.10.15 18:26



Оле, само аз си мислех, че живея в три жилища.
Ако почвам нещо да работя, то определено ще бъде дистанционно защото нямам възможност да ходя на работа
Тази година ще зимуване на вилата защото и животни завърших. Не много, но единиците трябва да се гледат. Не съм се приготвила за зимата, но ще трябва в движение.
Ти пиши и се учудвам, че другите не пишат.
Аз често чета и определено много хора ми липсват. Дано затишието е, че всичко е наред.
Идва зима и определено АА по близко до теб е по-добре.
Как не пишат тези хора да си побърнем, а казват, че алкохолиците са бъбриви.

\\\\\\\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.