Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:26 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Къде в София има сбирки на АА?  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано06.10.15 14:55



Здравейте отново, приятели! Аз съм Меми, пиша тук отдавна. През лятото изчезнах, заради рецидив, след 6 години трезв живот, който обезсмисли труда и на психиатърката ми, и на психотерапевта ми. Досега никога не съм опитвала терапията, която провеждате в Анонимни алкохолици. Явно е време да го направя. Моля за координати на местата, където се провеждат сбирки в София. Аз работя в центъра на града, в района на НДК. Би ми било удобно някакво масто в близост до работата ми, тъй като зная, че срещите се провеждат вечер.
Надявам се да ме приемете във вашата общност. Виждам тук много трезви хора, които се държат ръка за ръка един друг. Подцених ролята на колективната работа като изход от положението, в което се намираме всички ние. Подведох се и от съветите на едно лице, което пишеше тук и призозаваше към умерено пиене. Не мога да пия умерено, не мога просто... Опитах, но не мога.... В процес на развод съм, защото на съпруга ми действително вече му дойде в повече. Аз съм отчаяна и обезверена. Това бяха цели 6 години без капка! Имам нужда от помощ, хора! Моля, дайте ми адреса на място, където АА провеждате сбирките си, и ще дойда още на следващата.



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор Darth_ Vader (непознат )
Публикувано06.10.15 17:36



Здравей Меми,

ако Лозенец, площад Журналист ти звучи достатъчно близо можеш да идваш при нас :
•Група “Нов живот” Местоположение
Адрес: ул. "Янко Софийски войвода" 19
/Помещението се намира до пл. "Журналист", пряка на ул. "Миджур"/
•Редовни Сбирки: понеделник, сряда и петък от 19:00 ч.
четвъртък - 19ч. неделя - 18 ч.
тел: 0877 089 050

Ако искаш можеш да поговориш с някой от нас на посочения телефон, или на място преди сбирката.

Има изход! След 32 години пиене бях в ада и с помощта на АА се спасих. Вече три години и половина съм трезвен, свободен, щастлив.

УСМИХНИ СЕ, ЗАЕДНО МОЖЕМ !


Всички сбирки в София можеш да видиш на адрес:
http://aa-bg.dir.bg/_wm/basic/?df=7915



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор rayoflight (член)
Публикувано06.10.15 18:24



Желая ти успех, Меми, наистина!!

Quizas
https://www.youtube.com/watch?v=xYz5CiEy5bY&list=RDxYz5CiEy5bY#t=3


Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор elica_mg (новак)
Публикувано08.10.15 10:02



Здравей Меми!

Благодаря ти за искреното споделяне тук.
Поздравявам те и се радвам се много за теб! Заради това, че въпреки пробива търсиш нашата помощ.
Аз подобно на Darth_Vader дълги години се лутах, търсех, опитвах. И пиех.
Когато влязох в стаята на АА бях в безнадеждно състояние. Това беше преди шест години и осем месеца. Днес е различно. Днес е добре.

Давай смело, иди на сбирка.



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано09.10.15 10:23



Меми такива провали се случват,стегни се посети някой от центрoвете и действай.Отчаянието и самосъжалението няма да помогнат,а само ще влошат нещата и то могат доста сериозно да го влошат.По смело,ще успееш.



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано09.10.15 20:38



Лоша изненада!

\\\\\\\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: ALONE911]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано12.10.15 13:20



Закачам отговора си за последния пост. Алоне, ти си приятел, това отдавна съм го разбрала! Малко нещо не разбираш от разсади и иглолистни, но това ще поправим заедно в бъдеще


Благодаря ви, момчета и момичета. Довечера съм на първата си сбирка в АА. Вълнувам се и се старая да съм трезва, не бих се появила в "обществото" като нещо, което би дискредитирало идеята.
Говорих с психиатърката си и тя каза, че "идеята ми е блестяща". Все пак доктор Здравка Герджикова е от основателите на АА, просто не е искала досега да се налага над мнението ми, в което държах на всяка цена да бъда самостоятелна в лечението и решенията си.
Сега обаче, аз самата се промених. Осъзнах, че без колективна подкрепа съм загубена.
Благодаря на човека, чието име може би не е уместно да разкривам тук, където всички сме с ник-нейм, но който веднага отликна и още тази вечер!!! ще бъда сред хора, с които споделяме едно нещастие, което дори да отстъпи за някоя и друга година, не бива да забравяме, че ни чака зад ъгъла, ако не сме последователни. Главозамаях се, мили приятели, от това, че завърших последния си роман това лято и реших да полея събитието с едно питие. На всички ви е ясно как се развиха нещата... Вярвайте в мен, че ще се справя. Все пак 6 години успях да не пия, ще го направя и сега!
Обичам ви и ще го докажа!

Редактирано от memi2011 на 12.10.15 13:28.



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано12.10.15 20:09



Много ме изплаши. Дори по едно време си помислих,че това е умишлено за противното, че алкохолик не може да пие. До такава степен се стреснах.
Преди време имаше още една потребителска с подобна тема, но темата бързо се изтри.
Сега да кажа, че и на мен от време на време ми минава същата мисъл, а най вече,че няма някой да знае, че имам траен проблем с алкохола. Особено лятото когато се пие биричка за разхлаждане. Сега в студа винце за затопляне.
Аз също приветствам идеята за АА и себеподобни.

Аз вече не съм на работа и съм на борсата по собствено желание. Намираме се на вилата- имам куче,коза и 5 кокошки. Взехме си и котарака.
Зададох си и бор - 2015 година. Казват,че човек трябва да засади поне едно дърво в живота си.
Имам си таблет, че тук няма кабел.
Кога ще излезе книгата? Как се казва?

\\\\\\\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: ALONE911]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано14.10.15 13:55



Привет, Алоне, и здравейте всички останали приятели! Онзи ден бях на първата си сбирка. Останах изключително впечатлена от милите хора и добронамерената атмосфера. Аз явно съм си обществено животно и ми трябва групова, а не индивидуална терапия. Така че твърдо съм решила да продължавам да посещавам сбирки. Въпросът ми е обаче кои - това ми е колебанието в момента. Много ми се ще да остана в тази първа група, която посетих и в която се почувствах страхотно, членовете й са просто невероятни, но нейните срещи са доста далеч от местаработата и жилището ми, а това е важно, тъй като не става въпрос за ходене веднъж-дваж, а за постоянен ангажимент. Тази вечер ще ида на една друга сбирка на бул. "Стефан Стамболов". Важно ми е да има метростанция наблизо, за да мога все пак да се прибирам безпроблемно вечер. Така че.... Важното е, че първата крачка е направена. Няма да се дам толкова лесно! Благодаря на всички, които откликнаха! А на теб лично, мила Алоне, ти желая да не се отчайваш, работа ще се намери, важното е да сме живи и здрави! Имаш ми фейса, пиши, ако мога да ти съдействам с нещо. Първото борче вече е посадено, за което те поздравявам! За още растения и разсади напролет, разчитай на мен!
Романът ми е със заглавие "Тео" и ще се появи най-вероятно през пролетта. В момента, отгоре върху всичките ми проблеми, съм и в процес на наемане на жилище, където да седна най-после и да му направя втората редакция. Засега живея точно на три места - на вилата, в апартамента на майка ми и в жилището на мъжа ми и се чувствам като "Пантелей пътника", нося си чифт бельо и четка за зъби в чантата.



И последно: ей така, да предупредя всеки, който направи моята глупост. Не се опитвайте да пиете контролирано! Няма да стане! Моят рецидив започна с 50 грама коняк в чая, които имах търотията да изпия заедно с един колега, понеже ни беше намокрил дъжда и кихакме. Това се случи през февруари. Сега сме октомври и аз още не мога да стъпя на здрава почва. Трагедията не се случва изведнъж, тя е като снежна топка, която търкаляйки се става все по-голяма и по-голяма: един коняк, след две седмици чаша вино, след още няколко дена една биричка... Успех някакъв сме имали, хайде да го полеем с една глътка за идеята... Ей такава е наклоненаната плоскост. Но в дъното й е познатия на всички ни ад. Просто не започвайте и игнорирайте всички теории, които ще ви развиват разни хора за "умереното пиене". Само споделям горчив опит.


Допълвам поста си:
Хиляди благодарности на Сандо! Попаднах на него случайно, звънейки на различни телефони, а се оказа, че сме стари познати от този форум. Той ме насочи към нова сбирка тази вечер. Благодаря, Сандо! Там ще съм точно в 19 часа.

Редактирано от memi2011 на 14.10.15 15:12.



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано14.10.15 18:26



Оле, само аз си мислех, че живея в три жилища.
Ако почвам нещо да работя, то определено ще бъде дистанционно защото нямам възможност да ходя на работа
Тази година ще зимуване на вилата защото и животни завърших. Не много, но единиците трябва да се гледат. Не съм се приготвила за зимата, но ще трябва в движение.
Ти пиши и се учудвам, че другите не пишат.
Аз често чета и определено много хора ми липсват. Дано затишието е, че всичко е наред.
Идва зима и определено АА по близко до теб е по-добре.
Как не пишат тези хора да си побърнем, а казват, че алкохолиците са бъбриви.

\\\\\\\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор stasi123 (непознат )
Публикувано14.10.15 22:07



Адресите на групите на АА в София се намират в темата "Групи за взаимопомощ в България". Учудвам се, че не си погледнала там, това е един от първите постове тук.

Адресите са посочени и в сайта "Анонимни Алкохолици" - България. Желая ти успех.



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: stasi123]  
Автор memi2011 (член)
Публикувано15.10.15 12:48



Стаси, ами когато човек е паникьосан, обикновено не рови по теми, а пищи за помощ и разчита да му отговорят най-близките приятели. Което се и случи! Снощи бях на сбирка, препоръчана ми от Сандо, и това са моите хора! На удобно за мен място, в удобен час, страхотна атмосфера, запознах се с много интересни личности, утре пак съм там.
Имам обаче, един въпрос, на който ми се ще да ми отговорят хора, които многократно са посещавали сбирки на АА, понеже се опасявам, че ставам досадна с въпросите си и нарушавам, така да се каже, дневния ред, възприет там. Аз нали съм журналист и постоянно питам... А то се оказа, че сбирките не са "дискусия", а по-скоро е избрана една монологична форма, срещу която не че имам нещо против, а по-скоро ми е нужно някой да ми я разясни. Защо всеки разказва своята история, а останалите не я коментират? Сигурно нещо не разбирам, но в дискусията, в коментара, в анализа аз съм свикнала да търся истината. Иначе всеки може да застане пред огледалото и да си разкаже сам на себе си собствената история. Това, че ние в АА практически не общуваме помежду си в рамките на самата сбирка, мен мъничко ме смущава, но съм сигурна, че някой ще може да ми обясни терапевтичния смисъл на тази практика. Най-много ме стресна репликата след един мой въпрос към предишния изказал се. Попитах нещо елементарно и получих отговор: "Ние не сме терапевтична група!" Моля за разяснение и помощ да разбера смисъла, за да не се излагам повече и да не преча на работата на останалите. Молбата ми е свързана единствено с желанието ми да не саботирам с неадекватно поведение хората около себе си, които вече са наясно с "етикета".

Алоне, ти направо ме хвърли в оркестъра! Да зимуваш в планината, без предварителна подготовка - дърва, транспорт и прочее?! Че и животни завъдила нашата! С какво ще ги храниш тез хайванчета, бре? Чакам подробен репортаж за първите ти дни в горската обител. Ако не устискаш, да знаеш, че аз в момента съм по огледи за жилище и вече съм си заплюла едно-две местенца. Все ще те приютя някъде, няма страшно.

<P ID="edit"><FONT class="small">

Редактирано от memi2011 на 15.10.15 13:03.



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор Harakiri ((минаващ))
Публикувано15.10.15 17:54



Здравей Меми,
добре дошла сред нас.
Ще ти обясня защо не се прекъсваме на сбирка, но искам да те помоля да се въздържаш да предписваш каквито и да е лекарства на употребяващи хора в този форум. Да съветваш алкохолик да вземе лекарство, което обаче не се меша с алкохол и не се пият повече от еди колко си е рисковано. Алкохоликът не може да контролира пиенето си, нито в употреба да контролира хапчетата, които пие. Опасно е да препоръчваш какъвто и да е медикамент.
На сбирка на алкохолици ако се коментира и дискутира, ще стане говорилня и пазар. Сбирката не е планьорка, никой няма за цел да доказва защото неговата дописка е за под главата или да се оправдава защо не си е написал приложението в срок.
Алкохолиците сме недисциплинирани егоцентрици, ако ни се даде свобода в приказките - няма да има споделяне на опит, сила и надежда, а надприказване.
Когато дойдох преди 9 години в АА, живеех в Младост, а сбирките бяха на Веслец и на Пиротска само. Метро нямаше. Изобщо не ми хрумваше да ми е удобно. Исках само да се спася. Нищо друго. Да оцелея. Да спра да пия. Късно свършваха сбирките, зимата се виси доста по спирките.
Но понякога удобството не е това, което ми трябва. Особено в моето възстановяване. Десетилетия наред ми беше удобно да съм в блатото. Трябваше да се науча да приемам неудобствата на трезво, защото те са половината ми свят и пиех, защото не ги понасях. Исках винаги да ми е удобно.
Сега нямам никакви претенции къде се намира сбирката - ходя на всички. Независимо колко е студено и дали съм близо, и дали ми е удобно. Сбирките са моето единствено място за лечение и единственото ми лекарството едновременно с това. Знам, че има градове и райони, в които най-близката сбирка е на 300-400 километра...И съм безкрайно щастлива, че на мен ми е дадена възможността да се възстановявам на 5 места в София.
Ще се радвам да се запознаем.



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано15.10.15 19:34



Чудя се, дали да изкажа моето предположение за въпроса който задаваш, но ще изчакам членовете на АА.
За мен не се безпокой. Имам основателни причини да съм там и за сега мислим да останем там. Иначе имам собствено жилище което е свободно. Аз не съм от София.
С една дума се налага да сме на начина си на живот и да премина към друг.
Аз нямам нищо против защото това е най-доброто. Преминавам към друг начин на живот и ще се справя защото ми харесва. Аз съм много издръжлив човек въпреки,че на пръв поглед не изглежда така.

\\\\\\\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: Harakiri]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано15.10.15 20:07



Ти пък! Аз през това време се чувствах толкова зле и без сили, че ако някой ми провеждаше сбирка в кревата щеше да е най- добре, пък и не съм убедена дали и там можеше да изтрая.
Аз не съм мазохист. Какво значение има колко километри изминават другите? За мен трябва да е най-удобното място, пък и сама жена или да ангажираш някой да те изпрати...

\\\\\\\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано15.10.15 20:14



Много се радвам, че си срещнала интересни личности! Алкохолиците са хора с богата душевност и необикновена съдба.

\\\\\\\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор nowwe (пътуващ)
Публикувано16.10.15 11:20



На сбирките на АА се обменя информация.Полезна информация необходима за възстановяването от болестта алкохолизъм.Някои я възприемат ,други не.До 38 годишна възраст пих на поразия и животът ми бе тотална катастрофа.За това време аз имах формиран определен светоглед,за който всички факти говореха ,че беше грешен.Но я се опитай да кажеш на един алкохолик,който има още сили и не е осъзнал безпомощността си към алкохолизма ,че греши.Аз много ги разбирах нещата и имах правилно мнение по всеки въпрос и що дискусии съм водил по кръчми и купони и най-накрая катастрофа,ама за нея другите виновни,аз прав ,те криви .Добре ,че когато дойдох в АА нямах сили за никакви дискусии с големи усилия идвах на сбирки и слушах тези които бяха тръгнали по верния пътя .И частица от истината,от вярната информация успя да пробие стената от предубеждения и невежество която ме обгръщаше,приложих я и получих шанс да се възстановя от това по принцип безнадеждно състояние,за което и днес съм благодарен на Бог и на приятелите си от Анонимни алкохолици.



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: Harakiri]  
Автор memi2011 (член)
Публикувано16.10.15 12:14



Здравей, Харакири, приемам упрека от първата до последната буква. Просто ми се стори, че билка не би навредила, а и на мен самата ми е била предписвана от психиатър в ситуация на депресия, в която споделя, че се намира питащия. Седем пъти подчертах, че не съм лекар и че най-добре е консултация да се проведе със специалист!!!
Що се отнася до другото.... ами уча се. Върху ми са се струпали толкова много проблеми, че даже на моменти се замислям дали алкохолът е водещият, макар да си зная, че е така. Но действително, ходенето на сбирки, ако не е еднократно, би трябвало да е съобразено с ежедневието на човек. Не случайно повечето такива срещи са от 19 часа, че да могат хората да излязат спокойно от работа. Първият път платих 7 лева за такси на отиване и 10 лева такси за връщане. Ами не е ли по-добре тези парички да отидат в шапката за нещо полезно? А и колко от нас могат да си позволят 17 лева само за път през ден? Затова ми е толкова важно, че намерих група, която спокойно да посещавам, без да се тревожа за транспорт през зимата, късно вечер сама и в отдалечени квартали. Все пак, може да сме алкохолици, но не сме луди, че да се излагаме на опасности, нали?
Обещавам довечера на сбирката да си мълча и само да слушам! Няма да питам нищо, честна дума!

Аз също нямам търпение да се запознаем лично!

Редактирано от memi2011 на 16.10.15 12:21.



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано16.10.15 15:28



"Обещавам довечера на сбирката да си мълча и само да слушам! Няма да питам нищо, честна дума!"

Меми, можеш да мълчиш и само да слушаш. А можеш и да не мълчиш и пак да слушаш, когато мълчиш.

Така де, що да мълчиш? Ами, точно това, което се случва с теб в последните шест години и нещо, на мен лично ми е адски полезно. Това е твоя опит, твоя живот и никой не може да ти ги отнеме;а мисля, че и никой не би те упреквал, ако на сбирка споделяш твоите опит, усилия и надежди да не посягаш към първата чаша преди да отвориш вратите на Обществото на АА.

Аз задавах въпросите си по време на почивката. Помня ясно и точно първите ми въпроси, които зададох:"Защо се занимаваме с мнението на лекар от далечната 1934 година? Няма ли някое светило от по - нови времена, все пак живеем в 21 - ви век?"И знаеш ли какво ми отговори една алкохоличка? Ами, каза просто:"За теб, сега, специално нов Коперник ли трябва да измисляме?" Ядосах се, но нищо не казах. Точно това, нищо да не отговоря, бе едно от първите неща, което ме изуми. Аз да не споря, да не искам да наложа мнението си?! И когато се прибрах вкъщи получих отговор, ей така, от само - себе си в главата:"Сандо, що не вземеш да видиш какво споделя лекарят, а не в коя година го споделя?" Другият въпрос, който зададох беше, какво е, кой е, какво прави спонсорът? Зададох го, ей така, щото аз бях убеден, че няма да имам нужда от спонсор. Защото на мен от момента, в който кракът ми стъпи в АА, желанието ми за пиене изчезна. Не знам, точно как, но ей така на - изчезна. Получих от един, втори, трети човек от групата на АА "Има изход" някакъв отговор - кой е спонсорът, защо е спонсорът, какво прави спонсорът? Толкоз. На мен първите два месеца в АА спонсор не ми трябваше. Ходех на сбирки, не ми се пиеше, споделях, радвах се... От нищото се сетих за спонсор, за програмата на АА, за плана за действие на АА, за дванадесетте духовни принципа на АА/Дванадесетте стъпки/... Не, не... не е от нищото. Почувствах, усетих, изпълни ме целият, завладя ума и тялото ми мисълта, че аз това вече го бях правил - не ми се пие месец, година, две години, три години и идва момента, в който решавам, че мога да изпия едно, само едно... И ако не на първия, втория, третия или все едно на кой път, аз се заплющявам, запуквам се, нахаквам се... Не исках повече да ми случва точно това - в незнаен ден, в незнаен час, ей така, уж от нищото да се натаралянкам. Реших да опитам, само да опитам да започна да правя нещо, което не бях правил досега. Пък било то и извън моята логика за ставане на нещо и съответния резултат, пак извън моята логика, вследствие на ставането на това нещо. И помолих един алкохолик да ми стане спонсор. Ама, гледай сега какъв "хитрец" съм, какъв манипулатор съм, а пък 50 години живея на гребена на вълната - колко съм честен, самата честност, благородство и любов към всичко живо, което ме заобикаля..
Не можех да си представя, че ще моля някой да ме спонсорира и той да ми откаже. И му казвам:"Още не съм решил, дали ще правя програмата на АА със спонсор... Но, ако реша ще ми станеш ли спонсор?" Той ми казва тихо, но категорично:"Да." Уж, се мотах няколко дни и накрая в самата честност/ха - ха - ха/ му казвам:"Реших. Ще ми станеш ли спонсор?"Отново ми казва "да". И веднага го питам:"Ще ми кажеш ли какво да правя?" Няма да ти казвам какво ми сподели да правя, защото това е моят спонсор и защото аз съм Сандо. Защото програмата на АА е лична, не се разказва. Но проблемът е, че не можеш да я практикуваш, да действаш по нея сам/а. Не мога, обаче да не ти копирам от главата "Има изход", Голямата книга кой/какъв е, за мен и според мен, спонсорът:"Това, че човекът, които се опитва да осъществи контакта, е имал същите затруднения, че той очевидно разбира добре за какво говори, че цялото му поведение показва на новодошлия, че знае истинския отговор на въпросите, че не се смята за по-голям католик от Папата, а единствено искрено желание да помогне, че не е необходимо да се плаща каквото и да е, да се точат брадви, да се угажда на когото и да било или да се изслушват някакви проповеди - това са условията, които ние намираме за най-ефективни. След подобен подход мнозина се изправят и прохождат отново."

Отговорът, който си чула:"Ние не сме терапевтична група."О, кей. Аз отдавна не се занимавам с това - терапевтична група ли сме, не сме ли терапевтична група? Аз съм в група на АА и нашата главна и единствена цел е да предаваме посланието на АА на други страдащи алкохолици и алкохолички. Нищо друго.

Единият отговор, дали ще се задават въпроси по време на сбирка, как ще се задават, могат ли да се задават или не могат да се задават е в принципите, които четем в началото на всяка сбирка и се опитваме да спазваме. И какво четем? - "Не задаваме въпроси и не коментираме изказването на другите." Ами, то има и други въпроси, извън това, което цитирах. Тук е мястото на водещият на сбирката. И другият отговор - водещият решава какво ще предприеме или няма да предприеме в Духа и 12 - те Традиции на АА. Щото какво пише, пак в главата "Има изход", Голямата книга:"По необходимост ще се наложи да обсъждаме медицински, психиатрични, социални и религиозни въпроси. Даваме си сметка, че поради естеството си тези въпроси са спорни. Бихме били щастливи да напишем книга, която да не дава основания за противоречия или спорове. Ще се постараем да постигнем този идеал. Повечето от нас мислят, че проявата на толерантност спрямо недостатъците на другите и тяхната гледна точка, както и зачитането на тяхното мнение е едно поведение, което ни прави по-полезни за другите. Самият ни живот, а ние сме бивши проблемни пиячи, зависи от това да мислим постоянно за другите и как да им помогнем да се справят с проблемите си."

Добре дошла в АА, Меми!Желая ти, здраве и здрав разум във възстановяването от болестта "Алкохолизъм". И нещо за размисъл в една друга логика, не е мое, но пък съм го преживявал вече и мисля, че мога да ти го споделя:"Знаенето за едно нещо, не е самото нещо."

И накрая, пак нещо от главата "Има изход", Голямата книга:"За всеки един от нас е от изключително значение това, че сме открили общо решение. Има изход, с които всички сме напълно съгласни и който ни обединява за братски и хармонични действия.

Това е чудесното послание, което тази книга носи на всички, които страдат от алкохолизъм."

"...за братски и хармонични действия..." Каквото и да значи това. .

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 16.10.15 15:30.</EM></FONT></P>

Редактирано от Sandu62 на 16.10.15 15:36.



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано16.10.15 17:30



Сега аз ще дам моето мнение по въпроса който задаваш.
Първо да разкажеш своята история никак не е лесно. Второ тя е пречупена през твоите възгледи и определено другите имат мнение - за или против. Това е твоя живот и ти трябва да го погледнеш през твоята изменена призма.
Не може целия свят да е крив, а праволинейни да си само ти. Голяма част от хората не понасят критиката от други, а алкохолизмът е в тежко състояние да може да понесе и вината.
Аз не бих понесла някой да коментира живота ми. Твърде съм обидчива, а когато казвам нещо, то определено търся подкрепа, а не коментар. Мълчанието понякога е по показно от говоренето.
Слушай и през това което чуеш си прецени своя живот.
Спонсор не съм имала защото не обичам да споделям, но определено винаги съм преместила нещата и това е единственото възможно за мен.
Слава богу,аз никога не съм имала изпълнения които да са имали тежък и непоправим ефект.

\\\\\\\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: ALONE911]  
Автор memi2011 (член)
Публикувано16.10.15 18:04



Ох, Алоне, Сандо, милички.... Плаче ми се като ви чета. И двамата сте прави и ми помагате много. Ей сега след малко отивам пак на сбирка. Много ви благодаря и на двамата, както и на Дарт Вейдър, който пръв откликна, и без него въобще нямаше да се появя в АА.
Алоне, право в десятката го улучи това с "вината", която на определен етап чисто и просто не можем да понесем. Само си представи колко ме е срам в момента от факта, че започнах да пия след 6 и повече години, прекарани без капка. Аз доскоро даже забравях да купя вино, като чаках гости. Просто забравях. И сега какво... Купувам го за себе си... И то не защото ми се е случила житейска трагедия някаква, а ей така - и аз не зная защо, може би защото всичко ми беше прекалено наред, за което Сандо ми намекваше през последните няколко години, ама аз не го разбирах какво иска да ми каже. Е, сега го разбрах!
Прегръдки от мен и ми стискайте палци!

По неизвестни причини, в дните, в които съм на сбирка, не ми се пие въобще, както и след самата сбирка. Нямам представа защо....



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано16.10.15 18:41



Знаеш ли, има една книга в която се разказва за живота на алкохолици.
Повечето се връщат към алкохола по съвсем несъществени причини.
Например: един пътувал по сделка и решил да си сипе алкохол в кафето за да се стопли.
Ще се справиш. Най вече ти е за първи път и при човек винаги оставя съмнение, че вероятно не е пил както трябва или, че е имал причина да пие, а сега като няма нещата ще са различни. Не може целия свят да пие и само единици да не могат. Да, ама не.
За много неща точно в това е трагедията.

\\\\\\\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: ALONE911]  
Автор memi2011 (член)
Публикувано19.10.15 15:50



Това, че ще се справя е извън всякакво съмнение! Бях изумена, когато за първи-втори път отидох на сбирка в АА и някои от приятелите там ми споделиха, че още пият. Аз някак си представях, че отиваш там, СЛЕД като си спрял да пиеш, нещо като поддържаща терапия. Не съм помирисала алкохол, откакто за първи път стъпих на сбирка,; някак си ми се струваше, че инак ще дискредитирам идеята. Така че аз в момента пиша тук като напълно трезв човек. Но довечера отново съм на сбирка. Утре пак, вдругиден - отново. В петък пак. Само четвъртъкът засега ми е свободен. Това си го правя по свое собствено желанеие, действа ми добре, приятно ми е, общителен човек съм и т.н.
За онези, които никога не са ходили, само да споделя: идея нямате какви свестни, балансирани и интелигентни хора ще срещнете в АА. Моето резюме има допълнителна ценнност с това, че аз 6 години бях върл противник на този вид терапия не по някаква друга причина, а защото не я познавах. Това, че в този форум на Дир.бг пишат малцина хора, които са лишени от способността да различат една метафора от реалността, не бива да дискредитира идеята на АА, на която аз станах поддръжник. Но станах поддръжник едва след като я видях със собствените си очи. Сега! Не искам да изглеждам нито като заблудената овца, нито като блудния син и прочее библейски персонажи, но за онези, които имат притесненията, че в тези групи ще срещнат някакви извадени от канавките смрадливци, искам да кажа, че аз дори съм леко притеснена от факта, че хората са прекалено интелигентни и образовани, поради което, някой, който действително живее в кашон не би се чувствал добре сред нас, а пък горкият човек ще има нужда от помощ. Та така.... Това са ми впечатленията. От друга страна - може да ме поздравите като новодомец. Днес си наех прекрасна квартира, където да мога да си допиша последната книга и където да се взема в ръце. На съпруга си казах, че ще се върна при него, но ще се върна като осъзнат и здрав човек, а не като объркано същество, което не знае на кой свят се намира. И не съм пила от седмица!



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор finntroll73 (Бунтовник)
Публикувано19.10.15 16:10



Браво на теб Меми.
Това е правилния път.
И аз останах с впечатлението че тези които срещнах в АА бяха много интелигентни и умни.
Имаше една част леко арогантни в поведението си,със доста голяма доза житейска ирония,но бяха преживели страхотни кризи и падение.
Аз когато отидох в АА,бях със стегнат багаж от жена ми да се изнасям.
Отидох със свит стомах и сърце в АА.
Това не беше първия път в който бях посещавал АА.
Още през 98 в София съм ходил на Стамболийски мисля че беше улицата,на няколко сбирки.
Но така и явно не бях готов за АА тогава.
В големи компании,със все пиячи приятели,с много хора по квартири из София от града ни..беше трудно.
А и една част софиянци идваха там поквартални кръчми..все метъли и разни скинчета..които просто алкохола го пиеха като вода.
Но..като смених средата в Норвегия имах значителен напредък относно пиенето.
Но хората са го казали-рано или късно краставите магарета се надушват.
И тук с разни българи и бг музиканти след свирните вечерно време по пъбовете взехме да се събираме и да осъмваме до сутрините уикендите.
После почнаха проблемите с гадната работа,шефове,колеги..баща ми почина,имоти,гражданства..и стана една лавинообразна история.
Отделно емигрантските неволи на адаптацията в чужда държава.
Докато се усетя ,през 2007,2008 бях стигнал дотам че пиех сутрин от 8,9.
Взех да се крия,да не ходя на работа.
Да пия когато намеря промеждутък.
Съответно се сещай че се обезмирисвах нон стоп със какви ли не лайна и води за зъби.
И сексуалния и интимния ми живот отиде в тоалетната.
Все пазех дистанция от жена си,понеже ако не всеки ден,през ден се връщах сериозно почерпан от работа.
Но жена ми дори и да имаше проблем с мириса и обонянието,вследствие операции на носа и подобни еща..сините ми кръвясали очи нямаше как да скрия.
С лед педи да свърша работа вечер съм седял чакайки да наближи времето за автобуса..та да изчезне кръвясалия ми цвят.
Стигнах дотам че в шкафчето ми имаше бутилки,чесъни,води..какво ли не..
Започнах да ходя пиян и при лекаря.
Зачестих с болнични,имаше дни в които се отпушвах като тапа за шампанско.
И не ми стигаха няколкото бири преди работа.
На работата също не пасяха трева.
Случи се да имам сцени и епизоди в които получих и предупреждение накрая.
Отидох като задник пиян един ден.
Контрола ми убягна нацяло.
И от една тоалетна в шопинг център,пиещ 7та или 8та бира..фъфлейки отидох на работа.
Следобяд като блокирах,зецепи ме глава,повръщах по тоалетни..накрая шефа ме прати в къщи,шефа по кухня.
Но трябваше да стигна докрай явно,до унижението да ида опикан на лекар в друг град,смърдящ на уискйи и бири в 2 на обяд и опикан целия.
И това беше началото на АА.
Понеже си бях изключил тел,не вдигах на никой..а жена ми беше се побъркала да звъни.
Днес всичко е ок.
Успех.Можеш.





Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано19.10.15 20:22



Сигурна съм, че ще се справиш, но наемането ти на квартира малко ме притеснява.
Живяла ли си някога сама?
А съпругът ти?
Ще чакам да излезе книгата ти.
За хората в АА си права. Може би другите се отказват или въобще не стигат до там.
Аз също съм чула, че не е задължително да си отказал алкохола както и, че има провали, но поне желанието е наложително.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: ALONE911]  
Автор memi2011 (член)
Публикувано20.10.15 14:25



Алоне, притесненията ти са основателни, но имам сериозни причини за тези сериозни стъпки. Искам, когато се изправя пред съпруга си и решим дали да продължим заедно, срещу него да стои трезв, балансиран и разумен човек, а не това, което съм в момента - нестабилна, депресирана и несигурна за утре. Решението го взех аз, той е в ужас от това, че се изнасям. Но го правя за доброто на семейството. Самата аз искам първо да си стъпя на краката и чак тогава да градя отношения с някой друг.
Благодаря ви на всички, че ми пишете! Това е голяма подкрепа!



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано20.10.15 15:20



След като считаш, че това ти е необходимо и се чувстваш по-спокойна и стабилна, то определено така трябва да бъде.
Каквото и да стане, знай,че си била права. Надявам се всичко да си дойде на мястото.
Аз поне не съм имала такива отношения за изясняване.
Преди време се разглеждаше кое е по - добре: сам ли да се бориш или с участието на друг.
Аз съм за сам, но все пак решението е доста сложно когато са замесени и други хора.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: ALONE911]  
Автор memi2011 (член)
Публикувано20.10.15 17:14



Ще се сборя, сестрице, нямам съмнение в това.... Обаче! Видя ли сега най-големия майтап, случвал се в този форум? Моя милост, която от 2011 г. пише тук и обяснява как човек може да се оправи и без АА, сега всяка вечер е на сбирка. Ама като ти казвам "всяка вечер", имам предвид точно това. Днес моята група не се събира, иначе снощи си бях, така че днес ще ида в групата, която се среща в Католическата катедрала... А най-интересното е, че на мен искрено ми харесва - нови хора, еднакъв проблем, свободата да кажеш, каквото мислиш... Мога само да съжалявам, че не съм го направила досега. Няма да се зомбирам, естествено, разумен човек съм и правя разлика между метафора и информация, между притча и документалистика, но на този етап ми е много приятно да ходя.



Тема Re: Къде в София има сбирки на АА?нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано20.10.15 17:32



Няма майтап. Не винаги човек може да прецени какво му е необходимо.
За мен беше достатъчно да видя на живо хора които са се справили с проблема и да повярвам, че има изход и, че трябва да пробвам.
Ние сме тук от една и съща година.
След като това ти помага, то срещай се с хора.
Съдбите на алкохолиците са доста сложно. Това мен след период от време ми пречи.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.