Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:47 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Съветската инвазия в аанови  
Автор oceola73@abv.bg (непознат )
Публикувано27.07.15 16:02



Скъпи братя и сестри сякаш малко са ми проблемите и душевните и физическите та трябва да се сблъскам или по- точно да чуя за някакъв "модерен руски подход" на работа по програмата на АА. Което ще рече поне по това от което чух,че при инвентаризация на всеки човек от списъка ми трябва да отделям по 1-1.30 минути със спонсора си за всеки от списъка и не дай боже да е дълъг/около 50-60 човека/не ми се мисли какво става питам:Това програма за мазохисти ли е?Как един болен човек ще разбере,осмисли и осъзнае грешките си при толкова информация за кратко време?Как ще види недостатъците си ,ако някой му ги казва/не дай боже по- болен от него/а третата страна отсъства?Това не е работа на поточна линия драги другарки и другари,а работа с болни човешки същества от които всеки е индивидуален и изисква време.По себе си знам,че инвентаризацията е нещо много важно,а програмата е една и за ваше съжаление може би измислена в Америка.Освен това близо 50 години "се наслаждаваме "на помощта на Съветска Русия ,на умствения и технически им просперитет и бих казал:"Не благодаря".Ако са ви свършили алкохолиците ,търсете ги другаде не в България.От апостоли,спасители и месии във всяка една сфера ми е писнало особено от хора с съмнителни морални качества.Стъпка 12 гласи"Достигнали до духовно пробуждане като резултат от тези стъпки,ние се постарахме да предадем това послание на други алкохолици и да прилагаме тези принципи във всичките си дела.""Да предадем",не да го натрапим или да спонсорираме повече хора за по-кратко време,което е нищо повече от подхранване на егото.Ако сте български граждани бъдете такива,не искам никой да пострада от вашите експерименти,ако бъркам обосновете се.



Тема Пак сме недоразбрали...нови [re: oceola73@abv.bg]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано27.07.15 18:27



Не бе,браткоооооооо.


Явно ние не сме разбрали простичкото значение на стъпка 12 от нашата програма за възстановяване от алкохолизъм в Анонимни Алкохолици,както и всичките 12 Традиции,които би трябвало да ни пазят от това да не се изкриви единствената цел на АА и Посланието на АА,което е единственото,което може и ни спасява от Бездната на алкохолизма.
Може би това,което са искали да кажат в 12-та стъпка е било "Достигнали до "духовно пробуждане" се постарахме да ПРОДАДЕМ ТОВА ПОСЛАНИЕ на други алкохолици и да прилагаме тези принципи във всичките си дела".
Явно първите възстановили се алкохолици наистина това са искали да кажат,само дето нещо са са объркали,но имало едни добри изобретатели,които малко по-късно създали едно нещо,наречено "МИНЕСОТА",с което всичко е почнало да си идва по местата,само дето ние в България винаги сме малко по-назад,та затова чак сега това идва и при нас...
Няма нищо по-просто и по-лесно от това да вземеш на един напълно отчаян човек всичко,което е готов да даде само и само за да се измъкне от АДА на тази Лудост наречена алкохолизъм.Та за това просто е трябвало необходимото време и добра почва у нас за да почне малко по малко да се засява семето на тия лудости,които могат и убиват хора и то с пълното оправдание,че "ВСЕКИ ИМА ПЪЛНАТА СВОБОДА ДА ПРАВИ ТОВА,КОЕТО СМЯТА ЗА ПРАВИЛНО". За това както писах има и "някакви 12 Традиции",но явно и тях когато са ги писали нещо не са направили като хората,та за това сега като има възможността нещата да се променят защо и това да не се наглася така,както на някого това му харесва или просто му е удобно да изпълнява "12-ТА СТЪПКА"-ДА ПРОДАДЕМ ТОВА ПОСЛАНИЕ НА ДРУГИ АЛКОХОЛИЦИ И ТН. И ТН.?
Карай,братко,така явно е трябвало да бъде въпреки да няма никаква логика в това,което се случва,но помня едно просто нещо,което спонсора ми беше казал преди време и аз кротко се старая да се придържам към него и това беше точно свързано с правенето на самата програма без да влизам в подробности какво точно беше съдържанието на самото послание....

И тук идваме до Бог/кой както си го разбира/ и за това,че АА не е някаква човешка измишльотина и,че никой няма правото да си играе с Анонимни Алкохолици,а за този,който се опитва да го прави и да го използва за каквото и да е друго,освен да осъществява единствената му цел-съвсем простичко бих казал- БОГ ДА МУ Е НА ПОМОЩ!.......

Бъди себе си.

Тема Re: Пак сме недоразбрали...нови [re: stefko_aa]  
Автор kalashnikof-205830 (непознат )
Публикувано27.07.15 19:07



Значи трябва да съм благодарен. Аз като виден алкохолик минах метър. На мен посланието ми бе предадено и не ми се наложи да го купувам. Чудя се колко ли струва продаването на посланието. Май за толкова за колкото се продаде продавача.



Тема Re: Съветската инвазия в аа [re: oceola73@abv.bg]  
Автор Harakiri ((минаващ))
Публикувано31.07.15 01:34



Дванайста разбрах, че си я разбрал, а по Десета ок ли си? Ако имаш проблеми с резентмънта (хубава съветска дума) към Дядо Иван, пиши ми на лични.
"Продължавйте да се пазите от прояви на егоизъм, озлобление и страх. Когато се появят ние се молим Бог да ги отстрани. Обсъждаме ги ВЕДНАГА с друг човек и ако сме наранили някого бързо поправяме грешките си. След това решително насочваме мислите си към някой, на когото можем да помогнем. Нашето поведение се определя от обичта и толерантността.
Вече сме спрели да се борим с когото и да е и с каквото и да е – дори с алкохола. На този етап здравият разум трябва да се възвърнал."





Тема Re: Съветската инвазия в аанови [re: Harakiri]  
Автор ronisulivan (непознат)
Публикувано31.07.15 16:58



Цены На Лечение
4 април 2014 г. в 22:11
Пакет «Интенсив»

Срок прохождения курса – 90 дней

Стоимость от 2500 евро/мес.



Курс включает в себя

Лабораторно-диагностическое обследование

270 часов индивидуальных и групповых занятий

Индивидуальная работа с психологом

Участие в терапевтических группах

Бальнеологические и оздоровительные процедуры

Проживание на территории центра с размещением в двухместном номере

Четырехразовое питание

Экскурсионная программа




Пакет «Класически»


Срок прохождения курса – 270 дней

Стоимость от 2000 евро/мес.



Курс включает в себя

Лабораторно-диагностическое обследование

810 часов индивидуальных и групповых занятий

Индивидуальная работа с психологом

Участие в терапевтических группах

Бальнеологические и оздоровительные процедуры

Проживание на территории центра с размещением в двухместном номере

Четырехразовое питаниеЭкскурсионная программа




Пакет «VIP»


Пакет включает в себя полный курс психологических и психотерапевтических мероприятий.

Стоимость курса и условия проживания обсуждаются персонально.




«Детоксикация»


При необходимости мы предлагаем Вам пройти курс детоксикации под наблюдением высококлассного персонала, в специализированном отделении.

Продолжительность 5 – 14 дней.
Дванадесет стъпки и Дванадесет традиции - " Ние алкохолиците проумяхме това, заплащайки висока цена"



Тема Re: Съветската инвазия в аанови [re: ronisulivan]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано31.07.15 17:35



Вчера бях в Раднево, в лудницата. Пълно е с алкохолици и алкохолички, които нито са чували за "Минесотският модел", нито за инвазии...

ДЕСЕТА ТРАДИЦИЯ НА БРАТСТВОТО НА АА: "Обществото на АА не се произнася по въпроси, които не са свързани с него; поради това името на АА не бива никога да бъде въвличано в обществени дискусии."

Нямам време да ходя в психодиспансера на "Сточна гара". Нямам време да ходя в "лудницата" на 4 - ти километър. Нямам време да ходя в Централния Софийски мъжки затвор. Нямам време да ходя в "лудницата" в Суходол...

Щото все някой ми пречи...

ПЕТА ТРАДИЦИЯ НА БРАТСТВОТО НА АА: "Всяка група на АА има една главна цел - да предава посланието на алкохолиците, които все още страдат."

Все още имам време да ходя на сбирки в групи на АА. Защо? Заради Пета Традиция на АА, или, за да се произнясям по въпроси, които не са свързани пряко с нашата дейност, с нашата главна цел?!...

Мхмхмммм...

Редактирано от Sandu62 на 31.07.15 17:41.



Тема Re: Съветската инвазия в аанови [re: oceola73@abv.bg]  
Автор ronisulivan (непознат)
Публикувано31.07.15 19:16



Когато продаваш нещо, което си получил даром се нарича печалбарство. Според вас създателите на АА дали биха одобрили това? И когато знаеш,че тези хора го правят за пари и стоиш на една маса и взимаш решения с тях, май не е много морално да даваш акъл на другите.



Тема Re: Съветската инвазия в аанови [re: ronisulivan]  
Автор oceola73@abv.bg (непознат )
Публикувано31.07.15 22:38



Не съм на една маса с никого от тези хора,пари не взимам от никого,просто изразявам лична позиция.



Тема Re: Съветската инвазия в аанови [re: oceola73@abv.bg]  
Автор ronisulivan (непознат)
Публикувано01.08.15 10:47



Братко, Оцеола тъкмо защото подкрепям твоята лична позиция и тази на Стефко ,публикувах ценоразписа на тези руски и български тарикати. Нямам нищо лично против тях. Те са направили своя избор и го следват а аз мога само да им пожелая успех. Въпросът обаче е друг - колко от хората, които сядат и взимат решения с тях на една маса, знаят за тази тяхна дейност и дали мислят ,че това е морално?



Тема Re: Съветската инвазия в аанови [re: ronisulivan]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано01.08.15 12:19



В петък бях в Сопот и Карлово. В Кърнаре живее алкохоличка, която е трезва от близо три години. Включва се на скайп сбирките на групата на АА "Само за днес". Има спонсор и практикува програмата на АА. Има желание да направи група на АА или в Сопот, или в Карлово. Имам желание да й помогна за това, мога да й помогна за това, имам качества за това, за което съм благодарен и нищо повече. Всъщност, имам и подаръка за това, а имено - свободно време.

Не можах да разговарям с директорката на читалището, защото е в отпуск. Има и един "Център за социална подкрепа", където евентуално биха могли да се провеждат сбирки на АА. Служителките подкрепят идеята, но шефката им също отсъства и ми дадоха телефонния й номер. Накрая разговарях с госпожата от Общината, която е наясно с отдаването на общински помещения под наем. И какво ми казва тя:"Подкрепям идеята ви. Разбирам, че искате да помагате на хора, страдащи от алкохолизъм, но вие организация с идеална цел ли сте? Защото е нужно да подадете молба, ще я разгледаме и мисля, че ще вземем решение във ваша полза."

Дойдохме си на думата. Ние сме Братството на АА и живеем в Република България, в която има закони, все едно добри или лоши. И вече не съм Sandu с бялата аба и мога да кажа на тази служителка, че имаме сдружение с нестопанска цел "АА България" с решение от 08.07.2015 година на български съд. От десетте учредители няма нито един руски или български тарикат, както казваш ти, уважаеми или уважаема ronisulivan. Решенията, които се вземат на масата, се вземат с мнозинство от представители на групите на АА, които пожелаха след цели 25 години Братството на АА в България да излезе от пещерата, да излезе от анонимност. Защото аз пазя моята лична анонимност, но Братството на АА в целия свят не е анонимно.

Та, дадох всичко необходимо като контакти, информация и документи на тази алкохоличка в Кърнаре, за да продължи да действа в избраната от нея посоката и да бъде полезна за себе си и на други страдащи алкохолици.

А ето какво споделя Бил Уилсън в списание "Грепвайн" от декември 1947 година:
"...В действителност нашето общо благоденствие е защитено с надеждни гаранции. Когато някакво, каквото и да е действие, започне да застрашава нашето общо благоденствие, груповото мнение се мобилизира, за да напомни за опасността и нашето групово съзнание започва да изразява недоволство. И ако този някой продължи своето действие, той рискува дотолкова да загуби своето душевно равновесие, че направо да се напие, и в този случай не алкохолът ще бъде този, който го наказва. Мнението на групата му сочи, че се е отклонил; неговата собствена съвест му говори, че той греши опасно и че ако отиде твърде далеч, ИСТИНСКАТА МУ ПРСЪДА ще бъде произнесена от Джон Ечемиченото Зърно."

Не сме ние с теб, уважаема или уважаеми ronisulivan, които да даваме определения кой е тарикат и кой не е. Защото имаме Традиции, защото имаме Програма... Нашата главна цел е да предаваме посланието на АА, а не да даваме определения за този или онзи и да си стоим на топло и тъмно в пещерата. Нъл, тъй?

И да продължа с Бил Уилсън: "В крайна сметка, НИЕ СИ СЪТРУДНИЧИМ затова, защото наистина го искаме. Ние разбираме, че без ЕДИНСТВО няма да има никакво АА, а без него едва ли някой ще може дълго време да се възстановява. Ние оставяме с радост настрани личните амбицци, ако те могат да причинят вреда на АА. Ние признаваме смирено, че представляваме само "МЪНИЧКА ЧАСТИЦА ОТ ОГРОМНОТО ЦЯЛО".

Ние с теб, уважаеми или уважаема ronisulivan, "мъничка частица от огромното цяло" ли сме или най - големите програмисти на АА в световен мащаб?

.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.