Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:18 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема За чудесата и подаръците, и обещанията...  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано04.07.15 06:24



И тази сутрин съм трезвен. И тази сутрин не ми се пие. Първо и единствено чудо, за мен, откакто съм в Братството на АА - отнето ми е и днес неистовото желание за пиене на алкохол. И съм благодарен. На 22.06. направих три години трезвост. И съм благодарен. Поне от две години, мисля осъзнато, всичко/не ми е полезно да го категоризирам в думи "добро" или "лошо"/ в моя живот е дар от Него. И съм благодарен.

И сега, обещанията на стр.74 от "Голямата книга" на АА:

"Ако положим усилия на тази фаза от нашето развитие, ще бъдем изненадани от постигнатите резултати, преди да сме изминали дори половината от пътя.

1.Ще получим нова свобода и ново щастие. 2.Няма да съжаляваме за миналото, нито пък ще искаме да затворим вратата зад него.3.Ще разберем смисъла на думата ведрина и ще познаем спокойствието.4.Независимо от това колко ниско бяхме паднали в миналото, ще разберем как нашият опит може да помогне на другите.5. Усещането за безполезност и самосъжаление ще изчезне.6.Ще престанем да се интересуваме от егоистични неща и ще започнем да мислим за нашите събратя.7. Себичността ни ще се стопи.8. Цялото ни отношение и поглед към живота ще се промени.9. Страхът от хората и финансовата нестабилност ще ни напуснат.10. Ние интуитивно ще знаем как да се справяме с онези положения, които преди ни объркваха.11.Внезапно ще проумеем, че Бог прави за нас това, което преди не успявахме да направим за себе си.

Дали това не са прекалено големи обещания? Не смятаме.

12. Те винаги ще се изпълняват за нас - понякога бързо, понякога бавно. Те винаги ще се реализират, ако полагаме усилия за това."

При мен и за мен е точно така. И съм благодарен.

Господи, благослови ни. Благодаря Ти, за всичко, което Си ми дал и Си ме научил. Помогни ми да се увеличи свободата на моята душа, силата на моя дух, светлината на моя ум и добротата на моето сърце. Амин.




Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.