Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:17 18.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема алкохолна зависимостнови  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано22.06.15 18:01



Здравейте,
не знам как да започна...
Дъщеря ми е алкохолик. От няколко години.Лекува се, но трайни резултати не постига.Има желание,което отслабва с всеки опит и срив след това.Ужасно е - за нея, за нас с баща й... Толкова съм отчаяна... Животът и преминава покрай нея,вече е на 33 години. Няма приятели, няма работа,ужасно самотна е, появи се епилепсия и е страшно.
Моля за съвети,какво мога аз да направя?





Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: feniks_m]  
Автор шаляляля (минаващ)
Публикувано22.06.15 20:28



Как се сдобива с алкохол? След като не работи, предполагам няма пари или?



Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: шаляляля]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано22.06.15 21:54



взима заеми от съседите - от този 2 лв, от онзи 1лв,от нас 1-2лв,намира си алкохол и без пари - не знам как



Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: feniks_m]  
Автор ronisulivan (непознат)
Публикувано22.06.15 22:06



Казвате,че се е лекувала! Какви методи сте пробвали ?



Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: ronisulivan]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано22.06.15 22:54



детокс в различни болници,психотерапия,лекарства



Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: feniks_m]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано23.06.15 01:54



Епилепсията е сериозна диагноза, особено ако я е определил невролог след изрично ЕЕГ. Иначе може да е т.нар. конверзационно разстройство, тоест несъзнавано да наподобява епилептични симптоми поради хистрионна "вторична печалба" - че ще я съжалите и ще се грижите за нея повече и т.н. Щом я издържате, вие контролирате положението с алкохолизма й - не прибягвайте до крайни забрани и ултиматуми, но разпознайте онези от безвредните неща, които й харесват все още и й ги предоставяйте, намалявайки същевременно вредните, като алкохола и самосъжалението. Супер лесно е, просто трябва най-сетне да се откажете да я контролирате абсолютно и да й позволите да избере между невредящи й възможности, без да я критикувате и без да й говорите с покровителстван тон на всяка крачка. И без секти като AA, моля! Че от трън та на глог ще е положението.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: feniks_m]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано23.06.15 13:54



Епилепсията в следствие от алкохола ли е?

При случай, че е така тя не може да премине през абстиненцията без специалист и болнична обстановка. Доста е опасно.

Дъщеря ви не трябва въобще да пие. Това може.
В този случай наистина ви препоръчвам АА. Там има хора които са преминали през това и наистина може.

\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: feniks_m]  
Автор iffet (непознат)
Публикувано23.06.15 16:36



Здравей feniks_m,
Напълно те разбирам и ти съчувствам, защото и аз съм преминала през същият ад, но не като майка, а като съпруга. Болката е голяма, колко повече когато става въпрос за детето ти. Най-доброто, ама наистина най-доброто е Анонимни Алкохолици. Само и единствено там моя съпруг намери ИЗХОД. За 20год. алкохолизъм, минавахме през много влизания в болница, вливане на системи даже и в къщи, изчистваше се за около 10дена, поосвежаваше се и пак започваше отначало. Но дойде момент когато последното влизане в болница беше много тежко, цели 8часа той бе в кома и на командно дишане. Благодаря на Бог , че ми го върна без повреда. През времето което той бе в болница, чрез наш познат се свързахме с АА и след изписване от болницата заминахме за София (ние сме от едно малко градче в България). Всичко това се случи и се случваше чрез Божието водителство. Тази програма и тези хора там ще помогнат на твоята дъщеря - убедена съм. Потърсете най-близката сбирка на АА, там ще ви дадат съвет как да постъпвате.
Божията благодат над твоя дом!



Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: feniks_m]  
Автор Darth_ Vader (непознат )
Публикувано23.06.15 16:37



Здравейте,

Ако дъщеря Ви има желание да спре, но не може, аз с удоволствие ще поговоря с Вас как да й помогнете. Телефона ми е 0888 81 89 62 а интернет сайта на нашата група за взаимопомощ е: http://aa-bg.com/

След един такъв разговор преди три години, аз се присъединих към обществото за взаимопомощ „Анонимни алкохолици” и от тогава не съм пил и по-важното – не ми се пие.

Вярвам, че това е възможно и за детето Ви.

Поздрави

Радо Алкохолик



Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано23.06.15 16:44



Да, епилепсията е открита от невролог, ЕЕГ и скенер на главата. Пие лекарства за нея.Епилепсията се проявява при абстиненция - тогава има често големи припадъци.
Друг въпрос е,че се опитва да я използва като "вторична печалба" както казвате.
Съвета,който ми давате, се опитвам вече доста дълго време да го приложа,ама не се получава. Нищо не я интересува достатъчно дълго, има ли дори и малка трудност в нещо ,което започва да прави,докато е трезва и.... следва голям запой. Това се повтаря непрекъснато, изчерпах се вече да измислям нещо с което да се занимава и да и харесва.Все едно сме в някакъв омагьосан кръг и няма излизане от него.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.