Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:50 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема Приеманенови  
Автор oceola73@abv.bg (непознат )
Публикувано14.03.15 22:28



Повече от 6 месеца съм трезвен и продължавам без колебание,от време на време изпадам в състояния на гняв и чувство за не свършени дела .Като повечето алкохолици съм вършил безброй глупости ,но най-много тежат глупостите при които се е налагало да отстъпя поради различни причини.За един егоист е трудно да приеме ,че не може да бъде прав ако си мисли че е в правото си особено ако е с наранено чувство за справедливост.бях започнал програмата и в един от многото ми спорове се наложи да отстъпя поради това че имаше много хора и се мъчех да се правя на смирен /честно и аз не знам/от човек ,който при други обстоятелства бих му "разковал" главата.Живеех с убеждението,че съм в правото си и изпадайки в гняв и ярост,защо съм го пуснал"метър"от няколко месеца не мога да приема ,че този си е просто по-голям идиот от мен/от къде на къде/.Не приемах факта ,че и сега ми се прави на приятел,понякога едвам се сдържам да не направя глупост и само страха от наказание ме спира понякога,а може би и наученото в аа.Приемането е жизненоважно в такива като моя случаи и докато не се науча нищо добро не ме чака,разбирам го.Приемам ,че е така но не мога да приема все още:Защо Господ ми прати най големия дебил на света за да ме научи?



Тема Може,братко,може и повече... [re: oceola73@abv.bg]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано14.03.15 23:21



Споко,братко.

Бог може да ти прати още по-голям ако този не ти е достатъчен да ти понамачка Егото,което кара всеки от нас да си мисли че е "Център на Вселената"...



Бъди себе си.

Тема Re: Може,братко,може и повече...нови [re: stefko_aa]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано15.03.15 00:04



което кара всеки от нас да си мисли че е "Център на Вселената"...
.......
Всеки от нас /алкохолик или не/ Е център на вселената. Няма как да не е. Съвсем друг е въпросът този "център" как осмисля централното си място и как постъпва според разбиранията си





Тема Абе ред трябва да има!!!!нови [re: gogo163]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано15.03.15 09:04



" Всеки човек прилича на актьор, който иска да изнесе целия спектакъл - опитва се да аранжира осветлението, балета, постановката и другите актьори както на него му харесва. Само ако можеше да наложи собствените си виждания, само ако хората постъпваха както той иска, представлението би било прекрасно. Всички, включително и самият той, биха били доволни. Животът би бил чудесен. В опитите си да наложи своите виждания нашият актьор понякога е много изобретателен. Той може да бъде мил, внимателен, търпелив, щедър; дори скромен и самопожертвователен. От друга страна, той може да бъде дребнав, егоистичен, себелюбив и нечестен. Но както повечето човешки същества, той най-вероятно притежава различни черти.

Какво се случва обикновено? Представлението не излиза много добре. Той започва да си мисли, че животът не е справедлив към него. Решава да се старае повече. При следващия случаи той става още по-взискателен или по-снизходителен, в зависимост от ситуацията. И все пак пиесата не му подхожда. Признавайки, че може би до известна степен греши, същевременно той е сигурен, че по-виновни са другите. Той се ядосва, възмущава, самосъжалява. В какво се състои главният му проблем? Той не е ли всъщност користен, дори когато се опитва да бъде мил? Не е ли жертва на заблудата, че може да бъде доволен и щастлив на този свят, само ако преуспее в живота? Нима не е очивидно за всички останали актьори, че това са нещата, които той желае? Нима неговите постъпки не подтикват всеки от тях да си отмъщава и да заграби от представлението всичко, което му се удаде? Дори в най-добрите си мигове не е ли той човек, който всява по-скоро смут, отколкото хармония?

Нашият актьор е себелюбив - егоцентричен, както е прието да се казва в днешно време. Той прилича на пенсионирания бизнесмен, които се излежава на слънце във Флорида през зимата и се оплаква от бедственото положение на нацията; на свещеника, които въздиша върху греховете на двадесетия век; на политиците и реформаторите, които са сигурни, че Утопията ще настъпи, стига само всички останали да се държат както трябва; на престъпника-касоразбивач, които смята, че обществото е било несправедливо към него; най-сетне, той прилича на алкохолика, който е загъбил всичко и е принудително затворен. Колкото и да протестираме, нима повечето от нас не са затънали в собственото си аз, във възмущенията си или в самосъжаляване?

Егоизъм - егоцентризъм! Ние смятаме, че това е коренът на нашите беди. Гонени от стотици форми на страхове, самозаблуда, себелюбие и самосъжаление, ние настъпваме хората и те се бунтуват. Понякога ни нараняват, привидно без причина, но ние неизменно откриваме, че някога в миналото сме вземали решения, мислейки само за себе си, които по-късно ни поставят в положение да бъдем наранени.

Така че, според нас ние самите причиняваме всичките си беди. Те извират от самите нас, а алкохоликът е един краен пример за бунт на самоволието, макар че самият той обикновено не е съгласен с това. Преди всичко ние, алкохолиците, трябва да се освободим от този егоизъм. Трябва да се освободим или в противен слушай той ще ни убие. Бог прави това възможно. И често изглежда, че без Неговата помощ не можем напълно да се отървем от егоцентризма си. Много от нас имаха в излишък морални и философски убеждения, но не можехме да живеем само с тях, дори когато ни се искаше. Нито пък можехме да намалим егоцентризма си само с желание или със собствените си сили. Трябваше ни Божията помощ."...
Гл 5. от Голямата книга -"Как действа програмата"

..........................................

"...Прегледахме изминалия си живот. Значение имаха само изчерпателността и честността. Когато свършехме, разглеждаме всичко внимателно. Първото очевидно нещо бе, че този свят и хората му често грешат. Повечето от нас достигнаха само до извода, че другите грешат. Обикновено стигахме до заключението, че хората продължават да ни обиждат и това ни нараняваше. Понякога имахме угризения на съвестта и тогава се сърдяхме на самите себе си. Но колкото повече се съпротивлявахме и се опитвахме да наложим това, което ние искахме, толкова повече нещата се влошаваха. Както на война, победителят само привидно печелеше. Моментите на тържествуване бяха кратки.

Ясно е, че един живот, изпълнен с негодуване, може да доведе само до празнота и нещастие. Колкото повече допускаме тези неща, толкова повече пилеем часовете, които бихме могли да използваме за нещо полезно. Но за алкохолика, чиято надежда е да поддържа и увеличава духовният си опит, негодуването е нещо безкрайно опасно. Открихме, че то е фатално. Защото когато таим в себе си такива чувства, ние затваряме вратата за сиянието на Духа. Лудостта на алкохола се възвръща и ние отново пием. А за нас да пием означава да загинем.

Ако искахме да живеем, трябваше да се освободим от гнева. Цупенето и злобата не бяха за нас. ТЕ МОГАТ ДА БЪДАТ ЕДИН СЪМНИТЕЛЕН РАЗКОШ ЗА НОРМАЛНИТЕ ХОРА,НО ЗА АЛКОХОЛИКА ТЕЗИ НЕЩА СА ОТРОВА"......


Гл. 5 от Голямата книга "Как действа програмата"


Спокоен и трезвен ден,братя, и сестри-алкохолици и нека оставим Друг да решава кой какво да прави или да не прави....

Бъди себе си.

Тема Re: Абе ред трябва да има!!!!нови [re: stefko_aa]  
Автор gogo163 (член)
Публикувано15.03.15 10:54



А собствени мисли...нещо? Типично!





Тема Друго си е човек да мисли....нови [re: gogo163]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано15.03.15 13:32



Цял живот до преди Анонимни Алкохолици съм си мислел,че съм голяма работа,че никой не може да ме накара да направя нещо,което не искам,исках всички да ги нагласям както съм си искал и някак си благодарение на "творческата си мисъл" успявах да го направя. Това обаче,че съм си мислел "колко правилно мисля и действам" въобще не успя да ме спре накрая отново със своето си мислене да стигна до там,че да не искам да живея и да се моля за това да не се събуждам на сутринта.
С това свое си "мислене" накрая така я измислих,че загубих перфектната си работа,перфектното си семейство,възможността да работя,да контактувам с хора и въобще загубих тотално желанието си да живея без значение дали с алкохол или без алкохол....Това както писах беше винаги в резултат на моето си "разкрепостено и напълно независимо мислене"....


Накрая когато вече просто изревах на Бог както Го разбирах тогава или съм си мислел,че въобще Го има,Той ми прати буквално на крака хора от Анонимни Алкохолици,които ми помогнаха и продължават да ми помагат да живея трезвен ден по ден.....

Помня как 2007 година когато веднъж говорих със своя спонсор относно едно мое евентулно действие на следващия ден,аз използвах думичката "МИСЛЯ" за еди какво си или еди какво си друго. Той ме попита нещо съвсем простичко,което тогава съвсем истински ме накара да се ядосам.Попита ме простичко без дори какъвто и да намек за обида:
"Какво мислиш,че ще измисли тая твоя болна главица?......",
на което аз яко му се ядосах,не го показах,но първото нещо,което ми се врътна в главата беше как който и да е може да ми каже,че "имам болна главица"-демек болно мислене......
..............
Днес и сега бих могъл наистина да споделя,че така не съм се чувствал никога през живота си било то когато пиех,или когато не съм пил алкохол.Без да споделям през какво преминавам,през какви неща се налага да бъда превеждан с Божията помощ мога само да кажа едно просто "Благодаря на Бог и на Анонимни Алкохолици" за всичко,което съм и което имам днес и сега.[usmihvam se]

Как мисля и какво правя- това е нещо,което си е лично мое и аз не бих позволил на когото и да е да ми казва как да мисля,как да чуствам или каквото и да е,което не е работа на някой друг,освен мое собствено дело.
Като пиша това,скъпи ми ГОГО 123 същото се отнася със същата сила и за тебе. Поради тази проста причина бих те помолил на първо време съвсем добронамерено-спри да се правиш на ВЕЛИК АНАЛИЗАТОР или на какъвто и да е,който дори знае какво АЗ мисля,през какво АЗ преминавам и още по-нататък дори да не пиша какво АЗ правя,как да го правя,с кого го правя и тн и тн.....

Вместо да показваш колко добре "мислиш"-вземи да споделиш нещо от себе си,различно от това "колко добре си се оправил без АА,без да пиеш и тн и тн",защото всеки един,който се навре тук,и който може и да няма тоя шанс "сам да се оправи",може доста лесно да си помисли,че като се мисли,че е добре,може наистина да стане добре.
Колкото и да си мисля,че сам мога да се оправя,колкото и да си мисля,че живота ми зависи само и единствено от мен,колкото и да си мисля,че дори "ВЕЧЕ СЪМ ИЗЛЕКУВАН" от алкохолизма,истината колкото и да не ми е приятна е,че аз съм бил алкохолик,сега съм алкохолик и ще си бъда такъв докато съм жив. Но както споделих как аз живея,какво аз си мисля или не си мисля няма никакво значение,когато се отнася за същността на една съвсем истинска и неизлечима болест каквато е алкохолизма.
Единствено в Анонимни Алкохолици,действайки по програмата за възстановяване от душевната ,умствена и физическа болест алкохолизъм мога да се радвам ден по ден на това,което ми е щедро дарено от Бог/както Го разбирам/;мога да мисля,да чувствам и да действам така,както никога в живота си допреди за започна и да продължавам да правя това,което се опитвам откакто съм в Анонимни Алкохолици.

Тъй че ако искаш сподели някои твои "по-велики" мисли отнасящи се конкретно за твоя алкохолизъм и за това как успяваш да се справяш с мислене,чувства,действия и дали наистина ако таиш нещо неприятно у себе си,това ти помага да живееш по-добре,пък дори това само да е някакво си старание от твоя страна да си "помислиш,че мислиш правилно и си прав в каквото и да е"....


Бъди себе си.


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.