Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: помощ за близъкнови [re: nanna83]  
Автор ronisulivan (непознат )
Публикувано03.01.15 12:06



Ами тогава почвай да избираш: психиатри,психолози,иглотерапия,врачки,лекарства,импланти,билки,комуни,Анонимни Алкохолици. Но, в случая не е важно ти какво искаш, а дали той иска да спре да пие.



Тема Re: помощ за близъкнови [re: nanna83]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано03.01.15 13:42



Да, ние вече не живеем заедно, но това не го прави далечен човек, от когото не се вълнувам

Напротив, прави го. Да се натискаш на интимен бивш, с когото си прекъснала отношения, предполагащи пъхане на нос в неговите навици, е психопатология.

Тъпкачите затова са бивши, защото не са ни нито в къщата, нито в леглото. Тоз си е изнесъл уя от спалнята ти, ти къде си в картинката, ам?

п.п. оф, забравих да натвърдя за яснота - пияндурникът не става за секс. Следователно, нямаш причини, освен мателиална изгода, да му се бесиш на врата.

Редактирано от alisalisa на 03.01.15 13:52.



Тема Re: помощ за близъкнови [re: alisalisa]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано03.01.15 14:01



Има и хора които е описал абсънт.

Второ не се знае за какво се е изнесъл.
Знае за какво авторката го е "изнесла"- заради алкохола.

Има хора които дори роден от себе си алкохолик не могат да търпят, та не да живеят с друг. С пиещ алкохолик и пияница не се живее. Много от тях са доста стойностни хора.

Разбирам авторката, но не мисля, че е в състояние нещо да направи.



Тема Re: помощ за близъкнови [re: k.p.todorova@gmail.c]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано04.01.15 17:56



Авторката, моят съвет е следния: Бягай бързо от този човек и не се обръщай назад! Недей да имаш никакви съмнения и угризения. Не можеш да му помогнеш никак, но той със сигурност може да ти навреди. Колкото и жестоко да звучи, за алкохолиците е в пълна сила лозунга „Делото по спасяване на давещите се е дело на самите давещи се”.
Казва ти го един спасил се "давещ се".



Тема Re: помощ за близъкнови [re: ALONE911]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано04.01.15 23:30



Без значение кой от кого се е изнесъл. Писала "близък човек", пък описва бивше гадже. Щом е бивш, не е близък. Роднините няма как да станат бивши, те са близки хора. Също и тези, с които човек живее под един покрив и приятелите, с които поддържа контакти, защото приема недостатъците им.

Описаният мъж е бил близък, връзката е приключена, вече не е близък.



Тема Re: помощ за близъкнови [re: alisalisa]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано05.01.15 08:36



За теб може и да е приключило, за авторката също, но след като човек пише значи за него нещата не са приключили както трябва и въпросът го тревожи.

Бившити гаджета също са хора и някои си остават доста близки въпреки, че "бивши". Ако можеше човек да си изтрие живота, мислите и чувствата с гума...

"Близък", "роднина", "настоящ" е се припокриват.



Тема Re: помощ за близъкнови [re: k.p.todorova@gmail.c]  
Автор nanna83 (непознат)
Публикувано05.01.15 10:44



Благодаря на всички за мненията!
Описанието на отношенията вероятно беше излишно, направих го, за да илюстрирам по-ясно картината.
Тъй като досега не съм била в подобна ситуация, исках да получа представа от хора с опит дали за този човек е по-добре да бъде оставен сам с проблема си и дори в оформящата се вече в живота му връзка с алкохоличка , или шансът за него е аз да се опитам да го подкрепя.
Успешна година на всички! :)



Тема Re: помощ за близъкнови [re: ALONE911]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано05.01.15 10:58



Да не изпадаме в сълзливи пиянски самосъжаления, предлагам.

Бившити гаджета също са хора
Забележително откритие! Всички хомо сапиенс са хора, засега човечеството не е открило начин да се чифтосва с хипопотами. Бившите гаджета са бивши близки хора. А дали един пълнолетен хор си избира да пие, пуши, да ходи небръснат, да търчи гол по улиците или да се търкаля денонощно на дивана, е личен навик. Личните навици затова са лични, защото никой не може да забрани на човека да си ги практикува.

Авторката е закъсняла поне с година и половина с пускането на тази тема. Живяла 2 години с човек, чийто личен навик не понася, нищо не направила, после си сритали шапките и се сетила да се втурва "да му помага" да се отърве от навика си, който ТЯ не харесва.

Тебе някой комшия да е дошъл да те превъзпитава? И ти си човек, хем си симпатична на комшията, обаче ако дойде да ти брои чашките, цигарите или да инспектира за прах под леглата ти /щото чистотата е здраве/, ще го натириш, нали? Ай, да не бъркаме чувствата с амбицията за контрол и превъзпитаване!



Тема Re: помощ за близъкнови [re: alisalisa]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано05.01.15 11:58



В самосъжалиние никога не съм изпадала дори в пияно състояние.

Търсенето на начин за отказване от алкохол не е превъзпитание а нормална загриженост на човек.
Второ авторката не казва, че мъжът не й е харесвал или харесва и определено вижда алкохолът като основна причина за другото. Дали е така не се знае.

Последно много бивши стават при определени условия настоящи и бъдещи и то след много по- тежка раздяла.
Не сантименталност, а наблюдения.

Накрая две години са напълно достатъчни да развиеш съзависимост, а и много хора да ти останат в живота.

Лично аз съм на мнение, да стой много по- далеч от този човек и да не се връща ако той не успее да се справи сам с алкохола.

Аз не търпя никой да ме превъзпитава, но определено ми се е случвало да прескача неща за човек който си мислех, че не мога. Всеки действа спрямо себе си и своята преценка за нещата и другия.
Виж, аз имам култирни комшии - обсъждат зад гърба ти, но определено в трудни моменти са помогнали.



Тема Re: помощ за близъкнови [re: alisalisa]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано05.01.15 13:22



Лиса, да почерпиш за това, че не знаеш що е то алкохолик! Пиянството на такъв човек никак, ама никак не се вмества категорията "личен навик". Пияницата от един момент нататък излиза от добродушната поза на квартално посмешище и се превръща в опасно за себе си и за другите същество. Аз съм имала двама такива роднини (и двамата починаха) и мислех за тях като за психически болни хора. Т.е. хем се ужасяваш от него, хем няма как да му помогнеш, хем не върви да го оставиш да умре от глад. Приятели алкохолици нямам, но не бих ги изоставила с лека ръка, ако ги сполети такава беда. С няколкото ми бивши гаджета сме в чудесни отношения, така че и те влизат в числото на близките хора, чието здраве и живот не са ми безразлични. На авторката дадох съвет да бяга бързо от този човек не защото "бившите" не заслужават подкрепа, а защото усилията й ще са безсмислени. Иначе разбирам тревогата й и намирам за похвално желанието й да помогне.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.