Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:01 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Продължителност на алкохолната абстиненциянови  
Автор Tyrsesht (непознат )
Публикувано02.10.14 10:18



Пия от много години! Сега, от месец, съм намалил драстично алкохола. Постоянно се чувствам зле, безсилен съм и треперя почти постоянно. Сутрин буквално не мога да стана от леглото, а през деня не ми се прави нищо, струва ми се, че ще припадна докато вървя по улицата...
Възможно ли е да е абстиненция или да търся други здравословни причини?



Тема Re: Продължителност на алкохолната абстиненциянови [re: Tyrsesht]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано02.10.14 20:57



Възможно е, но това не означава, че трябва да пиете нито пък да не посетите лекар.
Мисля, че един рутинен преглед и изследване на кръв и урина ще са достатъчни.
Иначе описанието е съвсем точно за човек спрял алкохола. Може да важи и за човек драстично намалил алкохола.

Моето такова състояние продължи около месец и половина. След това постепенно се възстанових и това остана само далечен лош, не кошмарен, спомен.

Все пак идете на лекар защото абстиненцията минава, но други заболявания с подобни симптоми могат да бъдат фатални.



Тема Re: Продължителност на алкохолната абстиненциянови [re: Tyrsesht]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано02.10.14 22:33



Здравей.

Опитай да намериш отговор на въпроса:"Защо спрях да пия, или драстично намалих от месец алкохола." Този въпрос води до друг:"Искам ли да спра да пия и мога ли сам да спра да пия?"

Състоянието, в което се намираш, така, както го описваш ме кара да ти предложа да потърсиш лекар с опит в наблюдението на хора с проблем с алкохола. В началото този лекар би могъл да ти помогне да преодолееш абстиненцията без да пиеш алкохол. Как става това? Аз не знам.

Аз съм член на АА. След като организмът ти бъде изчистен от алкохола, би могъл да потърсиш помощ в някоя група на АА.

АА, с това, което предлага, не е единствения начин да спреш да пиеш. АА не е единственото място, където би могло да спреш да пиеш до края на живота си ден по ден.

На мен това ми помогна и ми помага. Затова и ти го предлагам. Това е моят опит. И нищо друго.

Желая ти сила и честност. И здраве. И успех.


Редактирано от Sandu62 на 02.10.14 22:53.



Тема Re: Продължителност на алкохолната абстиненциянови [re: Sandu62]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано03.10.14 14:12



Tyrsesht, наистина е добре да отидеш на лекар, специалист по зависимости. Аз лично направих това още преди да спра да пия, то беше първата крачка. С психиатъра изготвихме план: първоначално намалих количествата алкохол, след това спрях напълно, като започнах да приемам лекарство, заместващо алкохола (умишлено не казвам какво, за да не започнеш да се самолекуваш!), плюс специална диета (нея спокойно може да си направиш) с огромни количества айрян, много извара и задължителен черен шоколад (защото стимулира производството на хормона серотонин, който досега ти си стимулирал с алкохол), плюс витаминни комплекси и още вече не помня какво. Всяка седмица намалявахме лекарствата, променяхме с нещо диетата и така. Много леко мина периодът на абстиненция, по-скоро беше психическо неразположение, отколкото физическо. Не се съмнявай, че ще успееш да се пребориш, но можеш да си помогнеш значително в това, ако го правиш заедно с наблюдаващ те лекар.
След като се отървеш от самия алкохол, ти сам ще си решиш - Анонимни алкохолици, индивидуална психотерапия и т.н. Мой съвет е да се отнесеш дори по-сериозно към тази последваща терапия, отколкото към самото спиране на алкохола. Тя ти е гаранцията, че ще поддържаш трезвото си състояние, защото след всеки рецидив е все по-трудно да спреш пиенето, това всички тук сме го изпитали на собствен гръб.

ПП И още една платена много скъпо истина: не се заблуждавай, че можеш да пиеш "по малко". Не можеш.

Редактирано от memi2011 на 03.10.14 14:20.



Тема Re: Продължителност на алкохолната абстиненциянови [re: memi2011]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано03.10.14 14:58



ПП И още една платена много скъпо истина: не се заблуждавай, че можеш да пиеш "по малко". Не можеш.

Това и на мен ми направи впечатление, не той може да не е алкохолик, а човек системно прекаляващ с алкохола и сега въздействието на алкохола физически му липсва.
Тук не срещнах хора с такъв тип пиене.



Тема Re: Продължителност на алкохолната абстиненциянови [re: memi2011]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано03.10.14 15:12



Да допълня- мед / самостоятелно или на филия/, кисело мляко с магданоз, сок от лимон плюс ч.л. сода в 1 чаша вода, много вода или безалкохолно / газирано, ако му позволява стомаха/, прясно мляко.

При случай, че има възможност известно време да почива, да лежи додето организма започне да работи без стимулиране с алкохол.



Тема Re: Продължителност на алкохолната абстиненциянови [re: Tyrsesht]  
Автор Lodez ()
Публикувано03.10.14 16:09



И аз така като теб сега ,доста време прекарах да се занимавам излючително интезивно с МАХМУРЛУКА си или по точно абстиненцията ! Живота ми беше във функция от тежкия ми махмурлук . Ако имах да правя нещо в даден ден то аз трябваше да се съобразя с времето което ще вземе пиенето , след това да включа запоя ,плюс времето за махмурлук, после пък и за депресията след махмурлука ,та живота ми се беше превърнал в лечебница и търсене на най доброто за мен средство да преминавам, мъките на махмурлука или абстиненцията по лесно .Ама докато се занимавах с тази изключително важна и животоспасяваща за мен дейност дойде момента ,когато разбрах ,че пък и не мога лесно да спра запоя и влизма постоянно за постоянно там и никога ,ама абсолютно никога не съм в състояние да преживея нещата от живота без да пия .Винаги се налющвах поради невъзможност да живея да чувствам своето си място наистина и да съм адекватна наистина ,а не заучено. ОТ заученото още по-вече се вкисвах и подтисках понеже не бях като хората наистина да чувствам !Е при всеки е различно имам една прителка ,която твърдеше ,че няма абстиненция ,но тя никога не спираше и като спреше толкова се нервираше от хората и живота ,че веднага започваше пак .Сега живее до родителите си в химическа ризница ходи и прави каквото трябва и си се мъчи също такам ама така си предпочита .Пълно е с програми за спиране има само една за възстановяване ! И аз пих сладко и хапчета 30 години като спирах и започвах със съответните програми и когато вече всичко беше загубено и умирах се хванах за програмата за живот А.А.Никога няма да мога да благодаря достатъчно на човека ,който ми каза за тази програма и ми я показа, как става ! Всеки алкохолик може да почне да живее ,ако го поиска и е готов на всичко за това .





Тема Re: Продължителност на алкохолната абстиненциянови [re: Lodez]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано03.10.14 21:05



Винаги съм се чудела вие забравяте ли след като преживявате нещо или сте преживели нещо друго или най- накрая сте съвсем различни хора.
Какво говориш, за мен периода на абстиненцията беше най- тежкия период от живота ми. Направо не мога да повярвам, че оцелях, пък, че успях да не пия още повече. Та аз направо умирах с тежки мъки. Въобще не искам да си спомням за този период. Не знам как оцелях!



Тема Re: Продължителност на алкохолната абстиненциянови [re: Tyrsesht]  
Автор alkaja-106775 (общителен)
Публикувано04.10.14 09:42



Всичките проблеми са следствие от нередовно пиене, т.е. от неправилна употреба на алкохол. В случая неправилната употреба се проявява под формата на спиране и може да се дефинира кото т.нар. злоупотреба.
Народът отдавна е предупредил, че спирането влошава положението.
Така че - "Don't try this at home"!



Тема Re: Продължителност на алкохолната абстиненциянови [re: alkaja-106775]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано06.10.14 11:55



Аз ли не съм състояние да прочета "умното" ти предложение в поста или твоето твоето спиране е наистина страшно влошило положението ти?
Вероятно, защото си го пробвал в къщи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.