Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:03 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Ниманови [re: memi2011]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.12.14 17:50



мислиш, че не съм водила и такава битка ? Грешиш, ако мислиш, че се предадох. Някои отказаха цигарите, защото мога да бъда много досадна.


Не е същото, защото става въпрос за хора, които могат да навредят не само на себе си, а и на околните. Би ли се возила с пил шофьор ? Е, аз няколко пъти писах докладни и отказах да пътувам, след това ме изпращаха с такива, които не пият, въпреки че и те можели да направят катастрофа според шефа ми. А когато работиш с ток дали само на себе си ще навредиш ? Моля те, не оправдавай зависимите от алкохола. Не търся оправдания, а решения. Все някъде ги има, след като има хора, които са се отказали. За съжаление изпратихме доста колеги не на време от този свят и все си мисля, че съм могла да направя нещо. Иначе защо започнах работа пак на подобно място ?



Тема Re: Ниманови [re: nbb]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано10.12.14 19:17



Доколкото разбрах Меми, ти казва, че ти нищо не можеш да направиш.
Разбери, че нямаш тази възможност освен да ги отстраниш от работа.
Това е решаване на проблемите който пиещия създава за себе си и за околните, а не решаване на проблема на пиещия.

Не само ти, но никой на работното си място не може. На работно място се работи трезв, а не пил.
Другото е просто намеса в личния живот на друг човек независимо ти какво мислиш. За там трябва да е съгласен другия или ти да работиш в психиатрия или да си психолог.



Тема Re: Ниманови [re: nbb]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано11.12.14 00:36



В трудовия договор на наетите не пише ли че трябва да са на работа без да са под влияние на алкохол и други променящи съзнанието(дрога и производните и).При подписване на трудов договор много работодатели изискват от работниците си да се подлагат на внезапни проверки(за алкохол и дрога) които те работниците не могат да откажат понеже са го подписали в договора си за назначение.От там нататъка е лесно.
Ти като каква се явяваш там директор ли си??



Тема Знам,нови [re: ALONE911]  
Автор nbb (весела)
Публикувано11.12.14 08:33



че нищо не мога да направя, както и въпросните специалисти. Покрай предишната си работа се запознах с всички психиатри в града, както и с психолози. Знаеш ли с какво се изчерпва ролята им - с даване на болнични за времето, през което тези хора не бяха в състояние да идват на работа. Ако самият човек не пожелае, наистина нищо не може да се направи. Но моят въпрос е - как да се накара този човек да осъзнае, че има проблем и да го признае пред себе си.





Тема Не,нови [re: nngv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано11.12.14 08:39



не съм директор, а ръководител "Човешки ресурси ". Пише, разбира се, не в трудовия договор, а в правилника за вътрешния трудов ред, с който запознавам всеки новопостъпил. Освен това имат екземпляр на всяко работно място и могат да прочетат, ако не са запомнили какво съм им казала. И какво като се правят проверки ? Когато се провери наш човек и дрегерът покаже не каквото трябва, показанията се скриват. Кого лъжем ?





Тема Re: Знам,нови [re: nbb]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано11.12.14 08:48



Трудно е външен човек и то на служба да направи това.
Може да се използват приятели- колеги, но резултата е нищожен.
Вероятността някой да може да повлияе е почти нищожен. Другият начин е съвместно влияние на тези които пият един на друг, но за там трябва доста обигран човек.
Това въобще не влиза в служебните ти задължения, а и ти си извън този кръг. При такива случаи както писах по- горе си трябва "добър играч". Хора не се направляват така лесно, особено пък зависими. Не става с "осъзнай се".
Мисля, че не можеш да влияеш освен да отстраняваш от работа за да не се получи най- лошото, а и на теб и другите се заплаща за работа която няма нищо общо с лечение на алкохолизъм.



Тема Успяхнови [re: ALONE911]  
Автор nbb (весела)
Публикувано11.12.14 09:54



да повлияя, но само на една жена, която ми стана след това приятелка. Сега тя ми разказва как ме е възприемала, как ме е мразела, защото съм си позволявала да пиша докладни, да топя хората, които миришат на алкохол. В момента тя се тормози, защото вижда, че нищо не може да направи, а не иска следващата авария да завърши със смъртни случаи.

Пита ме какво може да се направи, дали да се викне психолог, въпреки че и това сме правили няколко пъти, но резултат нямаше.
Може ли да ми кажеш как се осъзнава, че имаш проблем ?
На сегашното работно място поне нямам пряк достъп до колегите, защото са по обекти далече от мен, та поне не ми се налага да пиша докладни на този етап, но това не решава проблема.



Тема Re: Алкохол на работното мястонови [re: nbb]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано11.12.14 10:01



Пиенето на работното място, дори от страна на високо отговорни длъжности, е банализирано в нашата култура. Онзи ден чух от една позната, работеща в клиника, за поредния случай на пиещ от обяд хирург на работното място. Самата тя, невисокопоставена служителка там, го оправдава с довода, че иначе нямало да може да си върши работата както трябва. Демек, негова си работа, че вони на кръчма, важното да кълца и шие що-годе сносно. За съжаление, човек, особено заемащ подчинена позиция, не може сам да се бори с това омаловажаване от страна на другите, без да го намаразят или най-малкото изолират от колектива.

На ваше място аз бих говорил първо със самия пияч преди да пиша рапорти и да го топя пред колегите, за да не загубя неговото и на другите доверие. Дори той да реагира остро отначало, има шанс да се замисли и след това да го кара по-внимателно в това отношение. Можете леко да блъфирате пред него, като намекнете, че сте могли да го натопите много яко, но сте се въздържали, защото вярвате, че той е зряла и отговорна личност (някаквъв подкупващ комплимент, насърчаващ го да го заслужи) и т.н.

Лесно се дават съвети, но не се сещам друго. Успех!

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема И тованови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор nbb (весела)
Публикувано11.12.14 10:12



съм го правила, но според тях е напълно нормално да изпиваш половин литър ракия на вечер. Чудят ми се на акъла как може да не пия алкохол.



Тема Re: И тованови [re: nbb]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано11.12.14 11:04



Начин да те отпратят леко в страни.
На всеки му е ясно, че не е нормално, както и не е нормално да пиеш или да идваш пил на работа.
Това лесно се осъзнава, но лесно не се преодолява и обикновено хората се правят, че нямат проблем или в по- напреднал стадии го прикриват.
Не винаги осъзнаването, че имаш проблем е и решение.
Да не би твоята бивша позната да не е осъзнавала това?
Има и друга страна - да имаш други проблеми и да ги давиш в алкохол. Там е още по- трудно.
Аз въобще не вярвам в това, че друг ако ти посочи проблема и ти ще си вземеш забележка и ще го решиш - напротив започваш да се прикриваш по- добре/ или така си мислиш/, намразваш този който го е казал и съответно положението става по- зле.
Няма начин външен човек от служебно положение да те възпитава. Твоята позната която е била в кюпа в момента е в по- изгодна позиция поне със собствения си пример.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.