Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: бабичката с пушкатанови [re: spiritual66]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано04.12.14 10:11



Ето тук.



Тема Re: бабичката с пушкатанови [re: spiritual66]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано04.12.14 10:13



Не съм запознат,но не мисля че някой очилат надут доктор ще ти помогне повече.
То си е заложено дълбоко в човека,че само той единствено на себе си,може да си помогне.
Аз сам си помогнах за повечето,остана и една гадна работа да разкарам,понеже ми е бич божи в последните години.
Явно има какво да изкупвам от предишни животи,та да ме наказва кармата така.
Но на всяко нещо накрая му идва края.
По един или друг начин.
Понеже няма как да целуваш ръцете и краката на отговорници-диктатори.
И нямащи нищо човешко в тях.
Вярно..станах много по-корав и непримирим против това тегло да работя за тях,но мисля че вече урока свърши...и няма какво повече дауча там.
От социума идват всички злини.
Няма човек-няма проблем,колко прав е Сталин в повечето случаи.



Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: бабичката с пушкатанови [re: nngv]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано04.12.14 14:20



Аз се присъединявам абсолютно към мнението ти, че АА заслужават респект. Нещо повече, отдавна си мисля, че в българските условия държавата трябва да субсидира някак тази организация (поне наемите на помещенията да плаща), защото тя помага на много хора, които нямат финансова алтернатива за лечение. Аз се справих с алкохола по друг начин, с помощта на лекари и психотерапевт, но честно казано просто можех да си позволя индивидуално лечение, което не е никак евтино. Дребнави ми изглеждат и всички опити да се дискредитират терапевтичните успехи на АА. Представа за членовете на общността имам само от този форум, но виждам, че те не пият, при това не пият от години. Ами то това е най-важното, от там нататък всичко си зависи от конкретния човек.



Тема Re: бабичката с пушкатанови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано04.12.14 14:47



АА е организация която е заразителна с примера на членовете си.
Никъде не пише, че за да посещаваш сбирки трябва да спазваш стъпки, традиции, а да имаш проблем с алкохола.

Останалото е прекомерна изява на някои членове.
Не са никак малки постиженията на АА, а дори да изслушаш е много важно.

При всеки случай разходите се поемат по някакъв начин дори от спонсори. Това за човекът който реши да отиде за първи път няма значение. Пък преценката след това.
Има много ценни неща които могат да се вземат от АА, дори личният опит. Да не забравяме, че събирането на хора с еднакъв проблем и съответно толкова различен житейски опит трудно може да се намери на друго място.

Мен също ме дразнят някои неща, но определено за хора с по- лабилна психика са много полезни стига да нямаш "щастието" да попаднеш на някой който видимо е по- зле от теб, и дава ирационално мнение как да станеш по- добре. Все пак членовете на организацията и ставащите спонсори трябва да са доста по- внимателни. В повечето случаи това е проблем на всички организации.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.