Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:42 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ако имах избор....нови [re: Ivan Danov Ivanov]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано14.12.14 15:56



Има си хас, да не ти е забавно?! На мен, пък ми е забавно, когато някой цръкне нещо и си измисля, че е много забавен, щото още преди да цръкне, си вярва, че цръкването му, без още да е видяло бял свят, вече е спечелило световната корона на събитие от световен мащаб по забавления. А пък, то - едно нищо и никакво цръкване на място, където...

.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 14.12.14 15:58.</EM></FONT></P>

Редактирано от Sandu62 на 14.12.14 15:59.



Тема Re: Ако имах избор....нови [re: Sandu62]  
Автор dj_veseloto (непознат )
Публикувано14.12.14 20:49



:) :) То едно, че е забавно (за смях) ама и ти си много забавен (в развитие) ;)



Тема Re: Ако имах избор....нови [re: dj_veseloto]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано14.12.14 21:01



Ами, то това е целта. Да вляза във вашия коридор. Иначе, как ще се разберем, ако си говорим на различен език?

.



Тема Re: Ако имах избор....нови [re: Sandu62]  
Автор dj_veseloto (непознат )
Публикувано14.12.14 21:07



Значи не съм сам в космоса, а? :) :)



Тема Пък знам ли....нови [re: Ivan Danov Ivanov]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано15.12.14 07:10



"За повечето нормални хора алкохолът е символ на веселие, приятелство и живо въображение. Той води до освобождаване от грижите, скуката и тревогите. Води до весела близост с приятелите и събужда чувството, че животът е прекрасен. Но не така стояха нещата с нас през онези последни дни на тежко пиянство. Старите удоволствия бяха отлетели. От тях бяха останали само спомени. Вече не бяхме в състояние да изпитаме приятните мигове от миналото. Упорито се опитвахме отново да се радваме на живота както преди и страдахме от сърцераздирателната мания, че ще успеем да намерим някой нов чудодеен начин да се контролираме. Опитвахме отново – и отново се проваляхме.

Колкото по-малко ни понасяха хората, толкова повече се отдръпвахме от обществото, от самия живот. Когато се превърнахме в поданици на Цар Алкохол, в треперещи обитатели на безумното му царство, вледеняващата мъгла на самотата се спусна над нас. Тя се сгъстяваше и ставаше все по-непрогледна. Някои от нас потънаха в калта с надеждата, че ще намерят разбиране и одобрение. За момент ги откривахме – след това идваше забвението и страшното пробуждане, за да се сблъскаме с ужасните четири Конника – Ужас, Объркване, Безизходица и Страх. Нещастните пияници, които четат тази страница, ще разберат това!

Понякога някой тежък пияч, който в момента не пие, казва: „Алкохолът въобще не ми липсва. Чувствам се по-добре. Работя по-добре. Живея по-добре.” Като бивши проблемни пиячи ние се усмихвахме на подобни изявления. Знаем, че нашият приятел е като малко момченце, което си подсвирква в тъмнината, за да прогони страха. Той сам се заблуждава. Дълбоко в себе си би дал всичко, за да може да гаврътне пет-шест чашки, без да трябва да носи последствията. След известно време отново ще опита старата игра, защото без алкохола се чувства нещастен. Не може да си представи живота без алкохол. Някой ден няма да е в състояние да си представи живота както с алкохол, така и без него. Тогава ще опознае самотата, както много малко хора я познават. Ще се намери на ръба на пропастта. Ще поиска краят му да дойде.

Показахме как успяхме да се измъкнем от това състояние. Вие си казвате: „Да, аз искам да спра да пия. Но нима съм обречен да водя, живот, в който ще бъда глупав, досаден и скучен като някои от благочестивите хора, които виждам около себе си? Зная, че трябва да се справям без алкохол, но как мога да го направя? Можете ли да ми предложите равностоен заместител?”

Да, има заместител и при това той е нещо много повече. Сред анонимните алкохолици съществува едно братство. Там ще се освободите от грижите, скуката и тревогите. Въображението ви ще се разпали. Най-накрая животът ви ще има стойност. Най-добрите години от живота ви очакват. Така възприемаме ние братството, така ще го възприемете и вие....

"

Гл.11 "Един поглед в бъдещето" от Голямата книга.

..................................................................................

Ако смяташ,че когато става така,че вместо да се радваш на това,че си жив искрено се молиш за това просто да не се събуждаш ден по ден-тогава споделеното от нас може наистина да ти се стори "забавно".
Ако смяташ,че загубването на семейството,работата,здравето,положението в обществото и всичко,което е най-скъпо е "забавно"-също може това да е някаква заигравка.
Ако смяташ,че да стана алкохолик е било детската ми мечта-отново може да е "забавно" или дори да се сметне,че понякога мечтите се сбъдват.
Ако смяташ,че писането и споделеното от когото и да е алкохолик тук в Дира е "забавно" и всеки от нас го прави просто за да си намира "занимание" защото "просто няма какво друго да прави"-това също може да се приеме за "забавление".
Но ако дори и за миг си помислиш,че тук наистина става дума за Живот и Смърт и това е свързано с възстановяването от една прогресираща и смъртоносна болест наречена алкохолизъм,и че споделянето на опита ни е част от този жизнено важен процес,то би могъл за момент да допуснеш,че на никой от нас,който споделя за себе си тук и сега това не е толкова "ЗАБАВНО",колкото на теб или на други им си струва да бъде.
И ако това,което четеш и знаеш за алкохолизма все още ти се струва "забавно",то бих могъл да ти предложа приятно "ЗАБАВЛЕНИЕ" със споделеното от нас относно алкхолизма и възстановяването от тази несравнимо "забавна" болест....

Бъдете здрави и трезви,мои братя,и сестри алкохолици и нека Бог ви закриля и пази -днес и сега!

Бъди себе си.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.