Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Какво казва вътрешният ви глас при мисълта за алко  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано19.10.14 12:42



Живеем сред хора, на които алкохолът не вреди. Около нас се пие - това е факт. Няма начин поне веднъж в годината, за секунда, за миг, да не ни мине мисълта: "Дали пък това уиски е толкова хубаво, колкото го хвалят...." Или нещо подобно. Сигурна съм, че на всеки се е случвало. Интересно ми е какво казва вътрешният ви глас в тези редки случаи. Какъв монолог протича?
На мен ми се случи миналия уикенд. Имах гости на вилата, донесоха като подарък красива стойка за вино от ковано желязо и вътре поставена бутилка. Понеже пък съпругът ми предложи домашно вино и всички го предпочетоха, тази бутилка така си и остана в поставката за украса. Отидоха си гостите на другия ден, мъжът ми и той се прибра в града, а аз останах да поразчистя. И вечерта си седя - доволна, спокойна, отпочинала, чета си книга. По едно време погледът ми се спря на поставката. И ми минава мисълта: "Колко красив сувенир! А и това вино сигурно е скъпо..." Развоят на мисълта ми беше следния: "Да, ако човек може да пие, не би било лошо в тази хладна вечер да си налее една чаша. Жалко, че не мога да пия. Що пък да не можеш една чашка? Ами защото няма да е една, нали знаеш, цялата бутилка ще е. Е, ти ще внимаваш. Че аз, ако можех да "внимавам", нямаше да се докарам до там. Само тази вечер... Да, бе, да! Още утре сутринта ще се събудиш с главоболие и жажда за бира. Тя няма да е една. Вечерта пак ще пиеш, сигурно водка. После пак бира. След седмица ще си парцал. А след месец? О, я стига гадни мисли..."
И на това място умът ми сам се върна обратно към книгата, която четях. След няколко минути тотално забравих за виното.
Та, случват ли ви се такива моменти?



Тема Re: Какво казва вътрешният ви глас при мисълта за алконови [re: memi2011]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано19.10.14 13:14



Аз благодаря на Бог, че такива моменти не ми се случват, няма режисирани или сценаризирани такива моменти в живота ми сега, имах един или два пъти една обсесия, която ме измъчва много, и която носи в себе си като изход за освобождаване алкохола

, друго не е имало за изминалите четири години и половина, и повече дори. Много дълбоко и от цялото си сърце и душа се надявам и се моля да няма !
Ако все пак се получи такъв разговор в главата ми, знам, убедена съм, че не мога да разчитам на своите си сили, и точно като теб, бих го споделила, дали тук, дали бих се обадила на някой алкохолик по телефона, няма значение. Защото от този "разговор" в главата ти или "ми", та от този разговор до първата чаша или глътка има много малко разстояние, мисълта се материализира ... няма да устоя сама ...
Та, накратко, не ми се е случвало, и се моля с цялото си сърце да не ми се случва, защото изкушението, самата мисъл, направо потръпвам и потрепервам и сега сега, като си спомня, как години наред тази мисъл ме е вкарвала отново и отново в капана на смъртта...
Не бих искала да ти давам съвети, просто си спомних веднага, като прочетох поста ти за една история, която превеждах от Грейпвайн, за искрата, и пердето: "Дали ако видя една малка искрица на моето перде, ей тук, в хола ми, ей сега, дали няма да стана веднага, дали няма да се разтърча, и да взема мерки ??? !!! ВЕДНАГА !... ами разбира се, че ще стана, няма да продължа да пиша тук ала бала портокала, ами ще взема всички мерки, за да не стане пожар !
Ами ако видя искрицата на алкохолизма, да подпалва и събужда лекичко в душата ми своята гадна и неуловима примка, дали няма да обърна внимание, дали няма веднага да стана, и да се обадя на някого, и да споделя, да видя какво да правя ??? !!!
Разбира се, че ще го направя, е, за жалост при тази болест има моменти, в които може и да не се сети човек дори и какво да направи, но Бог дава сили и здрав разум какво се прави ако ... примерно се разгаря пожар !
Трябва да се действа, веднага !!!



Тема Re: Какво казва вътрешният ви глас при мисълта за алконови [re: memi2011]  
Автор Lord Vader (непознат )
Публикувано19.10.14 15:01



Аз съм дебел. Свръхтеглото ми е повече от 40 килограма. Да си представим сега, че съм диабетик, не по рождение, а от онзи, придобития в последствие тип. Последния път, преди да разбера за това, се бях налапал с шоколад и изпаднах в кома. Щях да умра.

Когато днес някой ми заговори за последния вид Милка и колко вкусна е тя, аз си спомням с ужас състоянието си преди комата и дори и насън не ми се приисква да си хапна пак шоколад.

Аз бях страстен пушач. Пушех повече от 3 кутии на ден. Да си представим сега, че съм болен от рак на белия дроб и след много тежка, живото застрашаваща ме операция и отстраняване на единия дроб, съм оцелял и сега някой ми заговори за най-новото Марл Боро и колко хубаво, меко и безвредно е то. Нито за миг не би ми се допушило, по скоро бих удушил производителите на цигари по света.

Аз обаче съм алкохолик. О този тип, които, независимо от изпитото минимално количество, губи контрол върху себе си, изпития алкохол и последващите си действия. При мен липсва причинно следствената връзка. Ако някой, за да се сгрее, неволно се допре до нагорещената печка той неминуемо ще се изгори, ще му излязат мехури и до края на живота си той ще знае, че допре ли се до нажежена печка се изгаря, много боли и НИКОГА ПОВЕЧЕ НЯМА ДА ПОСТЪПИ ТАКА.

НО НЕ И АЗ

Аз съм алкохолик, аз ще постъпя пак така, аз отново ще пия, независимо какво се е случило предния път, независимо, че съвсем честно, пред себе си, пред жена си, пред дечицата си съм се заклел, че никога повече, ама никога повече няма да пия. При мен липсва причинно следствената връзка. Аз всеки път казвах – този път си слагам ръката на печката и няма да се изгоря, този път знам как, мога и ще го направя. Луд ли бях?

Начина за възстановяване от заболяването алкохолизъм описан в Голямата книга на Анонимни алкохолици ми помогна да възстановя тази причинно следствена връзка. Тази проста, но не лесна програма, ми помогна да водя щастлив и трезвен живот, вече две години и половина. С помощта на Господ, така както аз Го разбирам, днес имам здравомислие и живота ми е щастлив и пълноценен.

А, ако случайно някога ми хрумне мисълта за алкохол, то това за мен означава едно – усъмнил съм се в безсилието си и отново съм повярвал, че съм Господ, мога сам да управлявам живота си и друг ми е виновен, че го бях превърнал в хаос. Загубил съм здравия си разум. Бих се молил и веднага бих говорил с друг алкохолик.



Тема Re: Какво казва вътрешният ви глас при мисълта за алконови [re: Lord Vader]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано19.10.14 16:18



Не знам. Аз пък даже видях нещо положително в този разговор в главата ми. А именно, че той не беше придружен от никакво вълнение. Чисто и просто отхвърлих мисълта, че мога да си налея една чаша, и си продължих спокойно четенето. Това е успех, мисля. Преди 5 години бих се тормозила, бих изхвърлила бутилката, бих се обадила на приятел. Сега забравих след няколко минути.
Струва ми се, че не бива такива мисли да ни плашат и че е по-естествено тях да ги има, отколкото да ги няма. Дано не сея ерес сред редиците на въздържателите, но ние сме живи хора. И като такива имаме и забранени желания, които обаче подлагаме на критична оценка. Диабетикът също ще си каже: "Мамка им, как нагъват шоколад, а на мен ми е забранен..." Но няма да си вземе, нали, понеже знае последствията.
Интересно ми е да чуя повече мнения, наистина.



Тема Re: Какво казва вътрешният ви глас при мисълта за алконови [re: spiritual66]  
Автор petu6on (непознат)
Публикувано19.10.14 23:33



Да,вероятно диебетика ще прояви здрав разум,но моето мислене като алкохоличка е увредено.И това е трудно за приемане.Благодарна съм,че го приех и не се самозалъгвам,че подобни мисли са безопасни за мен и че мога сама да ги изпъдя.Може и да успея един или няколко пъти,но в един момент просто ще пия и после ще се чудя как се е случило.Това го зная от дългогодишния си опит и опита на стотиците братя и сестри-алкохолици,които лично познавам.



Тема Re: Какво казва вътрешният ви глас при мисълта за алконови [re: memi2011]  
Автор mikii (непознат )
Публикувано20.10.14 16:50



При мисълта за алкохол,а тя рядко се появява ми изплуват едни моменти в който със сълзи на очи съм се молел да мога физически да спра да пия,изплуват ми други моменти в който съм вършел хиляди простотии,моменти в който съм наранявал най-близките си хора и направо ми се гади само като с помисля.Благодаря на Бог за това че ми отне това желание.



Тема Re: Какво казва вътрешният ви глас при мисълта за алконови [re: memi2011]  
Автор petrus ()
Публикувано20.10.14 22:50



Ами алкохолика няма защита пред първата чаша. Точно когато пие първата чаша всичко се измества от някаква налудничава мисъл, всичко преживяно унизително в този момент алкохолика не си спомня или то бива омаловажено, това е дефекта на ума. Прочети още за алкохолизма там е описано точно.



Тема Re: Какво казва вътрешният ви глас при мисълта за алконови [re: memi2011]  
Автор stasi123 (непознат )
Публикувано21.10.14 21:09



"Вече сме престанали да се борим с когото и да е, с каквото и да е - дори с алкохола. На този етап здравият ни разум трябва вече да се е възвърнал. Рядко ще проявяваме интерес към алкохола. Ако сме изкушени, ще бягаме от него като от огън. Реагираме разумно и нормално и откриваме, че това става автоматично. Ще видим, че новото ни отношение спрямо алкохола ни е било дадено, без да се налага да мислим или полагаме някакви усилия. То просто идва! И в това се състои чудото. Ние нито се съпротивляваме, нито пък избягваме съблазънта. Усещаме се като че ли са ни поставили в неутрално положение - в безопасност и защитени. Дори не сме се заклевали да се откажем от него. Вместо това проблемът е бил отстранен. Той вече не съществува за нас. НЕ СМЕ НИТО БЕЗРАЗСЪДНИ, НИТО УПЛАШЕНИ. Такъв е нашият опит. Така постъпваме дотогава, докато се поддържаме в добра духовна форма
Анонимни алкохолици - "Да действаме"



Тема Re: Какво казва вътрешният ви глас при мисълта за алконови [re: memi2011]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано22.10.14 03:03



Казвам си...отървах се от ада на пиещия алкохолик.
И да ми минат такива мисли през главата си припомням колко добре ми е днес като трезвенник.
И благодаря и на бога и на себе си че съм успял да не дакосвам първата чаша.
Винаги си удрям мислен шамар..поощипвам се вътрешно...че не съм като другите.
Които след няколко часа няма да знаят какви ги плещят..а на другия дин ще ги цепи ужасен махмурлук.
Когато спрях да пия..оцених колко хубаво нещо е свежата тр2звенна утрин и трезвен ден по принцип.
Така че...изобщо не ми липсва алкохола.
Нито на физичиско..тито вече и на психическо ниво.
Хората са казали...без дразнител...изчезва и дразнението.
И няма ли апетит за алкохол...няма и пиене.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Какво казва вътрешният ви глас при мисълта за алконови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор Lord Vader (непознат )
Публикувано22.10.14 03:29



Когато спрях да пия..оцених колко хубаво нещо е свежата тр2звенна утрин и трезвен ден по принцип.
Така че...изобщо не ми липсва алкохола.
Нито на физичиско..тито вече и на психическо ниво.


А бе пич, ма ти нещо клавишите не уцелваш бе, а, колко джурна тая вечер?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.